Vlad Carciumaru

Cort universal rulotă Goldcamp Rimini/Toscana

2 postări în acest subiect de discuţie despre Cort universal rulotă Goldcamp Rimini/Toscana

Cort universal rulotă Goldcamp Rimini/Toscana

Vlad Carciumaru

Cort universal rulotă cu montare pe șină.
280x300cm
Complet cu bețe de fibra, covor și țăruși.
În ambalajul original. 

500ron, transport inclus sau o reducere pentru ridicare de la Brăila; precizați că sunați după forum. 

0771045128

IMG_20190808_112835.jpg

IMG_20190808_114254.jpg

IMG_20190808_114503.jpg

IMG_20190808_111657.jpg

IMG_20190808_111852.jpg

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Fejer Antal

Bafta la vanzare.

• Upvote 1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Anunt !
XGO Autorulote - unic importator in Romania pentru XGO Dynamic model 2020 - Fiat/Rimor si NOBEL ART, modele 2020 - Ford/Roller Team.
Preturi incepand de la 30.000€
www.xgoautorulote.ro,
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

• Conţinut similar

• ANGHELUTA TRAIAN
      de ANGHELUTA TRAIAN
      Am inițiat acest topic pentru a știi cum pot reda aspectul și funcționalitatea inițială a șinei de aluminiu pentru cort.
      A mea e puțin "creață".
      Cred că intervenția cu ciocanul nu-i indicată și aș vrea să aflu cum o pot îndrepta că să-i redau forma inițială sau dacă e cineva care a rezolvat aceasta problema și cum. Eventual daca există vreo sculă dedicată pentru asta 🤔.
    • Cristi Florean
      de Cristi Florean
      Bailey discovery înmatriculata (Bailey ranger 460/2) an fabricație 2008. Rulota nu a fost folosita niciodată în scop turistic sau comercial, este goala pe dinăuntru astfel rămâne la latitudinea fiecăruia cum o mobileaza/utileaza (se pot pune trape oriunde, toaleta la fel (nu are decupat peretele sau tavanul). Este perfect functionala și garantat nici o problema de infiltratii, geamuri defecte sau alte probleme. Ideala pt o conversie noua în scop turistic sau comercial (eu am luat-o in ideea unui proiect propriu dar din lipsa de timp renunt ))
      Prețul este fix sau 2900 fara husa (husa e noua pusa pe ea de o luna). Eventual și un cort în stare perfecta și curat, cu foaie de sol și bețe aluminiu-marimea 900- la dimensiunea potrivita pentru ea (plus 1000 lei)
      Acte in regula, este a mea si in acte, ofer fiscal pe loc.

• Adi Aloman
      de Adi Aloman
      Este putin folosit si arata foarte bine. Cortul provine de pe o rulota Chateau Cantara 495C. Nu are pete, rupturi sau alte defecte. Materialul e solid si rezistent la vant.
      Vine insotit de bete, husa bete, ancore, husa ancore, perdele detașabile. Marele avantaj este ca are fusta si poate sa fie folosit si iarna. 
      Lungimea snurului care intra pe sina este de aprox. 8.4 metri. 

Pret 250 euro, cu precizarea la apelare ca sunteti de pe forum. 

• Ionut C.
      de Ionut C.
      De ceva vreme mă frământa gândul construirii unui camper cu tracțiune integrală. De când am construit primul camper, mi-am petrecut cele mai multe vacanțe pe plaja sălbatică de la Vadu. Cum în ultimii ani s-a aglomerat exagerat în zonă, am simtit din ce in ce mai des lipsa unui 4x4 cu care să mă pot așeza mai izolat. Aceeași nevoi am simțit-o și în zone cu iarba udă și rampe nu tocmai abrupte. Pe sol uscat n-am avut niciodată probleme cu tracțiunea față. 
      Am găsit un Sprinter 518 4x4 într-o stare tehnica foarte bună și n-am vrut sa pierd ocazia unui nou proiect. Motor impecabil V6 de 3 litri, 184 CP, 265000 km reali, transmisia integrală funcționează perfect, după ce am remediat cablajul unui senzor ABS. Am testat-o doar pe iarbă udă în rampă destul de abruptă, am fost placut surprins de abilitatea cu care blochează diferențiale pentru a menține aderență maximă, cu toate ca are anvelope bune în circuite de formula unu.
      Inițial ma gândeam sa trec pe super single pe spate, în locul rotilor jumelate (duble). Ar arăta mai bine,   însă două roti vor face mult mai mult decât una...
      E un șasiu cu cabina dublă, are 7 locuri din card voi folosi doar 4. Intenționez să-i construiesc o cutie de 330 cm lungime totală pe 200 cm lățime interioară. 
      Înainte de toate ma voi ocupa de curățarea și vopsirea șasiului, stiută fiind meteahna sprinterelor. Arată destul de bine caroseria, mă așteptam să fie mai afectat de coroziune. 
      Voi reveni cu imagini.
    • Gheorghe Cristina
      de Gheorghe Cristina
      Buna rulotistilor!
      Suntem o familie cu 2 fetite( 9 si 5 ani) care isi doreau de mult sa cumpere o rulota pentru ca obisnuiesc sa-si  petreceaca vacantele cu cortul.
      Anul acesta se implinesc 10 ani de la casatorie si cadoul nostru este o rulota fleetwood din 2002. Suntem inca in procesul de inscriere si speram ca intr o saptamana o sa avem numere negre pe ea si sa fie gata pentru analiza amanuntita.
      Precizez ca noi nu am vazut niciodata o rulota, prima vazuta, prima cumparata. Stiu ca nu a fost foarte bine asa dar nu ne am putut abtine. Problema noastra in acest moment este ca nu stim cum functioneaza aparatele din ea si toate "chestiile" din ea.
      Sper ca  sa gasesc rezolvare la profesonalistii de aici.
      Inca citesc informatii din forum ca sa gasesc raspunsuri si cand o sa fiu gata ....o sa va intreb.
      Multumesc mult
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.