Cornel Mihailescu

Off-camping Tuzla - Eforie Sud

92 postări în acest subiect de discuţie despre Off-camping Tuzla - Eforie Sud

Off-camping Tuzla - Eforie Sud

Silviu Pascu

Noi am stat anul trecut cateva saptamani acolo. Din pacate dupa festival totul arata "alfel" . Nu am mai revenit. Iarba disparuse cu desavarsire, unele constructii din lemn erau inca in picioare.....transformate in wc-uri publice.

Pacat!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Chirila Ion

@Mircea  Cel mai usor se ajunge din Eforie Sud . Eu am cautat plaja fara rulota si am venit tot pe drumul groaznic si lung din Tuzla. 

Aceasta este locatia mai exacta:

Coordonate:

 

@Andrei I. Anul acesta au cerut eliberarea plajei de la 15.06 dar din cate am inteles cam pe 22  scot rulotele lasate aici. 

Eu o sa mai merg saptamana viitoare o fuga si daca e, o sa va tin la curent cu noutatile.

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Chirila Ion , multumesc mult pentru coordonate. Acum stiu unde am gresit: am intrat bine pe Str. Castelului, am virat dreapta pe Str. Sadoveanu, dar trebuia in max. 200m sa virez stanga spre mare, numai ca eu am mers cam mult pe Str. Sadoveanu si am ratat legatura cu plaja.:tamp:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Chirila Ion

@Mircea  Cel mai bun drum mi s-a parut prin Eforie Sud. Am intrat pe B-dul Nicolae Titulescu, apoi am facut stanga pe str Nicolae Bălcescu, am mers inainte pe str Mihai Viteazu, dreapta pe str Doctor Cantacuzino in capat stanga si de aici intrii pe drumul de pamant cu piatra. Pe acest drum ti dreapta pe langa faleza si pe stanga in max 1 km o sa vezi locatia.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Chirila Ion Multumesc mult. Asa este, drumul pe Titulescu este recomandat, deoarece poti vira la stanga  pentru a intra pe el . :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Tuta Catalin

Buna seara, stie cineva care mai este starea locatii dupa festival ?

 Plecam maine spre Eforie...

 Multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Marius

Salutare, aveti  ceva noutati despre locatie? Vreau sa ajung si eu in zona la inceputul lui august asa ca orice informatie este de folos. Merci!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Chirila Ion
în urmă cu 7 ore, Dan Marius a scris:

Salutare, aveti  ceva noutati despre locatie? Vreau sa ajung si eu in zona la inceputul lui august asa ca orice informatie este de folos. Merci!

Eu vineri o sa merg la Tuzla , si o sa iti spun cum se prezinta dupa festival. Dar am inteles ca a mai ramas iarba. ? Te anunt sambata!

Modificat de Chirila Ion
  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fatu Narcis

Salutare, tuturor doritorilor de liniste pe plaja si apa curata! Eu locuiesc in Tuzla pe timpul verii si ador aceasta plaja. Va anunt ca pe 25.07.2018 se deschide Lidl chiar in centrul Tuzlei, iar pe plaja din Tuzla, adica mai spre sud de locul de campare, sunt amenajate locuri unde puteti manca preparate din peste precum si alte delicatesuri specifice Marii Negre. In alta ordine de idei, pe parcursul plajei Tuzla sunt mai multe cai de acces catre plaja, inclusiv dupa far, puteti da o tura de orientare fara rulota inainte de a campa. Eu nu le-am mai vizionat anul acesta si nu stiu in ce stare sunt, tinand cont de intensitatea ploilor care au cazut incontinuu... De asemenea, trebuie sa tineti cont ca apa este foarte adanca incepand inca de la mal. Va doresc sedere minunata!

  • Like 4
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Loredana Craciunoiu

Multumim pentru informatii!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Dinu

Se poate urca panta aceea cu o skoda oktavia 1.6tdi 105 cai si o rulota de 1300kg mma?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Marius
La 7/18/2018 la 5:37, Chirila Ion a scris:

Eu vineri o sa merg la Tuzla , si o sa iti spun cum se prezinta dupa festival. Dar am inteles ca a mai ramas iarba. ? Te anunt sambata!

 Merci frumos, astept cu nerabdare!!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Chirila Ion
în urmă cu 6 ore, Dan Marius a scris:

 Merci frumos, astept cu nerabdare!!

