Viorel C.

Intalnirea Nationala Forum Rulote 2016

234 postări în acest subiect de discuţie despre Intalnirea Nationala Forum Rulote 2016

Intalnirea Nationala Forum Rulote 2016

Cristi Enachescu

@Adrian V. eu as dori sa vin de miercuri (18 mai 2016) sau de joi (19 mai 2016). E vreo problema? Ar trebui sa sun acolo pt confirmare sau ma pot duce efectiv si sa ma inregistrez la receptie urmand ca la sfarsit sa achit diferenta dintre totalul zilelor de campare (plus celelalte costuri stabilite la comun) si avansul platit aici?

Multumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Marius George

La pescuit inca mai ma gandesc (ca sa aduc ce am de pescuit inseamna cam deranj) insa la table si remmy ma bag.Am in dotare table si remmy..

Vreau sa mai adaug si fotbalul in concurs la care spun prezent...Si aici pot pune la bataie o basica ....Ca sa ne deosebim asi zice ca una din echipe sa poarte veste reflectorizante care le avem in dotare la masini..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adi Enache

Pot aduce eu boxe si microfoane dar nu fac pe DJ-ul.

Ma bag la pescuit de peste mic:fishing::ascratch:.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dumitrov Daniel Andrei

E o idee sa mergem si mai repede , asa macar ajutam oameni de acolo si facem primirea colegilor cand vin...si asa fac 400 de km, ...macar stau 4 nopti, ...sa vad cum ma impart cu timpul...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
CristianG

Marius, mai bine luam niste zburatoare decat scule de pescuit si de ce nu si barcute ca tot e balta superok , Pentru copii cred ca va fi captivant.Eeeee poate si un bat acolo pentru pitici.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Voi aduce si eu un aeromodel de mici dimensiuni cu radiocomanda pentru a impresiona copii si sa bag parintii la cheltuieli..biggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
CristianG

Am eu un quad de la Doc (Sergiu) dar trebuie setat si poate daca ai tu sau altcineva vreun GoPro sa facem si un filmuleț

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Pentru filmare am sa il rog pe @Adi Enache sa aduca drona lui care are tot ce trebuie..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

Mda, si uite asa tre sa-i cumpar elicopter la pitic, ca vai si amar altu sa aiba si el nu.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Cu parere de rau, dar astazi am aflat perioadele pentru sejururi in luna mai la Vatra Dornei.

Zilele de 5 ori 21 din luna mai! Oricum as socotii nu este bine pentru mine!tamp

Va doresc in schimb, distractie maxima!

Sa ne vedem oricand cu bine!

Cordiale salutari!

 

Modificat de Eugen.D

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Chiriac Ionut

Buna ziua ! Va rog frumos sa-mi spune-ti si mie sau sa ma tineti la curent cu aceasta intalnire a rulotistilor, deoarece vreau sa fac tot posibilul sa ajung si eu de la Galati si sa incerc sa mai corup 2-3 colegi, va multumesc , o zi buna .:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

@chiriac ionut in dreapta sus ai optiune URMARESTE, daca il activezi vei fi anuntat la fiecare postare.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Cer permisiunea sa ma inscriu si eu (daca mai este loc). 1 persoana, 1 rulota, 1 masina, nu sunt pescar. Daca raspunsul este afirmativ, banii pentru avans ii virez luni in contul afisat. Daca se poate, ma prezint de joi 19.05

Modificat de Mihnea Stoenescu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Tochitura. Multumesc hi!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
CristianG

Din motive personale sunt nevoit sa ma retrag de la aceasta intalnire.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Popa

Buna seara,

Haideti sa ne punem un pic in miscare. Nu mai avem foarte mult timp, si ar fi bine sa ne mobilizam, sa spunem si gazdei ce sa ne pregateasca pentru masa festiva. (Noi optam pentru peste si concursuri de table.) Sa nu lasam pentru ultima suta de metri

Cred ca mai sunt multe lucruri nestabilite. 

