Daniel P

Vestitorii primaverii la Cheia (16-19.03.2017)

277 postări în acest subiect de discuţie despre Vestitorii primaverii la Cheia (16-19.03.2017)

Vestitorii primaverii la Cheia (16-19.03.2017)

Gabriel.d
4 minute în urmă, Daniel P a scris:

E Cheia, nu Gheia...

Si e in jud. Prahova pe DN 1A, intre Valenii de Munte si Brasov...

:) din viteza

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mircea

Daca ne primiti si pe noi, la asa mobilizare si entuziam in participare, indraznim sa ne inscriem pe lista!  Prezenta noastra depinde de vreme !!! ,  si daca suntem acceptati va promitem o distractie pe cinste pe care n-o sa o uitati multi timp.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@mircea nu cred ca se pune problema de primit biggrin, oricine doreste sa ni se alature va fi primit cu bratele deschise :) va asteptam superok

 

Legat de echipaje, cred ca ni se va mai alatura un echipaj ( prieten de-al meu ) :cu-rulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

@mircea esti bine venit alaturi de noi si pe lista! superok  nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Asa cum am afirmat mai sus, daca timpul va tine cu noi, vom veni mai mult ca sigur sa ne intalnim si sa impartasim impresii. Mai mult, va fi o intampinare si o sarbatoare  a primaverii pe care o vom pregati asa cum se cuvine, cu multa atentie si daruire, iar participantii vor avea parte de foarte multe surprize placute din partea noastra. Vom fi cu ochii pe meteo. nay

 

 Vastul miracol al omului e viata.  
Supremul triumf al omului, al florii, al pasarii e sa fie vii, sa fie vii in chipul cel mai desavarsit.Si aceasta desavarsire se produce la inceputul primaverii. Tocmai de aceea, acest anotimp al renasterii trebuie cinstit asa cum se cuvine si mai mult ca oricine de noi, rulotistii, iubitori ai naturii. hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionel Tecuceanu

Salut. Daca reusesc sa scap de la munca as dori sa ajungem si noi. Avem doi flacai de 1 si 5 ani. Am mai fost in camping ..covasna si perla vlahitei in luna septembrie. Temperaturile nu au scazut sub 4 grade noaptea iar rulota sa descurcat bine un Burstner. Experienta off camping mai mult de o noapte doua nu am. Daca nu ne descurcam apelam la pensiuni din zona. Daca este cineva care vine din zona galati sa mergem impreuna? Asta daca primiti incepatori.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@petronel esti binevenit. Nu ai de ce sa nu te descurci :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Te asteptam alaturi de noi @petronel...:cu-rulota:

Cum sa nu te descurci? Sa ai gaz in butelie si sa-ti mearga truma, in rest vointa si drum bun! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionel Tecuceanu

Multumesc.In toamna functionau :) Maine vine un momocristalin de 190w. Cand am timp ma ocup de rulota sa vad ce mai poate. Conditii de participare?  costuri, materiale, lemne , ce trebuie sa aducem? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Nu exista conditii de participare, fiecare aduce ce vrea, costuri nu exista, lemne se gasesc ( suntem langa padure ) :) Nu stiu la ce te referi cand spui conditii de participare sau costuri, dar nu exista asa ceva. Singura conditie de participare este sa fi prezent acolo nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionel Tecuceanu

Priceput.Mai bine intreb decat sa vin nepregatit.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Creste numarul colegilor care vor sa sarbatoreasca alaturi de noi venirea primaverii...superok

Tocmai m-a sunat un prieten, Petre din Ploiesti care si-a anuntat prezenta la intalnire si pe care inca-l astept si pe forum...nay

Sunteti bine-veniti Petre si Crina, v-am trecut in catalog! hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Dupa cum am spus mai sus 90% o sa mai fie prezent un echipaj care nu este inscris aici pe forum.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

 

2 minute în urmă, Ursu Florin a scris:

Dupa cum am spus mai sus 90% o sa mai fie prezent un echipaj care nu este inscris aici pe forum.

Inseamna ca am ajuns deja la 20 echipaje...:clapping:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran

Gresit @Daniel P:) 21!

