Vizitator Anonim

Propunere Intalnire comunitatea Forum Rulote - 2016

151 postări în acest subiect de discuţie despre Propunere Intalnire comunitatea Forum Rulote - 2016

Propunere Intalnire comunitatea Forum Rulote - 2016

Andrei Urucu
4 hours ago, Marian Popa said:

Buna treaba baieti !  hi

Voi participa si eu ... mai ramane sa stabilim locatia.

Camping Comanca ar fi misto... nu l-am vazut

Aparura si oltenii mei superok... Cu Andrei ai vorbit ? se baga si el ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Drinovan Ovidiu

 Daca totul decurge bine pana atunci, ramane sa confirmam si noi cu 2-3 saptamani inainte, iar ca locatie ne este mai aproape in zona Sibiului, unde putem ajunge in ~5ore.

 Ca idee, va trebui sa-mi iau concediu  2-3 zile inainte de 20-22Mai si 2-3zile dupa, pentru a mai vizita in drum si alte locatii in functie de vreme.O mini vacanta:)!

 Cel mai mic membru al echipajului o sa aibe atunci 6luni, iar cel mare 3ani si in functie de cum sunt ei in aceea peroada vom hotara plecarea!

 Sa se aleaga si o locatie mai centrala in caz ca mai vin persoane din intreaga tara, dupa parerea mea e prea devreme sa se hotareasca deja locatia!

 Se poate face acest lucru inainte cu o luna, sa vedem la vremea aceea cum stau treburile, iar daca nu sunt destule persoane dornice sa vina din tara, atunci sa ramana o locatie convenabila pentru majoritate!

 Cu cat mai multe propuneri de locati cu atat mai bine!Avem de unde alege!

Modificat de Drinovan Ovidiu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Ma gandesc ca poate nu mai frecventeaza asa des forumul ( asta se poate verifica ..cred) si nu stiu de intentiile noastre.
Poate gasim o solutie sa-i anuntam ...poate un e-mail...sau un sms ...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

Daca ar merge facut un link la fiecare locatie, ar fi mai usor de vizualizat, aici la vot!

Modificat de Drinovan Ovidiu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Eu am scris printr-un topic, ca in momentul cand se definitiveaza, voi trimite un email tuturor membrilor.
Mai multe nu pot (putem) face, restul depinde de fiecare in parte, daca doreste sa participe sau nu.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

Da, cu parere de rau, cativa nu mai frecventeaza! S-au suparat ca s-a luat Adrian de ei si nu le-a picat prea bine, dar nu e nici o problema ramane sa vedem in continuare cum merge balanta participantilor din diferite zone!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan Ionut

Luna Mai cred ca este o alegere foarte  buna...Dar sa fie toti de acord , si sa mai auzim pareri despre locatie unde hotaraste majoritatea!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mugurel Vap

Foarte corect Adrian, sa asteptam o perioada mai mare pana se hotarasc mai multi colegi. Poate ca sunt hotariti dar nu pot sa-si  anunte prezenta de acum, din diverse motive(liber de la servici). Am citit, si tot odata ma gandesc ca sunt multi colegi care asteapta sa se stabileasca locatia pentru a-si socoti distanta. Pe acestia ii rog sa posteze si sa specifice acest lucru, eventual sa vina si cu propuneri.

Astazi am fost la Olanesti(la tara), dar nu am reusit sa ajung la Comanca, zapada era pe drum de circa 15cm.
Sper sa curete drumul sa ajung la camping sa ma interesez de tot ce trebuie.
Noi de cite ori am fost la Comanca(3 echipaje) am stat off-camping putin mai sus de camping intr-o poiana langa rau, de aceea nu stiu ce dotari au si ce preturi practica.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

isor

Am spus si o repet, indiferent de locatie voi fi prezent! Imi doresc mult aceasta intalnire, dar si altele!

Totul depinde insa de programarea prin "oficiu de pensii" a sejurului cerut la ei!

Saptamana asta stiind de acum perioada destinata/stabilita intalnirii sa vad ce pot face in acest sens, poate schimb perioada solicitata daca este posibil! Oricum nu am nici o preferinta in acest sens, ziceam doar sa fie mai in primavara ca apoi sa fim liberi pentru orice!

Am sa anunt!   superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
IONEL NICOLAE

Prezent cu tot ce am în dotare , oriunde si oricum (off sau on) !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

Arunc si eu o parere! In locatiile off camping, cred putem ajunge cel putin 2-3-4 echipaje de vineri (la pranz sau seara) si montam rulotele si masinile astfel incat sa blocam accesul grataragiilor sau cortistilor, care teoretic ar trebui sa inceapa sa vina la "iarba verde" de sambata dimineata (teoretic). Sau putem face o sfoara cu niste fanioane (deseuri colorate de material) cu care sa limitam accesul intr-o anumita zona (in functie de numarul celor care vor sa vina). De asemenea putem face un banner cu intalnirea noastra, astfel incat compatriotii sa fie mai intelegatori cand le cerem sa nu ne preseze cu prezenta. Nu cred ca asta ar trebui sa fie o problema.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Popa
On 08.01.2016 at 15:52, Andrei Urucu a scris:

Aparura si oltenii mei superok... Cu Andrei ai vorbit ? se baga si el ?

