Viorel C.

Intalnirea Nationala Forum Rulote 2016

234 postări în acest subiect de discuţie despre Intalnirea Nationala Forum Rulote 2016

Intalnirea Nationala Forum Rulote 2016

Viorel C.

Am reactualizat tabelul si am marit lista pentru membri participanti.

La modul in care se acceseaza forumul si se inscriu utilizatori, sper ca aceasta lista sa se mareasca.

 

Maine am sa discut cu cativa colegi din Timisoara, de fapt cu cei cu care am mai discutat de-a lungul timpului, deoarece am o mare nedumerire referitoare la lipsa participarii lor.

Daca s-a facut o "greseala" pe undeva, sper sa gasesc intelegere si sa o pot indrepta.

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Drinovan Ovidiu
în urmă cu 12 ore, Viorel a scris:

Maine am sa discut cu cativa colegi din Timisoara, de fapt cu cei cu care am mai discutat de-a lungul timpului, deoarece am o mare nedumerire referitoare la lipsa participarii lor.

Daca s-a facut o "greseala" pe undeva, sper sa gasesc intelegere si sa o pot indrepta.

 

Buna Viorel, eu voi face tot posibilul sa ajung impreuna cu familia! O sa dau avansul pana in 5 Martie! Vorbesc cu Adrian pentru acest lucru!

Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

@Drinovan Ovidiu,  atât îți trebuia, să nu vii! deras derasderas. Aștept cu nerăbdare să te cunosc personal, mai ales că avem rulote-surori. 

Mai ia și tu câțiva colegi cu tine! Obligatoriu! 

@Cristian S. @adiciordas, ce fac? Nu vin? Și pe voi vreau să vă întâlnesc și să vă cunosc personal.

Eu încerc să mobilizez Moldova și Bucovina @telescu ioan, @APOSTOL55, @ ionut jeremy! 

Succes la toată lumea!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

@Florin Smolnicki, pentru initiativa si dorinta manifestata de a face de asa natura ca aceasta mare intalnire sa numere cati mai multi membri, tin sa mentionez ca ai de primit 10 stickere cu sigla forumului, din partea mea.

 

Este ciudat ca am sunat pe @Cristian S., @adiciordas si inclusiv pe @Drinovan Ovidiu (care intre timp a postat), dar nu au raspuns la apel.

Ciudat tamp

Sper ca vor observa apelul pierdut biggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Putem organiza si plecare in grup care suntem din acelasi oras...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Si eu tot vineri voi pleca insa cam pe la 7-8 dimineata si ma intorc luni..Cine vrea putem vorbi si dam un punct de intalnire daca este cadem de acord cu ora plecarii.:-).

Din zona mea suntem 4 echipaje care plecam impreuna..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian S.

@Viorel  mi-am uitat telefonul acasa si nu m-am mai intors dupa el, o sa vad dupa masa apelul nay

Nu o sa particip la nationala din pacate, nu se aliniaza planetele...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adiciordas

@Viorel, am vazut tarziu apelul tau, dar am sa va raspund acum.

Pot sa spun ca deocamdata nu pot veni din cauza sotiei care si-a schimbat serviciul de curand, lucrand o zi, o zi nu are cum sa-si ia liber

Asa e la astia cu restaurantele. Imi pare rau!tamp

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru.b

Din pacate nu putem participa la acest eveniment.

90 % voi fi plecat din tara la o specializare. Asa ca nu pot sa va incurc. Daca totusi voi fi in tara, promit ca o sa va vizitez.

Scuze pentru anuntul meu de ultim moment.

