Levi N

Ruloteala de weekend la Iernut 15-17.09.2017

106 postări în acest subiect de discuţie despre Ruloteala de weekend la Iernut 15-17.09.2017

Ruloteala de weekend la Iernut 15-17.09.2017

Emil Vinteler

Cu regret, noi spunem pas de data aceasta. Lucrez vineri pana habar nu am la ce ora:osi parca nu-mi vine sa fac atata drum pentru o zi. Mi-e groaza de drumul lung si de stat in trafic 3 ore. Oricum, saptamana viitoare e din nou plecare  spre Campul Cetatii, unde o sa ajungem, speram de vineri.Ce ziceti, colegilor, nu va tenteaza? 

In week-endul acesta vom iesi, probabil, dar mai aproape. :nedecis:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ovidiu-Betty

Locația aceea de la Cuci, tot pe Valea Mureșului, cum e ?

A fost @Dan Dan să vadă locul după Băile Turda ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Dan

Nu am fost sa vad la Cuci cum e sa mutat alegerea , locatia atunci si a ramas asa in aer....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler

Am fost eu la Cuci, nu mai sunt plopi in schimb este o plantatie de salcami, e curat dar nu stiu daca putem campa nu as vrea sa ne trezim cu jandarmii care sa ceara sa ne mutam..Accesul este bun la locatie. @Ovidiu-Betty daca poti suna la politia din Cuci ,  ei ne pot da detalii:salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

De ce să ne ceară să ne mutăm ?

E îngrădită zona ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N
în urmă cu 1 oră, Ovidiu-Betty a scris:

Sau 40 @Levi N ?

Eu din Cluj trebuie sa trec prin Turda acolo tin rulota, si daca vin prin Zau de Campie am 180km, iar daca vin prin Tg Mures am 187km.Daca nu pot sa plec decat  sambata dupamasa nu prea are rost sa fac 180-190km 

Daca sefu pleaca sambata dimineata devreme atunci vin cu siguranta, incerc sa aflu astazi sau maine gand isi ia zborul. :default_big_grin:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

De asta am intrebat de o locatie intre voi si noi sa ne intalnim undeva la mijloc in acest weekend, cu alta ocazie nu este o problema sa vin la Salard.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler
4 minute în urmă, Levi N a scris:

Eu din Cluj trebuie sa trec prin Turda acolo tin rulota, si daca vin prin Zau de Campie am 180km, iar daca vin prin Tg Mures am 187km.Daca nu pot sa plec decat  sambata dupamasa nu prea are rost sa fac 180-190km 

Daca sefu pleaca sambata dimineata devreme atunci vin cu siguranta, incerc sa aflu astazi sau maine gand isi ia zborul. :default_big_grin:

Sefii astia, Levi:fug::tipp:

@Dan Dan, nu s-a schimbat locatia, deeeloc. Doar eu cu Manu am zis pas de data aceasta( doar de data aceasta, repet) . 

Noi o sa cautam un loc mai aproape, voi stiti ca imi displace statul in trafic atatea ore  daca nu stau mai multe zile la rulotit, :o

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Dan

Eu doua sfârșiturile de săptămâna la rând pauza Carmen lucrează .Asta e.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler
54 minute în urmă, Ovidiu-Betty a scris:

De ce să ne ceară să ne mutăm ?

E îngrădită zona ?

Nu e ingradita. Teoretic nu ar trebui sa fie probleme, dar nu ar strica sa intrebam. Oricum, noi nu lasam gunoaie si nu facem nici tambalau.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N
1 minut în urmă, Emil Vinteler a scris:

Sefii astia, Levi:fug::tipp:

@Dan Dan, nu s-a schimbat locatia, deeeloc. Doar eu cu Manu am zis pas de data aceasta( doar de data aceasta, repet) . 

Noi o sa cautam un loc mai aproape, voi stiti ca imi displace statul in trafic atatea ore  daca nu stau mai multe zile la rulotit, :o

 

Daca tu oricum nu mergi la Salard, unde vreti sa iesiti?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler
Chiar acum, Dan Dan a scris:

Eu doua sfârșiturile de săptămâna la rând pauza Carmen lucrează .Asta e.

Te referi la Campul Cetatii? De asta nu te-ai inscris? 

Ce sa  facem, asta e cu nevestele astea:default_big_grin:Noi stim o poveste cu unii care s-au intors din Grecia din motiv de... nevasta.:OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Dan

Eu nu am anunțat nimic de vreo ieșire nu știam programul de iesire

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler
4 minute în urmă, Levi N a scris:

Daca tu oricum nu mergi la Salard, unde vreti sa iesiti?

