Draghiciu Dumitru

1 Decembrie 2016

69 postări în acest subiect de discuţie despre 1 Decembrie 2016

1 Decembrie 2016

Draghiciu Dumitru

Buna ziua

 

Pentru 1 Decembrie 2016 daca sant amatori putem organiza o iesire in functie de doritori, locatia o alegem impreuna.

 

Astept propuneri si interesati de iesire.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cornel Mihailescu

O foarte buna initiativa @Draghiciu Dumitru superok 
Felicitari. hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

:clapping::clapping::clapping::clapping:hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Eu inca nu stiu cum voi lucra atunci si nici sotia mea...askc

De aceea, cel mai probabil voi propune atunci aproape de data respectiva, o intalnire de cateva echipaje la mine la Letca Noua

unde putem pregati afara, la foc, traditionala fasole cu ciolan si alte preparate specifice Zilei Nationale...:masterchef:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David
în urmă cu 6 ore, Cornel C Mihailescu a scris:

O foarte buna initiativa @Draghiciu Dumitru superok 
Felicitari. hi

Salut Cornel!

Daca vi si tu si eu sunt prezent!superok

Glumesc, poate la vara vom avea timpul si ocazia sa ne cunoastem personal!:ascratch:

Sa dea Domnul@

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Daniel-P , daca timpul ne va fi prieten si daca vom fi si noi pe lista invitatilor, ar fi o ocazie speciala pentru lansarea IMNULUI RULOTISTILOR .:ascratch:hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Ar fi cu adevărat ocazie specială...superok

Pe mine nu timpul ma sperie sau ma încurca, ci programul la serviciu...iar daca va fi sa fie si sa organizam,  considera-te de pe acum invitat @mircea !  nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

La vara negresit vom lansa o ...   `, , provocare "  Eugen .superok.
, , Coc " eu ceva superok

Modificat de Cornel C Mihailescu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

:5623b787a01a3_nseara:.

Eu personal voi iesi cu siguranta pe undeva, doar daca nu mi se incurca planurile.

Ma tenteaza putin pe la Cheia, mai mult Valea Cerbului, sau voi vedea atunci mai aproape, si in functie de cum e si vremea! Oricum vremea nu ma opreste sa nu ies! As prefera undeva cu un pic de zapada, un focusor... 

Sau undeva la baite calde!!!

Daca sunt colegi care au vre'un gand sa il impartaseasa ca poate mergem fiecare acolo unde suntem mai aproape sau unde sunt oameni de treaba!!!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Propun sa ne campam la baite calde in parcare la Therme Bucuresti :))))

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

Stefan nu ai zis ca vi la Tășnad  de 1 Decembrie ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Vedem Sorin! Asa aveam de gand! E departe rai si sa vad cum ma incadrez cu bugetul si cu zilele libere atunci! Dar vorbim!

Iti dai seama ca as veni!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

Imi surade si mie ideea! Sper sa nu fie organizata intalnirea foarte departe de mine, ca sa pot ajunge si eu. Evident ca eu as propune sa ne vedem in zona Sibiului :laughing:  

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

La Brasov sunt multe locuri frumoase :D

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Mai sunt doar 20 zile pana la 1 Decembrie, asa ca cei care știți sigur ca sunteți liberi de Ziua Naționala, ar fi bine sa deschideti topic si sa faceți propunerea cu locatia unde doriți sa mergeți... :cu-rulota:

Astfel își poate aranja fiecare din timp problemele pe la servici,  își poate face pregătirile, se stabilesc echipele, etc...biggrin

Din pacate, eu nu stiu daca sunt liber decât atunci, cu câteva zile inainte, altfel postam pana acum propunerea de iesire...tamp

Oricum, undeva voi petrece si eu, dar numai off-camping...fie la Letca Noua, fie la munte daca voi fi liber măcar 2 zile... :smileys-camping:

Hai, curaj! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Petre S

Incerc eu sa va aduc la cunostinta o oferta propusa de Niky Radu, pentru 1 Decembrie si revelion:

 

"Prezentarea ofertei la Laguna albastra Fagaras 30.11.2016 -04.12.2016

..........
2.12.2016

Pranz - Taierea porcului, ceaun, vin fiert, tuica
Cina - Ciorba de perisoare
- Gratar de porc, cartofi copti cu rozmarin, salata de muraturi asortata
- Vinul casei 500ml/pers
-rachiu 100ml/pers
- Pepsi 500ml/pers
- apa min 500ml/pers
- cafea

3.12.2016 Cina festiva

Gustare traditionala
Ciorba ardeleneasca cu carne de porc
Muschi de porc impanat cu sos de piper verde, cartofi gratinati cu brocoli, champignon cu branza, salata asortata
Papanasi
Vinul casei 500ml/pers
Rachiu 100ml/pers
Visinata 50g/pers
Pepsi/Mirinda 500ml/pers
Apa min/plata 500ml/pers
Cafea

Pretul pachetului este de 200lei/pers. cu muzica inclusa (formatie) la cina festiva din data de 03 .
Daca exista cereri pentru meniu copii acesta va fi probabil snitel din piept de pui cu garnitura la un pret in jur de 20-25 lei, pentru care nu se plateste avans, doar se comunica din timp.

