Eugen David

Ce am mai achiziționat pentru rulota mea

2.619 postări în acest subiect de discuţie despre Ce am mai achiziționat pentru rulota mea

Ce am mai achiziționat pentru rulota mea

Mihai-Arad
în urmă cu 3 ore, Bogdan C. a scris:

 [...] tester de umiditate. Este un tester noninvaziv profesional, care masoara si localizeaza si masoara umiditatea, fara a afecta in vreun fel suprafetele evaluate. 

Fiind o investitie destul de mare, pot presta cu el masuratori in vederea achizitiei sau evaluarii rulotei, deplasandu-ma pe raza judetelor Alba si Hunedoara.

@Bogdan C. Felicitari pt achizitie !

Intr-adevar, este un tester pt umiditate de "TOP"...

1. Trotec BM31 (cel prezentat de tine) = 70-80 € Amazon

2. NoCry NC-DMM = 115 € Amazon

3. PeakTech 5201 = 100 € Amazon

4. TFA Dostmann 30.5503

5. Voltcraft MF 100

....

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan C.

@Mihai-Arad multumesc!

Intradevar l-am prins la 79 de euro plus 30 de euro transport, pe Trotec.de.

Pe importatorul lor din Romania era mai scump si nu-l aveau pe stoc de ceva vreme. N-am pus marca sau site ca sa nu se considere ca fac reclama.

Cautand un astfel de umidometru de ceva vreme, am constatat ca de cele mai multe ori la noi sunt mai scumpe cu minim 60% fata de ce gasesti afara. luand de afara, minusul e ca n-ai garantie. Dar e un risc asumat.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Pentru cine are nevoie de adaptor de la priza cu 13 pini la cea cu 7 pini, are la Cora la un pret imbatabil: 23, 4 lei!

 

6288e95e3c9d4_DSC_18182.thumb.JPG.4cf6f6995f17ccb133f69606d6cd8060.JPG

  • Like 2
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lungu Marin

Pret ff  bun !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I

F17CAAB0-C5EB-4855-ADD1-72279B135A7B.jpeg.3fa1c7d24ae43c07d67768d3f087c212.jpeg

L-am cumpărat de pe OLX pt carat “ chestii” la plaja dacă suntem campați mai departe.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lungu Marin

Cat a costat?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Dragos

La Decathlon sunt cu 500 lei.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bilti

mi-am luat doua jucarii. o soba racheta si un gratar demontabil. foarte frumos lucrate. 445 cu tot cu transport. 

IMG_20220830_193115.jpg

IMG_20220830_193104.jpg

IMG_20220830_193006.jpg

IMG_20220830_192739.jpg

  • Like 4
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciprian Mirescu

Salutare,  

am observat că după fiecare iesire din cauza drumurilor panoul frontal este foarte murdar (insecte, praf negru, noroi, etc...) asa că m-am hotărât să cumpăr această husă cu 190 lei (de pe emag https://www.emag.ro/husa-pentru-rulota-gogou-car05100307-lumini-led-oxford-220-x-175-cm-negru-em2104-g-fczyd-gk661/pd/D6G0GHMBM/?ref=fav_pd-title).

Mă gândesc că este folositoare și pentru a nu mai bate soarele direct pe geamuri/panou (pe care apropo am observat că reapar fisuri) când o am parcată pe stradă. 

Încă nu am folosit-o în timpul mersului asa că nu stiu cum se comportă. Revin cu detalii după prima iesire. 

Gânduri bune :salutare!:!