 

Aceiasi rugaminte si pentru tricourile personalizate, daca vrem sa aratam ca o familie mare la intalnire. Timp nu mai este foarte mult...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian C

Buna seara 

Sa nu incarcam topicul imi puteti da mie pe PM: 

-optiune pentru meniu

-participare la concursuri 

-nr de persoane (din care nr copii)

 

Ca si concursuri ar fi :table, rummy, sah, pescuit, fotbal si orientare in teren.

 

:-)

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Despre tricouri pot scrie ca incepand de ieri, comanda a fost lansata, iar cei care au dorit un tricou sau o sapca si s-au inscris in tabel, mai au termen pana maine, miercuri, sa faca plata.

Firma respectiva va comanda tricourile, urmand ca imprimarea sa decurga asa cum am stabilit in topicul Tabel comanda tricouri Forum Rulote

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Popa

Salutare,

@Marian C, mai sus (in acest topic) gasesti meniul, concursurile care se vor practica. La toate acestea au mai subscris cativa colegi care vor organiza concursuri pentru micuti. Ca si numar de persoane nu stiu sa-ti spun, dar din ce am vazut in tabel (din prima pagina a acestui topic) sunt inscrise peste 40 de familii

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Am discutat mai multe la telefon cu @Marian C si in care am cazut de comun acord sa delegam cativa colegi care se vor ocupa de buna desfasurare a concursurilor.

Daca exista colegi care doresc sa preia coordonarea unei astfel activitati, rog sa posteze.

 

Totodata, el este cel care va realiza mapa la care face referire si  @Adrian V. intr-una din postari, "la sosirea in camping toate echipajele vor primi o mapa ce va contine : programul intalnirii , regulamentul de desfasurare , lista de preturi pentru bar si restaurant , un sticker."

 

Avand in vedere ca @Adrian V. poate accesa din nou forumul, sper ca sa vina cu cateva completari, in situatia ca doreste.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

De preferat ar fi ca pentru activitățile sau concursurile la care vor participa cei mici, sa se ofere cineva din rândurile părinților care au copii mici...Cred ca este si in interesul lor sa-si mențina copiii angrenati in astfel de activități distractive si sa-i mai despartă de tableta sau smartphone....

@lungu marin a promis ca se va ocupa de întocmirea unor hărți dupa care cei mici sa se orienteze pentru găsirea unor obiecte ( premii ) ascunse...mai este valabilă oferta nea Marin? :ascratch:

Pentru cei mari, e mai simplu...Asteptam voluntari care sa preia funcția de arbitru la fotbal, sau observatori la jocurile de table, șah, sau concursul de pescuit...

Pentru fotbal, e foarte buna ideia cu vestele reflectorizante pe care le avem fiecare prin mașina...

Daca aveti si alte idei sau propuneri , va rog sa le faceți cunoscute aici! .:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

  Pentru copii/.;, ar fi fain cine poate aduce cate ceva ex.:trambuluina mica/mare, piscina mica/mare, topogan plastic sau gonflabil, hutulus, masinute cu pedale sau cu baterii, biciclete, triciclete, mingi, jucari, bomboane....orice ii pot face fericiti ^_^

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Hai ca usor, usor ne reactivam! Ma gandeam sa facem o echipa de 3( trei) colegi, care sa ne ocupam de concursul de pescuit. Si pentru asta am nevoie de:

1) Doi colegi priceputi la pescuit ( nu ca mine :) ), care, impreuna cu mine sa ne ocupam de acest concurs 

2) Sa stim cam cati colegi doresc sa participe, si in functie de asta, stabilim daca este pe echipe sau individual

3) Ar fi utile cateva informatii despre balta -- ce suprafata are, sau cate posturi de pescuit are ( daca are)

4) Trebuie sa stabilim si ziua convenabila pentru desfasurarea concursului

 

In momentul in care o sa se formeze echipa ( sper cat mai repede ...astept voluntarii) o sa deschidem un topic nou unde v-om pregatii si sonda dorintele participantilor ...pana atunci ....Hai sa gasim doi pescari care sa se implice !!! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad .S

