Clasament
Continut
Se afişează conţinutul cel mai apreciat din 11.07.2021 în toate secţiunile
-
3 puncteBună dimineața, o Duminică plăcută oriunde v-ați afla, după 2100 km într-o săptămână turul nostru s-a sfârșit. Am văzut locuri nemaipomenit de frumoase, mâncat bunătăți alese, dar cel mai important am cunoscut persoane MINUNATE ce ne-au primit cu bratele deschise. MULȚUMIM DIN SUFLET TUTUROR
-
2 puncte... și bine v-am găsit. Noi suntem Iulia (adică subsemnata), Radu (soțul din dotare), Eric (odrasla echipajului, 3 ani în august), Otto, Fred și Leda (alarmele ecologice, marca Schauzer uriaș, model 2017/2018). Soțul și cu mine suntem camperi de mulți ani, însă cu cortul. Ne tot rodea ideea de rulotă, dar cumva ba nu aveam timp să căutăm ca lumea, ba nu apucam să facem un plan să strângem banii, ba... 🙄 Însă după 2 ani fără concediu (acum 2 ani pentru că ne-am mutat în casă nouă și, deh, cheltuielile aferente, iar anul trecut pentru că pandemie) am zis Gata! Nu se mai poate, fie ce-o fi, anul ăsta ne luăm rulotă! Așa că ne-am mobilizat, ne-am pus pe căutat și după câteva luni, luasem decizia să ne orientăm spre Germania, pentru că aici prețurile ni s-au părut aberante pentru oferta existentă. Însă, ce să vezi, întâmplarea ne-a scos-o în cale pe Ea... Viitorul nostru castel pe roți (hint - e Chateau 😂). Am văzut-o online, am mers să o vedem și la fața locului, apoi am mai mers încă o dată împreună cu un rulotist cu state vechi, să mai arunce și el o privire critică și am bătut palma. În 21 luna asta o așteptăm acasă (e programată la Rar în 21 dimineața și apoi vine acasă) și, dacă se aliniază planetele și merge totul cât de cât conform planului, în 27-30 am vrea să îi facem călătoria de inaugurare cu un popas la mare (apropo, recomandările de campinguri ok sunt mai mult decât binevenite ❤️). În toată povestea asta am primit ajutor enorm de mult și neprețuit (și, mai ales, gratuit, ceea ce nu-i de colo 😂) de la @Cristian Bednar, căruia îi mai mulțumim o dată pe această cale, nu de alta, dar SIGUR îl vom mai bombarda cu întrebări. De fapt, cred că greul pentru el acum începe 😂 Cam asta ar fi, urmează să vă prezint și jucăria cât de curând. Să ne vedem cu bine prin locuri cât mai frumoase!
-
2 puncte
-
2 puncteBună dimineața! O duminică frumoasă și binecuvântată vă doresc tuturor ori unde v-ați afla!
-
1 punctSalutare, Trebuie sa impac muntele cu apa pentru concediu, sunt in cautarea unei locatii de campare, in camping sau nu, cu aceste doua deziderate majore: sa fie la munte si sa aiba iesire la o apa, de preferat lac pentru imbaiere. Tara noastra e mare dar mi se pare totusi prea mica, imi e greu de gasit asa ceva. Ajutor!
-
1 punctSalutare dragi colegi, Am revenit de cateva zile din concediu din Thassos unde a fost foarte frumos, liniste, cald si voie buna. Plecat din Bucuresti joi si revenit dupa 10 zile acasa,drumul foarte bun, la vama nu am prins acele cozi de la stiri si nici nu am fost testati la Makaza. Va atasez cateva fotografii din camping unde conditiile sunt foarte bune, apa calda 24 / 24,bai foarte curate, curatenie exemplara, spalator de vase cu apa calda, frigidere si lazi frigorifice suplimentare in toate zonele , locuri amenajate pentru gratar, plaja langa camping si preturi in functie de zona unde te campezi. Au si rulote de inchiriat dar nu arata foarte ok. Noi am stat in zona blue cu tarif de 25 euro/zi, mai sunt green cu 23 euro / zi, gold 28 euro/zi si platinium 30 euro/ zi. Diferenta de pret este data de pozitia fata de plaja. Daca se face rezervare si se plateste anticipat aveti discount de 10%. Nu puteti rezerva un loc anume, doar zona. Concediu placut. IMG_0273.MOV IMG_0299.MOV IMG_0312.MOV IMG_0316.MOV IMG_0317.MOV IMG_0318.MOV IMG_0319.MOV
-
1 punct
-
1 punctLa Multi Ani, sanătate si multe bucurii @G.Janos și tuturor colegilor sarbatoriți azi, 11 iulie!
