Razvan Marinescu

Rulotisti din Constanta

61 postări în acest subiect de discuţie despre Rulotisti din Constanta

Rulotisti din Constanta

Fatu Narcis

   Salutare, tuturor! Sunt  constănțean, sunt rulotist de ceva timp, dar sunt mereu ocupat, așa că nu pot participa la întâlniri. În schimb urmăresc forumul și pot interveni cu sugestii și impresii de prin locurile pe unde am fost. Cât despre ieșiri împreună, eu mă hotărăsc cu o zi înainte de a pleca, așa că nu pot planifica nimic. Va doresc ieșiri cât mai confortabile și relaxante!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Emi Sandulescu

Si eu sunt din Constanta dar deocamdata nu am rulota.... Caut..

Modificat de MARIUSGEORGE

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu
39 minute în urmă, emi sandulescu a scris:

Si eu sunt din Constanta dar deocamdata nu am rulota.... Caut..

Bun venit !       Asa am fost si eu si probabil multi alti colegi.  Suntem aici sa te ajutam cu un sfat, cu o idee.
Posteaza ceea ce ai dori sa achizitionezi, citeste foarte bine topicurile de la sectiunile:  Sfaturi Achizitie rulota si cele ce se leaga de acest topic. Incet , incet ai sa stii ceea ce vrei...

 Posteaza si un nr de telfon ceva (daca vrei ) in ideea in care alti membrii vor lua legatura cu tine .

 Inca o data: Bun venit in grupul din Constanta .superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian_vasile

Asa Răzvan.....arde-i....intre ghilimele. Sunt alaturi de tine. @Fatu Narcis, vin pe la tine si mai stam de vorbă despre offcamping. Vorba aia....stii tu! @emi săndulescu si eu am plecat de la cort. Am așteptat 12 ani până sa imi permit o rulota. Nu asta este problema! Suntem aici sa ne ajutăm intre noi. Fără obligații, doar respect! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Daniel

Gataa.  Am intrat și noi.  Cam târziu ce-i drept    Două echipaje complete , dornice de  ducă  din C.ta. , salutam inițiativă  și speram să ne organizăm  cit mai curînd și cit mai mulți.     .    

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Daniel

Salutam  rulotistii  din Dobrogea. Mă bucur să  văd ca suntem din ce în ce mai mulți pe zona noastră ......speram să  ne organizăm cit mai curînd și să începem ieșirile.            Va dorim tot binele din lumeeee,   cit mai multe întâlniri și ieșiri.  Nu ezitați să ne contactați ptr.ieșiri 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Rafael Miron

Am putea organiza o iesire de Rusalii...stiu ca sunt si ceva colegi care naviga si mai greu cu organizarea.

Daca aveti si alte date de intalnire....curaj...poate reusim si noi sa ne cunoastem ( m-am saturat sa-mi intorc capul toata ziua prin oras dupa orice rulota care o vad).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

@rafael miron si @Mihai Daniel vedem cum facem si cu siguranta ne vom intialni..nu de alta dar acum daca am reusit , incet , incet sa ne stringe  Dobrogenii e un pas mare superok. Ajunga acasa in Arilie (sper sa fie 4 - nu bag mina in foc ) si ne vom auzi pe telefoane , bineinteles postam si pe forum si de ce nu cum a zis si Rafael poate ne organizam cu ceva frumos de rusalii. Stiu ca mai eru doritori din tara - @Adrian V. parca si altii care de rusalii vroiau sa vina la mare.

