Chirion Valeriu

Reconstructie rulota

11 postări în acest subiect de discuţie despre Reconstructie rulota

Reconstructie rulota

Chirion Valeriu

Am deschis un topic nou pentru a posta stadiul lucrarilor la "babutza" mea. 

Am reusit sa scot tot din interior si am lasat doar strictul necesar pentru a tine rulota pe cadrul care a mai ramas neputrezit.

 

 Acum nu gasesc chederul acela de se pune la imbinarea peretilor laterali sub cornierul de aluminiu. Pare ca ar fi tot un cornier dar din cauciuc.

Daca e cineva care ma poate îndruma unde se gaseste asa ceva... 

IMG-20190530-WA0000.jpg

IMG-20190530-WA0001.jpg

IMG-20190530-WA0002.jpg

IMG-20190530-WA0003.jpg

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

După cum se vede, ai ceva de lucru! :default_doh:

Baftă și spor la treabă! :OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

@Chirion Valeriu , te salut.

Mamma mia, dar ce-ai facut ? Vrei sa termini cu reconstructia vara-asta ? :default_109:

Ma-ntreb, oare se merita atat efort (timp, bani, nervi) ?

Daca DA, iti doresc nervi de otel, timp liber (cu caruta) si-o punga de bani , toate pe langa multa-multa BAFTA !

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Chirion Valeriu

Cand m-am dus sa iau rulota imi faceam planuri de iesire pentru saptamana asta... acum ...caut cheder pentru peletii laterali... e tot un fel de iesire...

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Salut, @Chirion Valeriu !

 

Gasesti la Exis, aici. Are si varianta gri. La acel magazin gasesti tot felul de piese si accesorii pentru rulota, la un pret cat decat acceptabil fata de alte magazine.

 

Succes la mesterit!

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Chirion Valeriu

@NRLaurentiu ce inseamna ajutorul... 17 lei metrul... googalesc de 2 zile si nu a aparut site-ul niciodata

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Conteaza foarte mult termenii de cautare, insa... fiecare magazin isi patenteaza denumirea produselor: cheder, garnisaj, cauciuc etc. Denumirile consacrate din limba romana sunt ignorate, iar cele din engleza sunt "adaptate" fortat in romana dupa gradul fiecaruia de educatie... De aceea e greu de gasit ceea ce cautam.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Nu stiu cat ai dat pe rulota dar mai bagi in ea minim 3000 euro plus munca ta. La 4000-5000 euro erau rulote gata de plecare in concediu. In mintea românilor rulotele sunt ieftine si cumpara cele mai ieftine dar cu mari probleme. Dacă  cautai un sfat pentru căutarea unei rulotei nu   ajungeai in acesta situatie

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sandu Silviu
18 minute în urmă, Chirion Valeriu a scris:

@NRLaurentiu ce inseamna ajutorul... 17 lei metrul... googalesc de 2 zile si nu a aparut site-ul niciodata

 

Eu am renuntat la acel cauciuc. am pus banda butilica ( 3cm latime, 2mm grosime) in locul lui. M-a costat 11 lei rola de 20 m.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

 Salutare @Chirion Valeriu  Felicitari si tot respectul din partea mea, ca ai curajul si rabdare sa te apuci sa reconstruiesti rulota. :bravo: Dupa ce termini o sati trimit o sticla de tarie! :salutare!:Bafta si mult succes, rabdare, si buget suficient :noroc:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Berintan Grigore

Salut. Care mai e stadiul lucrarilor?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Mitel Corici
      de Mitel Corici
      Am promis ca o sa revin cu rulota mea englezeasca Garland fabricata in ‘99 pe care am cumparat-o in Iulie 2018 .
      Dupa o analiza sumara la cumparare, am decis sa o cumpar, fiind dispus sa imi bag mainile in ea, sa o fac asa cum imi place.
      Surpriza a fost mai mare decat ma asteptam, asa ca de la cateva urme de infiltratii pe coltul din stg fata, am reusit sa o fac bucati.















































  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.