Eugen David

Ce am mai achiziționat pentru rulota mea

2.619 postări în acest subiect de discuţie despre Ce am mai achiziționat pentru rulota mea

Ce am mai achiziționat pentru rulota mea

Florin Smolnicki

@Ciprian Mirescu și toți colegii, așa, în general, când postăm astfel de imagini cu toate cumpărăturile, cred că trebuie să spunem și cât am dat pe ele (de unde le-am luat aici nu e cazul).

Eu nu am știut să găsesc produsele pe site-ul menționat.

 

Bateria e foarte frumoasă!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ciprian Mirescu

Salutare @Florin Smolnicki , ai dreptate am uitat sa specific si pretul :default_doh:!

Bateria 135lei (e plastic tot),  

Uscator vase 59 lei (azi a vazut sotia ceva asemanator la KIK cu 20 lei),  

2 buc capete Rastrollo  35lei,

oglinzi suplimentare 196 lei. 

 

PS Cred că e nevoie să se specifice si de unde au fost achizitionate, poate mai sunt alti care doresc să cumpere.! 

Toate cele bune :noroc:...

 

 

La 20.05.2021 la 0:19, Ciprian Mirescu a scris:

Salutare,

am cumpărat o baterie de bucătărie nouă, iar dacă tot plăteam transport și un uscător de vase pliabil de pe reycamping.ro.

Oglinzile suplimentare nu îmi placea cum se reglau și vibrau asa că am cumpărat un set nou.

:salutare!: 

 

 

 

 

20210513_212825.jpg

20210513_213446.jpg

20210513_214623.jpg

20210518_205224.jpg

 

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Am achiziționat o trotineta electrica de la Xiaomi :)

In principiu a fost cumpărată pentru deplasarea la magazin și alte lucruri de genul.

Facem proba in concediu din Grecia dacă e ok, o sa mai achiziționez încă una pentru soția mea, sa ne și plimbam de colo colo.

350B1E53-EC34-4C59-BC97-2BD02040D902.jpeg

  • Like 7
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristina D.

Hello,

Deocamdata la doamna Varga stoc epuizat cam la toate produsele. Noi cautam:

- lada pE gaz

- gratar din acela 3 in 1 ( cuptor, aragaz, grill)

- scaune cu extensie

Nimic deocamdata :(

Asteptam

Daca stiti pe cineva care vinde aceste produse, noi suntem interesati. 

 

Ms mult!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Mihai

Recomandarile date sunt ok insa preturile sunt min. duble fata de cele practicate de dna Varga. Ex . Codac grill sau Thule carrier - suport pt biciclete. Fara a lua in calcul costul livrarii.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nelu Predonu
La 28.05.2021 la 16:15, Ursu Florin a scris:

Am achiziționat o trotineta electrica de la Xiaomi :)

In principiu a fost cumpărată pentru deplasarea la magazin și alte lucruri de genul.

Facem proba in concediu din Grecia dacă e ok, o sa mai achiziționez încă una pentru soția mea, sa ne și plimbam de colo colo.

 

Felicitari pentru achizitie ! Nu uitati de casca, cotiere si genunchere.

Sotia, de 1 mai a cazut cu ea si a stat o luna cu piciorul in gips. :default_109:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciprian P

Salutare, produse Berger si nu numai an gasit pe www.reycamping.ro 

Seara faina!

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu
La 4/11/2021 la 20:14, Fejer Antal a scris:

IMG_20210411_194826.jpg

Spune-mi, te rog, cat a costat, fara transport. Multumesc frumos!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal
43 minute în urmă, NRLaurentiu a scris:

Spune-mi, te rog, cat a costat, fara transport. Multumesc frumos!

 Salutare @NRLaurentiu:salutare!:

 Îmi pare rău numai știu cât a costat exact. Am luat mai multe produse și am negociat! Cred că între 100-150 era prețul, însă nu sunt sigur. Personal am fost la depozitul dânsei. :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
36 minute în urmă, NRLaurentiu a scris:

Parca @Daniel P spunea ca a luat la fel.