Am amanat in ultimul moment plecarea, inca astept cortul rulotei. Dar am vorbit cu nea Lucica si mi-a spus k nu arata rau dupa Dakini,   ba chiar spunea k au reparat punctul de unde luau inainte apa, ca au un bazin pentru deversarea foselor si sunt foarte multe rulote in perioada asta. Eu vreau sa las rulota 1 luna parcata la Tuzla si sa merg in weekend. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Golaescu

Este cineva la Tuzla in aceste zile?Se poate campa acolo? Vrem sa mergem si noi in perioada 10-18 august.Daca ne poate ajuta cineva cu ceva informatii de la fata locului.

Multumim.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Chirila Ion
44 minute în urmă, Dan Golaescu a scris:

Este cineva la Tuzla in aceste zile?Se poate campa acolo? Vrem sa mergem si noi in perioada 10-18 august.Daca ne poate ajuta cineva cu ceva informatii de la fata locului.

Multumim.

Se poate campa la Tuzla fara probleme, dar am vazut ca sunt 2 locatii, una langa Eforie si alta chiar in Tuzla. Despre care va inteteseaza? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Golaescu

Locatia cea mai frumoasa si  cu sursa de apa, fosa, etc

Locatia din primele imagini postate in acest topic.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Marius
La 12/07/2017 la 6:39, Cornel Mihailescu a scris:

 

Salutare, am fost ieri la Tuzla, se poate campa fara probleme, un pic probleme cu tantarii, apa este curata dar atentie la copii, intrarea in apa este un pic abrupta, sunt pietre pe fundul apei dar daca daca mergeti mai in dreapta este ok.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Golaescu

Multumesc frumos de informatii.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Chirila Ion

 @Dan Golaescu 

Locatia pe care o frecventez este cea de langa Eforie Sud. Este cu 3 nivele pe care poti parca rulota. Eu am rulota lasata acolo si are grija de ea "Nea Lucica" , sursa de apa este in Eforie la 5 min de mers cu  masina, deversarea fosei se poate face la un bazin amenajat, dar platim  cand vine vitanja. Apa aici mi se pare cea mai curata de pe tot litoralul. Doar ca este putin mai abrupta si pt cei mici nu e ft ok, dar se adapteaza. Concediu placut!

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Multumim pentru informare.:noroc:

  • Downvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristina Dascultu

Buna seara,

@Chirila Ion imi poti spune, te rog, daca se poate campa din 10.09? daca introduc "Dakini Festival Tuzla Beach" ajung direct in locatia despre care ai postat mai sus? poate ar fi bine sa-l sun pe "Nea Lucica" :default_big_grin:?:multumesc!:

 

 

 

tel : +40721474603

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin Apostol

Salutare!

 

A mers cineva de curand offcamping la Tuzla  (vara 2019) ? Ne puteti ajuta cu ceva detalii privind posibilitatea de acampa (inca) aici ?

Multumesc,

Sorin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin Apostol
La 7/21/2018 la 17:17, Florin Dinu a scris:

Se poate urca panta aceea cu o skoda oktavia 1.6tdi 105 cai si o rulota de 1300kg mma?

 

@Florin Dinu ai reusit sa urci panta ? am si eu o skoda octavia de 105cp cu o rulota mma1000 si nu as vrea sa ma duc pana acolo sa privesc marea de la distanta :D

 

multumesc,

Sorin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Dinu
în urmă cu 4 ore, Sorin Apostol a scris:

 

@Florin Dinu ai reusit sa urci panta ? am si eu o skoda octavia de 105cp cu o rulota mma1000 si nu as vrea sa ma duc pana acolo sa privesc marea de la distanta :D

 

multumesc,

Sorin

Nu am fost...

Dar acum daca merg, merg cu camperul :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
MARIAN JIANU
acum o oră, Florin Dinu a scris:

Nu am fost...

Dar acum daca merg, merg cu camperul :)

@Florin Dinu salutare

te rog daca ajungi cu camperul sa imi spui si mie cum este deoarece as vrea sa vin si eu.

Multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Damian Bogdan
      de Damian Bogdan
      Din pacate nu am apucat sa ma bucur de ea si imi doresc sa gasesc pe cineva care sa o faca...
       
