Vizitator Anonim

Propunere Intalnire comunitatea Forum Rulote - 2016

151 postări în acest subiect de discuţie despre Propunere Intalnire comunitatea Forum Rulote - 2016

Propunere Intalnire comunitatea Forum Rulote - 2016

Vizitator Anonim

Stimati colegi, pentru ca am vazut ca exista interes pentru o intalnire, si pentru a nu polua alte topicuri, va invit sa va impartasiti aici parerile referitor la cum vedeti voi aceasta intalnire: cu rulote sau fara, intr-un camping, intr-un off-camping, zona, perioada, etc...

Pentru ca am deschis topicul, parerea mea e ca ar trebui sa iesim cu rulotele intr-o locatie care sa permita cazarea atat cu rulote cat si fara rulote, pentru ca exista probabil printre noi si cei ce doresc rulota, dar inca nu au, si care vor sa ne cunoasca, vor sa vada cum e cu rulota, si alte motie adiacente. Ca zona as prefera undeva in centrul tarii, intr-o zona oarecum cuprinsa de orasele: Brasov - Sibiu - Alba-Iulia - Ramnicu Valcea.

Asteptam cu interes propunerile voastre!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

TEODOR

Cred ca este o idee bine venita , mai ales ca daca este dezbatuta din timp poate sa iese f bine.Felicitari pentru acest topic!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

In ceea ce privește locatia cred ca undeva in centrul țării e o idee buna, luna mai cred ca ar fi potrivită, insa eu as prefera o locatie off-camping...așteptăm si alte păreri si evident ma voi supune majoritatii...:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

@Fugulin Cristian mi-ai luat-o inainte, fiindca astazi aveam in program sa deschid un astfel de topic. Felicitari!!!

Ma gandeam la acest topic in perspectiva de a avea timpul necesar pentru a cade de comun acord cati mai multi colegi, cand sa fie intalnirea si mai ales unde.
Chiar daca Forum Rulote sarbatoreste in primavara lui 2016 frumoasa varsta de 3 anisori, putem si avem timp suficient sa decidem luna in care sa aiba loc intalnirea.
nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Foarte bine venita initiativa realizarii unei intalniri a membrilor dar si simpatizantilor forumului! superok

As vedea ca de bun augur sa fie propuse mai multe locatii cu dotarile specificate, de acord undeva prin mijlocul tarii pentru a fi benefic tuturor!

Chiar afisat posibilitatea de a vota aceasta locatie din cateva propuse,  de catre toti colegii! La fel ca in topicul "Tricouri personalizate"!

Poate si data pentru aceasta intalnire ar fi bine votata! Nu stiu, zic si eu! :ascratch:

Personal as opta pentru "Laguna Albastra Fagaras"!

Multumesc!

 

Modificat de Eugen.D

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Vin cu mare placere  la aceasta intalnire oriunde si oricand .:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator Anonim

@Eugen.D Laguna Albastra este o locatie super, insa ii lipseste posibilitatea cazarii persoanelor fara rulota si sa fiu sincer e destul de scumpa. Nu vreau sa spun NU acestei locatii insa, aceasta locatie merge mai spre vara, si doar cu rulota (mai spre vara pentru a beneficia de strand, altfel platit degeaba!). Asteptam propuneri, sunt campinguri multe, personal am vreo 2 in cap, dar sunt sigur ca sunt colegi care pot sa mai dea idei!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David
8 minute în urmă, Fugulin Cristian a scris:

@Eugen.D Laguna Albastra este o locatie super, insa ii lipseste posibilitatea cazarii persoanelor fara rulota si sa fiu sincer e destul de scumpa. Nu vreau sa spun NU acestei locatii insa, aceasta locatie merge mai spre vara, si doar cu rulota (mai spre vara pentru a beneficia de strand, altfel platit degeaba!). Asteptam propuneri, sunt campinguri multe, personal am vreo 2 in cap, dar sunt sigur ca sunt colegi care pot sa mai dea idei!