Acum reusii sa citesc tot topicul; da vom fi si noi prezenti! 

... l-am integrat in tabel si pe @Marian Popa fara sa ii cer acordul dar sunt sigur ca si el ar fi facut asta pentru mine :))

Apropo ar fi interesant ca in topicu-ul "Tabel intalnire 20-22 mai 2016" sa fie creat un poll (sondaj) pentru a se putea vota locatia, iar locatiile adaugate in poll (sondaj) sa fie cele propuse in acest topic.

Votul se va putea face pana pe 13 mai 2016 de catre oricine, iar pentru a promova intens acest sondaj pentru toti vizitatorii acestui forum ar trebuii ca topicul "Tabel intalnire 20-22 mai 2016" sa fie sticky (in top) in toate topicurile de pe forum.

Sper sa nu va suparati pe mine pentru aceste indicatii sunt doar niste idei pentru a propulsa cati mai multi participanti la aceasta intalnire cu sau fara rulote.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Am gasit ceva despre Comanca si nu numai!

 

Modificat de Eugen.D

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Popa
2 hours ago, Adrian V. said:

Poate nu ai avut rabdare sa citesti acest topic de la inceput , dar eu am scris pe acolo pe undeva ca locatia o vom alege NUMAI DUPA ce se fac inscrierile , pentru a vedea intai care este repartizarea in teritoriu a celor interesati. Mi se pare destul de logic , dar ramane acum ca cei care vor sa vina sa isi anunte intentia . 
Deocamdata doar avem niste locatii in vizor , dar nu este nimic "batut in cuie" .
Eu unul voi merge ORIUNDE se va hotari, si daca toti ar gandi asa atunci nu ar mai face pasul inapoi din cauza locatiei. Sa nu punem caruta inaintea cailor. Sa o luam in ordine logica.
Parerea mea ! 

Da am inteles asta. Ma refeream ca acest sondaj sa fie creat la un moment dat, chiar dupa inscrieri, iar cei inscrisi sa poata vota locatiile propuse in acest topic.

Si noi vom merge oriunde, mai ales ca nu am iesit iar oriunde va fi intalnirea va fi un loc nou si cu surprize pentru noi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

Votez pentru ! 

Modificat de Sorin Leitoiu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Astazi am fost la Oficiul de pensii pentru a ma interesa de biletul de familist solicitat de mine!

Am fost informat sa revin dupa 20 martie ac, cand se primesc repartitiile pentru trim 2, pentru a face o exacta programare!
In principiu mi s-a spus ca pot opta pentru orice perioada in trim 2 functie de repartitii, dar tinand cont ca pana acum nici eu nici sotia nu am beneficiat de un asa bilet avem prioritate in alegerea perioadei dorite dar si a statiunii dorite!

Asadar nu zic 99% dar cel putin 90% vom participa la intalnirea rulotistilor de pe forum! superok
Si asta oriunde va fi aleasa locatia!

Dupa 20 martie ac voi comunica exact prezenta :clapping: ori lipsa noastra! tamp
Multumim de atentie!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Eu sunt aproape sigur ca se vor alinia astrele la tine si ne vom vedea @Eugen.D...xll

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

La Iepuresti cred ca-i loc destul......:ascratch:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David
29 minute în urmă, Adrian V. a scris:

Bun ! 

Pana acum sunt 21 de inscrisi (printrecare si colegul @Eugen.D) pe tabelul facut de @Viorel la care se mai adauga :
22. @Sorin Leitoiu - Braila 
23. @andrei123 - Craiova
24. @IONEL NICOLAE - Mihailesti GR
25. @cornelsavu - Bucuresti
26. @doru.b - Fagaras
27. @Adrian H - Bucuresti 

In aceste conditii , dupa cum se vede, majoritatea celor care participa sunt din zona de Sud a tarii si cel mai probabil va trebui sa gasim o locatie convenabila majoritatii .
La 27 de rulote este greu sa mergem la Comanca , asa ca una dintre variantele alternative ar fi Vampire Camping - BRAN (desi au un pret de te dor dintii), numai ca ar trebui ca pe la sfarsitul lui martie deja sa avem o lista cat mai completa cu cei care participa . Este lesne de inteles ca la 30 de rulote o sa trebuiasca sa facem o rezervare din timp indiferent de locatia aleasa , si bineinteles o negociere a pretului camparii.
Daca aveti alte variante va rog nu ezitati sa le propuneti , pentru ca toti cei care vor sa vina sa aibe timp de studiu.

:-)

Nu-i problema de locatie @Adrian V., poate-ar trebuii sa ganditi totusi a compensa ceva celor de mai departe in cazul ca vor venii intr-o locatie mai indepartata,  eventual pentru a echilibra costurile, sa-i considerati "invitati" fara costuri suplimentare! Ce spuneti?

