Viorel C.

Intalnirea Nationala Forum Rulote 2016

234 postări în acest subiect de discuţie despre Intalnirea Nationala Forum Rulote 2016

Intalnirea Nationala Forum Rulote 2016

Sorin S

Cu parere de rau am altceva in plan si ies din joc , scuze...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cristian Ionita

Eu maine iau simbria si am sa dau avansul pentru intalnire. Achit si tricourile...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Dura

Ok.

 

 

 

 

 

 

 

Modificat de MIHAI DURA

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Dragi colegi, se poate campa si cu cortul? Daca da ....cat costa camparea/zi?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

@Adrian V. am luat la cunostinta de , , problema " si am sa discut inca o data cu sotia intrucat timpul ei este alambicat si nu stie programul ei de lucru. Eu nu fac nazuri intrucat  nu am probleme cu timpul liber. Sa vad daca mai face naveta sau nu si voi da respuns in cel mult 2-3 zile. La data cand s-a propus acesta intalnire nu facea naveta dar o colega naste si se duce ea in locul ei .Vedem cum facem.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Ene

Mii de scuze!! M-am luat cu una, cu alta si am intarziat la intalnirea cu banca..Maine dupa-amiaza nu mai ratez!hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

@Adrian V. Asa cum am vorbit azi la telefon,  ramane sa-ti trimt avasul in cursul zilei pentru rezervarea camerei. Perioada de rezervare este de joi pana duminica (19-22 mai ) MULTUMESC MULT SI O ZI BUNA!

Modificat de Andrei Urucu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

- ULTIMA camera a fost rezervata pentru colegul @Andrei Urucu incepand cu data de 19.05.2016

- Se poate campa cu cortul , pret 20RON/zi/cort

- Partidele de pescuit sunt C&R ( prinde si elibereaza ) , fiecare pescar are voie cu 3(trei) bete. Asta cu pescuitul va face obiectul unui concurs - asa cum spuneam intr-o postare anterioara - si vom stabili pana vineri seara regulile concursului precum si premiile ce se vor pune in joc , pe categorii ( cel mai mare peste , cel mai mic peste , cea mai  mare cantitate , etc....) .

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Rotaru

Imi cer scuze pentru raspunsul intarziat dar in ultima vreme nici nu am mai reusit sa deschid calculatorul.

Nu am posibilitatea de a fi alaturi de voi la aceasta intalnire, din pacate.

Mi-ar fi facut mare placere sa ma reintalnesc cu cei pe care deja ii cunosc si o mare bucurie sa cunosc personal pe cei activi in acest forum cu care inca nu m-am intalnit. 

Insa obligatiile ma tin mai aproape de casa.

Dar timpul nu este pierdut. Sigur vom mai avea ocazii atat inainte cat si dupa data intalnirii sa facem cunostrinta. Eu voi iesi in fiecare week-end de acum incolo, singura conditie fiind o vreme decenta.

Va salut! hinay 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster

@Adrian V.

Am pus azi in contul tau avansul de 100 ron. Multumesc mult.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.
în urmă cu 13 ore, Adrian V. a scris:

- ULTIMA camera a fost rezervata pentru colegul @Andrei Urucu incepand cu data de 19.05.2016

- Se poate campa cu cortul , pret 20RON/zi/cort

- Partidele de pescuit sunt C&R ( prinde si elibereaza ) , fiecare pescar are voie cu 3(trei) bete. Asta cu pescuitul va face obiectul unui concurs - asa cum spuneam intr-o postare anterioara - si vom stabili pana vineri seara regulile concursului precum si premiile ce se vor pune in joc , pe categorii ( cel mai mare peste , cel mai mic peste , cea mai  mare cantitate , etc....) .

 

Preferabil ar fi sa avem saltele de primire si spray dezinfectant, sa nu ne batem joc de balta omului.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alex I.

@Adrian V. Am trimis si eu avansul aseara (100 RON) Am trecut la detalii plata "Alex Iordache - Apartament". Am vazut ca in prima pagina scrie in dreptul meu "rezervare directa", am mai mentionat parca intr-un mesaj privat - nu am facut nicio rezervare directa, ma bazez in continuare pe voi, care ati facut rezervarile si pt toti ceilalti. Eu am sunat la pensiune doar ca sa intreb de pret si conditii, atat, si le-am spus ca rezervarea o voi face prin organizatorii intalnirii.

 

Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalinn2003

Vin si eu de la Iasi ! Pe 20mai e ok pt mine !

