Buna seara!   Am stat de vorba cu echipajele care au anuntat "prezent" la intalnire. Si-au exprimat dorinta de a  merge, in limita posibilitatilor,   la o locatie unde este apa, balta, Dunare, pentru ca vor sa si pescuiasca. Deoarece eu am venit azi dintr-o recunoastere pentru "ieseala" de 1 Mai, unde am trecut in revista posibilele locatii in care se si poate pescui, de la Topalu spre Cernavoda, propun sa schimbam locatia de la Gura Dobrogei pe platoul de la Seimeni, la locatia numita "Perii lui Tache". Se merge in proportie de 80% pe autostrada, ultimii 12 km pe drum foarte bun. Se poate intra fara probleme, Dunarea este in scadere. Pana vineri se mai retrage. Precizez ca am vorbit cu cei care vin sigur, pentru ca am avut in trecut experiente cu oameni plini de "promisiuni". Sper din tot sufletul ca nu este nici o problema pentru colegul @Draghiciu Dumitru, mai ales ca el a fost initiatorul acestei intalniri. Imi doresc sa vina cat mai multi, sa ne cunoastem. Daca majoritatea prezentilor vor sa mergem la "apa", eu ma dau dupa ei, de aceea propun locatia mai sus mentionata. Asteptam si alte propuneri, pentru ca vremea se anunta frumoasa,   mai putin duminica, cand oricum plecam inapoi spre casa. Va doresc o seara buna! Pentru detalii ma gasiti la numerele de telefon din semnatura.