Clasament


Continut

Se afişează conţinutul cel mai apreciat din 29.09.2021 în toate secţiunile

  1. 3 puncte
  2. 3 puncte
    oameni buni! Vreme urâtă la Letca Nouă în dimineața asta... a plouat azi-noapte, acum bate vântul și termometrul arată 12 grade Sa vedem ce ne găsim de lucru pe vremea asta
  3. 3 puncte
    Bună dimineața! O zi de miercuri frumoasă să aveți!
  4. 2 puncte
    Bună Anca, Unde ați dispărut???? Va urmăream "proaspătul" jurnal de călătorie și brusc nu mai e nimic pe net cu voi... Youtube, fb, insta, tiktiok. Haihuin2 mi-a spus ca ați luat o pauza de social media... Dar pauza nu înseamnă "delete" 🥺🥺 Sper sa (va) reveniți... Bafta!
  5. 1 punct
    Va salut ma numesc Catalin Domnisoru sant din Brasov si sant posesorul unei rulote Buerstner fabricatie 1990
  6. 1 punct
    Bine v-am gasit, ma numesc Toca Valentin, sunt din Craiova, Dolj si am achizitionat de curand o rulota Cravana Lunar 2000 din anul 1999. Sper sa nu va stresez prea mult cu intrebari, daca totusi o sa va supar cu prea multe intrebari imi cer scuze anticipat. De meserie sunt electrician asa ca, cred ca as putea sa fiu de ajutor.
  7. 1 punct
    Si asta e adevarat cu bataia de cap, mai ales daca optezi pt B+E. Dar, pe de alta parte, daca subzista hobbyul, nu mai ai constrangeri dupa. Uneori ma gandesc sa fac C+E dar nu cred sa ajung la lucruri extravagante!
  8. 1 punct
    Va saluta un membru nou visător pasionat de vanlife/mobile home. Sper sa ajung sa postez și eu propriul proiect aici... Spor la călătorie...
  9. 1 punct
    ...ceva adevărat... VID-20210929-WA0000.mp4
  10. 1 punct
    Salutare @Marius Olteanu, eu am făcut în 02.2020 si a costat 500 lei. Pentru a mine a meritat, am învățat ceva din acest curs chiar dacă am făcut doar o sedință. Pe lângă asta am eliminat un stres în plus când sunt plecat la drum!!! Dacă ai nervi si timp clar este mai avantajos să faci direct categoria E! O zi frumoasă!
  11. 1 punct
    Se anunță un weekend frumos cu 20-23 grade, piscina încă funcționează cu apă încălzită, acoperită🏊‍♀️ bicilete la dispoziție pentru plimbări în zonă 🚴‍♂️ foişor cu grill mare pentru grătar sau doar pentru a sta lângă foc. Mai avem locuri libere pentru acest weekend, pentru rezervare contactați-ne pe 0726820440 sau messenger Bik Camp. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=204134268387748&id=100063735271568
  12. 1 punct
    Un salut călduros de pe plaja însorită. O "cazare off" pt RV
  13. 1 punct
    Bik Camp 0726 820 440 https://maps.app.goo.gl/z7HHvMus5L1K8c1f7 Am apărut şi pe google maps, ca să ne găsiți mai uşor 🚐🏕😎🏊‍♀️🚴‍♂️🌞 Vă aşteptăm
  14. 1 punct
    Duminică dimineța în Bik Camp A fost un weekend ca de vară 😎🏊‍♀️🚴‍♂️🤾‍♂️🌞 Mulțumim tuturor, cu cei care am putut împărtăşi iar vă aşteptăm în continuare pe toți. O săptămână frumoasă să aveți!
  15. 1 punct
    Nu se poate folosi piscina iarna, doar până ne ține toamna, aşa frumoasă.
  16. 1 punct
    Felicitari @Ovidiu-Betty !!! Poze foarte frumoase.. Oare se poate folosi si iarna piscina sau doar pana vin gradele minus?
  17. 1 punct
    Salutare, Brambura pe Roti! Sa incep cu clipul: este foarte bine realizat, se vede ca va priit peisajul la editare! Aspectul general este foarte frumos, insa la detalii sunt cateva mici recomandari. In acest clip am vazut acel incalzitor instant de apa si eram curios cum evacuati gazele arse de el. Ati pus un link catre momentul finisajului baii si m-am uitat in speranta ca vad cum iese fumul! Insa acolo am vazut altceva: intotdeauna inainte de a insuruba un holtsurub in lemn (mai ales atat de mari si doua in practic aceeasi pliu al lemnului), faceti intai o gaura - gaura pilot si abia apoi insurubati holtsurubul. De aceea, cel putin in clipul cu finisarea baii, lemnul invariabil a crapat de fiecare data. De asemenea, cautand totusi sa vad cum evacuati gazele arse, am revazut clipul cu instalatia de apa: aici ati fi putut avea mai putine imbinari, ma refer la acele nipluri. Varianta ar fi fost alte armaturi pentru baterie, respectiv racord cu stut in loc de racord filetat si ati fi asigurat direct conectarea furtunului la armatura. Ati fi castigat mai putine zone de unde ar putea curge apa, dar mai ales ati fi castigat ceva greutate in minus. De asemenea, am vazut cum ati montat rezervorul de apa: sus! Inteleg ca ati castigat ceva spatiu pe dedesubt (unde este aripa rotii), dar face rau stabilitatii! Fie ca e plin ochi (120 kg), fie ca este la jumatate, va va bâţâi pe drum! Faianta autocolanta dimpreuna cu siliconul pus la imbinarile verticale si in special la cele orizontale din zona "sezutului" nu va vor ajuta cu hidroizolarea. Era bine daca ati fi pus intai o banda PVC la acele imbinari si apoi restul straturilor. Siliconul pus initial nu va rezista si apa se va infiltra prin acele zone. Util ar fi fost un strat epoxidic pe toata suprafata interioara a lemnului (nevopsit) si nu mai era nevoie nici macar de acel plexiglas (care trebuia neaparat suprapus la imbinari pentru a deveni efectiv etans in acele zone). In alta ordine de idei am auzit in clipul cu finisarea cazii de baie cumva cuvantul "şipc" de cateva (multe) ori? In aceeasi idee, evitati sa folositi expresia "ca şi", un simplu "ca" fara particula "si" este corect. Nu as fi sesizat, daca nu ar fi fost repetat de fiecare data. Sper ca nu v-am demoralizat cu detaliile pe care le-am zarit/auzit si daca va place ceea ce ati facut, veti ajunge sa construiti si versiunea 2.0! Drumuri frumoase si felicitari pentru cele 4 luni de aventura in a construi jucaria voastra! PS: si totusi cum evacuati fumul?!