Vizitator

La mare cu rulota | Grecia | Discutii - Recomandari

381 postări în acest subiect de discuţie despre La mare cu rulota | Grecia | Discutii - Recomandari

La mare cu rulota | Grecia | Discutii - Recomandari

Florin C.
La ‎7‎/‎12‎/‎2017 la 16:38, Cornel Mihailescu a scris:

@Burduja George  :salutare!:
Eu si inca un coleg de-al nostru vom fi prezenti la Azapiko de vineri.
Maine pe seara plecam .
Ne vedem acolo . Drum bun sa aveti. 
Voi posta aici despre drum si alte cele.:noroc:

Sa ne tineti la curent cu cat de aglomerata este plaja. Ma intereseaza si pe mine pentru august.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Florin C.
La ‎5‎/‎22‎/‎2018 la 11:26, Bota Ionut a scris:

Multumesc de informatie, nu stiam. In cazul asta schimbam traseul prin Bulgaria.

In Macedonia nu trebuie categoria E. Pentru Serbia opiniile sant diferite. Eu stiam ca trebuie si categoria E, alti useri au postat un cod rutier de la ei in care trebuiesc aceleasi categorii ca la noi. Posibil ca eu sa fi avut un cod rutier mai vechi si respectivii colegi un cod actualizat. Incercati pe siteul ministerului de interne din Serbia. Daca veniti de la Cluj prin Serbia, va recomand traseul cel mai scurt pe la deva si apoi Caransebes Oravita Naidas Biserica Alba (Serbia) Smederevo (de unde se intra pe autostrada) iar daca veniti prin Arad, iesirea pe la Moravita, Vrasc, Pancevo Smederevo si mai departe. Vara am vazut si prin Serbia pe traseul spre Grecia foarte multi straini cu rulote si nu cred ca acestia aveau toti B+E. Oricum la intrarea in Serbia nu te intreaba nimeni de permisul de conducere . 

Link către postare
Irina Ursache

Pe la inceputul lunii august dorim sa facem zona Halkidiki off camping. As fi recunoscatoare daca mi-ati putea recomanda mai multe zone de off camping (vom incerca sa parcurgem toate cele 3 brate  in cele 3 saptamani de concediu), noi fiind la prima tentativa de Grecia cu rulota.  Si daca mai exista doritori, poate reusim sa ne intersectam pe drum, noi venind din Suceava. Multumesc!

Link către postare
Traian M
în urmă cu 11 ore, Irina Ursache a scris:

Pe la inceputul lunii august dorim sa facem zona Halkidiki off camping. As fi recunoscatoare daca mi-ati putea recomanda mai multe zone de off camping (vom incerca sa parcurgem toate cele 3 brate  in cele 3 saptamani de concediu), noi fiind la prima tentativa de Grecia cu rulota.  Si daca mai exista doritori, poate reusim sa ne intersectam pe drum, noi venind din Suceava. Multumesc!

Am fost eu anul trecut in August si este cea mai aglomerata perioada pt Halkidiki, iar in weekenduri e potop de lume pe cam toate plajele ca vin si grecii din Salonic care are 600000 de locuitori si e la 70 de km de Kasandra, pe langa sarbi, bulgari si romani care sunt in concediu. Eu am stat in campinguri ca am mai fost impreuna cu niste prieteni cu cortul si am vrut sa avem toalete si dusuri unde sa ne spalam.

Pe langa Azapiko, care va fi aglomerata, mai uita-te din satelit pe partea de vest a Sithoniei si marcheaza-ti niste puncte de interes sa le verifici cand esti acolo.

In pricipiu poti sa campezi cam pe oriunde unde nu este localitate si nu e trafic, dar daca nu esti intr-o comunitate cu mai multi, nu prea poti sa inchizi rulota si sa pleci seara la o taverna ca nu are cine sa ramana de paza. La fel si ziua daca vrei sa te duci cu masina la alte plaje sau sa vizitezi.

Link către postare
Irina Ursache

Multumesc pentru raspuns. Din pacate stiu ca ne ducem in cea mai aglomerata perioada, dar este singura in care poate sotul sa-si ia concediu. Sper totusi sa avem noroc si sa gasim si noi un locusor pe acolo.

Link către postare
Dragos Alexandrescu

Salutari din Grecia stimati rulotisti. 

Am ajuns in Grecia plecand din Bucuresti, Ruse, Sofia, Asprovalta. Drumul destul de bun cu exceptia portiunii de la Ruse, in care se lucreaza si cu cei 10 km de autostrada ingrozitoare de la Greci. Acum vrem sa revenim in tara si sa ajungem la Vama Veche.

Stie cineva cum e drumul pe partea accea? Traseul ar fi urmatorul: Asprovalta, Komotini, Haskovo, Burgas, Varna, Balchik, Shabla, Vama Veche. 

Toate bune!

Screen Shot 2018-07-23 at 7.38.29 AM.png

• Like 1

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Marius Negru
      de Marius Negru
      Salutare colegi rulotisti. Din 8 iulie plecam in concediu prin Transilvania si in principiu am vrea sa stam in doua locatii: Alba Iulia si Cluj Napoca. Acum apelez la sfatul celor din aceste zone pentru a ne indica locatii off camping in jurul celor doua municipii (10-20 km). Multumim pentru orice idee. 
    • Alex E
      de Alex E
      Salutare,

In cautarile mele pentru un concediu in Grecia zona Pelopones, am dat peste harta aceasta cu diferite locatii off-camping si opriri de o noapte ce au fost testate, fiecare locatie avand poza si o mica descriere. Mie mi s-a parut utila. 

Harta

De asemenea daca mai aveti si alte materiale agregate legate de zone off-camping sunt binevenite.

Momentan cand va scriu ma aflu in zona Voidkilia, intr-adevar  o oaza de relaxare. 

Toate bune,
      Alex
    • Barbu
      de Barbu
      Un camping frumos cu plaja cu nisip, destul de umbros, apa mica pe o distanta mare.
      ideal pentru copii, proprietarul foarte amabil, 24 eur  fara curent, 3 persoane.
      Un camping curat,  la 2 km un supermarket  cu preturi bune!!!  Recomand  tuturor, se ajunge relativ usor fiind chiar linga soseaua principala si autostrada.
      se poate si pescui, cu sardina drept momeala  am aflat acolo  !!!! Un loc frumos

• Daniel P
      de Daniel P
      Anul acesta am hotarat sa ne petrecem concediul de odihna,  impartind cele 16 zile  pentru 3-4 locatii off-camping, locatii in care n-am mai fost niciodata pana acum...
      Asadar vom urma un traseu, care probabil va arata cam asa: Bucuresti - Valcea - Gorj - Hunedoara - Alba- Cluj - Mures - Harghita - Covasna - Buzau - Bucuresti...
      E cam lung, dar ca sa nu fie obositor, vom poposi cate 3-4 zile in fiecare locatie, sau chiar 5 zile daca ne place zona respectiva...
      Eu intentionez sa ne strangem o formatie de 4-5 rulote si sa mergem in coloana... iar traseul si locatiile in care vom campa le vom stabili de comun acord....
      Pana acum am fi deja 3 echipaje interesate, sa vedem cine ni se mai alatura la aventura...
      Drumuri bune si vacanta placuta tuturor!
    • Cristina D.
      de Cristina D.
      La noi in familie s-a votat Samothraki Grecia ptr luna iulie 🤗. Stie cineva un camping bun sau cel care e acolo, Varades Municipal cred ca se numeste, e singurul de pe insula?

• Activi pe această pagină   2 membri

• Emil Vinteler
    • Cristi N.