Daniel P

Vestitorii primaverii la Cheia (16-19.03.2017)

277 postări în acest subiect de discuţie despre Vestitorii primaverii la Cheia (16-19.03.2017)

Vestitorii primaverii la Cheia (16-19.03.2017)

Alin Opran

Asa cum am anuntat deja, voi fi prezent de miercuri seara si voi transmite Vremea in direct in locul lui Busu. Sper sa fie de bine hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Sorin S

Oftica mare,  vin doar la un gratar cred , trebuie sa merg la munca sambata.

Daca intervine altceva ajung si eu dar nu cred....doh

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad .S

Joi ajungem si noi. :cu-rulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad .S

Anul trecut de Paste era teava cu apa, acum depinde de locatie. Un izvor cu apa era inainte de sat pe stanga, strada aceea infundata. Iar alt izvor era inainte de locurile de campare, pe dreapta langa drum, langa pastravarie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Valentin Purcarea

Buna seara!

 

Pentru ca am fost in weekend la Cheia va, pot spune ca izvorul nu a fost afectat de iarna sau de cei cu doua picioare.

L-am curatat putin, pentru ca era plin de frunze.

 

Valentin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

:salut!:

Ajung si eu, dar numai vineri in jurul pranzului.  Cred ca va fi o noua iesire de poveste !!!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Din pacate eu s-ar putea sa nu ajung. Luni seara o sa plec cu un prieten in Olanda sa isi cumpere o rulota. In functie de cum o sa ajung acasa, o sa ajung sau nu. 

O sa fac tot posibilul sa ajung, daca nu ramane pe alta data. Nu am ce face, trebuie sa il fac pe om rulotist. tamp

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionel Uruc

Ce ușurare Florin , în situația asta stăm și noi mai relaxați,  Riky nu vine singur NU?superok 

Poate ajungeți  totuși.

Eu vin 100% de joi, indiferent de vreme. 

:goodnight:

Modificat de Ionel URUC

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Patrick

Va salut!

Daca e loc si pentru noi, am veni si noi sambata dimineata.

Din pacate, vineri avem program de serviciu pana seara. Va rog sa imi raspundeti!

Cu stima.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@RobertPatrick, este loc pentru toata lumea, o sa fac tot posibilul sa ajung si eu sambata cel tarziu :clapping:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Esti bine-venit alaturi de noi @RobertPatrick, mi-ar face placere sa ne cunoastem...nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Patrick

Ar fi prima iesire pentru noi. Practic o initiere in rulotism.M-as bucura sa ne intalnim si as fi recunoscator pentru orice sfat.

@Daniel P salut! Sunt incantat de primirea d-voastra. Pe langa faptul ca am multe de invatat, placerea de a va cunoaste ar fi o onoare pentru mine.

Cu stima.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Gata, ce mai stai?

De maine dimineata intra in febra pregatirilor!! superok

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Patrick

Inca o multumire, d-l Daniel...Si rulota noastra, cred ca suferise o explozie si m-am inspirat din postarea d-voastra, reparand gaura din podea.E drept, cu materiale diferite.La mine si aparatoarea de plastic era sparta si am refacut-o cu fibra.

Va mai urmaresc in serile viitoare si ma mai inspir in privinta , , bagajelor''...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Aici ne putem respecta si fara "domnule" asa ca te rog sa-mi spui Daniel sau Dan, cum imi spun cei apropiati! nay

Iar in privinta " bagajelor", ia cu tine ce crezi ca ai nevoie, restul vine de la sine...:)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Patrick

Ok, Daniel.E o diferenta de varsta in favoarea ta, dar mi-ar placea sa ne permitem mai mult dupa ce ne vom vedea si vom socializa.Cu stima.

9 minute în urmă, Daniel P a scris:

Aici ne putem respecta si fara "domnule" asa ca te rog sa-mi spui Daniel sau Dan, cum imi spun cei apropiati! nay

Iar in privinta " bagajelor", ia cu tine ce crezi ca ai nevoie, restul vine de la sine...:)

Va rog sa imi spuneti si mie unde si cum trebuie sa ajungem.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Unde?

