Clasament
Continut
Se afişează conţinutul cel mai apreciat din 16.12.2021 în toate secţiunile
-
4 puncteoameni buni! Să vi-l prezint pe Rocky, cel mai nou prieten de la Letca Nouă! Un pui de 5 luni, rasa Malinois...
-
3 puncte
-
3 puncte
-
2 puncteBuna ziua.La Cernavodă plouă 2gr bate vântul.Apropo de căței.Alba își ia porția de mângâiat aici avea 7 luni . vă doresc să vă bucurați de ei O zi bună.
-
1 punctMultumesc pentru accept in comunitate.Sunt din Arad si eu si sotia suntem pasionati de drumetii si iesiri in natura.Pana acum am folosit cortul pentru dormit si cateodata si masina cand era mai frig afara.Ne place sa stam in camping si sa facem trasee in imprejurimi si tot timpul ne uitam cu jind la rulotele din camping.Am jonglat cu ideea unei autorulote dar am ajuns la concluzia ca o rulota e ceea ce ar fi mai potrivit pentru noi.In concluzie am hotarat sa cumparam una pentru doua persoane,asa ca deocamdata ,pana incepe sezonul,suntem in cautari.Voi cauta sa impartasesc de pe acest forum experienta voastra in ale rulotismului si in curand sper sa intru in aceasta mare familie a rulotistilor.Multumesc
-
1 punctBuna ziua, Ma numesc Dan Athanasiu si am cateva rulote si autorulote (deocamdata doar in cap). M-a alatur dvs. cu speranta ca macar una sa iasa pe strada. da
-
1 punct
-
1 punct
-
1 punct
-
1 punct
-
1 punct
-
1 punctLa asta faceam referire si cred ca in esenta este acelasi lucru. "Tara-i mica, vremea-i grea, Ce-o mai fi 'om mai vedea"
-
1 punct
-
1 punct@NRLaurentiu, asta este o consecinta a dezinteresului "patriotilor" nostri conducatori fata de popor. In legatura cu cei 35%, sunt multe aspecte, multe cauze, ca de exemplu: nu toti administratorii sunt si antreprenori; sau lipsa predictibilitatii; sau concurenta neloiala a firmelor straine fata de cele autohtone, ca doar suntem o tara de consum, nu?!? Incep sa fiu din ce in ce mai sigur ca ne-au primit in UE ca firmele straine sa nu mai plateasca taxe pentru marfa pe care ne-o vand si materia prima pe care o iau dupa bunul lor plac. Revenind la subiect, crezi sau crede cineva, ca daca romanul ar fi avut cu ce, n-ar plati? Crezi sau credeti ca romanul prefera diesel in loc de electric? Crede cineva ca romanilor le plac rulotele vintage in detrimentul celor noi? Crezi ca romanul este inventiv pentru ca nu VREA sa cumpere nou? Atat isi permit, Laurentiu!!! N-au bani! Si n-au bani nu pentru ca sunt lenesi ci pentru ca atat mai valoram noi ca popor in tara asta. N-avem autostrazi si spitale?!? Cati kilometri de autostrada se puteau face numai cu banii aruncati pe studii de fezabilitate "expirate"? Cate spitale se puteau face numai cu banii aruncati aiurea pe izolete si alte "inventii" romanesti??? Suntem sclavi in tara noastra, importam 80% din carnea de porc de la raft, exportam cereale si curent electric ca sa le importam mult mai scump, in cel mai bun caz tot pe ale noastre, dar deobicei pe ale lor, de o calitate inferioara. Am sa ma opresc aici cu discutiile despre acest subiect, concluzionand ca in opinia mea, un conducator patriot ar gasi solutii pentru ca poporul sau sa poata face ceea ce trebuie din convingere nu constrans, sau ar demisiona decat sa puna taxa pe saracie!
-
1 punct
-
1 punct
-
1 punct
-
1 punct
-
1 punct
-
1 punctOare mai crede cineva ca pe cei ce ne conduc ii intereseaza si de noi, poporul roman? Oare si-a pus cineva intrebarea de ce avem parc auto atat de vechi, de ce umbla majoritatea cu rable si de ce ceea ce arunca altii, romanii iau drept bun? Sa-ti faci campanie spunand ca situatia este infloritoare si ca economia duduie, inteleg, insa sa si iei in serios o asemenea afirmatie e o marsavie crunta. ...sau poate ca romanii sunt oameni rai, cei mai rai din uniune, ii dau banii afara din casa (ca doar situatia este infloritoare in tara), dar ei continua sa cumpere cotete de 20 de ani...
-
1 punctTanczos Barna: Guvernul şi-a asumat ca, până în 2026, să scoatem din circulaţie 250.000 de vehicule, condiţia ca România să primească fonduri pentru autostrăzi. Ministrul Mediului, Tanczos Barna, a afirmat, vineri, că România s-a angajat să scoată din circulaţie, până în 2026, 200.000 de maşini mai vechi de 15 ani, condiţie esenţială în PNRR pentru primirea de fonduri europene pentru construirea de autostrăzi. Pentru a reuşi acest lucru, ministrul promite sprijin semnificativ pentru schimbarea maşinilor vechi. ”Vinerea Verde este o oportunitate grozavă de a vorbi despre planurile noastre verzi, despre ecologie şi despre provocările care urmează: Guvernul şi-a asumat prin PNRR ca, până în anul 2026, să scoatem din circulaţie 250.000 de vehicule mai vechi de 15 ani, aceasta fiind condiţia ca România să primească fonduri europene pentru construirea de autostrăzi. Această ţintă ambiţioasă o putem atinge doar dacă Ministerul Mediului, Apelor şi Pădurilor acordă ajutor cetăţenilor pentru achiziţionarea unor autovehicule mai puţin poluante: anul acesta, am dublat bugetul Programului Rabla, derulat de Administraţia Fondului pentru Mediu, faţă de anul trecut şi am triplat suma totală de finanţări în cazul maşinilor electrice”, a transmis, vineri, ministrul Mediului. Tanczos Barna a precizat că se va acorda sprijin semnificativ celor care au intenţia să-şi schimbe maşinile mai vechi de 15 ani, dar situaţia lor financiară nu le permite această achiziţie. ”Nu putem privi fără să luăm măsuri la faptul că maşinile vechi, cu motor mare, rămân un simbol al statutului, în loc ca oamenii înstăriţi să-şi schimbe maşinile poluante cu autovehicule prietenoase cu mediul”, a mai transmis ministrul."" Deci, taxe mult mai mici pentru noile motoare prietenoase cu mediul. Pentru **ulime! Ca noi, statul (asta mare si barosan!) cumparam 32 bucati de F-16, vechi de vreo' 40 ani, pe care Norvegia (ca deh, ei se respecta, si bravo lor!) le scoate din uz. 354 mil euro fara TVA! Ah, sa nu uit! Varsta medie a parcului auto romanesc este de 16.5 ani, deci la 15 ani poti zice ca sunt in floarea varstei, domn ministru! Sa traim, bine!
-
1 punctO săptămână minunată va dorim, ceea ce s-a dus a adus multă zăpadă pe meleagurile acestea, pe 8.12 am făcut o mică ieșire prin zăpadă, acesta este rezultatul
-
Cauta in forum
-
Subiecte de discuţii
-
-
-

