Silviu Pascu

Camping HAHAMACE plaja salbatica Corbu

39 postări în acest subiect de discuţie despre Camping HAHAMACE plaja salbatica Corbu

Camping HAHAMACE plaja salbatica Corbu

Angelo

@Adam Adrian mersi frumos de review. În perioada când am fost eu LA MALUL MĂRII era super inghesuială, din ce am văzut din exterior! Dacă au mai mult de 2 WCuri sunt clar peste vecinii lor, dar asta nu mi-a plăcut că erau amestecate rulotele cu corturile și cu camperel că dacă deschideai ușa la rulotă coborai direct la vecinul de lângă tine în cort! Am remarcat un pic mai curățenie în zona băilor, dar dacă și LA HAHAMACE pune osul la treabă și mai angajează oameni, mai construiesc niște WCuri și udă iarba prin camping că arată cam părăsit dacă-l privești atent poate se vor ridica! Mulțumesc incă o dată!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cosmin B

Dpdv al curateniei WCurilor nu pot sa ma plang, se vede ca trece cineva des pe acolo si are grija, problema e tot romanul care intelege sa stea pe buda si pe messenger minute in sir, sau doua romance care ocupa ambele locatii, se urca cu picioarele pe closet si stau la taifas minute in sir. Si nu curata dupa - femei!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster

Am fost saptamana  trecuta la Corbu si am stat o noapte la Hahamace. Campingul este in plina amenajare, terasa cred ca este functionala acum. Se putea manca alaturi “La bunicul traznit” sau spre mare la Complex Rasarit sau cele doua cherhanale.

Nu am folosit si nici vizitat grupurile sanitare, am luat doar apa de la robinetul din zona celor patru dusuri exterioare si curent. Acestea au apa calda de la o instalatie cu panouri solare. Se regla cam greu temperatura apei la dus sa ramana constanta. 

In cursul saptamanii a fost liber, spre sfarsit s-a mai animat atmosfera desi vremea nu a fost stralucita. 

Iulian , patronul, este un om extraordinar de servial si amabil, care munceste mult sa amenajeze locul si sa multumeasca pe toata lumea. 

Noi am plecat pentru ca batea foarte tare vantul si pentru ca iarba din camping era foarte tare si intepa, chiar si prin covor. Catelusa noastra “nu avea sandale” si nu putea merge prin camping. La plecare Iulian nu era in zona , eu am lasat 70 ron si dupa amiaza el a venit sa ne dea restul, pretul atunci fiind 50 ron. 

Noi ne-am mutat in zona, pe un teren privat si am ramas in continuare acolo pana sambata cand a plouat. 

Nu este un camping la nivelul vecinilor din fata , ”La malul marii”, dar depinde de cerintele si gusturile fiecaruia, staruinta lui Iulian in a-l amenaja va da roade peste ceva timp.

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Iovitu

Salutare tuturor, postez in continuarea acestui topic, cu rugamintea - pentru cei ce au fost recent la Corbu cu rulota/autorulota - de a oferi, daca se poate, ceva informatii actualizate despre camparea la Corbu in ultimele luni.

Orice informatie din 2020 este binevenita, vad ca de la sfarsitul lui 2019 sunt cele mai „noi” postari... Am vrea sa plecam saptamana viitoare (25 sau 26 august) in PRIMA deplasare cu rulota in concediu (:default_big_grin:), macar pentru 3-4 zile (on camping, facilitatile de off sunt inca la vanzatorii lor :)) ). Multumesc anticipat, weekend frumos!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

@Cristian Iovitu , vezi ca a postat azi o fotografie @Andrei Grigoras
 din Corbu. Poate scrie el ceva detalii care sa-ti fie de folos.

 

Drum bun!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Angelo
La 22.08.2020 la 11:11, Cristian Iovitu a scris:

Salutare tuturor, postez in continuarea acestui topic, cu rugamintea - pentru cei ce au fost recent la Corbu cu rulota/autorulota - de a oferi, daca se poate, ceva informatii actualizate despre camparea la Corbu in ultimele luni.