Va rog sa imi spuneti ce costuri sunt si unde sa trimit banutii !!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalinn2003

Adrian , tocmai am facut transfer  100 ron avans ! Vreau si eu doua tricouri Polo verzi XXL amandoua si doua sapcute tot verzi !!

nr meu de tel este 0788 069579 ! Ma poti suna oricand !

image.png

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristi Enachescu

Salutarile mele tuturor colegilor,

 

Intentionez sa particip si eu la aceasta intalnire. Imi cer scuze pt intarziere, dar abia astazi am vazut acest topic pe care l-am citit cap-coada. Mea culpa, desi intru aproape zilnic de vreo 2 saptamani incoace pe forum, dar la momentul acesta am in cap doar ce ar trebui sa fac pt a pregati cat de cat rulota recent achizitionata pt off-camp, motiv pt care m-am canalizat pe topic-urile specializate si mi-a scapat din vedere acesta.

Revenind la participarea la intalnire, dorinta exista, singura "problema", sa zic asa, e componenta echipajului care cuprinde pe langa sotie si 2 ingerasi care la acea data vor avea 1 an si 7 luni. Mai sunt printre voi cu copii asa mici? Cum facem cu ei in timpul mesei festive de sambata? Ar putea exista si varianta includerii in echipaj a unei "bone" (bunica) fara a fi luata in calcul la masa festiva?

Va multumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alex I.

@Adrian V. dau un telefon la ING? Sau a aparut plata in cont?

 

Mai jos ai confirmarea de plata:

 

confirmare-plata.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Popa
12 hours ago, Cristi Enachescu said:

Salutarile mele tuturor colegilor,

 

Intentionez sa particip si eu la aceasta intalnire. Imi cer scuze pt intarziere, dar abia astazi am vazut acest topic pe care l-am citit cap-coada. Mea culpa, desi intru aproape zilnic de vreo 2 saptamani incoace pe forum, dar la momentul acesta am in cap doar ce ar trebui sa fac pt a pregati cat de cat rulota recent achizitionata pt off-camp, motiv pt care m-am canalizat pe topic-urile specializate si mi-a scapat din vedere acesta.

Revenind la participarea la intalnire, dorinta exista, singura "problema", sa zic asa, e componenta echipajului care cuprinde pe langa sotie si 2 ingerasi care la acea data vor avea 1 an si 7 luni. Mai sunt printre voi cu copii asa mici? Cum facem cu ei in timpul mesei festive de sambata? Ar putea exista si varianta includerii in echipaj a unei "bone" (bunica) fara a fi luata in calcul la masa festiva?

Va multumesc.

 

Salut Cristi. Fetita noastra va avea in acea data aproape 10 luni si va fi prezenta. Ne vom descurca noi cumva cu bebelusii :P

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

E vedem noi cum om face si al meu cel mic o sa aibe 6luni si sper sa nu deranjeze vecini:laughing:!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalinn2003

@Viorel din Iasi nu din Bucuresti !

Si rezolvam si de tricouri???

Gata ! Am platit si pt tricouri ! Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Se pare ca ar mai fi 9 colegi care mai sunt de dat avansul....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Popa
59 minutes ago, Adrian V. said:

Am primit suma de 200RON drept avans de la Sanda Anca -Mihaela in data de 04.03.2016, dar fara sa fie trecut in corespondenta numele colegului de pe forum .
Va rog sa ma ajutati URGENT la identificarea persoanei .

 

Multumesc ! 

Salutare. Avansul este pentru @Marian Popa si @andrei123. Am trecut numele in campurile "Detalii de plata" din interfata Homebank. Nu stiu de ce nu s-au transmis. Multumim.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

Eu mi-as dori sa stau cat mai aproape de balta, fix pe mal daca se poate, se poate? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

Ne descurcam si singuri, am deja ajutoare, multumesc mult si abia astept sa ne vedem, si inainte de intalnire.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Am fost astazi cu @Marian C la Fagaras si am avut o noua intalnire cu dl. Cornel Popa.

Am discutat cateva probeme organizatorice referitoare la amplasare rulote , meniu , pescuit , foc de tabara , sala de mese, cazare casute si pensiune . In ceea ce priveste pescuitul am convenit ca in cazul in care se doreste retinerea unei cantitati din pestele prins sa fie taxata cu 15lei/kg .

Marian va ajunge la locatie de joi si va amplasa indicatoare pentru toalete , loc golire WC , sursa de apa , loc depozitare gunoi, etc....

Acel foc de tabara despre care s-a tot discutat , il vom face vineri seara , pe un amplasament care il vom stabili de comun acord cu cei din administrarea campingului , de preferat intr-o zona putin mai indepartata de rulote . Nu dorim ca scanteile de la foc sa perforeze prelatele corturilor / teraselor.

