Petre

Modele 2017 de la HOBBY

3 postări în acest subiect de discuţie despre Modele 2017 de la HOBBY

Modele 2017 de la HOBBY

Petre

Am tras si eu o privire pe site-ul celor de la Hobby si sunt niste "bijuterii"' care merita cel putin privite . Un astfel de model ar fi Hobby Premium 560 UL

cu video de prezentare , alaturi de alte modele putem sa ne facem o idee de cat au evoluat .

• Like 2
  • Upvote 2

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Frumoase intr-adevar..., pacat ca sunt cam slabe calitativ..., in special modelele noi de la 2013-2014 in sus..., am vrut sa cumpar una acum vreo 2 ani si cand am inceput sa o studiez la un parc in Germania, am plecat imediat si m-am reorientat catre alta marca...

Link către postare
Alexandru Popa

Din cate am vazut eu problema geamurilor s-a rezolvat incepand cu anul 2016. Geamul din exterior nu mai este rotund la colturi unde se lipeste de cel din interior, acum are unghi de 90 de grade. Si a mea are geamul de la baie putin departat de perete, nu mai sta presat chederul. In camping Vampire am vazut una care sta tot anul in soare si era mult mai grava situatia. Erau umflate toate geamurile.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Ionut Buciuc
      de Ionut Buciuc
      Acum 2 sapt am achizitionat o rulota Hobby prestige din 2000. Are 7.5 m lungime, 2.5 m latime, o greutate de 1330 kg si cam toate utilitatile de care, cel putin, avem noi nevoie. Are o problema cu o infiltratie intr/un colt, pe care sunt sigur ca o pot remedia iarna asta. O s-o tin depozitata intr-o hala la fabrica in care lucrez pe timpul ierni si am timp berechet sa o pun la punct. Mi-am comandat deja  banda din aia din mastic (Butyl tape) si niste silicon din asta special. Daca aveti ceva recomandari.....sunt binevenite.

• Emil F
      de Emil F
      Am gasit un link cu modele de rulote Hobby si multe altele vechi aici.
    • CristiTm
      de CristiTm
      Salutare,
      in primul rand multumesc pentru indrumari si sfaturile pe care le-am primit de la colegii de forum pt ce am dorit!
      Am legat  o plimbare cu o mica treaba in Olanda si am luat  rulota cum am vrut eu  un Hobby de Luxe  an 1998, 2 spatii de dormit opuse cu separator, unul e coltar in forma de U si celalalt 2 banchete fata in fata (nu am vrut pat fix am vrut mai multa mobilitate), e echipata clasic truma la incazire cu recirculare, boiler electric, frigider 12v/220v/gaz, cort, trapa mare heki, baie cu cadita, am 2 rezervoare de apa unul in interior unul la portbagaj, 2 butelii una mica una mai mare de 10 L, si un sistem antifurt la cupla de remorcare.
      Acum in mintea mea, asi pune un instant de gaz si sa modific bateria cu una de dust sa capat autonomie la apa calda fara curent, am calculat inca  3 circuite pe 12v , priza usb, rulota a fost gandit-a mai mult pentru camping cu curent la discretie decat offcamping cum am eu nevoie, un panou solar  sa pot sta pe 12 volti cu acumulatorar fi o echipare decenta si apoi un sistem tv/audio astea nu sunt o problema stridenta.
      Am sa fac si poze acum am demontat-o putin sa imi modific instalatia electrica pana imi ies actele de la politie si nr de inmatriculare.

• Alexandru Viorel
    • Zoltan.ezo
      de Zoltan.ezo
      Salutare stimati colegi... este prima mea rulota, cumparata numai eu stiu cu ce sacrificii, chin si vai dar pana la urma am cumparat-o... Este  un Hobby mai vechi din1988-adus din olanda-inca neinmatriculata... are 4 locuri, arata bine pentu varsta ei atit exterior cit si interior.
      Din pacate momentan nu am poze si nici nu am ce sa pozez acum fiindca eu am facu cu rulota fix ce se face cind cumperi o casa s-au apartament vechi...... adica m-am apucat de dezinfecie....
      Am dat jos cuverturile-tapiteriile de pe canapele, perdelele, draperiile ect. Acum sunt spalate dar inca nu le-am pus la loc, in consecinta rulota mea arata ca la zugravit.... am de gind sa fac multe la ea , in primul rind instalatie electrica 12v pt iluminat ca asta nu are decit 220v iluminat interior.. vreau sa montez instalatie-audio, eventual un tv auto... si probabil alte optiuni pe care le voi culege de pe forum.... din pacate pe voi v-am descoperit dupa ce am luat caravana, dar sper ca nu am facut o alegere proasta, asta si dupa ce am citit sfaturile de cumparare de pe forum, si avind in vedere ca am cautat caravana asta 3 luni... pina m-am hotarat ce sa cumpar.
      Multumesc pt rabdare.
      Cu stima Zoltan!
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.