                          Hai-trebuie sa punem tara la cale si sa organizam noi ceva ()|.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian_vasile

Mă bucur că au început colegii sa posteze. Înseamnă că există bunăvoința. Este un început bun. Locuri de campare există...așa că îi dam înainte.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai.combei

   Buna dimineata! Razvan , se pare ca reusesti sa ne aduni pe noi, constantenii , sper ca nu doar pe forum ci si live! Sunt constantean, am rulota de 2 ani insa fiind mai mult plecat pe mare am reusit sa ies doar de 3 ori. N-am miscat rulota din iulie anul trecut, sper sa se incalzeasca sa putem iesi. Voi urmari topicul zilnic, abia astept sa luam o decizie sa ne intalnim, o locatie frumoasa dar offcamping este la Cheile Dobrogei, am fost acum 2 ani de 1 Mai (fara rulota, doar la un gratar) si am ramas placut impresionat de peisaj, de pe sosea se poate intra lejer cu rulota pe iarba, nu sunt denivelari. Ca sa putem merge acolo trebuie sa fim mai multi, off camping presupune si aparare de musafiri nepoftiti :))))

  Pe siteul ******** d-na Violeta Popa a organizat Pastele la Durau, sunt 575 de km pana acolo dar probabil ca merita, oricum se va organiza si in Muntenia si in Transilvania dar n-au aparut inca optiuni. Eu sper sa plec la vapor dupa Paste, sa ne putem intalni si sa ramanem cateva zile in locatie. Dar pana la Paste, cu siguranta vom mai iesi, acusi vine caldura!! 

  

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu
22 minutes ago, mihai.combei said:

   Buna dimineata! Razvan , se pare ca reusesti sa ne aduni pe noi, constantenii , sper ca nu doar pe forum ci si live! Sunt constantean, am rulota de 2 ani insa fiind mai mult plecat pe mare am reusit sa ies doar de 3 ori. N-am miscat rulota din iulie anul trecut, sper sa se incalzeasca sa putem iesi. Voi urmari topicul zilnic, abia astept sa luam o decizie sa ne intalnim, o locatie frumoasa dar offcamping este la Cheile Dobrogei, am fost acum 2 ani de 1 Mai (fara rulota, doar la un gratar) si am ramas placut impresionat de peisaj, de pe sosea se poate intra lejer cu rulota pe iarba, nu sunt denivelari. Ca sa putem merge acolo trebuie sa fim mai multi, off camping presupune si aparare de musafiri nepoftiti :))))

  Pe siteul ******** d-na Violeta Popa a organizat Pastele la Durau, sunt 575 de km pana acolo dar probabil ca merita, oricum se va organiza si in Muntenia si in Transilvania dar n-au aparut inca optiuni. Eu sper sa plec la vapor dupa Paste, sa ne putem intalni si sa ramanem cateva zile in locatie. Dar pana la Paste, cu siguranta vom mai iesi, acusi vine caldura!! 

  

 

Buna dimineatza! 

           Ma bucur ca lumea a inteles mesajul si lasind timiditatea la o parte incepem sa facem in sfirsit cite un pas inainte,  asa sper ca vom ajunge sa ne cunoastem intre noi cei de la malul marii sa putem schimba pareri la o cafea, un pahar de vin etc..

            Asa cum a specificat si colegul @marian_vasile locatii de camping sunt multe in Dobrogea. Ramine doar sa vedem care cum este pe acasa , sa propunem o data si o locatie si sa organizam o iesire ceva.  La Ch Dobrogei este  o locatie usor acesibila si frumoasa. Intrunirea cu siguranta va fi postata si pe forum .

           Momentan si eu sunt tot pe mare..sper sa ajung pina pe 4 Aprilie data dupa care ne putem auzi la telefoane.

        Daca se poate te rog sa postezi in semnatura sau intr-un mesaj un nr de telefon ceva. 

   Multumesc ! O zi frumoasa !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mina Ionel

Buna ziua! Vreau sa amintesc colegilor din judetul Constanta, ca exista o propunere de Paste' facuta de @Draghiciu Dumitru... E adevarat mai este timp pana atunci, dar este de luat in calcul. Si eu vreau sa-mi fac botezul'' ca rulotist de Paste. Asa ca nu voi sta acasa sub nici o forma, ca va fii la Gura Dobrogei, ca va fii la Seimeni langa malul Dunarii:fishing: sau mai aproape gen Buzau, Cheia, voi zice si eu prezent. hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Grigore Florin

Salut tuturor si eu sunt din Medgidia (Constanta), nu am inca rulota dar caut.

