Dana.c

Adria Adora 532lt

39 postări în acest subiect de discuţie despre Adria Adora 532lt

Adria Adora 532lt

Dana.c

@Marius George un buton de la aragaz este blocat, o lamela de la una din somiere  este ruptă si lipită cu ceva banda, plasa de tantari de la usa este într-o stare mai rea, un rulou de la trapa mică lipseste, dusul inca nu l-am testat. În rest funcționează toate.

Ah, trebuie sa ii schimb prizele.  Toate sunt pe model de anglia

Modificat de Dana.c

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Raul G
[mention=663]Marius George[/mention] un buton de la aragaz este blocat, o lamela de la una din somiere  este ruptă si lipită cu ceva banda, plasa de tantari de la usa este într-o stare mai rea, un rulou de la trapa mică lipseste, dusul inca nu l-am testat. În rest funcționează toate.
Nimic grav, lucruri care se pot rezolva rapid și fără mari cheltuieli

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vasile Oae

Momentan eu am renunțat la ideea de a schimba prizele englezești. Au o culoare crem pe care nu o găsesc. Să pun prize albe, iar părțile de comanda al boilerului și încălzirii, prizele de 12v și TV sa rămână crem....nu îmi place. Prefer un adaptor mai de calitate și am cumpărat și un ștecher de Anglia mai solid și mi-am făcut un prelungitor cu triplu. Așa că mai gândește-te daca merita.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan
în urmă cu 5 ore, Dana.c a scris:

Ah, trebuie sa ii schimb prizele.  Toate sunt pe model de anglia

 

Sau poți folosi adaptoare pentru fiecare priză ..... cred că e mai ieftin decât să schimbi prizele.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin P.

Salut, eu am gasit in Dedeman adaptoare rezistente, suporta mult ...am montat la fiecare priza

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan Ionut

Sa o stăpâniți sănătoși și numai vacante minunate sa aveti cu:cu-rulota: :noroc:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dana.c

Am mers la Thalatta si ne-a parut rau. Am mers in fiecare zi la plaja în  Azapiko. Nah...de acum o sa ne documenta mai mult înainte de plecare. 

20190808_161257.jpg

20190808_155731.jpg

IMG-20190808-WA0025.jpg

IMG-20190808-WA0039.jpg

IMG-20190808-WA0064.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalin Visan

Ce te-a nemulțumit? Dacă ești bună, ajută-ne să nu greșim și noi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dana.c
La 01.06.2019 la 18:10, Vasile Oae a scris:

Momentan eu am renunțat la ideea de a schimba prizele englezești. Au o culoare crem pe care nu o găsesc. Să pun prize albe, iar părțile de comanda al boilerului și încălzirii, prizele de 12v și TV sa rămână crem....nu îmi place. Prefer un adaptor mai de calitate și am cumpărat și un ștecher de Anglia mai solid și mi-am făcut un prelungitor cu triplu. Așa că mai gândește-te daca merita.

Am facut fix asa cu prelungitorul si functioneaza perfect. Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dana.c
La 09.08.2019 la 0:52, Catalin Visan a scris:

Ce te-a nemulțumit? Dacă ești bună, ajută-ne să nu greșim și noi.

Campingul este foarte ok, conditiile foarte bune. Problema mea a fost ca am platit in avans 400 de euro, iar cand am ajuns acolo am realizat ca ar fi fost mai interesant sa nu avem nimic platit si sa hoinarim din plaja in plaja. Azapiko mi-a ramas in suflet, dar toata zona a fost faina. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dana.c

Saptamana trecuta am constatat ca nu mai merge frigiderul nici pe electric si nici pe gaz si nici incalzirea pe gaz. Frigiderul a mers anul trecut, dar incalzirea am folosit-o doar pe curent si nu am verificat daca a mers sau nu pe gaz. Ce sfaturi imi dati? Ce sa verific? Pe cine imi recomandati sa o repare aici in Cluj?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vasile Oae

Trebuie o verificare sistematică: in primul rand verifica aragazul sa vezi sa nu fie probleme la butelie/regulator.

Verifica robinetele sa nu fie vreunul închis.

Trebuie urmărit pe vizorul frigiderului daca se vede vreo licărire ceva.

Daca se aprinde flacăra și nu răcește, cum nici pe electric nu răcește, este posibil sa fie o problema la circuitul cu amoniac.

Pt verificare ar trebui scos afară și varianta cea mai simpla ar fi de dat peste cap. Poate a cristalizat amoniacul și a înfundat vreo țeavă. Trebuie lăsat 10 min pe fiecare parte și trebuie să se audă gâlgâind prin țevi.

Daca nici așa nu merge trebuie căutat un frigotehnist sau alt frigider. Când e afara se pot măsura cele două rezistente de 12 și 220V și verificat termoostatul pt 220V. Poți alimenta rezistenta de 220 și să vezi daca încălzește.

E ciudat că nu merge soba. Aici nu este decât un arzător care încălzește corpul sobei. Doar de verificat circuitul de gaz. Aprinderea.

Bafta!

Modificat de Vasile Oae
Am uitat ceva de scris
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S
La 26.06.2020 la 0:56, Dana.c a scris:

Saptamana trecuta am constatat ca nu mai merge frigiderul nici pe electric si nici pe gaz si nici incalzirea pe gaz. Frigiderul a mers anul trecut, dar incalzirea am folosit-o doar pe curent si nu am verificat daca a mers sau nu pe gaz. Ce sfaturi imi dati? Ce sa verific? Pe cine imi recomandati sa o repare aici in Cluj?

Vorbește cu Mario de la Alba Iulia , te rezolva el ..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dana.c
La 28.06.2020 la 13:32, Sorin S a scris:

Vorbește cu Mario de la Alba Iulia , te rezolva el ..

Si cum il gasesc? 

Ps. Trebuie sa imi vand un rinichi sa platesc? 😁

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.