Orice informatie din 2020 este binevenita, vad ca de la sfarsitul lui 2019 sunt cele mai „noi” postari... Am vrea sa plecam saptamana viitoare (25 sau 26 august) in PRIMA deplasare cu rulota in concediu (:default_big_grin:), macar pentru 3-4 zile (on camping, facilitatile de off sunt inca la vanzatorii lor :)) ). Multumesc anticipat, weekend frumos!

Salutare! Din păcate pentru  mine am vândut rulota și deci nu mai sunt rulotist decât cu sufletul. Am venit de 2 zile de la Corbu, am stat la cazare, dar la plajă am trecut zilnic prin zonă! La Hahamace a m văzut că mai sunt destule locuri de campare, deși sunt multe rulote, campere și corturi în camping. La Malul Mării aceeași înghesuială obișnuită, rulotele lipite aproape una de cealaltă! Lângă Hahamace am văzut că anul ăsta s-a mai deschis un camping micuț, unde am impresia că nici locuri nu ar mai fi, pentru că nu văd unde mai pot băga rulote! Recomandarea mea rămâne tot pentru Hahamace! Concediu plăcut și să ne auzim cu bine!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Iovitu

@all

Am fost la Hahamace pentru 5 nopti, a fost ok pe ansamblu [plusuri: atmosfera, locatie, disponibilitate curent + apa, mai ales Iulian (administratorul) care este superfain, ceva umbra pe alocuri (era mai multa in zona rezervata corturilor); minusuri: WC-uri cam putine pentru `volum`, dusurile (doar 4) clar subdimensionate si ca nivel apa calda si ca disponibilitate, praf pe jos]. Voi reveni cu detalii, din lipsa de timp pot face acum doar un scurt update. Heads-up: Iulian are planuri mari pentru urmatorul sezon, asteptam cu interes ce va reusi sa faca peste iarna.

P.S Multumesc tuturor pentru mesaje si raspunsuri.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

@Cristian Iovitu :multumesc!:

Multumim !

 

34 minute în urmă, Cristian Iovitu a scris:

Voi reveni cu detalii, din lipsa de timp pot face acum doar un scurt update.

Heads-up: Iulian are planuri mari pentru urmatorul sezon, asteptam cu interes ce va reusi sa faca peste iarna.

Asteptam !

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin B

Are cineva noutati in acest sezon?

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Iovitu

@Cosmin B Buna dimineata, planuim sa mergem la 10 iulie, pentru o saptamana. Am intrebat la Iulian si sunt ceva noutati. Au fost facute cateva schimbari (de bine, spune Iulian): spatiul alocat pentru fiecare rulota/camper este de 70 mp, iar costul este de 100 de lei pe noapte, cu 10% discount pentru cei ce stau minimum o saptamana (6 nopti sau 7 nopti, pentru moment nu stiu mai multe). Este inclus costul pentru `utilaj`, persoanele aferente, apa si curent. Apa si curent sunt pe fiecare `lot`.

Personal, nu pot sa nu remarc, inca o data, cat de rau e la La Malul Marii si cat de bine e la Hahamace, prin comparatie directa conditii/spatiu/pret/ADMINISTRATOR (special accent pe ultimul aspect)...

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Pentru ca am ramas dator cu o recenzie, promisa pe alt topic, astazi am gasit timpul si starea necesara sa o scriu.

 

649967569bc91_DSC_51173.JPG.82355d7fce6564fadf54101825a589e9.JPG

 

Asadar, joi 1 iunie a.c., am plecat dis de dimineata (06:00) din Branesti (IF) si in circa trei ore am ajuns la Corbu. Am plecat cu gandul sa ne instalam la “Malul Marii”, pentru peisaj. Deoarece duminica ne-am fi intors acasa, deci sub 4 zile sejurul, nu am putut face “rezervare” despre care pe site se stipuleaza clar ca la rezervare nu se poate alege un loc anume in camping, ci in functie de sosire si rezervari (regulile se bat cap in cap, dar asa este logica pentru unii), am incercat sa ajungem cat mai devreme in speranta ca vom putea prinde un loc cu vedere. Cand am ajuns, locuri disponibile cat cuprinde, dar, ce sa vezi, nu se poate ocupa vreun loc cu vedere, ca “sa stam sa vedem si mai vorbim” (discutie inregistrata de camera de bord a masinii, nu mananc gogosi).

