Mihai-Arad

De la Florenta la mare

11 postări în acest subiect de discuţie despre De la Florenta la mare

De la Florenta la mare

Mihai-Arad

2016 , mi-am petrecut vacanta prin Italia. De data aceasta am fost cu autoturismul + .... cort !

Da, cu cortul plecat prin lume.

Pentru a vizita Florenta am ales  Camping Village Panoramico.

Distanta pina-n Florenta = 7 km. Bus nr 7 circula regulat pina-n P-ta San Marco.

Detalii despre (preturi & utilitati)  Camping Village Panoramico !!!

 

Copyright (c) By  F.M. Dreptul de Autor - Copyright (c) By F.M.

Dreptul de Autor - Copyright (c) By F.M. AE_4749__2016.JPG.2c2618f145fae58ccd40a8add5ac89a1.JPG

 

AX_5101__2016.JPG.196834d60068c67fea4b87f3252007d6.JPG   AF_4919__2016.JPG.ab7ea8c1df2822cd7c69f4273681e9e4.JPGDSC_4786__2016.JPG.84cf42f3cf2e10d1a37e3d8f0cb4dd20.JPG

 

DSC_4797__2016.JPG.38c721eb309f4632cf97b8c3f8ed1547.JPG

 

DSC_4801__2016.JPG.34d1d17a82bbc057fddb17d7f1e3b19c.JPG

 

Copyright (c) By F.M.

 

Copyright (c) By F.M.

 

DSC_4858__2016.JPG.d650d5cb2c74c6298b65cd45bb867ee0.JPG

 

DSC_4893__2016.JPG.04b66d0d99c40999fccdf788e1bfc54b.JPG

 

DSC_4894__2016.JPG.2f1615ce8047c91a6ebb2549bc742ec9.JPG

 

DSC_4902__2016.JPG.7d1ca1ce3270e30541a831b591cd7fc6.JPG

 

Dreptul de Autor F.M.

 

Dreptul de Autor F.M.

 

Dreptul de Autor - F.M.

 

Dreptul de Autor F.M.

 

Dreptul de Autor

 

Dreptul de Autor-F.M.

Atentie ! Imaginile sunt Proprietate Private !

 

Modificat de Florea Mihai-Micki
Copyright (c) By F.M. - 2016
  • Like 1
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Dragos M

Frumos..., multumim pentru postare ! :salutare!:

 

Putin offtopic, vad ca tot scri despre poze ca sunt proprietate privata si ca au copyright..., din moment ce ai ales sa le faci publice pe un forum, acestea pot fi luate de oricine..., (si daca vrei si daca nu vrei) dar daca tot vrei sa ai copyright scrie intr-un colt pe ele numele tau....

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Buna seara

 

Am si eu o intrebare. Acest forum este proprietatea domului Florea Mihai-Micki sau numai incerca sa abuzeze de rabdarea nostra.

  • Downvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
în urmă cu 4 ore, Dragos M a scris:

Frumos..., multumim pentru postare ! :salutare!:

 

Putin offtopic, vad ca tot scri despre poze ca sunt proprietate privata si ca au copyright..., din moment ce ai ales sa le faci publice pe un forum, acestea pot fi luate de oricine..., (si daca vrei si daca nu vrei) dar daca tot vrei sa ai copyright scrie intr-un colt pe ele numele tau....

@Dragos M

.....Eu , iti multumesc pentru apreciere !

Offtopic, poate "Da" , subtil  (desi nu asta era intentia mea).

Pozele imi apartin , e clar ca-s "Copyright" , nu ?

M-am decis a le publica pe acest site ; NUMAI pe acest site . (am citit regulamentul ) ... la Cap IV aliniatul 3  scrie altceva.

 

Scrisoare.pdf

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam
56 minute în urmă, Florea Mihai-Micki a scris:

@Dragos M

Pozele imi apartin , e clar ca-s "Copyright" , nu ?

 

Corect ar fi " Pozele imi apartin, e clar ca-s "copyrighted".

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam

Nu este nimic greşit că pozele sunt protejate de drepturi de autor (ansamblul prerogativelor de care se bucura autorii cu referire la operele create) insă atunci vorbim de poze artistice ( foarte bine, daca sunt ), iar locul acestora ar fi într-o expoziție nu pe un forum.

Atenționările repetate gen "Atentie, proprietate privată !" nu mi se par in consonanță cu spiritul acestui forum unde membrii săi oferă total dezinteresat şi complet, imagini, informații, experiențe fără să gândească macar ca ar putea fi prejudiciați in vreun fel.

 

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
9 minute în urmă, Stefan Adam a scris:

Nu este nimic greşit că pozele sunt protejate de drepturi de autor (ansamblul prerogativelor de care se bucura autorii cu referire la operele create) insă atunci vorbim de poze artistice ( foarte bine, daca sunt ), iar locul acestora ar fi într-o expoziție nu pe un forum.

Atenționările repetate gen "Atentie, proprietate privată !" nu mi se par in consonanță cu spiritul acestui forum unde membrii săi oferă total dezinteresat şi complet, imagini, informații, experiențe fără să gândească macar ca ar putea fi prejudiciați in vreun fel.

 

@Stefan Adam

Faptul ca le impartasesc cu membri forumului  , NU-I nicio problema.

