Daniel P

Vestitorii primaverii la Cheia (16-19.03.2017)

277 postări în acest subiect de discuţie despre Vestitorii primaverii la Cheia (16-19.03.2017)

Vestitorii primaverii la Cheia (16-19.03.2017)


Daniel P

Hahaha :laughing::laughing::laughing:

Esti pus pe treaba @mugurel vap superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mugurel Vap

Ursu Florin, eu nu am nici o vina, poate iepurii sau vinul:laughing:.

Nu vreau sa te ispitesc, dar cred ca va iesii ceva bun.Mi-ar place sa fi la fata locului si sa-mi spui parerea.

Cum sa nu Daniel, ti-am spus doar ca am de recuperat.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Stati cuminti baieti ca sunt 90% ca imi fac si eu aparitia, daca nu vineri, sambata. Totul e in functie de cum gasim rulota pentru prietenu meu, care are doar 21 ani superok Trebuie sa il ajute cineva.

Astazi imi fac incalzirea, agat rulota peste 2-3 ore si plec la plimbare pana duminica :clapping:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Cu lemnele o sa stam mai prost, de aceea vom folosi acele arzatoare cu pirostrii...cine are in dotare, sa le puna in portbagaj ...:)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

@mugurel vap, sa stii ca este tot asa rea intrarea , poate putin mai rea decat anul trecut.

Indicat e pentru cei care vin dinspre Bucuresti sa mearga spre Cheia, sa intoarca si sa intre din sensul dinspre Cheia, pare sa nu fie asa inalta bordura aia.

Dar vedeti la fata locului!

Bafta si distractie frumoasa!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Inca o dovada ca Cineva, acolo sus ne iubeste si ii premiaza pe cei curajosi...f;'

Ia uitati cum s-a schimbat prognoza vremii in favoarea noastra, asa cum s-a intamplat si la ultimele intalniri! superok

 

 

Screenshot_20170310-143617.png

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Si data trecuta, inainte de iesirea la Valea Cerbului eram sceptic in privinta vremii. Atunci ai zis ca va fi bine si ai avut dreptate. superok  Cred ca la fel va fi si acum!

Am fost prins un pic zilele acestea, dar maine si poimaine sper sa termin pregatirea rulotei pentru iesirea la Cheia.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Am o aplicatie meteo foarte buna pe telefon, care ofera cat de cat date apropiate de realitate...mergi pe mana mea! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad .S

Azi, discutand cu un rulotist senior, am fost indrumat sa specific la iesirile off-camping ca posed si folosesc generator, nu panouri solare! Tot vroiam sa fac chestia asta de ceva vreme si astazi mi-a amintit dansul. Am cablu destul de lung cat sa il duc departe (50 m), l-am folosit si la alte iesiri off, nu am primit reprosuri. Daca sunt colegi care au vreo retinere in aceasta privinta, va rog sa nu ezitati nici o secunda sa imi spuneti, preferabil inainte sa ajungem acolo.

:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Ia-l cu tine! Cred ca o sa-l pun si eu in portbagaj, sa fie acolo...:ascratch:

Cu siguranta vom avea nevoie de el daca vremea nu ne ajuta cu suficient soare si ne vom conecta mai multe echipaje, asa cum am facut la ultimele intalniri.../.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ninel

Din pacate din cauza unor probleme aparute intre timp nu putem participa la aceasta intilnire.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mugurel Vap

Multam Stefan pentru raspuns si desigur ai dreptate ne vom orienta la fata locului.

Vlad voi fi sincer asa cum ai cerut, parerea mea este ca un generator este foarte bun atunci cind se foloseste intre anumite ore.

Si eu detin un generator dar evit sa-l folosesc.Nu-mi place seara sa ma uit la tv si sa aud zgomotul generatorului, cam asta e ideea.

Astazi am trecut pe la rulota si deja am inceput pregatirile.AMR 3 zile biggrin.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
31 minute în urmă, ninel a scris:

Din pacate din cauza unor probleme aparute intre timp nu putem participa la aceasta intilnire.

 

Imi pare rau ca nu ne poti onora cu prezenta @ninel, ne revedem cu alta ocazie! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

Eu o sa incerc sa ajung de joi seara. (in functie de cum rezolv cu serviciul)

Abia astept sa ne revedem! nay

Cred ca ar fi putin mai comod pentru noi sa aducem fiecare (cine are, evident!!!) cate un brat de lemne. N-ar trebui sa mai umblam pe coclauri dupa ele. Desi, putina miscare sunt convins ca nu strica nimanui, mai ales dupa :feliare::bere:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran

Weekend-ul acesta am pregatit rulota cu de toate, 2 butelii pline, sezlonguri, scaune, curatenie.. inclusiv asternuturi-perne-paturi. Mai trebuie sa umplu frigiderul si sa o agat la masina :cu-rulota:

Asa cum am anuntat, miercuri pe la 18 sper sa o iau din loc. Pana la urma mai vine cineva de miercuri sau o sa "pazesc" locurile de campare singur cu :feliare:si :bere:?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Patrick
On 3/10/2017 at 9:24, Daniel P a scris:

Cu lemnele o sa stam mai prost, de aceea vom folosi acele arzatoare cu pirostrii...cine are in dotare, sa le puna in portbagaj ...:)

Salut Daniel!