 

649966b3ce30e_Capturane-rezervareMalulMarii_012118.jpg.51f005b8bc4bee39926df6019e616d89.jpg

 

Deoarece eu apreciez onestitatea si-mi displac total astfel de “personalitati”, in secunda doi am facut cale intoarsa din acel camping si am mers vizavi, la “Hahamace”.

 

Aici am gasit una dintre putinele parcele care au un petic de vedere la mare. Iulian m-a ajutat s-o gasesc (avea foarte multe locuri disponibile in intreg campingul - abia deschisese noul sezon - si ne-a asezat intre o rulota stationara si o autorulota din Germania a unui cuplu foarte linistit.

 

DSC_5018.JPG.e6d0c66e2297ff63ea769b8fdcf50786.JPG

 

Pentru cine doreste sa stie zona, este cea de-a lungul gardului care desparte campingul de ulita marginita in cealalta parte de campingul Malul Marii.

 

DSC_5089.JPG.14f675cedf7120b8e641ba410297aae6.JPG

(in spatele rulotei sunt ulita, celalalt camping si marea)

 

Nu-l mai ridic in slavi pe Iulian, au facut-o altii inainte, eu doar pot sa confirm spiritul sau gospodaresc - munceste acolo zi-lumina, oricum, nu are ce altceva sa faca :) Ca noutate, din acest an are o noua cladire de dusuri (2F+2B), fix in mijlocul campingului, era aproape gata, cred ca a si pus-o in functiune pana acum. Ca si cealalta cladire are gresie, faianta etc. Prima, din zona intrarii, este curata. Este singura facilitate pe care am folosit-o eu. La toaletele femeilor este curat, conform spuselor consoartei, iar eu am intrat doar o data la barbati si era curat si bine intretinut, inclusiv hartie igienica din cat imi amintesc.

 

Despre parcele si drumuri interioare: la fiecare doua locuri exista alimentare cu apa si curent, precum si faptul ca tocmai a facut ierbicidare pe toata suprafata de acces, insa nu-si facuse efectul peste tot inca. La intrarea in camping (unii au zis ca e cam libera), exista o mica anexa cu paznic/incasator care stie foarte bine ce se intampla acolo. De asemenea, in acest camping, pentru mine, a fost prima data cand am alimentat cu apa rezervorul avand “cismeaua” la 2 m de busonul de umplere! De asemenea, raspandite prin camping, sunt chiuvete cu apa curenta si scurgere pentru cei care stau la corturi sau nu folosesc dotarile rulotei cand isi spala vasele. Am inteles ca este o dotare noua si cred ca s-ar preta sa faca cel mai simplu si rapid umbrar posibil - este greu sa stai in soare sa speli vase dupa o masa copioasa.

 

Despre putinele parti mai putin pozitive – as vrea sa fie mai mult sugestii pentru Iulian cu ceea ce poate imbunatati in camping – la chiuvetele de la toalete, dar si la dusuri, nu sunt montate polite. Nu este singurul camping unde unde ma lovesc de acest aspect. Eu port ochelari permanent si nu am gasit sa ii pun decat sus pe zidul despartitor dintre dusuri. La fel, la toaleta, daca m-as fi spalat pe fata nu as fi avut unde sa-i pun sau, si mai rau, unde sa asez pasta si periuta de dinti! Revenind la dus, ii sugerez sa puna cel putin o polita unde sa fie pus sapunul/gelul si alte acareturi necesare spalarii. Nu mai tin minte daca era o agatatoare pentru haine/prosop, dar cred ca am avut o problema sa imi agat si hainele si prosopul – eventual mai multe sau cel putin montate in doua locuri diferite din cabina. Sunt mici imbunatatiri usor de realizat care pot elimina un disconfort al clientului. De asemenea, cred ca i s-a mai facut aceasta sugestie in ceea ce priveste pomii (salcami?), eu m-am intepat de mai multe ori in spinii pe care acestia ii fac si cad uscati pe jos - adevarate cuie. Am fost incaltat cu gogosarii traditionali si totusi au trecut prin talpa groasa, dar moale. Hai sa zic ca aici impartim "vina"!