Multumesc.

hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

La această frumoasă întâlnire eu aș vrea să mă întâlnesc ÎN MOD DEOSEBIT cu următorii colegi :)  și le propun ca fiecare dintre ei să vină cu alți 5 (cinci) colegi rulotiști nay :clapping: f;' superok  :clapping: hi:

@A.Claudiu, @Andrei Urucu, @APOSTOL55, @Aurelian Ovreiu, @BabaBogdan, @beldiman marius, @bogdan ploiesteanu, @CIPROSCA, @Cornel Mihailescu, @cornelsavu, @costica V., @Cristian Ionita, @Cristian S., @cristian57, @Dandumitrubuzila, @Daniel-P, @dorust, @Drinovan Ovidiu, @Emil Naghi, @Eugen.D, @Gabriel Schuster, @gigi borteanu, @Gogonea Razvan, @homos cristian, @Ionut C., @Irimia Ionut, @Licuta, @lucian t, @lungu marin, @marian_vasile, @Marian Popa, @Marinescu Ion, @mario, @MARIUSGEORGE, @MIHAI DURA, @mircea,  

@Nicu Iancu, @ninel, @Radu Ionescu, @rafael miron, @razvy_91, @SERGHEIDIN, @Sorin Leitoiu, @Sorin S, @telescu ioan, @TEODOR, @Vali Savoiu, @Viorel, @Adrian V..

Aceștia sunt colegii cu care eu am intrat, de-a lungul timpului, în contact sau le-am citit postările interesante, sau, sau... Știu că unii dintre voi sunteți trecuți deja pe lista de participare și veți veni, dar am vrut să fiu sigur.

Vă doresc o zi frumoasă!

Florin

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Fii fara grija @Florin Smolnicki o sa ne vedem acolo!

Si promit ca-ti povestesc si cum este cu postarile " mai putin interesante " :laughing: 

Sa ai o zi frumoasa !

Modificat de Adrian V.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Stoica

Sunt onorat ca Florin Smolnicki ma enumera printre cei cu care ar vrea sa se vada la intilnirea nationala,

dar pe data de 22.05.2016 este ziua de nastere a sotiei si avem o caruta de invitati .

Sper ca sa ne putem vedea cu o alta ocazie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

@Adrian V. taxa 20RON este pentru pescuit sportiv ? sau facem si un gratar din "crapturi"?

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Naghi

Dragi colegi, cu regret va spun ca nu pot participa la Intalnirea Nationala, cu siguranta cu alta ocazie ne vom revedea. hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

:5623b787a01a3_nseara:,  isor

Acum cateva zile, mai exact pe 29 februarie ora 15.30, primesc un mesaj pe telefon, cu urmatorul continut: "Sunt fericit! Acum am platit acontul pt Fagaras. Numai bine!"

Binenteles ca stiu de la cine este!

Voi cine credeti ca este colegul care cu atata fericire si bucurie a simtit nevoia de a-mi impartasii si mie "fericirea si bucuria lui", dar poate ca si altor colegi? N-am intrebat!

Cred ca merita toata lauda si aprecierea colegilor!

Este totusi destul de departe de Fagaras, vine fara rulota si are retinuta camera!

Nu se "cramponeaza" de nimicuri, cum ar fi, participarea la masa festiva, pret, meniu, etc...dimpotriva!

Dorinta lui este de a-si cunoaste colegii rulotisti de pe forum si de a socializa cu ei si "tet a tet" nu doar virtual!

Felicitari!

Apropo, si dorinta mea este la fel, dar cum am mai spus inca nu ma pot pronunta pana dupa 20.03! tamp

A insistat mult apoi pe telefon sa particip si eu chiar fara rulota, veniind de la Vatra Dornei din statiune!

Voi hotara asta insa dupa ce am programarea-n statiune!

Sa dea Domnul sa gasesc bilet, ori inainte ori dupa!

O seara faina va doresc!

 

 

 

Modificat de Eugen.D

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

@Andrei Urucu, @Eugen.D, eu sunt acel coleg.
Nu e nicio problemă dacă spun că eu sunt. Acel SMS l-am trimis pentru că Eugen nu-mi răspunsese la apel. Nicio problemă.