 

Eu n-am luat si masă Laurențiu...doar 2 scaune si gratar

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

Bună dimineața! 

La Lidl există dușuri de grădină. 

Am luat și eu unul. Să fie acolo. În jur de 50 de lei. 

IMG_20210611_064615.jpg

IMG_20210611_061858.jpg

IMG_20210610_210746.jpg

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Ifrim

Astăzi am primit cele comandate de la Obelink : perete frontal pentru terasa Fiamma, benzi cuplare, pompa apa, soluții, etc. Mulțumesc Adrian Paraschiv  pentru amabilitate și seriozitate! Puteți comanda fără emoții la el, totul a fost ok și omul mai mult decât serios! 

IMG_20210617_174309.jpg

IMG_20210617_174313.jpg

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ilie Minea

La lidl, are masa pliabila camping 99, 99lei.F.misto.

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Pentru cine doreste TV la 12 V, la un pret cat de cat ok (550 lei), gaseste aici. Model Vivax 24LE113T2S2. Specificatiile tehnice, din care reiese ca are nevoie de 12 V si cca. 3 A de la un alimentator extern de la 230 V, aici.

 

Nu am cumparat, am dat de model cautand ceva asemanator ca diagonala pentru cineva. Nu fac reclama etc.

  • Like 2
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bilti

Am cumpărat o butelie mica poloneză pentru Cadac-ul meu ce folosește cartușe. Cu astea din urmă ieși cam scump și nici nu durează mult.

IMG_20210815_115636.jpg

IMG_20210815_115534.jpg

  • Like 3
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alex.lefterica
Salutare,
am cumpărat o baterie de bucătărie nouă, iar dacă tot plăteam transport și un uscător de vase pliabil de pe reycamping.ro.
Oglinzile suplimentare nu îmi placea cum se reglau și vibrau asa că am cumpărat un set nou.
:salutare!: 
 
 
 
 
20210513_212825.jpg.abede9b11b4e9ecf6db10a8f3047b6b6.jpg
20210513_213446.jpg.40874eed3bae73dac8fcae5743ff4d8a.jpg
20210513_214623.thumb.jpg.75d5c130e26667b042e09a67d0f482ff.jpg
20210518_205224.jpg.26a8b3d822ebde51d241249286ace2e5.jpg
Salutare. Ai probat oglinzile? Cum sunt? Vibreaza?

Multumesc!

Trimis de pe al meu SM-G986B folosind Tapatalk

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciprian Mirescu

Salutare @Alex.lefterica ,  

DA din pacate si modelul asta vibrează putin de totusi sunt mai stabile decât modelul cu două curele. 

:salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciprian Mirescu

Salutare,

am reusit să mai prind si eu un gratar CADAC de la dna Varga. Pretul a fost de 250 lei (prezinta ceva urme de utilizare) plus transport. 

Cadacul avea iesire cu filet si furtun de alimentare indentic la ambele capete. Am cumparat separat o conexiune pentru a putea atasa ulterior usor o butelie de camping de 5kg. 

Conexiunea am cumparat-o de aici si livrarea a fost foarte rapidă: https://www.emag.ro/conexiune-cu-supapa-pentru-furtun-de-gaz-cadac-8154-27/pd/DFYRLTMBM/

Astept cu nerabdare să-l inuaugurez. :105:...

 

20210823_184915.jpg

20210823_185400.jpg

20210823_185929.jpg

20210901_195208.jpg

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciprian Mirescu

Salutare  @Bilti ,  

de unde ai cumpărat oare butelia, dar mai ales ce racord se potriveste pe filetul de butelie?

Multumesc! 

 

La 15.08.2021 la 12:05, Bilti a scris:

Am cumpărat o butelie mica poloneză pentru Cadac-ul meu ce folosește cartușe. Cu astea din urmă ieși cam scump și nici nu durează mult.