Problema este ca-s difuzate pe alte site-uri... ceea ce INTERZICE regulamentul forumului.

 

Dar, sa ramanem la subiectul topicului .:multumesc!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

Păcat de acei "colegi" care în loc să admire locurile frumoase vizitate de alți colegi și să le treaca in agenda 2018 la capitolul  de vizitat , fac comentarii acide și rau intentionate la adresa editorului.

 Vezi Dragoș , te întrebai într-o postare de ce nu intram să postăm ! Pentru ce , ca să te terfelească unul sau altul de invidie sau răutate ! Păcat , deoarece sunt ff.mulți colegi care au ceva frumos ,  de folos, de spus și arătat dar după un episod de acesta SE SATURĂ !

 Cu aceeasi urare închei și vă transmit:

   Toate urările de bine cu sanatate !

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

@Ciurea Sorin  ai dreptate sunt cativa colegi care se tin de asa ceva, insa daca nu isi vad de treaba lor si tot comenteaza rau intentionati, ii voi bana pe acest forum !

 

în urmă cu 8 ore, Florea Mihai-Micki a scris:

Faptul ca le impartasesc cu membri forumului  , NU-I nicio problema.

Problema este ca-s difuzate pe alte site-uri... ceea ce INTERZICE regulamentul forumului.

 

Imi poti da un exemplu sa vad si eu pe ce site-uri ti-au fost postate imaginile lundu-le de pe forumrulote.ro ?

 

(aceste topicuri care nu au legatura cu subiectul le vom sterge in cateva zile, pentru a ramane topicul curat si frumos cu prezentarea acelei locatii, daca uit eu rog un moderator sa curete topicul...)

 

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
în urmă cu 10 ore, Ciurea Sorin a scris:

Păcat de acei "colegi" care în loc să admire locurile frumoase vizitate de alți colegi și să le treaca in agenda 2018 la capitolul  de vizitat , fac comentarii acide și rau intentionate la adresa editorului.

 Vezi Dragoș , te întrebai într-o postare de ce nu intram să postăm ! Pentru ce , ca să te terfelească unul sau altul de invidie sau răutate ! Păcat , deoarece sunt ff.mulți colegi care au ceva frumos ,  de folos, de spus și arătat dar după un episod de acesta SE SATURĂ !

 Cu aceeasi urare închei și vă transmit:

   Toate urările de bine cu sanatate !

Multumim pentru urarile de bine ! La fel si tie !

@Ciurea Sorin , BRAVO ! BINGO !

Ai punctat acolo unde eu am pus punctul pe "i" !

Ma bucur atunci cand SPIRITUL CIVIC este prezent. Nu trebuie sa ne lasam "terfeliti" ....

Dar, sa revenim la subiectul postat = FLORENTA , si farmecul ei. Povesti despre Bella Italia , ... Parca-mi doresc sa citesc , sa vizualizez si eu intinerari facute de alti colegi rulotisti. Sincer, nu "prea am material/lectura". Pardon, am vazut la colegul-rulotist, @Alexandru A postare  foarte interesanta despre tarile scandinave (nordice).

Da, m-au atras; imi propun , am in plan pentru viitor.

Am vazut la @Dragos M postare foarte interesanta cu Grecia.

Am in plan, se merita sa fac un ocol prin Italia/ Ancona cu Feribotul to Grecia si sa revin to home.

Poate am mai citit si alte "experiente" prin Grecia (caci Turcia sau Bulgaria , nu ma atrag deloc), dar nu-mi amintesc momentan.

 

Rog insistent, dragi colegi rulotisti, postati -va "experientele" traite cu rulota, camperul si nu numai.

Pentru unii ca mine , flamand dupa povesti ... e "pranzul regesc" !

Va multumesc pentru rabdarea si timpul rapit ! :)

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

 

în urmă cu 11 ore, Florea Mihai-Micki a scris:

 

................................................

Parca-mi doresc sa citesc , sa vizualizez si eu intinerari facute de alti colegi rulotisti. Sincer, nu "prea am material/lectura". Pardon, am vazut la colegul-rulotist, @Alexandru A postare  foarte interesanta despre tarile scandinave (nordice).

Da, m-au atras; imi propun , am in plan pentru viitor.

Am vazut la @Dragos M postare foarte interesanta cu Grecia.

Am in plan, se merita sa fac un ocol prin Italia/ Ancona cu Feribotul to Grecia si sa revin to home.

Poate am mai citit si alte "experiente" prin Grecia (caci Turcia sau Bulgaria , nu ma atrag deloc), dar nu-mi amintesc momentan.

 

Rog insistent, dragi colegi rulotisti, postati -va "experientele" traite cu rulota, camperul si nu numai.

Pentru unii ca mine , flamand dupa povesti ... e "pranzul regesc" !

Va multumesc pentru rabdarea si timpul rapit ! :)

 

 

Dragi colegi rulotisti...

Asa CEVA  imi doresc sa pot posta pe viitor , dar TOT ASA CEVA mi-as dori sa pot citi / urmari / vedea din partea voastra.

Putem si noi  fiindca suntem "un grup unit" !

P.S. Lasa-ti timp si "rasfata-te vizualizand imaginile" !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.