Multumesc! Ziceam si eu! :laughing:

 Din punctul meu de vede mi se pare echitabila propunerea! hi

Modificat de Eugen.D

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
IONEL NICOLAE

Si în Retezat este ! Stiu eu unu !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

Mai este timp de înscriere. Chiar tu ai spus ca se finalizeaza cu doua saptamâni înainte de data întâlnirii.Eu tot mai astept colegii din vestul țării si sper sa-si anunțe participarea. In ceea ce privește locatia , iar nu trebuie sa te grabesti, mai e timp. Acum nu trebuie sa invoci tot timpul faptul ca nu ne putem întâlni Off ca nu are @Viorel rulota, pentru ca nu e așa si omul a mai spus asta o data.
O astfel de întâlnire după părerea mea nu se poate organiza decât într-un camping ( vorbeam si noi de o masa festiva , doar e prima intalnire).
Tot referitor la locatie , dacă vrei sa fii democrat , trebuie votată . Este frumos la Bran dar poate ca majoritatea vrea altceva. Eu am spus ca voi veni oriunde in România, pentru ca era vorba de un camping si îmi doresc sa va cunosc, dar dacă se vrea totuși Off , mai bine trec cu mașina pe la fiecare in tara.
Astept sa se înscrie si colegii din vestul si nordul țării si cred ca pe asta ar trebui sa insisti mai mult in calitatea ta de admin. I-ai contactat? Un coleg zicea la un moment dat ca nu știu cu ce i-ai deranjat . Daca e așa , ai putea sa-ți mai ceri si tu scuze din când in când ca nu-ți pica galoanele.Important este sa fie unitate pe Forum si sa ne înțelegere bine.
Te rog sa nu te superi , dar mai ai putintica răbdare cu locatia. hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Apreciez @TEODOR observatiile tale, pertinente de altfel! :clapping:

Nu am nimic personal cu @Adrian V., departe gandul, da parca prea mult vrea sa "sara calul"! tamp Sa fie oare din cauza "responsabilitatii" cu care a fost investit? :ascratch: Chiar nu stiu, dar prea ne trateaza ca pe niste orfani! Nu credeti? Ori n-aveti curaj s-o spuneti?

Parerea mea @Adrian V. ca ar cam fi cazul sa te mai "trezesti la realitate " si tu! Sa accepti ca nu doar ce spui tu este bine! Sa mai iei in considerare si sa analizezi si ce spun alti colegi! Punct!

N-am vazut nici unde pe forum sa faci asta! Dimpotriva! j;[ Multumesc!

Efectiv eu am vrut sa fac "un spirit de gluma"!
Nu vreau nici nu doresc sa mi se "compenseze ceva din cheltuielile de transport", oricat vor fi ele! GLUMEAM DOAR! :laughing:

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Adrian, extrem de pertinenta postarea ta si exact la obiect.
Greu de organizat o intalnire de rulotisti, nu poti multumi pe toata lumea.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornelsavu

Eu zic ca zona Brasov ar impaca pe toata lumea si sigur se gaseste  o pensiune pe unde sa doarma si Viorel. Daca vreti mai ieftin  decat vampire se mai poate incerca  Natura parc care e un semioffcamping in sensul ca nu sunt multe prize si cismele dar cateva sunt sigur. Aveau si niste wc uri in zona corturilor indiene unde se si puteau caza cei care nu sunt mofturosi. De asemenea niste foisoare unde ne puteam strange la masa. E adevarat ca nu am mai fost de 4 ani dar poate se gaseste un Brasovean sa treaca pe acolo. 

Mai este si in Rasnov o pensiune  ce oferea cazare plus camping. Nu stiu daca ne ofera masa dar si acolo sunt foisoare unde se poate organiza o masa sau un restaurant mare peste drum.

Nu cred ca ne trebuie musai un restaurant. E la inceputul verii si sigur ar fi ok si o masa in aer liber, unde sa poata pune fiecare ce vrea,  ce ii face placere.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David
On 12.01.2016 at 12:56, Eugen.D a scris:

Am gasit ceva despre Comanca si nu numai!

 

Da, asa este unii dintre noi avem mai mult timp, de parca altii n-ar avea, dar chiar au mai mult decat necesar, asa ca eu fiind unul dintre ei am cautat informatii!

In prima faza fiind sustinuta ideea unui locatii mai in centrul tarii, eu unul "am sugerat" Fagarasul, Laguna Albastra!

Apoi in urma discutiilor ca s-ar dorii iesirea la Comanca, am cautat si postat ce am gasit despre acel camping!

Culmea, discutia s-a canalizat pe alte directii, nici nu sa mai auzit de Comanca, ba l-ati mai si trimis pe @mugurel vap la fata locului sa ia "informatii calde"!

Cand oare si cine va decide unde? :ascratch: Ca pana la urma data a fost decisa!

Poi puneti mai fratilor la vot cateva locatii si "basta"! De fapt parca facu-se acest lucru cineva dar n-a fost luat in seama! Poate daca venea initiativa din partea altcuiva ar fi fost altfel? Nu stiu! Zic si eu!

Multumesc!

Modificat de Eugen.D

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.