 

Oricarui proprietar de camping (sau pensiune, de ce nu) ii sugerez sa foloseasca cel putin o data toate facilitatile si sa vada ce lipseste. Nu am nimic impotriva stilului spartan, dar lucrurile esentiale ar trebui sa existe si sa functioneze (apropo, cabina din dreapta avea blocata cheita de securizat usa in pozitia inchis).

 

Una peste alta, desi suntem genul de turisti in cautarea privelistii, noi ne-am simtit bine in acest camping, Iulian munceste mult si are nevoie de incurajare. Pentru cei care nu pun pret prea mare pe privelistea de la fereastra rulotei, acest camping este unul onest, care ofera multe pentru pretul cerut.

 

Desi nu-i cunosc situatia financiara, imi permit sa-i mai fac o sugestie, atat lui cat si altora care vor sa faca sau au facut deja un camping si inca sunt la inceput: sa obtina prin toate mijloacele o finantare pe termen foarte lung. Chiar daca isi amaneteaza viitorul, are certitudinea ca poate fi imediat in fata concurentei (acerba in acel colt de rai) si poate sa castige reputatie imediat, mai ales daca sunt gospodari. Iar atunci cand va termina creditul, va fi un proprietar de camping fara compromisuri, iar eu nu as avea ce sa mai critic! :)

 

A, am uitat, si astfel termin intr-o cheie extrem de pozitiva vizavi de campingul lui Iulian: aici gasiti apa limpede, curata si cu gust bun, extrem de putin sarat. Cred ca este cel mai mare atu din zona, avand in vedere campingul unde am stat anul trecut si care avea apa de culoarea maro, extrem de sarata – dupa dus eram sarat de ma puteau linge cainii! Nu ma pot pronunta in privinta calitatii apei de la celelalte campinguri si cherhanale din zona. L-am intrebat daca s-a sistematizat zona – in sensul de alimentare a zonei cu apa de la o statie comunala – nu, sunt cateva puturi de mare adancime pe care el le-a forat pe terenul sau. Nu stiu daca si-a pus si statie de desalinizare, n-am apucat sa vorbesc cu el prea mult, insa faptul ca nu am simtit sarea, este un aspect extrem de placut.

 

Fara legatura cu campingul, santurile pe care le-am vazut prin “sat”, sunt doar pentru traseele de curent electric si nu (inca?) pentru apa. Probabil ca acea zona nu va mai fi “un colt de rai” dupa instalarea retelelor de utilitati, din pacate, ca in orice alt loc unde patrunde “civilizatia”. Mda, nu e o nota prea optimista sa inchei relatarea.

 

Felicitari, Iulian!

  • Like 7

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu
La 26/06/2023 la 13:43, NRLaurentiu a scris:

la rezervare nu se poate alege un loc anume in camping

 

Daca ar fi fost "normali" proprietarii, pentru cei ca mine care vor priveliste, se rezolva foarte simplu prin tarif separat, marit. Dar nu, ei traiesc in tara evazionistilor si asta inseamna taxe in plus. De ce sa nu rezolve "la mica intelegere" daca se poate, inca. Clientii care accepta asa ceva sunt de vina. Dar tot ei vor suferi, caci indivizii respectivi nu vor imbunatati nimic. Ca sa faci un tarif separat, trebuie sa ai locuri bine delimitate si... numerotate!

 

Unul dintre cele mai bune exemple "de asa da camping" pe care eu l-am gasit online, este la nemtii de aici. Intr-adevar este imens, are cred toate felurile de sedere (tranzit, parcare, scurta durata, lunga durata, sezoniera etc.), a implicat comunitatea locala, are preturi diferentiate pe diverse criterii, are harta si reguli de bun simt. Sa mai zic ca este o afacere de familie inceputa relativ recent (2011)? @Mihai-Arad le-ai trecut pragul?

