Gigi Borteanu

Paste Cheia 2016

79 postări în acest subiect de discuţie despre Paste Cheia 2016

Paste Cheia 2016

Gigi Borteanu

Nu strica daca mai ai o baterie cat de cat buna si ai lumina fara probleme.Asta pana facem rost de una pe gel si nu mai ai probleme.Daca ai panou de 100w este super.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P
59 minute în urmă, Mihnea Stoenescu a scris:

SUPER !!! Multumesc mult !  La mine se monteaza in 2 minute (bag cosele celor 6 fire in conector). Bineinteles ca nu-l mai prind in suruburi ci il las suspendat. Atunci sa-l iei cu tine. :-)

 

Am postat mai sus ca sunt mici sansele sa vin si eu, pentru ca sotia lucreaza pe 1, iar programul meu la serviciu inca nu-l cunosc...tamp

Ne auzim la un telefon maine seara cand ma intorc de la teren, ne intalnim si ti-l dau.../.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu
în urmă cu 2 ore, Daniel-P a scris:

@Mihnea Stoenescu, dacă vrei, eu am un controller PWM de 10A nou pe care nu-l folosesc...Ti-l pot împrumuta pana vine al tău ca sa-ți faci treaba cu el la Cheia...nay

mi se pare ok aparatul , m-am uitat pe net la ce poate face si ca raport pret-utilitate este super pentru un panou de 100w ..sa zicem

 

gresesc ???

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Multumesc @Daniel-P, asa facem !

Nu, nu gresesti deloc, @Sorin Leitoiu. Panoul meu este de 130w si se "potriveste" cu ceea ce are @Daniel-P.Eu am comandat pe ebay in 28 martie (de 20A fiindca pretul era aproape acelasi cu cel de 10) si...astept, fiindca este free shipping (!). Debutul termenului este pe 19 apr. Sa vedem (a zis orbul !)...

Modificat de Mihnea Stoenescu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gigi Borteanu

Off, am gresit si imi cer mii de scuze nu ma simt nici prea bine toata ziua mi-a fost rau, astenia de primavara! Are dreptate Vlad sambata 23 aprilie plecam primul lot,  este si ziua mea!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu
11 minute în urmă, Mihnea Stoenescu a scris:

Multumesc @Daniel-P, asa facem !

Nu, nu gresesti deloc, @Sorin Leitoiu. Panoul meu este de 130w si se "potriveste" cu ceea ce are @Daniel-P.Eu am comandat pe ebay in 28 martie (de 20A fiindca pretul era aproape acelasi cu cel de 10) si...astept, fiindca este free shipping (!). Debutul termenului este pe 19 apr. Sa vedem (a zis orbul !)...

multumesc de raspunshiincerc si eu sa mai fac economie , un panou de 100 ar fi de ajuns

Modificat de Sorin Leitoiu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Foarte bine, Gigi, inceputul se intrezareste a fi excelent !

Modificat de Mihnea Stoenescu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Multumesc @Daniel-P, pentru amabilitatea, disponibilitatea si colegialitatea ta !   Cei de la ebay si Posta Romana, parca ar fi citit postarile noastre, au grabit expedierea controllerului si, astazi la orele 11, am intrat in posesia lui (inainte de termen, mai exact, dupa 16 zile).superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
CristianG

Rog un moderator sa actualizeze lista adaugand inca un coleg : Vlad S.

Multumesc ! hi

Modificat de Cristian Gutescu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Colegul @Vlad .S a fost adaugat.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad .S

Multumesc colegului.hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
în urmă cu 11 ore, Mihnea Stoenescu a scris:

Multumesc @Daniel-P, pentru amabilitatea, disponibilitatea si colegialitatea ta !   Cei de la ebay si Posta Romana, parca ar fi citit postarile noastre, au grabit expedierea controllerului si, astazi la orele 11, am intrat in posesia lui (inainte de termen, mai exact, dupa 16 zile).superok

 

Ma bucur pentru tine Mihnea...superok

Acum poti pleca multumit la Cheia, soarele lucreaza si tu stai linistit la o bere...sau mai multe...:laughing:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costica V.

