Ciprian Andrei

Pareri si idei amenajare camping

129 postări în acest subiect de discuţie despre Pareri si idei amenajare camping

Pareri si idei amenajare camping

Ciprian Mirescu
30 minute în urmă, Ciprian Andrei a scris:

@Florin Smolnicki 

Din pacate proiectul nu a fost dus la bun sfarsit, a fost blocat la avizarea din Tulcea de cei de la biosfera Deltei Dunarii.

Foarte multa legislatie,  in acelasi timp multa birocratie si cel mai amar gust lasat de legile stupide pe care numai cei din neamul “Nastase” pot sa le indeplineasca.

 

cu alte cuvinte daca nu ai Pedigree nu ai ce cauta in a aduce un aport de civilizatie intr-o zona moarta, neproductiva si plina de nimic. 
 

dupa cum cunoasteti s-au schimbat guvernatorii Biosferei si se pare ca este aproape imposibil (sau nu se vrea) sa obtii informatii concludente in conditiile in care esti dispus sa pui pe masa de joc cateva sute de mii de euro.

 

sa nu mai mentionez ca daca nu apartii unei culori fluturate de noua conducere (sau a oricarei culori anume) esti incolor.

 

cu alte cuvinte, sa inchei aceasta postare prin a-mi exprima dispretul pentru felul in care se doreste evolutia de catre nivelul inalt de conducere al acestei tari.

 

Va urez succes si am speranta ca in sutele de hectare neexploatate corect nu vor aparea resorturi all-inclusive sau betoane de 10 etaje inaltime.

 

Ideea proiectului ramane in picioare momentan, sper ca in aceasta viata sa o pot duce la sfarsit si sper sa am puterea sa-mi mentin energia de a merge inainte.

 

imi cer scuze ca nu v-am mai tinut la curent insa sincer sa fiu am stagnat la etapa de avize si de atunci nu s-a prea schimbat nimic.

 

Îmi pare sincer rău !

Din păcate există și oameni pe care nu îi interesează nimic în administrația locală.

Îti urez totusi mult succes și răbdare multă în continuare,  sper că vei reusi să treci mai departe la etapa de implementare proiect cât mai repede ! :salutare!:

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Dragos I
acum o oră, Ciprian Andrei a scris:

Din pacate proiectul nu a fost dus la bun sfarsit, a fost blocat la avizarea din Tulcea de cei de la biosfera Deltei Dunarii.

Foarte multa legislatie,  in acelasi timp multa birocratie si cel mai amar gust lasat de legile stupide pe care numai cei din neamul “Nastase” pot sa le indeplineasca.

 

cu alte cuvinte daca nu ai Pedigree nu ai ce cauta in a aduce un aport de civilizatie intr-o zona moarta, neproductiva si plina de nimic. 
 

dupa cum cunoasteti s-au schimbat guvernatorii Biosferei si se pare ca este aproape imposibil (sau nu se vrea) sa obtii informatii concludente in conditiile in care esti dispus sa pui pe masa de joc cateva sute de mii de euro.

 

 

Incercati sa luati legatura cu Dl Ovidiu Ghionu de la Delta Dunarii News (https://www.facebook.com/DeltaDunariiNews). Dumnealui tocmai a infiintat o asociatie (Asociatia Pescarilor Recreativ/Sportivi - APRS.ro https://www.facebook.com/groups/286708146168804/) care isi propune sa se lupte cu ARBDD si alte institutii similare pentru drepturile pescarilor, inclusiv cele ce tin de campare. ARBDD si-ar dori ca pescuitul sa se faca de pe prispa pensiunii...

Cred ca situatia dvs i-ar putea folosi ca bun exemplu de atitudine lipsita de interes, poate chiar potrivnica a ARBDD fata de tot ce vine din afara unor grupuri anume.   

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu
în urmă cu 12 ore, Ciprian Andrei a scris:

legile stupide pe care numai cei din neamul “Nastase” pot sa le indeplineasca.

= Teepee

 

Cu asta se confirma cele pe care le-am auzit din alte surse (a se vedea recenzia mea despre acel camping).

Achesez la cele pe care le-ati relatat si imi mentin parerea ca este un peisaj dezolant si ca se poate face mai mult, in mod civilizat.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

@Ciprian Andrei Câtă amărăciune în cuvintele tale!

Și cât adevăr! O radiografie a lumii în care trăim.

Sper să îți reușească proiectul! Luptă (cu cine știi tu), nu te descuraja!

 

 

 

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.