IMG_20210815_115636.jpg

IMG_20210815_115534.jpg

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bilti

salut. din Piata Mehala. sunt doua magazine, unul imediat dupa profi si unul in capat langa vechituri. e un racord simplu ce a costat vreo 10 lei. au la ambele.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciprian Mirescu

Multumesc @Bilti ! :salutare!:

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
G.Janos

Racordarea de la butelie pana la cadac, cu 2 m furtun si regulator de 50 mb inclus m-a costat anul trecut aprox 90 lei de la exis, asta in cazul in care nu gasesti la alte magazine. @Ciprian Mirescu 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

  • Conţinut similar

    • Andrei.N
      de Andrei.N
      Ca sa citez câțiva prieteni, ce susțin ca  după o vacanță cu copiii se impune o alta vacanță in care ei sa fie in deplasare iar adulții la relaxare, soția a sugerat sa lăsăm copiii la bunici, unde au si mulți prieteni, iar noi sa mergem la relaxare preț de câteva zile. Cum știm cu toții ca vorba aceea “happy wife, happy life” este valida, am decis, ca un soț cuminte, sa mă conformez si m-am apucat sa caut informații despre campinguri.
      Cum locuiesc in București si îmi este lehamite sa parcurg DN1, mai ales in perioada concediilor, ne-am orientat sa mergem către sud. Decizia de a merge in Bulgaria a venit încă de la drumul de întoarcere dinspre Grecia, doar ca a trebuit sa revenim preț de o săptămâna prin București. Băiatul cel mare și-a dorit sa rămână singur, o săptămâna, la bunici așa ca am lăsat si rulota parcata acolo (este foarte aproape de granița cu Bulgaria).
       
      Am contemplat cu ideea de a merge la 7 lakes (referire aici), ne-ar fi plăcut sa facem drumeția către toate cele 7 lacuri, insa era distanță cam mare si am decis totuși sa rămânem aproape de casa așa ca ne-am hotărât asupra https://kapinovski.bg/en/ situat in apropiere de Veliko Tarnovo. 
       
      Drumul a fost ușor, am ajuns într-o zi de sâmbătă si am găsit loc liber fix lângă 3 echipaje, formate de oameni minunați, din România cu care ne-am împrietenit imediat. Din păcate dânșii au plecat a doua zi astfel încât am rămas doar eu cu soția.
      Brusc am realizat ca avem foarte mult timp, ne-am plictisit de drumeții, de plimbări cu bicicleta, de plimbări prin oraș, de stat la piscina.
      Cu alte cuvinte ne-am încărcat bateriile in cele 6 zile pe care le-am petrecut aici.
       
      Atașez câteva imagini si, din moment ce ne-a plăcut aici, am hotărât sa aducem si copiii la o data ulterioară.

      Locul in sine este unul minunat, poziția este fantastică. Pe malul unui rău,

      cu o cascada superba de unde mulți oameni își încearcă abilitățile de săritori, pădure vasta si munte cu altitudine mica.
       
       
      Campingul este plin de copaci si este imposibil sa nu găsiți un loc umbrit. 


       
      Exista un loc de joaca cu trambuline, exista posibilitatea închirierii de biciclete, exista posibilitatea închirierii de căsuțe cât si rulote staționare ce aparțin campingului. La zona de corturi exista vetre amenajate din loc in loc unde am făcut si noi focul de cateva ori si ne-am bucurat de aerul curat si trosnitul vreascurilor. Am prins câteva zile mai friguroase si am preferat sa cinam in interiorul rulotei.

      Exista si o bucătărie care, din păcate, nu este curățată prea bine de către administrație. Chiar le-am atras atenția ca zona respectivă ar trebui menținută mai curată insa personalul de la curățenie părea ca nu da doi bani pe ceea ce le spune domnișoară tânără de la recepție, astfel încât m-am dus într-o zi si le-am arătat doamnelor cum se desfac filtrele de la hota si cum ar trebui sa le curețe deoarece era atâta grăsime pe filtrele respective încât risca sa pice in tigaie daca se dorea a se găti ceva. Totuși minusurile se opresc aici. Exista canalizare trasa la fiecare loc, astfel ca golirea casetei de toaleta este foarte facilă, dar si branșamente de apa + curent electric.
       