20220910_124520.jpg

20220910_124740.jpg

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

@Ciprian Mirescu , hmm, vezi daca este precum prelatele pentru rulote, adica in trei straturi, cel interior sa fie prietenos cu caroseria. De asemenea, vad ca are o culoare foarte inchisa, deci temperatura in spatele ei va fi exagerat de mare - fapt care dauneaza rulotei. Din pacate, cea mai buna protectie pentru rulota este umbra unui acoperis... Te sfatuiesc sa nu o tii pusa tot timpul. Vorbesc din experienta - deja am comandat a doua prelata - prima a rezistat fix 4 ierni. Vara e cumplit in interior cu prelata pusa... Si, in ciuda stratului de material "prietenos" cu caroseria, aflat pe partea interioara a prelatei, a matuit partea frontala a rulotei (este din fibra cu strat din plastic la exterior). Bineinteles prelata a fost pusa de fiecare data pe rulota proaspat spalata.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciprian Mirescu
în urmă cu 12 ore, NRLaurentiu a scris:

@Ciprian Mirescu , hmm, vezi daca este precum prelatele pentru rulote, adica in trei straturi, cel interior sa fie prietenos cu caroseria. De asemenea, vad ca are o culoare foarte inchisa, deci temperatura in spatele ei va fi exagerat de mare - fapt care dauneaza rulotei. Din pacate, cea mai buna protectie pentru rulota este umbra unui acoperis... Te sfatuiesc sa nu o tii pusa tot timpul. Vorbesc din experienta - deja am comandat a doua prelata - prima a rezistat fix 4 ierni. Vara e cumplit in interior cu prelata pusa... Si, in ciuda stratului de material "prietenos" cu caroseria, aflat pe partea interioara a prelatei, a matuit partea frontala a rulotei (este din fibra cu strat din plastic la exterior). Bineinteles prelata a fost pusa de fiecare data pe rulota proaspat spalata.

Multumesc pentru sfat  @NRLaurentiu :OK:

Materialul nu se compară cu cel pentru huse dedicate, este defapt unul de tip "foiță", ca si o geacă de ploaie.  

Urmează să cumpăr si husă din material respirabil pentru protecție la iarnă. Din păcate nu am unde să o pot parca sub acoperis peste iarnă, asa că prelata este singura soluție rămasă. 

 

20220919_192354.jpg

20220919_192350.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel K

Scuze daca sunt off topic.

 

Mi s-a stricat multifunctionala Parkside, era bormasina, fierastrau sabie, scula cu oscilatii si slefuitor. Ar fi inca in garantie vreo 6 luni (din 3 ani), dar nu mai gasesc bonul. As fi fost dispus sa o repar si contra cost, am fost foarte multumit de ea, banuiesc ca nu are mare lucru, daca ii dau niste pumni usor uneori o mai ia, dar merge putin si parca se chinuie. Am desfacut-o dar motorul e cumva capsulat, nu pot sa vad carbunii si sa curat colectorul. Dar nu cu amanunte privind defectul vreau va consum timpul. Important e ca am contactat Lidl si raspunsul primit este: 

 

Va multumim pentru mesajul dumneavoastra!
Va informam ca partenerul service se ocupa doar de inlocuirea produselor aflate in garantie in baza bonului de casa. Intrucat nu puteti face dovada bonului fiscal, din pacate nu va putem onora cererea de reparatie a produsului.
Va multumim pentru intelegere!

 

Aviz amatorilor de produse Parkside. Daca se strica dupa garantie, cam naspa, depinde ce anume se strica si daca se mai poate repara, daca trebuie ceva dedicat modelului respectiv, adio.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Viorel K, ai perfecta dreptate. Si eu am patit-o cu un slefuitor cu banda. A iesit din garantie si nu mai am nici bonul de casa. Nu gasesc pe cineva care sa repare produsul. Sfatuiesc pe cei care cumpara de la LIDL scule sa le foloseasca intens in perioada de garantie si sa pastreze bonul de casa.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Aurel Vizireanu

Imi pare rau pentru experienta voastra, dar eu am fost foarte multumit de serviciile lor, am luat o surubelnita cu acumulator care dupa 2 ani de folosinta la circa 8-10 actionari nu mai mergea, am contactat service parkside si bineinteles in garantie si cu bon m-au intrebat daca vreau banii ori produsul am ales produsul si in circa 10 zile mi-au trimis alt produs prin curier si cu cel vechi au zis sa fac ce vreau, bineinteles ca am desfacut-o si am gasit o lamela sarita din butonul de actionare pe care cu multa rabdare si grija le-am montat la loc erau mai multe lamele. arcuri si bilute metalice in acel buton, si bine merci acum am 2 surubelnite una acasa si una pe rulota :default_big_grin:

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciprian Mirescu

Salutare, m-am pregătit pentru sezonul rece cu o husă pentru rulotă si una pentru proțap.

