Vizitator Anonim

Propunere Intalnire comunitatea Forum Rulote - 2016

151 postări în acest subiect de discuţie despre Propunere Intalnire comunitatea Forum Rulote - 2016

Propunere Intalnire comunitatea Forum Rulote - 2016

Cornelsavu

Pentru un semi-offcamping merge si natura parc din Brasov.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Andrei Urucu

Propunerea mea ar fi sa stabilim cat se poate data - este foarte important pentru ca trece timpul si oameni isi fac planuri ....si o sa dam din colt in colt --- cat se poate macar perioada ca si luna ..poate la nivel de saptamana. Iar foarte important este ..cat dureaza intalnire -- poate este nevoie de zile de CO-- si in ultimul rand as face un sondaj legat de cati vin ..la cat de activ este topicul in perioada asta ..as fi optimist daca as zice ca ne vedem 10 echipaje ..:ascratch: In functie de cati se anunta si cam de pe unde sunt, putem sa alegem si o locatie potrivita ( accesibila pentru toti) 

 

PS: pentru mine ...si poate pentru toti din Craiova cu rulote...zona Brasov pica datorita traseului extrem de greu Campul Lung Rucar Bran. Da,  as putea sa ocolesc pe Sibiu sau pe Targoviste dar sunt ~ 500km ..dus ...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator Anonim

Andrei, unde ar fi ok pentru tine? Eu cred ca din propunerile de pana acum Horezu ar fi ok pentru cei din Craiova, gresesc?

Cornel, frumos si Natura Parc, de bifat la anu, neaparat!!!!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

 Putem gasii destule locatii frumoase, care sa nu implice traversare unor trasee asa dificile.. Si n-as vrea sa facem o problema din ce-as dori eu sau altul!  Haideti sa ne focusam pe perioada, si cati sunt doritori ...si abia  dupa sa stabilim detaliile logistice.  Inafara de Laguna si Horezu ...nu suntem in stare sa gasim alte locatii? Mai mult, noi nu stim cat vrem sa stam ( 2 zile- 4 zile ) si in functie de asta, datele problemei se pot schimba ..adica: pentru doua zile nu as face 1000km prin romania ...sincer ...dar daca stam 1 saptamana ....m-as mai gandi ...

Modificat de Andrei Urucu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Am creat un sondaj in acest topic pentru a sti in mare masura numarul participantilor si sper ca votul nu va fi dat de dragul de a vota.
Parerea mea este sa stim cati vom fi prezenti, urmand ca locatia sa o fixam dupa numarul de doritori.
Este doar o parere.
 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator Anonim

Eu am gandit asa: vedem ce interes are, si vad ca are, in acest timp asteptam propuneri, si pe masura ce se discuta si vin ideil, din creion devine concret :).

Cam asa, eu as zice aprilie-mai, sa nu fie nici sezon, si nici prea frig, eu unul nu pot lipsi de la munca decat 1 zi, asadar mai mult decat un jo-vi-sa-du, nu voi putea. Sau vi-sa-du-lu.

Poate gasin o sarbatoare din asta, (dar nu le stiu... Rusalii... ce mai e) cand da statu' liber la popor!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Putem face topicul acesta always-on-top in lista de topicuri active ? Asa sigur nu intra intr-un con de umbra ...zic si eu ? :christmas:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator Anonim

In modulul de topicuri active nu se poate, dar, o sa mai dau eu UP-uri! Mai asteptam propuneri!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Eu propun luna mai pentru intalnire, pentru ca mai devreme (martie-aprilie) e mai rece si unora nu le place, iar mai tarziu, dupa 1 iunie, incep concediile si fiecare il petrece cum crede de cuviinta sau cum si l-a planificat...j;[

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Stoica

Mie mi se pare o idee buna Meduza-Eforie Nord; de rusalii ar merge sa legam citeva zile.Rusaliile cad  pe 19-20 iunie.Dar cred ca este departe pentru cei din zona Craiovei (450-460 km) si nici nu stim daca va mai fi oferta de anu trecut.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

Va salut dragi colegi!Imi permit sa-mi spun si eu punctul de vedere pentru ca mi-as dori sa particip la aceasta întâlnire, in măsura in care timpul îmi va permite. Consider ca atunci când se va stabili locatia trebuie sa se țină cont ca suntem comunitari ai acestui forum din toată tara si ideal ar fi sa ne întâlnim undeva in mijlocul țării, tocmai pentru a nu crea din distanță un impediment.Sunt convins ca într-un final @Viorel va  lua o hotărâre care sa ne avantajeze pe toți. hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Naghi
On 12/19/2015 at 17:22, cristian57 a scris:

Mie mi se pare o idee buna Meduza-Eforie Nord; de rusalii ar merge sa legam citeva zile.Rusaliile cad  pe 19-20 iunie.Dar cred ca este departe pentru cei din zona Craiovei (450-460 km) si nici nu stim daca va mai fi oferta de anu trecut.