Pentru colegii @cristinada si @Andrei Urucu a ramas ca prima noapte de cazare la casute sa fie noaptea de joi .

Oricine doreste sa ramana ulterior in camping pentru mai multe zile va achita direct la receptie zilele taxate extra, la acelasi tarif ca cel din perioada intalnirii.

La sosirea in camping toate echipajele vor primi o mapa ce va contine : programul intalnirii , regulamentul de desfasurare , lista de preturi pentru bar si restaurant , un sticker.

Revin cu rugamintea ca toti cei care au copii sa vina cu propuneri concrete - eventual sa se implice serios - in ceea ce priveste organizarea unor concursuri adecvate varstei lor.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Astăzi 16 octombrie, se implinesc fix 25 de ani de la cununia religioasă care a avut loc pe 16 oct. 1994. Un sfert de secol 
      Motiv pentru care, am hotărât să marcăm evenimentul cum se cuvine, organizând o petrecere la Letca Nouă, ce va dura 4 zile și 4 nopți, alături de rude, colegi si prieteni rulotiști. 
      Va exista si o mică slujbă la biserică sâmbătă la ora 13.00,  ținută în costume naționale, preparate traditionale de sezon gătite la fața locului, ( ciorbe și sarmale la ceaun, pastramă, gratar, mititei ), multă distracție și voie bună. 
      Vremea se anunță superbă, așa că vom da startul mâine seară, joi 17 octombrie, și vom încheia luni .  
      Țineți aproape! 
       
    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Va propun sa respectam traditia si sa organizam o intalnire care sa marcheze deschiderea sezonului rulotistic 2018, pe platoul situat la intrarea in statiunea Cheia din judetul Prahova, asa cum am facut anul trecut ...
      Vedeti detalii in topicul de mai jos...
       
       
      Motivele alegerii locatiei sunt aceleasi:
      - acces usor la locul de campare in caz de vreme nefavorabila;
      - locatia libera in aceasta perioada, stiindu-se faptul ca din primavara pana- n toamna este full de rulote si corturi si nu se mai pot organiza intalniri de 15 - 20 echipaje;
      - si cel mai important, poienile pline de ghiocei si flori de primavara care trebuiesc admirate, nu? 
      Sa simtim ca a venit primavara...
      Va multumesc, sper sa ne strangem cat mai multe echipaje si vremea sa fie de partea nostra...ca de restul ne ocupam noi 
    • Daniel P
      de Daniel P
       
       
      Asteptam degeaba...
      S-a deschis topic separat, de parca n-ar fi vorba de aceiasi locatie sau de membrii aceleiasi comunitati...
      Nu ma mai surprinde nimic vis-a-vis de atitudinea si egoismul unora dintre colegii nostri, care nu inteleg ideea de comunitate si ma opresc aici cu comentariile ...deocamdata 
      Nici-o problema...AMR  mai putin de 2 zile si vin baietii mari, carora le pasa...
    • Daniel P
      de Daniel P
      Salutare oameni buni! 
      Dupa sarbatorile de iarna,  se apropie cu pasi repezi traditionala noastra intalnire de vacanta copiilor, care anul asta este intre 03 - 11 februarie...
      Profitam si noi de vacanta lor, sa ne mai intalnim cateva zile si sa ne bucuram de o cana de vin fiert si ceva traditionale pregatite la ceaun...
      M-am gandit ca ar fi potrivit sa mai schimbam locatia, dar nu vad niciuna care sa corespunda mai bine din punct de vedere al accesului, tinand cont ca poate fi zapada destul de mare si la un moment dat va trebui sa mai si iesim cu rulotele la drum...
      Asa ca va propun tot pe Valea Cerbului, dar nu in poiana pe care am folosit-o in mod obisnuit, ci in prima de pe dreapta, cum treci de bariera si dupa ce urci acea panta si apoi cobori...sa mai schimbam macar peisajul 
      Ar mai fi fost varianta Cheia, dar acolo zic sa mergem pe la sfarsitul lui martie, cand apar ghioceii...
      Noi vom ajunge cel mai probabil de marti 06.02 si vom ramane pana duminica 11.02...
      Asadar, hai sa vedem cine mai doreste sa participe la o noua aventura! 
    • Dragos M
      de Dragos M
      Am deschis acest topic in care vom posta imagini si vom scrie impresii de la intalnirea nationala de toamna desfasurata la Camping Mustang ! (Parada Baloanelor)
      Va rog sa postati de pe telefon, direct de la intalnire sa poata vedea si cei de acasa in timp real !
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.