Buna ziua .Cand este ultima data in care se pot face inscrieri?Multumesc frumos.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Astăzi 16 octombrie, se implinesc fix 25 de ani de la cununia religioasă care a avut loc pe 16 oct. 1994. Un sfert de secol 
      Motiv pentru care, am hotărât să marcăm evenimentul cum se cuvine, organizând o petrecere la Letca Nouă, ce va dura 4 zile și 4 nopți, alături de rude, colegi si prieteni rulotiști. 
      Va exista si o mică slujbă la biserică sâmbătă la ora 13.00,  ținută în costume naționale, preparate traditionale de sezon gătite la fața locului, ( ciorbe și sarmale la ceaun, pastramă, gratar, mititei ), multă distracție și voie bună. 
      Vremea se anunță superbă, așa că vom da startul mâine seară, joi 17 octombrie, și vom încheia luni .  
      Țineți aproape! 
       
    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Va propun sa respectam traditia si sa organizam o intalnire care sa marcheze deschiderea sezonului rulotistic 2018, pe platoul situat la intrarea in statiunea Cheia din judetul Prahova, asa cum am facut anul trecut ...
      Vedeti detalii in topicul de mai jos...
       
       
      Motivele alegerii locatiei sunt aceleasi:
      - acces usor la locul de campare in caz de vreme nefavorabila;
      - locatia libera in aceasta perioada, stiindu-se faptul ca din primavara pana- n toamna este full de rulote si corturi si nu se mai pot organiza intalniri de 15 - 20 echipaje;
      - si cel mai important, poienile pline de ghiocei si flori de primavara care trebuiesc admirate, nu? 
      Sa simtim ca a venit primavara...
      Va multumesc, sper sa ne strangem cat mai multe echipaje si vremea sa fie de partea nostra...ca de restul ne ocupam noi 
    • Daniel P
      de Daniel P
       
       
      Asteptam degeaba...
      S-a deschis topic separat, de parca n-ar fi vorba de aceiasi locatie sau de membrii aceleiasi comunitati...
      Nu ma mai surprinde nimic vis-a-vis de atitudinea si egoismul unora dintre colegii nostri, care nu inteleg ideea de comunitate si ma opresc aici cu comentariile ...deocamdata 
      Nici-o problema...AMR  mai putin de 2 zile si vin baietii mari, carora le pasa...
    • Daniel P
      de Daniel P
      Salutare oameni buni! 
      Dupa sarbatorile de iarna,  se apropie cu pasi repezi traditionala noastra intalnire de vacanta copiilor, care anul asta este intre 03 - 11 februarie...
      Profitam si noi de vacanta lor, sa ne mai intalnim cateva zile si sa ne bucuram de o cana de vin fiert si ceva traditionale pregatite la ceaun...
      M-am gandit ca ar fi potrivit sa mai schimbam locatia, dar nu vad niciuna care sa corespunda mai bine din punct de vedere al accesului, tinand cont ca poate fi zapada destul de mare si la un moment dat va trebui sa mai si iesim cu rulotele la drum...
      Asa ca va propun tot pe Valea Cerbului, dar nu in poiana pe care am folosit-o in mod obisnuit, ci in prima de pe dreapta, cum treci de bariera si dupa ce urci acea panta si apoi cobori...sa mai schimbam macar peisajul 
      Ar mai fi fost varianta Cheia, dar acolo zic sa mergem pe la sfarsitul lui martie, cand apar ghioceii...
      Noi vom ajunge cel mai probabil de marti 06.02 si vom ramane pana duminica 11.02...
      Asadar, hai sa vedem cine mai doreste sa participe la o noua aventura! 
    • Dragos M
      de Dragos M
      Am deschis acest topic in care vom posta imagini si vom scrie impresii de la intalnirea nationala de toamna desfasurata la Camping Mustang ! (Parada Baloanelor)
      Va rog sa postati de pe telefon, direct de la intalnire sa poata vedea si cei de acasa in timp real !
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.