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vasile Popa

Salutare tuturor, o întrebare, nu sunt sigur dacă sunt pe topicul corect.

Maine dimineață mă pun la drum spre Corbu și tocmai am aflat ca Malul Marii se închide de luni (sfârșitul sezonului).

Domnul de la Hahamace nu răspunde la telefon asa ca lansez aici intrebarea:

Am șanse sa mai stau câteva zile la un camping pe malul marii?

Din păcate încă nu sunt pregătit pentru offcamping...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu
în urmă cu 7 ore, Vasile Popa a scris:

Am șanse sa mai stau câteva zile la un camping pe malul marii?

Sunt mai multe campinguri in zona. Daca au terminat de instalat cablurile electrice in zona, precum si contractele de furnizare, atunci nu mai depind de generatoare si pot tine sezonul deschis mai mult timp.

 

PS: drum bun si sejur placut!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Andrei.N
      de Andrei.N
      Ca sa citez câțiva prieteni, ce susțin ca  după o vacanță cu copiii se impune o alta vacanță in care ei sa fie in deplasare iar adulții la relaxare, soția a sugerat sa lăsăm copiii la bunici, unde au si mulți prieteni, iar noi sa mergem la relaxare preț de câteva zile. Cum știm cu toții ca vorba aceea “happy wife, happy life” este valida, am decis, ca un soț cuminte, sa mă conformez si m-am apucat sa caut informații despre campinguri.
      Cum locuiesc in București si îmi este lehamite sa parcurg DN1, mai ales in perioada concediilor, ne-am orientat sa mergem către sud. Decizia de a merge in Bulgaria a venit încă de la drumul de întoarcere dinspre Grecia, doar ca a trebuit sa revenim preț de o săptămâna prin București. Băiatul cel mare și-a dorit sa rămână singur, o săptămâna, la bunici așa ca am lăsat si rulota parcata acolo (este foarte aproape de granița cu Bulgaria).
       
      Am contemplat cu ideea de a merge la 7 lakes (referire aici), ne-ar fi plăcut sa facem drumeția către toate cele 7 lacuri, insa era distanță cam mare si am decis totuși sa rămânem aproape de casa așa ca ne-am hotărât asupra https://kapinovski.bg/en/ situat in apropiere de Veliko Tarnovo. 
       
      Drumul a fost ușor, am ajuns într-o zi de sâmbătă si am găsit loc liber fix lângă 3 echipaje, formate de oameni minunați, din România cu care ne-am împrietenit imediat. Din păcate dânșii au plecat a doua zi astfel încât am rămas doar eu cu soția.
      Brusc am realizat ca avem foarte mult timp, ne-am plictisit de drumeții, de plimbări cu bicicleta, de plimbări prin oraș, de stat la piscina.
      Cu alte cuvinte ne-am încărcat bateriile in cele 6 zile pe care le-am petrecut aici.
       
      Atașez câteva imagini si, din moment ce ne-a plăcut aici, am hotărât sa aducem si copiii la o data ulterioară.

      Locul in sine este unul minunat, poziția este fantastică. Pe malul unui rău,

      cu o cascada superba de unde mulți oameni își încearcă abilitățile de săritori, pădure vasta si munte cu altitudine mica.
       
       
      Campingul este plin de copaci si este imposibil sa nu găsiți un loc umbrit. 


       
      Exista un loc de joaca cu trambuline, exista posibilitatea închirierii de biciclete, exista posibilitatea închirierii de căsuțe cât si rulote staționare ce aparțin campingului. La zona de corturi exista vetre amenajate din loc in loc unde am făcut si noi focul de cateva ori si ne-am bucurat de aerul curat si trosnitul vreascurilor. Am prins câteva zile mai friguroase si am preferat sa cinam in interiorul rulotei.