-
1 punctLa Mulți Ani și sănătate vă dorim sărbătoriților zilei de 11. 07 Iulie! @G.Janos @Carnu Tudor @Catalin B. @Cirstianu Ionut @Emanuel Dobrin @Guguta Dragos @Iulian Carlogea @Macovei George @Marian Mani @MihaelaDan @Motroc Daniel @Popescu Cristian @Uruc Gheorghita @Vacarencu Robert și @Vacarencu Vasile !
-
1 punctBună dimineața! După o săptămână grea a venit și weekendul mult așteptat! O zi de sâmbătă excelentă să aveți și un weekend excepțională!
-
1 punct
-
1 punctSeara buna! Ne facem de lucru si in seara asta... Si am avut parte si de o surpriza astazi... Ni s-a alaturat colegul @Alin Opran!
-
1 punct
-
1 punct
-
1 punctSă mai ștergem prafu' de pe acest topic! Am furat startul din nou si am inceput weekendul de aseară Petrecerea durează până luni, o parte din musafiri urmează sa ajungă, voi reveni ...
-
1 punctSalutare tuturor Weekendul trecut am petrecut cu familia și cu prietenii, in campingul Nostalgia din judetul Harghita! Campingul se afla lângă drumul 13A, de la Miercurea Ciuc aproximativ 30km. GPS - 46.34088, 25.53573 Adresa. Str. Strada Republicii 58 Loc.Vlăhița Jud. Harghita Tel. +40748346138 Tel. +40744601158 In interiorul campingului se află trei piscine alimentate cu apă termală. Piscinele mici in fiecare seara după ora 20 se golesc, se dezinfectează și se spală, la 05 dimineața se reumplă! Bazinul mare e puțin mai rece și duminică după ora 20 se golește și se spală. Punctul forte a campingului este curățenia! In vestiare, în grupurile sanitare se fac curățenie din oră în oră. Tomberoanele se golesc înainte să fie umplute la maxim. Sunt 11 căsuțe individuale și câteva camere care se pot închiria! Locul pentru rulote este limitat la 7 locuri destul de generoase, și prevăzute cu panouri electrice de unde se pot alimenta rulotele cu 230v. În centrul campingului este un foișor cu mese și băncuțe și patru grătare!
-
1 punctMultumim frumos de prezentare, @Fejer Antal! Complexul este frumos si mare, aerisit, insa lipseste peisajul, din punctul meu de vedere. Apoi, un pic cam tras de par tariful / persoana: 70 lei la casuta vs. 50 la rulota. La ce sa mai car rulota pana acolo?! In plus, nu pot sa nu remarc greselile de scriere in limba romana de pe toate afisele. Cred ca am mai vazut aceasta situatie chiar pe un site (nu mai tin minte al carui camping). Oare nu au gasit pe cineva sa-i ajute sa scrie corect informatiile? Eventual sa le scrie si in engleza, pentru ca sigur mai vin si straini - care, in lipsa, mai mult decat sigur folosesc Google Translate si iese o varza de Bruxelles! Mai ales ca sunt puse prescurtari inutile. Acestea sunt sugestii pentru proprietari si, daca trece cineva pe acolo, m-as bucura sa le transmita.
-
1 punctOferim locuri de parcare pentru rulote si autorulote in Pantelimon, proximitatea Centurii Bucuresti, zona Tuborg. Pachete de servicii pentru toate categoriile de rulotisti. - posibilitate spalare - apa si energie electrica - posibilitate predare/primire pentru firme de inchiriere, utilitati incluse (apa energie electrica) - prioritate programare in service Parcarea este intr-o incinta pazita, iluminata, supravegheata video permanent. Relatii la Corda Campers - 0785226373 sau corda.campers@gmail.com
-
Cauta in forum
-
Subiecte de discuţii
-
-
-