Le-am comandat de la rulote-piese.ro doar că cei de fancourier au reusit să facă livrare după multe telefoane si nervi. 

După ce am spălat puțin rulota (am observat si mici fisuri care trebuie reparate la primăvară), am montat-o,  materialul din care este făcută pare foarte rezistent. Am comandat husa pentru proțap că merită și el protecție ! 

Pentru dimensiunea de 550-600x213 pretul a fost de 1075 lei iar cea pentru proțap 46 lei. 

Gânduri bune :salutare!:!

 

20221126_104935.jpg

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Salutare, colegi!

 

Am luat mai inainte de la Lidl un contor de apa (oferta e de joi). Masoara cantitatea, debitul si, irelevant pentru noi, temperatura apei. Se poate atasa la capatul furtunului de alimentare cu apa a rezervorului din (auto)rulota. Nu necesita baterie, ci doar debit de apa, de aceea se stinge ecranul cand opriti apa, dar nu se reseteaza cantitatea deja masurata. Resetarea se face doar manual, de la un buton. Ca pret este imbatabil: cu cel putin 50 % mai mic decat orice alta solutie de masurare dedicata pentru gradina! Costa 55 lei.

Mie imi este util la sosirea in camping pentru a nu mai umple rezervorul pana da pe afara la exterior si, evident, exista apa curenta langa parcela. Posibil sa functioneze si la debitul dat de o pompa exterioara (alimentare din bidon exterior).

 

Foto:

 

64429cecce427_Contorapa.thumb.jpg.15807ef20d38b4d3fa039e42577bb369.jpg

  • Like 4
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

@NRLaurentiu faină tare jucăria! Și ieftină. Nu am văzut la Lidl Suceava acest apometru. 

Eu am un apometru normal, de furtun, de la Leroy. Am dat pe el 80 de lei, acum s-au mai scumpit. Am scris la momentul respectiv în topicul dedicat instalației de apă la rulotă și am postat fotografii. La mine, acel aparat măsoară debitul, câtă apă s-a consumat în total, chestii de genul acesta. Și eu tot pentru a ști câtă apă trebuie să încarc în rezervorul fix îl folosesc. Eu nu încarc niciodată sută la sută rezervorul, ca să nu am probleme. 

Anul trecut a fost anul secțiunii apă la rulotă. Am cumpărat tot felul de conexiuni, furtun, racorduri, nipluri. Într-un cuvânt, tot ce este posibil pentru a mă racorda la apă, dacă există pompă. 

 

https://www.leroymerlin.ro/produse/programatoare-irigatii/995/apometru-ideal-cellfast-max-6-bar-alimentare-pe-baterie/61102

 

Să avem cu toții o primăvară frumoasă! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

Salutare tuturor❗️🖖🏻

Având în vedere că acest concediu va fi ori în Grecia ori în Albania... încă duc tratative cu Betty 🤷‍♂️, am hotărât că va fi binevenită montarea unui MaxxFan în locul trapei 40/40 de deasupra patului, pentru că aerul condiționat ne cam agresează gâtul și... struguri-s acrii. :laughing:

Una peste alta, urmărind muuuulte postări cu MaxxFan-ul, am hotărât că acesta nu ne face nici gaură-n buget și ne și folosește, mai ales că merge pe 12v, în detrimentul unui AC care nu merge pe 12v, e scump și pe de-asupra... noi dacă folosim AC-ul... cum am mai spus, a doua zi suntem cu gâtul "în pioneze".

