Adrian Marin

Salutare prieteni

15 postări în acest subiect de discuţie despre Salutare prieteni

Salutare prieteni

Adrian Marin

Buna ziua,  

 

Va salut pentru acceptul in acest grup.. va pot ajuta cu electrica  cat si pentru configurarea  rulotei cu energie verde panouri fotovoltaice eficiente  datorita experientei mele de 13 ani in acest domeniu de activitate.

 

Toate cele bune si va astept  cu intrebari.

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare

Daniel P

Bun venit alături de noi @Adrian Marin și mulțumim pentru disponibilitate! :salutare!: :default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
George B

Bun venit pe forum, Adrian!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Florin Males
în urmă cu 5 ore, Adrian Marin a scris:

Buna ziua,  

 

Va salut pentru acceptul in acest grup.. va pot ajuta cu electrica  cat si pentru configurarea  rulotei cu energie verde panouri fotovoltaice eficiente  datorita experientei mele de 13 ani in acest domeniu de activitate.

 

Toate cele bune si va astept  cu intrebari.

Bun venit in forum! Urmează să-mi montez 2 panouri solare de 100 pe rulotă. Panourile sunt semiflexibile. Ca și metodă de fixare a lor ma gândeam la sikabond 252.Ce părere ai? Apropos, nu gasesc la Brașov pe nicaieri adezivul ăsta, nici activatorul. Ca și plan de lucru, panourile vor fi legate la o baterie de 85ah, Voi monta si un invertor de curent de 1000w care din review se pare ca scoate cam 600 real. Invertorul va fi conectat la rulotă prin priza rulotei de 220v doar cand este necesar. Consumatori in rulotă un tv de 70w, incarcare telefoane, lumini led pe rulotă. Crezi ca ar putea duce eventual o ladă frigorifica de inca 80w aproximativ? 

Distribuie această postare


Link către postare
Adrian Marin

recomand un invertor mai mic ...omori bateria cu puterea de 1000W....panourile semiflexibile le prinzi in colturi sau  cu adeziv  SIKA Flex 11 FC+ mergi la dedeman  e 35 de lei aproximatix  recomand minim 150Ah baterie  Gel  

 

o gasesti la https://shop.ecosolaris.ro

Modificat de Adrian Marin

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

@Florin Males și @Adrian Marin, să  lasăm acest topic exclusiv pentru prezentare și urările de bun-venit.

Pentru alte probleme, vă rog să postati in sectiunile tehnice dedicate! :multumesc!:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Adrian Marin

No problem

Distribuie această postare


Link către postare
Costica V.

:default_bun_venit:    :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

:default_bun_venit:Salutare si bun venit in aceasta comunitate:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Ursu Florin

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Florin Males
în urmă cu 5 ore, Daniel P a scris:

@Florin Males și @Adrian Marin, să  lasăm acest topic exclusiv pentru prezentare și urările de bun-venit.

Pentru alte probleme, vă rog să postati in sectiunile tehnice dedicate! :multumesc!:

Scuze, m-a luat valul! :default_109:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Conţinut similar

    • Negru Corina
      de Negru Corina
      Buna ziua, suntem o familie de vârsta mijlocie de lângă Oradea. Avem in dotare de 3 ani o rulota Fendt din 2006 pe care o tractat cu un Volvo. Suntem pasionați de mare , soare și de viața simpla. 
    • Cristian S.
      de Cristian S.
      Eram curios cati membri suntem din Timisoara/Timis, poate trecem unul pe langa altul pe strada de multe ori, asa ne vom cunoaste si cine stie poate stabilim o zi, o seara, o locatie unde putem iesi la o bere sau o poveste, ''concurs de minciuni'' , la un bar sau la un stadion daca se incalzeste vremea.
      Ce ziceti?
    • Draghiciu Dumitru
      de Draghiciu Dumitru
      Pentru a scapa de canicula care se anunta va invit la Gura Dobrogei in weekendul 7-8-9.07.2017.
      Am incercat sa conving sotia si Finii sa mergem undeva la malul Dunarii dar nu s-au lasat convinsi din cauza tantarilor.
      Voi aduce lemne pentru foc.
      Eu voi fi prezent la locatie de Vineri 07.007.2017 ora 15.00.
    • Marcus.Mihai
      de Marcus.Mihai
      Ziua buna la toata lumea si bine v-am gasit ! 
      de la Alba Iulia
       
    • Dragos Vicol
      de Dragos Vicol
      Buna prieteni indragostiti de rulotism.
      Am deschis acest topic in dorinta de impartasi din istoricul nostru de drumeti cu casa in spate.
      Asadar am sa atasez periodic poze cu locatii si trasee strabatute ( asta daca reusesc sa gasesc cum pot atasa poze pe site...)
       
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.