Vă îmbăt pe amândoi la Făgăraș. Așa de tare vă îmbăt, încât veți/ vom plânge toți, împreună (de fericire). Eugen va dormi pe undeva prin Făgăraș, la o pensiune iar Andrei se va descurca el, cumva. Andrei, nu știu mai exact, tu vii cu rulota? 

Haideți să uităm totul! Să așteptăm cu bucurie acel moment emoționant. f;'

Nu am mai fost la astfel de întâlniri, dar cred că va fi foarte frumos. Cu siguranță ne vom înțelege toți. Veți vedea. Una e să fii la distanță și alta e să ai omul, prietenul, colegul, fratele rulotist în față.

Gândiți-vă puțin la cei care organizează toată această întâlnire.

Vă salut la final, așa cum am auzit în Ardeal:

 

Să fiți iubiți!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

@Florin Smolnicki bem, prietene bem ....da,  de plans ....eu nu ma bag :) Da, o sa venim ( toti oltenii) cu rulotele.  Nu stiu de ce, cred, ca am lasat impresia, gresita de altfel, cum ca eu nu m-as bucura de aceasta intalnire.Gresit! Abia o astept! Si mai mult am asa multe polite de platit ....ohooo noi sa fim sanatosi! Promit sa tin la bautura ...ca stiu eu cum beti voi ..- cei din moldova-- pardon..bucovina ! Am multi prieteni din Suceava...si la ei ma gandesc cand zic astea ...

 

.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu
On 3/2/2016 at 6:15 PM, Andrei Urucu said:

@Adrian V. taxa de 20RON este pentru pescuit sportiv ? sau facem si un gratar din "crapturi"?

 

 

Daca Adrian nu stie ....poate sa ne(ma) lamureasca cineva..?? Intreb deoarece nu stiu cine se mai ocupa de comunicarea cu locatia . Multumesc !

Modificat de Andrei Urucu
Imi dau doctoratul la gramatica :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

@Adrian V. multumesc! Cum am mai zis pana acum ....si mort copt si inflorit ....tot vin !! Ma interesa sa stiu ce scule pregatesc  ..:laughing: daca iau ambele bete sau doar unul :laughing:

 

Acum serios ...M-a intrebat cineva care a vazut discutia pe forum ...si nu stiam ce sa-i raspund  Omul este pescar inrait si nu stia cum sta treaba !Poate-l conving sa vina ..asa am si eu o sansa la concursul de pescuit!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu
13 minutes ago, Adrian V. said:

. Va tin la curent . La 380V , ca sa fie treaba-treaba ! 

Merci .

Asa mult ma iubesti ...de 380v:laughing: Daca faci tu saramura ( asa cum faci si fasolea ) dau eu vinul !

Modificat de Andrei Urucu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Popa

Am trimis avans 200 lei pentru @Marian Popa si @andrei123. Procesarea platii se va face in cursul zilei de maine dupa cum am primit notificarea din partea bancii. Multumim.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Asa baietiii ( oltenii mei ), maine ma conformez si eu cu plata  avansului! Trebuie doar sa iau legatura cu mosu @Adrian C-tin Pana sa facem plata impreuna ! Ne vedem pe baricade !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

@Adrian V. azi ( acum ) ti-am trimis banutii mei cat si cei pentru @Adrian C-tin Pana . Tot acum ti-am trimis si ordinul de plata pe email-ul de Gmail .

 

Sa ne vedem cu bine la intalnire si sa ne batem in soiuri de vin si arome de tuica ...xll

 

PS: am paharele la ascutit ..deja ...si pana atunci poate-mi vine si permisul de port ilegal de alcool in sange ..isor

Modificat de Andrei Urucu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea

Va salut!

îmi anunț intenția de a fi prezent la Întâlnirea națională din Mai, echipa mea formata din 2 adulți și 2 copii .

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster

@Adrian V.