      Hymer Nova, an 2005, inmatriculata în România, proprietar în acte.
      Echipare ptr offcamping!!
      Panou solar și baterie de 100A
      Cupla rapida de gaz ptr exterior
      Priza exterioara 220v
      Mufa tv externa, ptr cort.
      Mufa rapida externa ptr conectare la rețeau de apa sau bazin suplimentar + mufa si pompa apa externa si pompa apa exterior noua
      Bazin de apa curata la interior cu umplere din exterior BOILER apa calda pe GAZ si curent 220v Roata de rezerva noua, de tip C pe 14 și anvelope ca noi, jante de aliaj Cupla antibalans ca noua.
      Talpi pentru picioarele de calare, noi, nu am apucat sa le montez.
      Cuptor pe gaz si curent 220v
      Frigider mare cu congelator separat.
      Soba Truma cu Trumavent la 12v si încălzire Ultraheat la curent Aragaz și chiuveta.
      Iluminat 12v ambiental cu schimbarea culorilor Trapa mare funcțională, fără fisuri sau alte probleme Trapa în zona patului matrimonial Trapa în baie, cadita dus Geamurile sunt ca noi, plasele de insecte și parasolarele sunt prezente și funcționale.
      Mochete originale foarte curate, ca noi.
      Multiple spații de depozitare, usa de vizitare din exterior ptr spatiul de sub patul matrimonial.
      Vine echipata cu bidon de apa curata suplimentar ptr alimentare din exterior, bazin de ape uzate Rulota se prezintă într-o stare de excepție, foarte spațioasă.
      Tapiteria pentru banchetele din fata este noua, refacuta integral.
       
      Pret: 8000 Eur, usor negociabil.
       



















    • Stefan Robert
      de Stefan Robert
      Buna ziua grup,  
      Ma numesc Robert si sunt membru acestui forum de doi ani de zile. Din pacate nici pana acum n am experimentat viata de rulotist cu toate ca imi doresc acest lucru. Eu si prietena mea ne am decis sa ne luam o rulota in aceasta toamna pentru a locui in ea timp de 2-3 luni pe an continuu. O saptamana acolo, alta saptamana dincolo si tot asa. Detin o Dacia Duster 4x4 1.5dci, deci mma 1500 iar mai mult de jumatatea timpului vrem offcamping. Rulota o sa fie in bugetul de 10.000 +/- deoarece vrem sa fie cat mai izolata, preferat cu panouri si neaparat doua zone de dormit pentru a avea cat de cat spatiu in ea de odihna si de lucrat. Un exemplu de compartimentare ar fii weinsberg 450fu Astept sfaturile voastre, cum va descurcati pe o perioada mai mare de timp, ce marca de rulota sa aleg, ce ar trebui sa am in vedere etc.. Am nevoie de ajutor deoarece sunt nou in domeniu si plus o sa plecam cu saptamanile prin tara.  Va multumesc anticipat. 
    • Lucian Pop
      de Lucian Pop
      Salutare colegi,
      Planuiesc sa stau cateva săptămâni la Krapets, Bulgaria. 
       
      Daca a fost cineva recent as vrea sa stiu si eu cateva informații. 
       
      Inca mai este functional izvorul? 
      Este mai aglomerat decat in alti ani?
      Vreo schimbare notabila fata de ceilalti ani?
    • Georgescu Dana
      de Georgescu Dana
      Am făcut-o si pe asta.  A doua plecare a fost off  si am mers in Obîrșia Lotrului , drumul spre Transalpina. 🙄🙄 Uffff, ce sa zic, frumos .... nu am avut companie, deloc, locurile de campare știute  au fost închise  si abia am gasit ceva. Relax total, liniște multaaa si somn la greu 😂🤣 , cam asta am facut noi.20190710_125939.mp4














    • Lucian Pop
      de Lucian Pop
      Salutare colegi rulotisti,
      Zilele urmatoare planuiesc sa ma duc la Vadu. Nu am mai fost de ceva timp si as avea întrebări ptr cei care au fost anul acesta. 
       
      1. Se mai poate campa in spatele dunei fara amenda? 
      2. Semnalul vodafone/orange 4g este bun? Te poti uita la un film?
      3. Am vazut cateva locuri interesante in zona vadu. As vrea sa aflu si parerea voastra despre aceste locuri. 
      4. Exista vreun loc unde sa fie sursa de apa aproape? izvor, fantana, pompa? 
      5. Se poate lua apa din Satul Vadu? Stiu izvorul din Corbu, dar este cam departe
      6. Este permisa camparea pe portiunea dintre lacul sinoe si mare? 
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.