Iulian Pal

Salutare!!

10 postări în acest subiect de discuţie despre Salutare!!

Salutare!!

Iulian Pal

Buna seara la toata lumea . De ceva vreme am vrut sa imi cumpar o rulota sa calatoresc pe timpul verii cat pot de mult . 
acum cateva zile am decis sa caut si prima care o gasesc sa-mi placa o voi cumpara .

Nu imi permit sa investesc prea mult deoarece tre’sa imi iau si masina .

M-am fixat pe un Freelander 2.0 diesel . Este 4x4 deci eu cred ca ma va ajuta destul de mult. Stiu ca mma a masinii e aproximativ 2500kg . Asa ca ma voi inscrie sa dau la B96 . Sa imi pot cumpara casa plimbatoare dupa cum imi place si sa ma uit mai putin la greutate . Nu am nevoie de o rulota mare caci vreau sa calatoresc doar eu cu iubita si catelul. 
as avea nevoie de niste sfaturi . Am vazut multe rulote si nu stiu care sa fie aleasa . La ce imi spuneti sa fiu atent cand o cumpar . Care sunt dotarile minime pentru un confort destul de ok pentru calatorii cu saptamanile . 
Va multumesc si astept sfaturi . 
o seara frumoasa va doresc! 

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare

Ursu Florin

Salutare @Iulian Pal si bun venit in aceasta comunitate! :default_bun_venit:

Rasfoieste topicurile din SFATURI ACHIZITIONARE RULOTA, sunt sigur ca o sa gasesti raspuns la intrebarile pe care le ai. Daca ai intrebari suplimentare nu ezita sa intrebi si sigur o sa primesti ajutor. :noroc:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Bun venit alături de noi @Iulian Pal și succes in cautarile tale! :salutare!:

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Bun venit printre noi.

Pentru 2 persoane și un cățel, o rulotă 450 este de ajuns, ai avea un spațiu de dormit fix, plus unul optional in dineta.

Dacă vrei sa călătoresti mult este de preferat una cât mai ușoară, a nu se înțelege ca se poate numai cu una ușoară, eu fac cam 8-19 mii pe an cu 780x250 și 1900 kg prin toată Europa.

Primele lucruri care trebuie văzute? Infiltratie, frigider, soba, boiler și aragaz în stare perfecta de funcționare, mobila fără probleme, salteaua sa fie bună și curată, cam aceleași lucruri ce cercetezi atunci când cauți o casa. La partea mecanica trebuie cercetat frânele, repulsorul de la proțap, stopurile, șasiul fără rugina și alte probleme, cauciucuri nu mai vechi de 4 ani, apoi cum spunea colegul pe forum sunt câteva discuții unde explica ce sa vezi, cauți la o rulotă.

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Sorin  Leitoiu

:default_bun_venit:@Iulian Pal!  

Totul depinde de ce vrei sa faci cu rulota .

La iesiri  in natura perioade mai mari sigur va fi nevoie de , caldura, frigider, apa, electricitate de la baterie cu un panou voltaic puternic, toaleta si voie buna :OK:

Poate pentru inceput 2-3 locuri ajunge zic eu . Restul tine de dorintele fiecaruia :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Gheorghe

Parerea mea, este sa nu fie englezeasca. Mult succes

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

:default_bun_venit: Salutare @Iulian Pal si bun venit in aceasta comunitate.:salutare!::noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Eusebiu Cretu

Salutari si :default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel C.

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Conţinut similar

    • Iulian Pal
      de Iulian Pal
      Chiar acum vorbeam cu o persoana ce vrea sa-si vanda rulota . E englezoaica swift challenger 400/2se . Cere 1700lire pe ea . Nu prea stiu preturile . Astept sa mi spuna din ce an e . Dar cred ca e 1998 . Ce spuneti ? E o alegere buna? Pretul e corect? 

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.