Cel mai probabil o sa vina si Alex Ene (cel cu Patrolul). O sa confirm cand imi va confirma .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Eu am estimat ca ne vom strange cca 25 echipaje, dar cred ca n-a fost o estimare corecta...:ascratch:

Cel mai probabil, vom bate spre 30...superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicolae

Iar o facem lată awaw gbb

Și iar ne radiem:amuzat::amuzat::amuzat:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Imi aduc si eu antena superoksuperok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin
29 minute în urmă, Radu Ghita a scris:

Imi aduc si eu antena superoksuperok

Si eu :amuzat:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Ori ne radiem, ori ne radiem :amuzat:deras

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Treaba voastra...biggrin 

Eu nu ma mai bag, decat daca primesc spor de radiatii...:bere:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicolae

Punem mâna de la mâna și te bonificam Daniel :amuzat:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@petronel , nu te potrivi lui @Ursu Florin care este moderator si nu trebuie sa explic ce obligatii ii revin avand aceasta functie.

SIGUR CA EXISTA CONDITII DE PARTICIPARE, si inca foarte severe si care trebuie respectate cu strictete. Am sa exemplific doar cateva dintre ele si am sa rog colegii sa ma completeze :

1. Nu este permisa privirea posomorata, adica cea care exprima tristete, dezolare,  sau rea dispozitie. Toata lumea trebuie sa se simta bine, ca doar de asta ne intalnim. 

2. Este obligatorie participarea la activitatile comune : foc de tabara, jocuri de societate la alegerea fiecaruia, participare la glume, bancuri, poante bune,  socializare si prezentare rulote proprii.

3. Este interzisa jignirea sub orice forma a participantilor la acest eveniment. Orice diferend se va solutiona la un pahar cu :default_fac_cinste:

4. Este obligatorie solicitarea ajutorului colegilor in situatii de probleme tehnice survenite la rulota proprie. In mod sigur vei fi ajutat sa le rezolvi si asta nu trebuie sa-ti strice buna dispozitie.

5..........hi 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin
42 minute în urmă, mircea a scris:

 

@petronel , nu te potrivi lui @Ursu Florin care este moderator si nu trebuie sa explic ce obligatii ii revin avand aceasta functie.

 

Da @petronel, are dreptate @mircea, sunt un dur. Colegii care au participat la intalnirea  de pe Valea Cerbului pot confirma ce au patit cu mine acolo :lovitincap:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Weekendul trecut am profitat de vremea superbă pentru sfarsit de septembrie și am pus-o de o ieșire la Măgureni, in județul Prahova. 
      Prieteni, atmosferă frumoasă, cuminți și voie bună... așa că am ridicat ancora taman luni dimineață. 
      Sănătate maximă și ieșiri frumoase va doresc tuturor! 











    • Adrian Marin
      de Adrian Marin
      Buna ziua,  
       
      Va salut pentru acceptul in acest grup.. va pot ajuta cu electrica  cat si pentru configurarea  rulotei cu energie verde panouri fotovoltaice eficiente  datorita experientei mele de 13 ani in acest domeniu de activitate.
       
      Toate cele bune si va astept  cu intrebari.
    • Serban Ionut
      de Serban Ionut
      Perioada 15, 16, 17 martie .
      Iesire la munte offcamping sau camping amenajat.
      Cautam participanti.
      Zona Valcea, Brasov, Prahova, Arges.
      Cine cunoaste locatii asteptam sfaturi de campare .
      Hai in numar cat mai mare sa iesim. 
    • Cristian S.
      de Cristian S.
      Eram curios cati membri suntem din Timisoara/Timis, poate trecem unul pe langa altul pe strada de multe ori, asa ne vom cunoaste si cine stie poate stabilim o zi, o seara, o locatie unde putem iesi la o bere sau o poveste, ''concurs de minciuni'' , la un bar sau la un stadion daca se incalzeste vremea.
      Ce ziceti?
    • Lucian Pop
      de Lucian Pop
      Salutare,
      Mâine dimineața plecam spre mare eu si prietena. Nu avem un plan exact pentru locatie, planuim sa cautam pe drum. Aveti vreo sugestie? 
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.