Trimit banii in cont saptamana viitoare. Abia astept sa ajungem acolo!!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Astăzi 16 octombrie, se implinesc fix 25 de ani de la cununia religioasă care a avut loc pe 16 oct. 1994. Un sfert de secol 
      Motiv pentru care, am hotărât să marcăm evenimentul cum se cuvine, organizând o petrecere la Letca Nouă, ce va dura 4 zile și 4 nopți, alături de rude, colegi si prieteni rulotiști. 
      Va exista si o mică slujbă la biserică sâmbătă la ora 13.00,  ținută în costume naționale, preparate traditionale de sezon gătite la fața locului, ( ciorbe și sarmale la ceaun, pastramă, gratar, mititei ), multă distracție și voie bună. 
      Vremea se anunță superbă, așa că vom da startul mâine seară, joi 17 octombrie, și vom încheia luni .  
      Țineți aproape! 
       
    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Va propun sa respectam traditia si sa organizam o intalnire care sa marcheze deschiderea sezonului rulotistic 2018, pe platoul situat la intrarea in statiunea Cheia din judetul Prahova, asa cum am facut anul trecut ...
      Vedeti detalii in topicul de mai jos...
       
       
      Motivele alegerii locatiei sunt aceleasi:
      - acces usor la locul de campare in caz de vreme nefavorabila;
      - locatia libera in aceasta perioada, stiindu-se faptul ca din primavara pana- n toamna este full de rulote si corturi si nu se mai pot organiza intalniri de 15 - 20 echipaje;
      - si cel mai important, poienile pline de ghiocei si flori de primavara care trebuiesc admirate, nu? 
      Sa simtim ca a venit primavara...
      Va multumesc, sper sa ne strangem cat mai multe echipaje si vremea sa fie de partea nostra...ca de restul ne ocupam noi 
    • Daniel P
      de Daniel P
       
       
      Asteptam degeaba...
      S-a deschis topic separat, de parca n-ar fi vorba de aceiasi locatie sau de membrii aceleiasi comunitati...
      Nu ma mai surprinde nimic vis-a-vis de atitudinea si egoismul unora dintre colegii nostri, care nu inteleg ideea de comunitate si ma opresc aici cu comentariile ...deocamdata 
      Nici-o problema...AMR  mai putin de 2 zile si vin baietii mari, carora le pasa...
    • Daniel P
      de Daniel P
      Salutare oameni buni! 
      Dupa sarbatorile de iarna,  se apropie cu pasi repezi traditionala noastra intalnire de vacanta copiilor, care anul asta este intre 03 - 11 februarie...
      Profitam si noi de vacanta lor, sa ne mai intalnim cateva zile si sa ne bucuram de o cana de vin fiert si ceva traditionale pregatite la ceaun...
      M-am gandit ca ar fi potrivit sa mai schimbam locatia, dar nu vad niciuna care sa corespunda mai bine din punct de vedere al accesului, tinand cont ca poate fi zapada destul de mare si la un moment dat va trebui sa mai si iesim cu rulotele la drum...
      Asa ca va propun tot pe Valea Cerbului, dar nu in poiana pe care am folosit-o in mod obisnuit, ci in prima de pe dreapta, cum treci de bariera si dupa ce urci acea panta si apoi cobori...sa mai schimbam macar peisajul 
      Ar mai fi fost varianta Cheia, dar acolo zic sa mergem pe la sfarsitul lui martie, cand apar ghioceii...
      Noi vom ajunge cel mai probabil de marti 06.02 si vom ramane pana duminica 11.02...
      Asadar, hai sa vedem cine mai doreste sa participe la o noua aventura! 
    • Dragos M
      de Dragos M
      Am deschis acest topic in care vom posta imagini si vom scrie impresii de la intalnirea nationala de toamna desfasurata la Camping Mustang ! (Parada Baloanelor)
      Va rog sa postati de pe telefon, direct de la intalnire sa poata vedea si cei de acasa in timp real !
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.