       
      Era sa uit de faptul ca, daca ajungeți in sezonul potrivit, locurile adiacente campingului sunt pline de rugi de unde puteți culege mure. 

       
       
      După nici 2 săptămâni am revenit împreună cu copiii, pentru câteva zile, si așa am încheiat vacanța de vara. 
       
       

    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Anul asta am ales Albania si la sugestia unor prieteni polonezi am ales Moskato Camping din Livadah Beach in apropiere de Himare. Din pacate, printr-o scamatorie demna de toata lauda, am sters mai multe poze printre care si cele pe care le-am facut in camping pentru prezentare insa gasiti informatii atat pe site, cat si pe pagina lor de facebook. 
      Conditiile sunt bune spre foarte bune, in camping lumea se respecta, si chiar daca au si o terasa in camping, dupa ora 22.00 lumea vorbeste in soapta. 
      Noi am stat in linia 1, adica din rulota pana in apa... 100 m. Am solicitat loc de campare cu umbra si am primit unul sub o copertina realizata dintr-un material textil ce parea ca ajuta la respingerea razelor solare. Am platit 33 euro/zi (2adulti+2copii), insa in banii astia ai parte si de 2 sezlonguri si o umbrela pe plaja din fata campingului care este administrata tot de proprietarii campingului. De asemenea in interiorul campingului este si un magazin destul de bine aprovizionat.
      Din ce am mai vizitat eu pe acolo, era cam cel mai dragut camping, in zona fiind inca vreo 5, dar noua asta ne-a placut.
      Turistii din camping? Multi sloveni, cehi, nemti, ici colo cate un norvegian, finlandez...
      Plaja din Livadah este o plaja cu pietre mici spre medii, dar rotunjite... Terase sunt, preturile "albaneze"... 
      PS: Am fost si la "Maldivele" Albaniei, dar sincer, nu mi-a placut la Ksamil... Lumea spune ca dupa ce au descoperit Livadah, cei din Occident prefera plaja linistita de aici in detrimentul tambalaului din Ksamil. 
      Offtopic: Am incercat sa creez un topic pentru Albania, dar n-am reusit. Poate face treaba asta un admin si muta si topicul asta acolo.
    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Campinguri  din Albania
    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Pentru cei aflati in tranzit spre Grecia, un popas excelent ar fi Camping Verila din statiunea Sapareva Banya. Noi am ajuns aici din intamplare, la intoarcere din Albania intrucat breteaua spre camping Kromidovo era blocata pentru asfaltare, asa ca ne-am continuat drumul. Am stat o singura noapte in camping, insa Sapareva Banya merita mai multa atentie fiind o statiune foarte draguta la poalele muntilor Rila. Locurile de campare nu sunt delimitate insa e loc destul pentru toata lumea. Noi am platit in jur de 100 lei pe noapte (2 adulti+2 copii). 
      Ce nu prea mi-a placut este accesul care la un moment dat este in panta, cu drum de tara, dar cu o abordare linistita si cu rabdare se rezolva. In camping am gasit multi nemti, cehi, dar si o rulota din Romania.
      Din pacate n-am reusit sa fac poze, dar gasiti mai multe detalii pe site.
    • Cristian George
      de Cristian George
      Buna ziua si bine v-am gasit!
      Multumesc pentru accept in aceasta comunitate si sper sa ne cunoastem mai bine odata cu trecerea timpului si sa aflu cat mai multe despre campat. Sunt recent mutat in Bucuresti si caut zone bune pentru a incepe campatul in viitorul apropriat si sfaturi pentru a avea o experienta cat mai placuta.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.