Ene Rica

In sezon rece la Brasov

8 postări în acest subiect de discuţie despre In sezon rece la Brasov

In sezon rece la Brasov

Ene Rica

Buna ziua, ne propunem sa ajungem in acest week-end in Brasov sau in apropiere. Dificultatea este reprezentata de oferta de locuri de campare pentru aceasta perioada a anului. Ne poate ajuta cineva cu informatii vis-a-vis de un loc de campare (autorulota)? Multumim frumos! Toate cele bune!

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Draghiciu Dumitru

In Poiana Brasov parcarea mare acum 3 ani era 10 lei pe zi. Eu am stat cu masina si rulota, biletul de parcare era valabil si in Brasov.

• Like 1

Link către postare
Ene Rica
în urmă cu 4 ore, Draghiciu Dumitru a scris:

In Poiana Brasov parcarea mare acum 3 ani era 10 lei pe zi. Eu am stat cu masina si rulota, biletul de parcare era valabil si in Brasov.

Mulțumesc frumos!

Link către postare
Anghelescu Anton

:salutare!:Buna ziua .Daca aveti autorulota puteti 5e64a9ce9fbb5_TurulRomaniei007.thumb.jpg.861c1727185bc834a92c4275dada10a9.jpgsta in ortice parcare[cu plata sau fara]

• Like 2

Link către postare
Ene Rica

Buna ziua! Ma consider datoate sa va povestesc experienta noastra.

In Brasov majoritatea parcarilor sunt rezidentiale cu abonament.

Cu o autorulota se poate sta in parcarile marketurilor mari sau aflate pe langa obiective turistice. Noi am ajuns vineri seara foarte tarziu si am innoptat in parcarea de la Carrefour, pe Calea Bucuresti. Dimineata am plecat spre Bastionul Tesatorilor pentru ca ne propusesem sa facem traseu pe Tampa. Aici, am gasit loc in parcare unde mai erau 2 autorulote (parcare fara plata), tine de noroc sa gasesti loc liber, fiind alaturi si un complex sportiv si cateva pensiuni care ocupa locuri dupa nevoie, dar poti sa ramai fara probleme. Am ramas si peste noapte fara probleme pentru ca era aproape de tot ce ne propusesem noi sa facem in Brasov.

Inainte de plecare, duminica, am urcat in Poiana si am identificat zone unde se poate campa: sunt 2 parcari laterale pe drumul dintre Brasov si Poiana care ofera si priveliste frumoasa daca le gasesti libere (intr-o parcare era o autorulota campata) sau parcarile cu plata de la intrarea in statiune daca vrei sa stai aproape de partie de exemplu (aici erau autorulote si rulote campate).

Sper sa va fie de folos!

Toate cele bune!

• Like 5

Link către postare
Anghelescu Anton

:salutare!:Buna seara. Asa este in cele doua parcari inainte de a ajunge in Poiana se pote parca, nu campa, zona fiind vizitata frecvent de ursi si misrteti.In sghimb puteti parca in Poina. O seara buna029.thumb.jpg.f7ebf4039e90d871d65fe925fb4e7c8f.jpg

Link către postare

Anunt !
XGO Autorulote - unic importator in Romania pentru XGO Dynamic model 2020 - Fiat/Rimor si NOBEL ART, modele 2020 - Ford/Roller Team.
Preturi incepand de la 30.000€
www.xgoautorulote.ro,

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Serban Ionut
      de Serban Ionut
      Perioada 15, 16, 17 martie .
      Iesire la munte offcamping sau camping amenajat.
      Cautam participanti.
      Zona Valcea, Brasov, Prahova, Arges.
      Cine cunoaste locatii asteptam sfaturi de campare .
      Hai in numar cat mai mare sa iesim. 
    • Marius Negru
      de Marius Negru
      Pentru ca toata lumea intreaba aici despre campinguri din diverse zone, m-am gandit sa atasez o lista cu campingurile autorizate de Ministerul Turismului. Lista este ordonata pe judete pentru a fi mai usor de cautat. Atasez un format excel editabil pentru cine vrea sa il descarce si sa il modifice dar si un pdf ce nu va putea fi modificat pentru cei ce vor doar sa consulte aceasta lista oricand nemodificata. 

Campinguri autorizate.pdf
      Campinguri autorizate.xlsx
    • Ionita Constantin
      de Ionita Constantin
      Salut prieteni, am tot citit pe forum despre campari off, dar nu m-am lamurit .Ce vreau sa va spun, am fost in vacanta in luna septembrie in insula Corfu si intre plaja si Marina Corfu Govia in fiecare zi erau parcate autorulote, vanuri si alte msini amenajate pt dormit.Masini grecesti, croate, unguresti.Foloseau dusurile de la plaja, nu i-a deranjat nimeni, nu plateau nici o taxa.
      Pentru cei interesati, Corfu, Marina Gouvia, cand se termina gardul de la marina si incepe plaja.
      Eu am stat la hotel, dar cum vreau sa iau o autorulota m-a interesat aspectul acesta
    • Cosmin T.
      de Cosmin T.
      Aveti idee? In brasov sau imprejurimi. Sau macar poate stiti pe cineva care se ocupa de rulote in garajul propriu?
      As vrea sa remastichez trapele si nu am timp. De asemenea, ma bate gandul sa ii pun si un panou solar, poate chiar pana la intalnirea de la Gura Raului, daca as gasi pe cineva sa se ocupe de asta.
      Multumesc.
    • Gigi Borteanu
      de Gigi Borteanu
      Vreau sa anunt rulotistii care mergeau la Cheia ca s-a restrans camparea off!
      Ieri am facut o oprire la la locul unde campez de obicei si am aflat ca pe partea stanga (venind de la Maneciu) pana la intrarea in localitate nu se mai campeaza deoarece este declarata pasune(fonduri apia), plus ca au aparut propietarii...care si-au revendicat locurile !!!
      Toti cei care campau acolo sau mutat la intrarea in Cheia dupa pod pe dreapta unde nu era loc de aruncat un ac.Cei care nu erau la rulote aveau lipit pe usa anunt sa paraseasca zona pana marti apoi vor fi amenati cu 1000 / 3000 lei.
      Nu mai spun de corturi si harmalaia care era, imi pare rau ca nu am putut face poze, fiind la volan.
      Aceeasi problema este si pe valea Valsanului, chiar daca esti pe locuri chiar si private jandarmii vin si dau amenzi chipurile...legea piknicului"sau act de la propietar am observat ca au inceput defrisarile la greu si cred ca de aceea suntem alungati!
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.