Locatia se afla pe DN 1A intre Valenii de Munte si Brasov, inainte de intrarea in statiunea Cheia, cum vii dinspre Ploiesti...O sa pun maine coordonatele GPS daca te ajuta...

Cum?

Cu masina si rulota...:)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad .S

:smileys-coffee:Buna dimineata.

Deci: am facut curat, am curatat instalatia de apa, am verificat frigiderul, am verificat truma, am schimbat cauciucurile. Cel mai important: am achizitionat un cort XXL aproape nou. Dupa ce il montez (cand s-o opri vantul) o sa vad si daca se potriveste ... :laughing: Am pregatit masina,  schimbat ulei, filtre, arcuri spate....Ce mai?! As pleca de azi.... chiar, stie cineva un traseu Bucuresti-Cheia, plecarea azi si ajuns la destinatie joi? :laughing:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster

@Vlad .S

Daca pleci de azi si impingi rulota, ajungi sigur joi la pranz!!!

Glumesc, dar iti admir entuziasmul.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mugurel Vap

Intrarea din asfalt mai este dificila? Intreb pentru ca nu am mai fost din 2015 la acesta locatie.

Ultima data stiu ca se formase un prag destul de mare intre asfalt si macadam.

De abia astept sa ajung in acea poiana frumoasa, plina cu vestitorii primaverii si sa ne reintilnim dragi colegi.

vestitorii primaverii.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Poate sa puna cineva coordonatele gps sau linkul cu locatia pe google maps?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Patrick
în urmă cu 13 ore, Daniel P a scris:

Unde?

Locatia se afla pe DN 1A intre Valenii de Munte si Brasov, inainte de intrarea in statiunea Cheia, cum vii dinspre Ploiesti...O sa pun maine coordonatele GPS daca te ajuta...

Cum?

Cu masina si rulota...:)

Va salut.Multumesc pentru ajutor.Cu stima.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad .S

Buna seara.

Hop si eu: cine ajunge primul, share location pe whatsapp? Daca il tin nervii :D  ..... face un grup si gata ...

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Iata si coordonatele GPS ale locatiei!

45.438329, 25.940629

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mugurel Vap

Miine voi merge la tara (Olanesti), am in gand sa sacrific niste iepuri pentru ai pune in ceaun la Cheia, alaturi de vin, usturoi....

Ce spuneti, sunteti interesati de acest tip de carne?

Va promit si o licoare surpriza, care mie imi place mult, aromata-dulceaga, tinuta in pamint vreo 3 ani.Vin de macese.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Weekendul trecut am profitat de vremea superbă pentru sfarsit de septembrie și am pus-o de o ieșire la Măgureni, in județul Prahova. 
      Prieteni, atmosferă frumoasă, cuminți și voie bună... așa că am ridicat ancora taman luni dimineață. 
      Sănătate maximă și ieșiri frumoase va doresc tuturor! 











    • Adrian Marin
      de Adrian Marin
      Buna ziua,  
       
      Va salut pentru acceptul in acest grup.. va pot ajuta cu electrica  cat si pentru configurarea  rulotei cu energie verde panouri fotovoltaice eficiente  datorita experientei mele de 13 ani in acest domeniu de activitate.
       
      Toate cele bune si va astept  cu intrebari.
    • Serban Ionut
      de Serban Ionut
      Perioada 15, 16, 17 martie .
      Iesire la munte offcamping sau camping amenajat.
      Cautam participanti.
      Zona Valcea, Brasov, Prahova, Arges.
      Cine cunoaste locatii asteptam sfaturi de campare .
      Hai in numar cat mai mare sa iesim. 
    • Cristian S.
      de Cristian S.
      Eram curios cati membri suntem din Timisoara/Timis, poate trecem unul pe langa altul pe strada de multe ori, asa ne vom cunoaste si cine stie poate stabilim o zi, o seara, o locatie unde putem iesi la o bere sau o poveste, ''concurs de minciuni'' , la un bar sau la un stadion daca se incalzeste vremea.
      Ce ziceti?
    • Lucian Pop
      de Lucian Pop
      Salutare,
      Mâine dimineața plecam spre mare eu si prietena. Nu avem un plan exact pentru locatie, planuim sa cautam pe drum. Aveti vreo sugestie? 
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.