O sa aduc eu niste lemne. Daca mai trebuie ceva...?

Modificat de Radu Ghita

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Patrick

@Daniel P multumesc!

Mi-ar fi de folos numarul tau de telefon, pentru vineri dimineata cand vom pleca spre Cheia.

Modificat de Radu Ghita

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

N-ai pentru ce...

Nr. meu de telefon se afla in semnatura - 0770 923 004 nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionel Tecuceanu

Salut! O sa ajungem si noi miercuri, daca nu joi sigur. Am arzator cu o butelie separata de cea a rulotei, un generator, pot aduce ceva lemne, un disc , un gratar. Si ce ar mai trebui?

Sa iau cortul rulotei sau nu?

 Am o "problema" referitoare la cort....nu stiu in ce stare este ..arata bine estetic, ce se vede la suprafata din saci, am gasit un brat metalic indoit cam rau, nu ma pricep sa il montez si nu am avut timp si spatiu sa vad daca are toate componentele. 

 Pleaca cineva din Galati, Focsani, Buzau miercuri sau joi? As urma traseul Focsani-Lepsa-Ojdula-Tg. Secuiesc-Brasov.Daca ma ratacesc, o sa contactez telefonic colegii care au nr. afisat pe forum.

Drum bun echipajelor si sa ne vedem cu bine! 

Modificat de Gabriel Schuster

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran
19 minute în urmă, petronel a scris:

 Am o "problema" referitoare la cort....nu stiu in ce stare este ..arata bine estetic, ce se vede la suprafata din saci, am gasit un brat metalic indoit cam rau

@petronel o sa rezolvam problema bratului indoit, am eu ceva brate de rezerva. Ia cortul cu tine si o sa-l montam la fata locului hi

 

AMR 2 zile superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionel Tecuceanu

OK. Multumesc!

Modificat de Radu Ghita

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Salut @petronel, o parere strict a mea ar fi sa vii pe Buzau, Ploiesti, Cheia, drumul e mai intins decat sa vii pe Brasov si sa urci toate serpentinele alea! Acum depinde poate vrei sa mai si vizitezi si cate ceva in drumul tau!

Drumuri bune!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionel Tecuceanu

O sa ma gandesc mai bine. Voiam sa vad si locatia de la Gresu off camping, iar zona este frumoasa. Intr-adevar cam tragi de masina pe acolo, dar este liber si asfaltul fara gauri.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran
în urmă cu 18 ore, RobertPatrick a scris:

Cu lemnele o sa stam mai prost, de aceea vom folosi acele arzatoare cu pirostrii...cine are in dotare, sa le puna in portbagaj ...:)

 

@Daniel P

Am comandat o drujba astazi, sper sa vina maine. Daca ne mai avem "pe bune" cu padurarul sa putem lua ceva lemne din padure si o sa avem cu ce le taia hi

Pentru siguranta am si un arzator + ceaun de 8 litri :perfect:

Si apropos: AMR 2 zile pentru mine superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Weekendul trecut am profitat de vremea superbă pentru sfarsit de septembrie și am pus-o de o ieșire la Măgureni, in județul Prahova. 
      Prieteni, atmosferă frumoasă, cuminți și voie bună... așa că am ridicat ancora taman luni dimineață. 
      Sănătate maximă și ieșiri frumoase va doresc tuturor! 











    • Adrian Marin
      de Adrian Marin
      Buna ziua,  
       
      Va salut pentru acceptul in acest grup.. va pot ajuta cu electrica  cat si pentru configurarea  rulotei cu energie verde panouri fotovoltaice eficiente  datorita experientei mele de 13 ani in acest domeniu de activitate.
       
      Toate cele bune si va astept  cu intrebari.
    • Serban Ionut
      de Serban Ionut
      Perioada 15, 16, 17 martie .
      Iesire la munte offcamping sau camping amenajat.
      Cautam participanti.
      Zona Valcea, Brasov, Prahova, Arges.
      Cine cunoaste locatii asteptam sfaturi de campare .
      Hai in numar cat mai mare sa iesim. 
    • Cristian S.
      de Cristian S.
      Eram curios cati membri suntem din Timisoara/Timis, poate trecem unul pe langa altul pe strada de multe ori, asa ne vom cunoaste si cine stie poate stabilim o zi, o seara, o locatie unde putem iesi la o bere sau o poveste, ''concurs de minciuni'' , la un bar sau la un stadion daca se incalzeste vremea.
      Ce ziceti?
    • Lucian Pop
      de Lucian Pop
      Salutare,
      Mâine dimineața plecam spre mare eu si prietena. Nu avem un plan exact pentru locatie, planuim sa cautam pe drum. Aveti vreo sugestie? 
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.