Mihnea, @Mihnea Stoenescu, pana la "Cheia", daca vrei/poti/ai timp, scrie si ptr. noi cateva 
caracteristici a controlerului tau mult asteptat !
Poti sa ne dai si niste poze, ca noi nu ne suparam.biggrin
Oricum, eu iti doresc sa-l stapanesti sanatos si sa-ti satisfaca asteptarile !!  superok
PS: Eventual si un pret, ca taaaare mai facut curios (a se adauga/citi si invidios :laughing:)!
Multumesc anticipat !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Am postat in topicul dedicat. Instalatia functioneaza superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Fiindca numaratoarea inversa este activata (AMR 7zile), am scos rulota in strada (bineinteles, cu ajutorul nepretuit al vecinului si al troliului). Iat-o pregatita de start (mai ii trebuie "coaja" de pe protap pe care am demontat-o de teama sa nu o deteriorez):

Fotografie0191.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vali Crintea

Va salut si mă bucur ca aveți această iesire programată, mai ales ca in acea zonă mă orientasem si eu să fac prima ieșire din viață cu rulota.

Aștept detalii, dar știu sigur că vin în zonă plecând de la Focșani, dar o să o iau prin Buzău- Ploiești-Râșnov, că am un Symbol cu motor de 1, 4 si am emoții cu privire la capacitatea lui de a aborda drumuri prea muntoase !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Si al meu. Inante de start va trebui sa o curat de mizeria cazuta (incredibil de abundent, in strat gros !) din pomul sub care sta. Incarcatura cred ca va fi suportata cu precadere de masina, intrucat nu vreau sa sporesc semnificativ masa rulotei.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gigi Borteanu

Salutari!

Am luat legatura cu nea Marin care misca , , atelajul" sambata 23 aprilie dupa ora sase catre Cheia urmand se ne intalnim pe DN 6 la Mihailesti in functie de sosirea acestuia.

Ne incolonam si venim catre punctul de intalnire la iesirea din Otopeni. Inainte de plecare vom suna pe cei care vin impreuna cu noi sa ajungem la intalnire cam in acelasi timp sa nu ne asteptam prea mult unul pe celalalt.

Eu  las un numar de Vodafone pe care mai pot fi contactat de cei care vin saptamana viitoare la Cheia,  in zona respectiva camparii semnalul fiind cam deficitar! 0723 376 961.

Rog pe cei care merg sambata sa isi mai anunte inca o data prezenta fiindca nu vreau sa trezesc pe altcineva din somn!

Va multumesc, toate cele bune!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad .S

Buna seara!

 

Nu ca zic, dar vreau sa spun: il mituieste careva pe Busu sa zica si de bine? Ca ne da cu ploaie de Duminica pana Marti .... suppar

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Asa e ! Putin probabil sa degeram :laughing:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad .S

Buna dimineata.Maine la ora asta .........()| .Daca avem cu ce sa ne incalzim...xll  la purtator, problema este ca si rezolvata.Numai bine.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
IONEL NICOLAE

Salut! Am sa fiu si eu prin zona !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai D

Eu rup poarta cu Radu pe la 17:30 -18:00. Ne auzim cand ajungem in zona.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
CristianG

neattza!Gataaaaaa !!!!! a venit clipa mult asteptata, urmeaza sa purcedem la drum dupa:smileys-coffee: si :cutu: 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Seara buna!

Ce fac colegii de la Cheia?!

Cum e vremea pe la voi?

Cum stati cu ”antigelul”

Asteptam vesti.

E liniste destul de profunda in acest topic!

Banuiesc ca nu le arde de nimic:laughing:, decat de voie buna!

Distractie maxima!

Modificat de Stefan P

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.