Silviu Pascu

Camping HAHAMACE plaja salbatica Corbu

15 postări în acest subiect de discuţie despre Camping HAHAMACE plaja salbatica Corbu

Camping HAHAMACE plaja salbatica Corbu

Silviu Pascu

Salutare tuturor.

Vecinii nostri de la Corbu au deschis anul acesta un camping pt rulote si corturi pe o suprafata generoasa. Accesul se face din drumul principal inainte de a ajunge pe faleza marii. Campingul este deschis 24/24 7/7, beneficiaza de spatiu generos(parcelele nu sunt limitate ca si suprafata), dusuri, toalete, apa curenta, loc de deversare toaleta chimica, si cel mai important :UMBRA :) . Campingul are o teresa cu gratar si preparate din peste. Totodata accepta animale de companie.Am sa postez cateva poze din camping. Si sa nu sune a reclama , detaliile financiare  le puteti obtine de la Iulian -  administratorul camping-ului (tel 0724381944).

Coordonate GPS:   44.366847, 28.700632.

Mie mi-a soptit ceva de 80 lei /per echipaj cu totul inclus :):):). Dar spor la negociat.....

20190623_174917[1].jpg

20190623_174954[1].jpg

20190623_173638.jpg

20190623_173950.jpg

20190623_173714.jpg

20190623_173747.jpg

20190623_173828.jpg

20190623_173859.jpg

20190623_173933.jpg

20190623_173943.jpg

20190623_173946.jpg

20190623_174028.jpg

20190623_174110.jpg

20190623_174111.jpg

20190623_174641.jpg

20190623_174648.jpg

20190623_174710.jpg

20190623_174728.jpg

20190623_174930.jpg

20190623_174942.jpg

20190623_174954.jpg

20190623_175003.jpg

20190623_173655.jpg

• Like 12
  • Upvote 1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Fejer Antal

Multumim @Silviu Pascu pentru prezentare.:salutare!:

• Like 1

Link către postare
Stefan Adam

Multumesc pentru info. Unde este poziționat ? Inainte sau după " Malul Marii " ?

Link către postare
Silviu Pascu
1 minut în urmă, Stefan Adam a scris:

Multumesc pentru info. Unde este poziționat ? Inainte sau după " Malul Marii " ?

Inainte de Malul Marii. Vis-a-vis de Complex Rasarit. 

• Like 1

Link către postare
Marian Popa

Salut @Silviu Pascu

Asta este campingul Hahamace ?

hahamace.jpg

Link către postare
Silviu Pascu
în urmă cu 1 oră, Marian Popa a scris:

Salut @Silviu Pascu

Asta este campingul Hahamace ?

hahamace.jpg

Screenshot_20190625-221841_Maps.jpg

• Like 1

Link către postare
Catalin Visan

Mulțumim de prezentare. Cred însă că este ceva ne greșit la cașcaval și hamsii. Trebuiau să fie cu cartofi.:perfect:

• Upvote 1

Link către postare
Adam Adrian

Încă de anul trecut se campa acolo dar nu era oficial. Au avantaj față de Malul Marii cu salcâmii (in fata salcâmi parca sunt).

Link către postare
Silviu Pascu

Unde sunt salcamii este terasa si terenul pe care l-am achizitionat eu impreuna cu un prieten. Camping-ul este in spate. Copacii de Mierea Ursului (??) sunt in camping.

• Like 1
  • Upvote 1

Link către postare
Albu Alexandru  Madalin

Multumim pentru informații. Pe 12.07 ajungem si noi acolo. Am vorbit cu administratorul la telefon si m-i s-a parut foarte deschis oferind orice informatie am solicitat. Speram  sa fie un weekend reusit.

Deocamdata cu cortul, ; încă nu ne-a găsit rulota pe noi.:amuzat:

Modificat de Radu B
  • Like 2

Link către postare
Eugen David

Salutare

@Silviu Pascu, de aproape 3 saptamani sunt campat la Corbu pe "plaja sălbatică"! Acum am aflat ca ești coproprietar al locatiei prezentate! Mi-ar fi plăcut sa ne cunoaștem, chiar nu stiu daca optam pentru camping ori off camping dar acum nu mai conteaza, luni plecăm!

Numai de bine!

Vacanțe faine tuturor!

Link către postare
Silviu Pascu

Buna seara @Eugen David.  Imi pare rau  ca nu ne-am cunoscut. Am fost in fiecare weekend acolo (mai putin weekend-ul acesta). Locatia prezentata nu ne apartine, sunt vecinii nostri. Ei sunt la inceput de drum si era pacat sa nu se stie de ea. Mai ales ca Iulian , administratorul camping-ului, este un tip super ok cu care se poate discuta pe marginea pretului.

Vacanta placuta in continuare!:salutare!:

• Like 2
  • Upvote 1

Link către postare
Cosmin B

Hmmm, cred ca mi-am gasit locul de vacanta pentru acest an :)

• Like 1

Link către postare
Vasile Oae

Mulțumim mult de informații! Este reținut pt o vacanta la mare

• Like 1

Link către postare
Angelo

@Silviu Pascu salutare! În primul rând îți mulțumesc pentru prezentare și fotografii și aș avea două întrebări:

1. La ce distanță este de plajă campingul prezentat?

2. Este plaja pentru nudiști sau pentru textiliști în zonă?

Mersi frumos!