      Exista si o bucătărie care, din păcate, nu este curățată prea bine de către administrație. Chiar le-am atras atenția ca zona respectivă ar trebui menținută mai curată insa personalul de la curățenie părea ca nu da doi bani pe ceea ce le spune domnișoară tânără de la recepție, astfel încât m-am dus într-o zi si le-am arătat doamnelor cum se desfac filtrele de la hota si cum ar trebui sa le curețe deoarece era atâta grăsime pe filtrele respective încât risca sa pice in tigaie daca se dorea a se găti ceva. Totuși minusurile se opresc aici. Exista canalizare trasa la fiecare loc, astfel ca golirea casetei de toaleta este foarte facilă, dar si branșamente de apa + curent electric.
       
       
      Era sa uit de faptul ca, daca ajungeți in sezonul potrivit, locurile adiacente campingului sunt pline de rugi de unde puteți culege mure. 

       
       
      După nici 2 săptămâni am revenit împreună cu copiii, pentru câteva zile, si așa am încheiat vacanța de vara. 
       
       

    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Anul asta am ales Albania si la sugestia unor prieteni polonezi am ales Moskato Camping din Livadah Beach in apropiere de Himare. Din pacate, printr-o scamatorie demna de toata lauda, am sters mai multe poze printre care si cele pe care le-am facut in camping pentru prezentare insa gasiti informatii atat pe site, cat si pe pagina lor de facebook. 
      Conditiile sunt bune spre foarte bune, in camping lumea se respecta, si chiar daca au si o terasa in camping, dupa ora 22.00 lumea vorbeste in soapta. 
      Noi am stat in linia 1, adica din rulota pana in apa... 100 m. Am solicitat loc de campare cu umbra si am primit unul sub o copertina realizata dintr-un material textil ce parea ca ajuta la respingerea razelor solare. Am platit 33 euro/zi (2adulti+2copii), insa in banii astia ai parte si de 2 sezlonguri si o umbrela pe plaja din fata campingului care este administrata tot de proprietarii campingului. De asemenea in interiorul campingului este si un magazin destul de bine aprovizionat.
      Din ce am mai vizitat eu pe acolo, era cam cel mai dragut camping, in zona fiind inca vreo 5, dar noua asta ne-a placut.
      Turistii din camping? Multi sloveni, cehi, nemti, ici colo cate un norvegian, finlandez...
      Plaja din Livadah este o plaja cu pietre mici spre medii, dar rotunjite... Terase sunt, preturile "albaneze"... 
      PS: Am fost si la "Maldivele" Albaniei, dar sincer, nu mi-a placut la Ksamil... Lumea spune ca dupa ce au descoperit Livadah, cei din Occident prefera plaja linistita de aici in detrimentul tambalaului din Ksamil. 
      Offtopic: Am incercat sa creez un topic pentru Albania, dar n-am reusit. Poate face treaba asta un admin si muta si topicul asta acolo.
    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Campinguri  din Albania
    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Pentru cei aflati in tranzit spre Grecia, un popas excelent ar fi Camping Verila din statiunea Sapareva Banya. Noi am ajuns aici din intamplare, la intoarcere din Albania intrucat breteaua spre camping Kromidovo era blocata pentru asfaltare, asa ca ne-am continuat drumul. Am stat o singura noapte in camping, insa Sapareva Banya merita mai multa atentie fiind o statiune foarte draguta la poalele muntilor Rila. Locurile de campare nu sunt delimitate insa e loc destul pentru toata lumea. Noi am platit in jur de 100 lei pe noapte (2 adulti+2 copii). 
      Ce nu prea mi-a placut este accesul care la un moment dat este in panta, cu drum de tara, dar cu o abordare linistita si cu rabdare se rezolva. In camping am gasit multi nemti, cehi, dar si o rulota din Romania.
      Din pacate n-am reusit sa fac poze, dar gasiti mai multe detalii pe site.
    • Cristian George
      de Cristian George
      Buna ziua si bine v-am gasit!
      Multumesc pentru accept in aceasta comunitate si sper sa ne cunoastem mai bine odata cu trecerea timpului si sa aflu cat mai multe despre campat. Sunt recent mutat in Bucuresti si caut zone bune pentru a incepe campatul in viitorul apropriat si sfaturi pentru a avea o experienta cat mai placuta.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.