Manu zice ca in Golful Francezului:tipp::default_big_grin::tamp: Eu ma gandesc, ca si tine la o locatie intre Campia Turzii si Mures sau Rimetea , sau Cheile Turzii sau.......Lista e deschisa.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

M-am interesat de Cuci şi nu sunt probleme decât dacă se pescuieşte şi atunci doar dacă nu ai permis. În rest nici o problemă.

Dar @Emil Vinteler, unde mai exact ar fi locul ?

Pentru că discutând cu un coleg de la Luduş, ar mai fi locuri super faine lângă Iernut sau Oarba de Mureş, adică 30-40 km. de Câmpia Turzii şi asta chiar ar fi la mijloc @Levi N. Ce spuneţi ?

Cum am spus.... păcat să ratăm acest weekend.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

La Rimetea, Adrian cu cine a venit?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty
7 minute în urmă, Emil Vinteler a scris:

Manu zice ca in Golful Francezului:tipp::default_big_grin::tamp: Eu ma gandesc, ca si tine la o locatie intre Campia Turzii si Mures sau Rimetea , sau Cheile Turzii sau.......Lista e deschisa.

Şi eu vreau la mare !!! Merg eu cu Manu atunci. :OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

Care aveti un avion?:laughing:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler
1 minut în urmă, Levi N a scris:

Care aveti un avion?:laughing:

De ce, te inscrii si tu?:default_big_grin:Nu-mi provocati nevasta!!!!!!!Sufera inca pentru ca am adus-o de la mare.:tipp:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

Hidro @Levi N ! N-ai văzut că asta e ultima fiţă la mare ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Ovidiu-Betty
      de Ovidiu-Betty
      Așa cum am promis voi spune câteva cuvinte și posta câteva fotografii din această frumoasă locație.
      În primul și în primul rând, un mare plus, este faptul că accesul e extrem de facil pentru orice posesor de rulotă sau autorulotă, acesta făcându-se direct din DN 15 E-578 și se află pe tronsonul dintre municipiul Reghin (MS) și orașul Toplița (HR), intrarea în locație fiind între localitățile Gălăoaia și Rastolița (la 75 km. de municipiul Tg. Mureș) și arată așa:

      Foto din exterior, unde se vede și accesul din DN. Deasupra intrării se vede scris Festivalul Valea Mureșului. 

      Foto dinspre interior spre exterior. 
       
      În această locație, în luna august a fiecărui an se ține Festivalul Văii Mureșului. În rest, e deschis oricui cu condiția să respecte curățenia și să nu distrugă căsuțele din satul alegoric aflat în partea din față a locației.
      Noi am fost "vizitați" în prima zi de campare, în timp ce calam rulota, de către un agent de pază care ne-a urat bun venit și ședere plăcută și ne-a întins un sac menajer mare din plastic, rugându-ne să respectam condițiile amintite mai sus. Ne-a plăcut asta, dar am refuzat politicoși arătându-i coșul de gunoi exterior din dotare. 
      80

       
      Aici se vede locul pentru ceaun.
       

       
      După satul alegoric se află un teren cu iarbă, necosită (săptămâna trecută), dar plan și fără denivelări, cu posibilitatea de campare a cel puțin 50-60 de rulote, aflat în fața scenei, din dreptul acesteia și până în digul de pe malul râului Mureș, folosit la spectacolele din timpul festivalului. Scena poate fi folosită ca loc de întrunire/socializare în caz de vreme nefavorabilă.

       
      Pe malul Mureșului este amenajat un mic ponton lângă care sunt scări din lemn cu balustradă către râu pentru acces facil la apă.
       

       
      Poziția GPS:
       

       
      Alte fotofrafii:


       
      Și spațiul pentru gunoaie:
       

       
      Apă curată (nu potabilă) se poate lua de la o benzinări aflată la 500 m de locație, pe partea dreaptă a D.N. spre Toplița, iar apă potabilă se găsește de la un izvor de munte aflat la 800 m de locație, pe un drum forestier aflat pe partea stângă a D.N. tot pe direcția Toplița.
    • Ovidiu-Betty
      de Ovidiu-Betty
      Lansez o propunere de ieșire doritorilor în acestă locație, în probabil, ultimul weekend "uscat" din acest an. 
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.