De acord, eu am spus doar optiunea mea, asteptam propuneri si ideei pentru locatie! :ascratch:

Modificat de Eugen.D

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator Anonim

Frumos, multumim CIP, pare super! Nu stiam de aceasta locatie!!! Haideti, sariti cu locatiile ca acum vine vara :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru.b
în urmă cu 3 ore, CIPROSCA a scris:

Buna initiativa, Felicitari Cristi.superokIn Fagaras mai este un camping care are si cazare , iazuri in care poti pescui.Complexul Turistic Fântânița Crăiesei.:fishing: Si e prin centrul tarii.

Ciprian, din cate stiu eu aici nu este camping. E frumoasa locatia dar nu se preteaza pentru noi.

Laguna albastra este perfecta pentru vara, insa pentru mine e prea aproape...biggrin

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Popa

Da, da, da, buna ideea de a ne aduna si de a ne cunoaste. Nu cunosc locatii, dar sustin ideea de a ne vedea prin centrul tarii,  spatiul care sa ofere posibilitati atat rulotistilor/cortistilor, cat si celor care prefera cazarea la pensiune, iar ca perioada cred ca ar fi bine venita perioada in care vom putea sta in tricou (cel personalizat, evident :) )

Timp avem, sa ne hotaram unde si cum

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Dorule, anul asta in vara am stat de vorba cu patroana complexului.Eram impreuna cu Marian Ciocan si am facut impreuna un tur.In spate au amenajat loc de campare rulote cu prize de curent si o ciusmea.Cum stai cu spatele la restaurant in dreapta , cam la 200 de m distanta fata de restaurant.Asta vara erau balariile mari cat casa.Stiu ca e aproape de casa ta, chiar langa as putea spune, dar ai ce vizita:Cetatea modernizata, Transfagarasanul, Manastirile, etc.Ce mai incolo si incoace, zona Fagarasului e superba.

 

Modificat de CIPROSCA

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costica V.

 De acord cu ideia unei intalniri ! Initiativa lui Cristian este SUPER!!
 Propun doua "amendamente": sa fie mai in primavara-vara,  sa fie mai cald si sa ne intalnim intr-un camping, nu off, din mai multe motive(daca vreti vi le pot expune).
 Ca locatie, unde va hotari majoritatea (oricum undeva cat mai in centru, sa fie "aproape" ptr. toti).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David
In ultima ora, Andrei Urucu a scris:

Frumoasa locatie, se preteaza la  toate posibilitatile pentru campare; rulote, corturi, casute din lemn dar si de zidarie, restaurant, terasa, cam tot ce trebuie!

Demna de a fi luata-n calcul pentru intalnire! Si tot cam in centrul tarii este! superok

Modificat de Eugen.D

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru.b
în urmă cu 2 ore, CIPROSCA a scris:

Ce mai incolo si incoace, zona Fagarasului e superba.

 

Intradevar asa este.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Si cam atat.......nu se mai implica nimeni ? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Chiar asa ..:)) La asta faceam referire si eu ....si mai mult a fost si un UP al topicului ..hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

Eu as propune o intalnire off-camping in zona Sibiului (zona Rasinari, Gura Raului, Paltinis etc).Sunt multe locuri de campare superbe si ma ofer voluntar iau legatura cu autoritatile locale pentru a obtine toate acordurile (eventual autorizatii !?!) necesare. 

Cu placere fac cinste cu un ceaun cu tocana de oaie si ceva rachiu  (construit de mine).

De asemenea exista posibilitati de cazare la pensiunile din zona.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator Anonim

E o propunere, eu in secunda asta as merge oriunde. Trebuie sa tinem cont si de cei ce n-au rulote, dar vor sa-si cumpere!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Si eu agreez varianta off-camping ...In legatura cu probabilitatea ca ar putea veni si membri sau simpatizanti care inca n-au rulote si vor sa-si achizitioneze in viitorul apropiat, eu personal am serioase indoieli in ceea ce priveste prezenta acestora...:ascratch:  propuneti un sondaj sau deschideti o lista cu cei aflati in aceasta situatie si ar dori sa participe la aniversare si vedem atunci daca sunt astfel de doritori ...Eu cred ca nu, desi mi-ar place sa ma insel hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator Anonim

Ok. Eu sunt pregătit oricum. Mai așteptăm propuneri!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.