 

On 12/19/2015 at 11:01, lungu marin a scris:

As propune Camping Meduza din Eforie Nord care are preturi foarte bune adica in extrasezon 5 roni de persoana cu curent inclus grupuri sanitare curate wc sigolire casete wc .

Varianta asta mi se pare minunata !!! "de rusalii ar merge sa legam citeva zile.Rusaliile cad  pe 19-20 iunie" perfect !!!  superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mugurel Vap

Cu siguranta voi participa la aceasta intilnire. Ca si perioada, sint de acord ca luna mai este cea mai potrivita, iar locatie undeva in centrul tarii .
Colegii din Timisoara sau din nordul tarii vi se pare ok sa vina pana la Camping Meduza? Doar pentru pretul de 5 lei campare sa traversam tara, eu nu sunt de acord.
Cred ca toti ne socotim kilometrii de parcurs si combustibilul aferent inainte de o iesire, nu doar pretul de campare.
De aceea sustin sa impartim distanta, iar locatia sa fie la mijloc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David
în urmă cu 6 ore, Emil Naghi a scris:
On 19.12.2015 at 17:22, cristian57 a scris:

Mie mi se pare o idee buna Meduza-Eforie Nord; de rusalii ar merge sa legam citeva zile.Rusaliile cad  pe 19-20 iunie.Dar cred ca este departe pentru cei din zona Craiovei (450-460 km) si nici nu stim daca va mai fi oferta de anu trecut.

Varianta asta mi se pare minunata !!! "de rusalii ar merge sa legam citeva zile.Rusaliile cad  pe 19-20 iunie" perfect !!!  superok

Din punctul meu de vedere aceasta varianta propusa este buna de luat in seama pentru o re/intalnire a colegilor ce doresc asta in perioada de vara cand daca tot "bati drumul",  cel putin stai mai mult timp!

Din iunie incolo noi familia David (Eugen & Maria ) suntem disponibili!

Binenteles ca nu-i o problema pentru cei din zona, dar pentru noi cei mai de departe chiar este! tamp

N-as zice ca cei cativa colegi ce au propus si au fost de acord s-au gandit si la altii colegi in aceiasi masura?

Iar daca totusi vor dorii o asemenea intalnire, se poate face dar nu cu "titlul/simbolul", prima intalnire a membrilor comunitatii "Forumului Rulote 2016"!

S-au facut intalniri/iesiri intre membrii, sunt convins ca inca se vor face multe altele, cei drept am fost invitati toti doritorii, numai ca locatiile alese au fost tot in jurul Bucurestiului, deci destul de costisitoare deplasarea pentru noi cei de mai departe!

Deci sustin o locatie mai in centrul tarii,  la-ndemana tuturor!

:-)

Modificat de Eugen.D

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

La Camping Vampire este super OK,  parerea mea. Spatiu destul, dotari cat de cat, si un pret rezonabil ; in octombrie era 60 ron pe zi .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Stoica

O locatie care sa impace cam pe toata lumea ar fi propunerea lui Adrian-Cisnadioara(aprox 270, 280km si din Bucuresti si din Timisoara).Cred ca (tot vorba lui Adrian) mai bine faceti o lista cu cine vine si de unde este si pe urma cautam locatie sa fie cat de cat facila pentru toata lumea.
E o propunere , nu dati cu pietre.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David
în urmă cu 10 ore, Adrian V. a scris:

Camping Meduza este pentru concediu si nu pentru o astfel de intalnire. Trebuie sa urmarim interesul general si nu cel propriu.
Cu parere de rau pentru @Eugen.D , eu raman la ideea de a avea aceasta intalnire inainte de 1 Iunie (motivele le-am explicat mai sus - pentru cine  a citit) .
Ca si locatie ar trebui sa fim orientati spre zona cuprinsa intre Sibiu - Brasov - Ramnicu Valcea , cu mentiunea ca ne vom deplasa mai la Vest sau mai la Est in functie de componenta majoritara a lotului , cum este si normaI!