20230502_055953.thumb.jpg.53a24c29ba3b98baf14743695d297c14.jpg

20230502_055518.thumb.jpg.044327f4f7592e5c1eb9f6f3816c46c1.jpg

20230502_055610.jpg.c6cce56f6ef865a812b937d5c33d314d.jpg

20230502_055718.jpg.e10b7304c7b72317bf4853ae8ce6cd98.jpg

De-asemenea... dacă tot ne-am pus pe cheltuială, am mai achiziționat un opritor pentru alimentele din frigider depozitate pe etajeră,

Screenshot_20230502_075245_Chrome.thumb.jpg.b8ca6322fede5c6c28973d9dd11a2652.jpg

Screenshot_20230502_075213_Chrome.jpg.b66a2e333a9a0c8009988d7ccd3fc52f.jpg

20230502_055032.thumb.jpg.825cf3e2e846de0c9403384c464d8d3a.jpg

20230502_055120.jpg.d0b020fa4e91115a42fdef58cd80659b.jpg

un șampon dedicat pentru autorulote și rulote,  

Screenshot_20230502_075048_Chrome.thumb.jpg.d97d4e75a7c7752b42fa83d5b786fb47.jpg

o soluție de eliminat dungile negre (enervante, care se formează la scurgerile de pe acoperiș, care apropo l-am curățat ieri tocmai pentru a nu mai avea deocamdată astfel de probleme)

Screenshot_20230502_075120_Chrome.thumb.jpg.db2482d7538a92380bf36d0f89e2d5d3.jpg

hârtie igienica ușor solubilă în soluția pentru caseta wc-ului din camper

Screenshot_20230502_074910_Chrome.thumb.jpg.aa9ccb28c2cca3502e5e9a04775d8def.jpg

și un set de cleme de fixare a lateralului copertinei Omnistore împotriva vânturilor laterale, care nu-l pot folosi, întrucât nu e pentru tipul de copertină uzuală la noi ci pentru cele de tip american care au și pe lateral, paralel cu copertina o bară de care se fixează curelușe cu arici ce se prind la clema atașată copertinei.

Screenshot_20230502_101316_Chrome.thumb.jpg.d48f9a6a720cad1c34620c26ddbf32e7.jpg

Screenshot_20230502_101253_Chrome.thumb.jpg.2d6e461ab8549e10be1b52ed8d6af483.jpg

Screenshot_20230502_101307_Chrome.thumb.jpg.f56ab139ae01676c73c45f5d00c30755.jpg

MaxxFan-ul va fi montat la @Bogdan C.la Deva, unde voi face și verificările la gaz, 12v, frigider și a etanșeității.

 

  • Like 6
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

@Ovidiu-Betty , uite aici un tutorial despre montajul trapei MaxxFan fara sa faci ciur acoperisul! Nu e singurul neamt care a procedat asa, mai sunt si altii si nu au revenit cu probleme cu infiltratiile. In plus, a refolosit cu succes ruloul interior pe care il avea trapa veche, cel de la MaxxFan e exagerat de scump.

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

 Salut @Ovidiu-Betty:salutare!: La casuta noastra proaspat achizitionata avem Fiamma "Turbo Vent " cu ventilator incorporat si termostat reglabil manual. Ieri am facut proba, in cateva secunda a scos caldura din interior. Veti fi multumit de ea sunt sigur! :OK:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty
acum o oră, NRLaurentiu a scris:

In plus, a refolosit cu succes ruloul interior pe care il avea trapa veche, cel de la MaxxFan e exagerat de scump.

Mulțumesc Laurențiu de pont, însă nu voi păstra nimic din trapa veche, model Fiamma întrucât (așa-mi pare mie) e trapa cu care a plecat de la bun început Hymer-ul meu la drum și e cam "obosită" din toate punctele de vedere.

Tocmai pentru că e scumpă rama de interior cu ruloul, am ales MaxxFan-ul cu capacul smoke, cel mai închis la culoare. 

Oricum... dacă nu ne mulțumește și va trebui să iau și ruloul, îl voi lua pe cel cu iluminat inclus. Dacă-i bal... bal să fie, nu❓️xD

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin B

Mi-ar trebui si mie un ventilator din acesta dar sa poata functiona in timpul mersului (e jale pentru cei din spate oriunde mai la sud de Dunare), ceea ce cred ca doar Maxxfan poate. De unde l-ai luat @Ovidiu-Betty ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty
în urmă cu 17 ore, Cosmin B a scris:

De unde l-ai luat

De la Exis. Au cel mai bun preț.