Va rog sa ma ajutati sunt la inceput de drum.

Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian_vasile

Bine ai venit! Daca ai întrebări ma poți suna oricând la unul din numerele din semnătura. Chiar dacă inca nu ai rulota te astept la Seimeni de Paste sa vezi cum arată câteva " pe viu ". 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Grigore Florin

Ok.Sper ca pana atunci sa-mi iau si sa ne intalnim.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

Salut Florin 

             Bine ai venit in grupul din Constanta . Asa cum a spus si colegul @Marian , chiar daca nu ai rulota esti de-al nostru si esti bine venit . Suntem aici sa ne ajutam unii pe altii. 

          Rulota..vine si ea , cauti ce iti place , intrebi , suntem aici sa te ajutam . Vezi pe forum , sunt citeva topicuri de mare ajutor in vederea achizitionarii unei rulote, sfaturi pentru  rulotist incepator etc. Citeste bine acele topicuri, pentru mine ele au fost piatra de temelie :) .

      Daca ai intrebari, de orice fel nu ezita sa ne contactezi la nr de tel din semnatura . hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Buna seara

 

Pentru rulotisti constanteni propun o iesire pe data de 08.04.2016 pana la 10.04.2016 la Gura Dobrogei pentru a ne cunoaste si sa pregatim intalnirea de Paste. Daca doriti o alta locatie va rog sa propuneti.

 

Cu respect si cu dorinta de intalnire

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

@Draghiciu Dumitru -ajung zilele acestea acasa (trebuia sa debarc de azi dar e vremea rea ) si iti dau un raspuns sigur, o sa fac tot posibilul  ...iti dai sama ca abia astept sa ne vedem Constantenii superok.

Modificat de Razvan78

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Rafael Miron

Pana la Paste nu mai iesim...am pregatit-o de plecare in Moldova....dupa..oricand.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian_vasile

Dacă vremea este frumoasă, contati si pe mine. Sunt liber in acea perioadă. Dacă este frumos, pe 7 aprilie îmi scot numere roșii, să le am si pentru ieseala de 1 Mai. Sper sa ne strângem cat mai mulți. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

M-a bucur sa constat ca la inițiativa colegului @Razvan78,   încet-încet se dezvolta o comunitate frumoasa in Dobrogea...:clapping:

Ar fi extraordinar sa avem in fiecare zona geografică astfel de comunitati regionale ...

Felicitări, tineti aproape! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

Draga comunitate Dobrogeana , de astazi sunt acasa , sper sa ma apuc de Upgrade la rulota superok.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Am considerat de cuviinta ca ar fi bine sa separam intalnirea de la Seimeni si sa-i dedicam un topic separat...

O gasiti in aceiasi sectiune, aici;

 

In continuare aici postati in legatura cu subiectul topicului, iar pe viitor va rog sa deschideti topic nou pentru orice intalnire pe care doriti sa o propuneti...

Va multumesc, o seara buna! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Branzei Andrei

Va salut,  astept cu nerabdare o intalnire cu cei pasionati de natura. Sper ca timpul sa-mi permita cat mai multe iesire in acest an. Cu camparea la Corbu se mai stie ceva nou? 0721676903 este nr meu contactati-ma in eventualele intalniri. O zi buna va doresc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

Salut @Branzei Andrei si bine ai venit in grupul din Constanta . Cind se vor organiza iesiri o sa postam aici . vezi prima intilnire propusa de colegul nstru @Draghiciu Dumitru la Gura Dobrogei . Cu siguranta vor mai fi si altele ..sezonul abia incepe :) 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.