Adrian! Nu cred ca am fost bine inteles! Spuneam caci din iunie incolo noi, familia  putem participa  la orice intalnire la mare dar nu spun ca aceasta sa fie atunci!

Spun asta fiindca de la jumatatea lui aprilie, familia este intregita, binenteles dornici de cat mai multe iesiri!

Cat despre perioada propice intalnirii, eu unul astept propunerea voastra, dar nu voi face confirmarea prezentei decat cand voi fi anuntat de perioada aprobata pentru biletul la o statiune si anume, "Varta Dornei", solicitat intre 20 aprilie si 25 mai,  unde dorim a merge fara rulota! Asta de la Oficiul de pensii!

Multumesc!

 

Modificat de Eugen.D

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Enache

Eu va propun spre analiza(eventual vizita loco ) Pensiunea Rasnov situata pe Valea Rasnovei ( DN Rasnov -Predeal ) unde exista conditii propice (spatiu, curent, apa, fosa chimica pentru WC) la preturi modice care se pot negocia pentru o astfel de manifestatie ( 2-3 zile ). Aici , fiind vorba de o Pensiune se poate rezolva si cazarea a aprox 12-15 familii in camere. Exista si posibilitatea de a te misca pentru diverse vizite ( cetatea Rasnov Castelul Bran , Brasov etc) fiind chiar aproximativ in centrul tarii ( deci se ajunge relativ cu un numar de km egali pentru fiecare ) 
Daca exista un interes se poate discuta cu seriozitate organizarea intalnirii cu propietarul.

M Enache  

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Confirm si eu prezenta, oriunde s-ar organiza intalnirea...superok
Daniel Posirca , rulota , Bucuresti.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Dura

Confirm si eu venirea la intalnire cu rulota . Ar fi frumos de 1 Mai, undeva la munte.

Mihai Dura , rulota , Bucuresti.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Ionita

Personal sunt satul de clasicele locatii din Valea Prahovei,  Brasov, etc. In partea Moldovei am tot fost si ar fi o provocare o iesire in zona Sibiu - Alba Iulia mai ales ca distanta este egala atat pentru bucuresteni cat si pentru cei din zona Timisoarei. Daca ma uit mai bine pe harta, locatia ar fi la jumatate si pentru rulotistii din alte zone. Ar trebui sa posteze cineva care cunoste zona ceva informatii despre posibile locuri in care sa ne adunam. Zic si eu... :ascratch:

Modificat de Cristian Ionita
.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Am fost la Ocna Sibiu, dar nu cu rulota!

Camping este, vazusem rulote! Vedeti pe aici...

Camping Ocna Sibiului – Camping Aprior

...........................................................................................................................................................................................

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Adrian, de ce "exclus Off-camping" ? Sincer, crezi ca vine cineva care nu are rulota si care intenționează sa-si ia in viitorul apropiat? Sau ca are rulota si vrea sa stea la căsuțe, mai ales ca in luna mai deja se incalzeste si nu se mai pune problema ca e frig? Eu zic sa luam in calcul ambele variante (camping și Off-camping) si in funcție de lista deschisă cu cei care s-au pronunțat ferm ca vin si din ce zona provin, sa hotărâm si locatia...părerea mea :ascratch:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

OK, eu mi-am expus doar punctul meu de vedere si așa cum am promis ma voi supune hotărârii majoritatii si voi veni oriunde si oricând se va organiza întâlnirea...Toată stima hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Dragi colegi, nu consider ca trebuie organizata aceasta intalnire prin prisma detinerii sau nu de catre mine a unei rulote.
In momentul cand am discutat cu @Fugulin Cristian sa deschida un astfel de topic, nu am luat si nu i-au in considerare acest aspect.
Am luat in considerare doar faptul ca este bine sa fie o locatie in care sa existe si un restaurant, unde cativa lautari sa ne faca momentele mai placute, iar in situatia ca vor fi si cativa fara rulote, sa aiba posibilitatea unei cazari.

Singura conditie care se impune este aceea de a fixa o locatie care sa fie la indemana multora si, de a nu marginaliza pe cei care locuiesc la extremitatile tarii.
Este bine sa se vina mereu cu propuneri, sa punem in discutie si sa decidem.

Indiferent de locatie, eu voi fi prezent.

P.S. multumesc lui @Adrian V. pentru respectul afisat.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.