Am mai comandat ieri unul pentru un coleg din Târgu Mureș, dar nu au mai avut decât cu capacul alb.

Prețul în lei a fost de 1716 lei (338, 8 €, cu transport 347, 44) și având în vedere acest preț comparativ cu restul de pe net, cred că e un stoc mai vechi.

Dacă vrei să prinzi unul, nu mai sta pe gânduri, pentru că ieri cel cu capacul fumuriu a fost "stoc epuiza".

Baftă❗️:noroc:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

@NRLaurentiu Aceeasi solutie de lipire o adopt si eu, insa Doamne feri de cel ce va vrea sa dea maxfan-ul jos. E aproape imposibil fara daune, dar nu exista risc de infiltratii. Referitor la rame si rulouri, e strict alegerea utilizatorului pentru de solutie se adopta. Totul e sa-i spui omului variantele.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

  • Conţinut similar

    • Andrei.N
      de Andrei.N
      Ca sa citez câțiva prieteni, ce susțin ca  după o vacanță cu copiii se impune o alta vacanță in care ei sa fie in deplasare iar adulții la relaxare, soția a sugerat sa lăsăm copiii la bunici, unde au si mulți prieteni, iar noi sa mergem la relaxare preț de câteva zile. Cum știm cu toții ca vorba aceea “happy wife, happy life” este valida, am decis, ca un soț cuminte, sa mă conformez si m-am apucat sa caut informații despre campinguri.
      Cum locuiesc in București si îmi este lehamite sa parcurg DN1, mai ales in perioada concediilor, ne-am orientat sa mergem către sud. Decizia de a merge in Bulgaria a venit încă de la drumul de întoarcere dinspre Grecia, doar ca a trebuit sa revenim preț de o săptămâna prin București. Băiatul cel mare și-a dorit sa rămână singur, o săptămâna, la bunici așa ca am lăsat si rulota parcata acolo (este foarte aproape de granița cu Bulgaria).
       
      Am contemplat cu ideea de a merge la 7 lakes (referire aici), ne-ar fi plăcut sa facem drumeția către toate cele 7 lacuri, insa era distanță cam mare si am decis totuși sa rămânem aproape de casa așa ca ne-am hotărât asupra https://kapinovski.bg/en/ situat in apropiere de Veliko Tarnovo. 
       
      Drumul a fost ușor, am ajuns într-o zi de sâmbătă si am găsit loc liber fix lângă 3 echipaje, formate de oameni minunați, din România cu care ne-am împrietenit imediat. Din păcate dânșii au plecat a doua zi astfel încât am rămas doar eu cu soția.
      Brusc am realizat ca avem foarte mult timp, ne-am plictisit de drumeții, de plimbări cu bicicleta, de plimbări prin oraș, de stat la piscina.
      Cu alte cuvinte ne-am încărcat bateriile in cele 6 zile pe care le-am petrecut aici.
       
      Atașez câteva imagini si, din moment ce ne-a plăcut aici, am hotărât sa aducem si copiii la o data ulterioară.

      Locul in sine este unul minunat, poziția este fantastică. Pe malul unui rău,

      cu o cascada superba de unde mulți oameni își încearcă abilitățile de săritori, pădure vasta si munte cu altitudine mica.
       
       
      Campingul este plin de copaci si este imposibil sa nu găsiți un loc umbrit. 


       
      Exista un loc de joaca cu trambuline, exista posibilitatea închirierii de biciclete, exista posibilitatea închirierii de căsuțe cât si rulote staționare ce aparțin campingului. La zona de corturi exista vetre amenajate din loc in loc unde am făcut si noi focul de cateva ori si ne-am bucurat de aerul curat si trosnitul vreascurilor. Am prins câteva zile mai friguroase si am preferat sa cinam in interiorul rulotei.