OPTIONAL putem alege pentru inca 20 lei de persoana sa avem formatie si in prima zi. Pentru acest lucru, doar cei care participa si aleg aceasta locatie sa specifice dupa vot si un mic comentariu ca e sau nu de acord sa plateasca acesti 20 lei de persoana pentru muzica din prima seara.

Doar formatia ar costa un pret minim de 2000 de lei. Eu am promis ca putem participa 60 de persoane. Din acesti 200 de lei, pret pachet complet pentru 3 mese, porc cu ceaun si vin fiert, seara ciorba cu gratar si a doua zi 4 feluri mancare cu aperitiv inclus, 35 de lei sunt alocati formatiei. Daca ii angajam pentru 2 zile ne face un discount si mai platim 20 lei, adica suma finala ar fi 220 lei de persoana.

Cazarea cu rulotele costa 40 lei pe zi de echipaj. Avem inclus curentul, lemne puse la dispozitie pentru incalzirea spatiului de socializare care este non stop pus la dispozitia noastra fara restrictii de folosinta , ne putem gospodari singuri cu mancarea in restul zilelor , se poate juca jocuri de societate, mini discoteca , ca o singura conditie, fumatul este interzis . si toalete si dusuri incalzite pentru toata perioada de sedere care au fost renovate complet in acest an.

Toate mesele festive se vor face in salonul mare cu capacitate de 400 de locuri. Doar ceaunul , soriciul si tuica cu vinul fiert se vor face afara.

Pentru data de 1 dec numarul de participanti este nelimitat.

Pentru revelion doar 25 de echipaje, in limita a 50 de locuri pot participa. Se pune salonul de vanatoare la dispozitie. Aici trebuie sa ne organizam cu muzica doar pentru seara de 31, pe 1 intram in salonul mare si beneficiem si de formatie. Pretul de revelion in salonul mare este de 100 de euro. 
Pentru noi am negociat 200 lei de persoana ( pentru 2 mese festive, la care doar cea de pe 1 avem inclus bauturi, pentru revelion fiecare consuma bauturi ce doreste de acasa) si 40 lei cazarea cu rulota in aceleasi conditii ca 1 dec. Nu se poate pronunta acum pentru meniu, dar vom avea exact acelasi meniu ca si cei din salonul mare. Din experienta mea de 4 revelioane facute aici in anii anteriori pot spune ca nu am nimic de reprosat. Ca o singura conditie este aceea ca fumatul este interzis in salonul mic.
Pentru cei care participa la ambele evenimente pot lasa rulotele aici fara nici un ban suplimentar. Daca exista persoane care vin doar de revelion pentru ca de 1 dec a fost in alta parte sau nu a iesit nicaieri nu le pot promite ca pot aduce rulotele mai devreme sau sa le lase dupa 1 dec plecand de la alta locatie.

 Se vor achita urmatoarele sume:
50 lei avans pentru 1 dec
100 lei avans pentru revelion. Inscrierea este pe principiul , primul venit, primul servit."

 

Pentru detalii il puteti contacta pe Niky Radu la telefon 0744670978

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

:ascratch::ascratch::ascratch::ascratch:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

Salutare hi
Fumatul interzis, dar unde???tamp

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Afara, bănuiesc....biggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Seara buna!

Eu mi-am programat deja iesirea pentru 1 decembrie.

Voi merge cu rulota de pe 29.11 pana pe  04.12.

Suntem 14 echipaje  si lista este inchisa.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

Hm... @Stefan P  :ascratch:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

avion.jpg

Stefan pot veni cu avionul asta mic , dacă lista cu rulotele e full ?Am si parașuta cu mine ...

Modificat de Ciurea Sorin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Si daca lista e închisă, cu ce ne ajuta pe noi Ștefane informatia asta? 

Daca mergem asa, pe "shustache", de ce mai postam? 

Intreb si eu si nu trebuie sa răspunzi, pana la urma fiecare face ce vrea si ce crede de cuviinta...

S-aveti distracție acolo unde mergeți!  nay

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

Lasă Daniel că și noi ne adunăm , cu cățel, cu purcel(a se citi ciolan cu fasole ) și-o punem de una mică !Apa de gură e din partea casei, proaspătă coaptă !

Modificat de Ciurea Sorin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.