Link către postare

Anunt !
S-a deschis oficial platforma de vanzare accesorii Rulote si Autorulote www.xgocamping.ro, iar pentru membrii acestui forum oferim un discount de 5% de la preturile de pe site. Pentru comenzi mai mari, discountul poate fi chiar mai mare.
Pentru validare, transmiteti user-name de inregistrare pe xgocamping.ro si adresa de mail la contact@xgoautorulote.ro
Va multumim !

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Dumitru Adrian
      de Dumitru Adrian
      In urma cu o saptamana am fost in Camping Lebada unde m-am simtit foarte bine si m-am gandit sa impartasesc acest loc pentru toti cei ce cauta un loc in aproprierea marii. Camping-ul are dusuri si sunt si multe locuri unde poti gasi umbra ( cel putin asta caut eu in mare parte pe timp de vara ) , pretul pe care l-am achitat este de 80 de lei pe zi . Va pot ajuta doar cu un numar de telefon al acestuia si niste poze pe care le-am facut saptamana trecuta. Stiu ca in urma cu o vara am creat un alt topic cu un Camping din Navodari , este acelasi administrator Nea Costica care se pare ca sa extins si detine tot ce tine de camping si casute in Tabara din Navodari. Numarul de telefon este 0728 019 137

• Ionutz
      de Ionutz
      Mă tot gândesc la o idee.
      Pe scurt, ne adunăm un grup cât mai mare de persoane interesate să aibă propriul teren la mare, pe care să campeze permanent.
      Adică vom cumpăra împreună un teren cât mai aproape de mare, pe care să îl folosim în comun.
      Restul detaliilor se discută.
    • Lucian Pop
      de Lucian Pop
      Salutare colegi rulotisti,
      Zilele urmatoare planuiesc sa ma duc la Vadu. Nu am mai fost de ceva timp si as avea întrebări ptr cei care au fost anul acesta. 

1. Se mai poate campa in spatele dunei fara amenda? 
      2. Semnalul vodafone/orange 4g este bun? Te poti uita la un film?
      3. Am vazut cateva locuri interesante in zona vadu. As vrea sa aflu si parerea voastra despre aceste locuri. 
      4. Exista vreun loc unde sa fie sursa de apa aproape? izvor, fantana, pompa? 
      5. Se poate lua apa din Satul Vadu? Stiu izvorul din Corbu, dar este cam departe
      6. Este permisa camparea pe portiunea dintre lacul sinoe si mare? 
    • Peter Si Delia
      de Peter Si Delia
      Va salut stimati membri
      Daca poate cineva sa-mi dea info despre campare cu rulota pe litoralul romanesc. Locatii, conditii, tarife, etc.
    • Vasile Oae
      de Vasile Oae
      Spre bucuria mea, nu a apărut nimic neprevăzut și am reușit că în weekendul ce a trecut sa fac inaugurarea rulotei (Swift Sandymere, 1997). Planul era sa ajungem la camping Mala din localitatea Eșelnița, in Clisura Dunării.
      La prima oprire pe traseu când mi-am văzut și eu ansamblul din lateral, mi-am dat seama ca rulotica mea nu e chiar mica.
      După un drum de 270km plin de dealuri și serpentine (C de Arges, Vâlcea, Tg Jiu, Motru, Orșova) pe care mașinuța mea (ASX, 1, 8 diesel, 150CP) a consumat cam 11 % ( fata de 7 la un drum cu bagaje și AC), am ajuns la camping.
      Campingul este super... o suprafață de 4000 mp, înconjurat doar de verdeață (este la 100 m de strada principala). Ca și facilități.. de jur împrejurul zonei principale de campare se afla montate căsuțe cu prize 220 Vca, cișmele cu apa, precum și mai multe umbrare, mese.
      Zona comuna presupune două terase acoperite (una cu o masa mare, cealaltă cu canapea și măsuță), cu acces liber la frigider, aragaz, espressor cafea (cafeaua era pusă la dispoziție de proprietari) și două bai cu toaleta, chiuveta, cada dus. La baie era apa calda tot timpul.
      Printre pomi exista diverse zone amenajate în care se poate face grătar.
      Cel mai fain lucru la acest camping este liniștea... nu se aud decât păsările. De altfel muzica data tare este chiar interzisa (o bila alba pentru proprietari).
      In apropiere este un restaurant foarte bun, unde se mănâncă foarte bine.
      Pentru doritori, proprietarii recomanda o anumită barca de 12 persoane pentru excursie pe Dunăre. Catamaran, nou, foarte comod. Pilotul liniștit, merge calm, nu te zdruncina, face un ghidaj complet al obiectivelor turistice din zona (Tabula Traiana, capul lui Decebal, pestera Veterani)
      In concluzie a fost o ieșire reușită. Deci vom continua.
      Am constatat că am o mica problema la frigider (merge la 220 dar pe gaz foarte slab), dar îl iau eu la întrebări când am un pic de timp, și sper să obțin și niște răspunsuri.
      P.S. V-am zis că îmi place să fac poze...aici e o mica parte din cele făcute cu telefonul. Nu am mai apelat și la cele din aparatul foto că încărcăm prea mult site-ul.

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.