      Exista si o bucătărie care, din păcate, nu este curățată prea bine de către administrație. Chiar le-am atras atenția ca zona respectivă ar trebui menținută mai curată insa personalul de la curățenie părea ca nu da doi bani pe ceea ce le spune domnișoară tânără de la recepție, astfel încât m-am dus într-o zi si le-am arătat doamnelor cum se desfac filtrele de la hota si cum ar trebui sa le curețe deoarece era atâta grăsime pe filtrele respective încât risca sa pice in tigaie daca se dorea a se găti ceva. Totuși minusurile se opresc aici. Exista canalizare trasa la fiecare loc, astfel ca golirea casetei de toaleta este foarte facilă, dar si branșamente de apa + curent electric.
       
       
      Era sa uit de faptul ca, daca ajungeți in sezonul potrivit, locurile adiacente campingului sunt pline de rugi de unde puteți culege mure. 

       
       
      După nici 2 săptămâni am revenit împreună cu copiii, pentru câteva zile, si așa am încheiat vacanța de vara. 
       
       

    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Anul asta am ales Albania si la sugestia unor prieteni polonezi am ales Moskato Camping din Livadah Beach in apropiere de Himare. Din pacate, printr-o scamatorie demna de toata lauda, am sters mai multe poze printre care si cele pe care le-am facut in camping pentru prezentare insa gasiti informatii atat pe site, cat si pe pagina lor de facebook. 
      Conditiile sunt bune spre foarte bune, in camping lumea se respecta, si chiar daca au si o terasa in camping, dupa ora 22.00 lumea vorbeste in soapta. 
      Noi am stat in linia 1, adica din rulota pana in apa... 100 m. Am solicitat loc de campare cu umbra si am primit unul sub o copertina realizata dintr-un material textil ce parea ca ajuta la respingerea razelor solare. Am platit 33 euro/zi (2adulti+2copii), insa in banii astia ai parte si de 2 sezlonguri si o umbrela pe plaja din fata campingului care este administrata tot de proprietarii campingului. De asemenea in interiorul campingului este si un magazin destul de bine aprovizionat.
      Din ce am mai vizitat eu pe acolo, era cam cel mai dragut camping, in zona fiind inca vreo 5, dar noua asta ne-a placut.
      Turistii din camping? Multi sloveni, cehi, nemti, ici colo cate un norvegian, finlandez...
      Plaja din Livadah este o plaja cu pietre mici spre medii, dar rotunjite... Terase sunt, preturile "albaneze"... 
      PS: Am fost si la "Maldivele" Albaniei, dar sincer, nu mi-a placut la Ksamil... Lumea spune ca dupa ce au descoperit Livadah, cei din Occident prefera plaja linistita de aici in detrimentul tambalaului din Ksamil. 
      Offtopic: Am incercat sa creez un topic pentru Albania, dar n-am reusit. Poate face treaba asta un admin si muta si topicul asta acolo.
    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Campinguri  din Albania
    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Pentru cei aflati in tranzit spre Grecia, un popas excelent ar fi Camping Verila din statiunea Sapareva Banya. Noi am ajuns aici din intamplare, la intoarcere din Albania intrucat breteaua spre camping Kromidovo era blocata pentru asfaltare, asa ca ne-am continuat drumul. Am stat o singura noapte in camping, insa Sapareva Banya merita mai multa atentie fiind o statiune foarte draguta la poalele muntilor Rila. Locurile de campare nu sunt delimitate insa e loc destul pentru toata lumea. Noi am platit in jur de 100 lei pe noapte (2 adulti+2 copii). 
      Ce nu prea mi-a placut este accesul care la un moment dat este in panta, cu drum de tara, dar cu o abordare linistita si cu rabdare se rezolva. In camping am gasit multi nemti, cehi, dar si o rulota din Romania.
      Din pacate n-am reusit sa fac poze, dar gasiti mai multe detalii pe site.
    • Cristian George
      de Cristian George
      Buna ziua si bine v-am gasit!
      Multumesc pentru accept in aceasta comunitate si sper sa ne cunoastem mai bine odata cu trecerea timpului si sa aflu cat mai multe despre campat. Sunt recent mutat in Bucuresti si caut zone bune pentru a incepe campatul in viitorul apropriat si sfaturi pentru a avea o experienta cat mai placuta.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.