Ionut C.

Campervan Fiat Ducato L3H2

3 postări în acest subiect de discuţie despre Campervan Fiat Ducato L3H2

Campervan Fiat Ducato L3H2

Ionut C.

Pentru ca am inceput alt proiect, scot la vanzare campervan Ducato. Masina a fost revopsita integral. Se afla intr-o stare tehnica foarte buna. Are cca 120000 km, si cred ca sunt reali. Am cumparat-o la 116000, am facut doua drumuri in Germania cu ea, fara cea mai mica problema.
Configuratia este urmatoarea: pat transversal pe spate, deasupra portbagajului, baie la mijloc, iar in fata baii este un loc de servit masa care se poate transforma intr-un pat de cca 175 cm.
Mentionez ca nu este terminata, deci se poate modifica putin configuratia, pentru doritori. Se pot face doua paturi suprapuse in spate, se poate proiecta mobilierul interior, se pot alege materiale si culori. 
Baia este finalizata, WC rotativ cu caseta, evacuare din exterior, dus si chiuveta de colt.
Pretul se discuta doar la fata locului, se poate livra in stadiul actual ori finisata integral.

• Like 1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Fejer Antal

Niste poze cred ca ar ajuta. Mult succes la vanzare:noroc:

Link către postare
Ionut C.

1.jpg

3.jpg

20170818_164752.jpg

• Like 3

Link către postare

Anunt !
XGO Autorulote - unic importator in Romania pentru XGO Dynamic model 2020 - Fiat/Rimor si NOBEL ART, modele 2020 - Ford/Roller Team.
Preturi incepand de la 30.000€
www.xgoautorulote.ro,

• Conţinut similar

• Dan Varga
      de Dan Varga
          Nu vreau sa va stresez cu demonii care imi dau tarcoale dar am ajuns la o anumita maturitate cerebrala si intradevar acest gand nu imi da pace.
          Vreau sa tineti cont de experienta voastra de proprietari de rulote, sau autorulote si sa ma ajutati cu argumente pro sau contra.
      Sunt sofer de meserie si puteti sa-mi legati nu una si trei rulote ca le parchez unde trebuie.
      Incerc sa va expun uu pic situatia mea: in timpul liber, impreuna cu fiul meu practicam un off road mai soft, am facut parte si din staf-ul de organizare a mai multor competitii de genul acesta la noi in CENTRU, ( cum imi place sa spun ).Ei, in multele adunari de off, eram cu cortul, care cred ca mi-a ramas mic.

Mi-ar place si rulota dar va trebui sa o adaptez ptr. terenul din zona , sa am unde sa stau si sa stauu si .....deja visez , dar si o autorulota gen VW Syncro , sau mai mare dar 4x4.
      Necazul il am din partea consoartei, ea este adepta hotelului, dar ideea este ca vreau sa o pun in fata faptului implinit , am luat agregatul , bagajele sus si ura , in concediu.
      Dar cred ca in prima faza am sa inchiriez pe rand, una dintre............ optiunile mele, sa vedem ce efect au asupra noastra.
      Oricum incerc sa fiu receptiv la orice sugestie , sfat si sper sa nu treaca mult sa ne gasim intr-un camping la un pahar de vorba.
      Multumesc si cred ca am deschis unde trebuie acest topic!

foto
    • Paul Marina
      de Paul Marina
      Salutare!
      Construiesc o autorulota intr-un peugeot boxer si as avea nevoie de informatii legate de legislatia referitoare la instalatia de gaz in autorulote.

Ce am: un aragaz cu doua arzatoare compatibil pentru gaz natural si gpl.

Ce vreau: o butelie gpl, eventual re-incarcabila. De ce gpl: vreau sa folosesc si in tara si in strainatate in diferite tari. De ce reinvarcabila: stiu ca in strainatate nu e asa de comuna practica cu datul la schimb a buteliei.

Din ce am vazut pe forum, autorulotele au un compartiment special cu deschidere din afara unde sta butelia. E necesar? Pe youtube, am vazut ca uk accepta si un compartiment sigilat in interiorul masinii, dar cu gaura de evacuare in podea. E necesar?

E nevoie de ceva proiect autorizat? E nevoie de avize?

Va rog sa ma trimiteti catre orice sursa de unde as putea sa iau criteriile de validare penteu o astfel de instalatie.

Mentionez ca vreau sa duc autorulota la rar la bucuresti pentru verificari ca sa-i scrie si in acte ca e autorulota.

Va multumesc mult!

• George G
      de George G
      Salutare,

Sunt George din Brasov, 34 de ani si imi plac camperele
      De aproximativ 1 an am inceput sa ma gandesc serios la convertit o duba in camper. Inca sunt la stadiul de proiect. Mi-a placut foarte mult VW Transporter T5 si T6, insa mi-am dat seama ca nu e suficient spatiu pentru dotari decente. Ulterior m-am uitat la Renault Master, VW Crafter, apoi Sprinter, insa dupa o serie de documentari am ajuns la concluzia ca Peugeot Boxer sau fratii lui gemeni sunt cele mai mari din clasa lor. 
      Cautand un Boxer H3L4 am dat peste o ambulanta Ducato, iar de atunci ma gandesc serios sa achizitionez o ambulanta cu MTMA 3.5T.
      Ma incanta pentru ca unele au zona din spate putin mai mare, au instalatia electrica si izolatia facute.
      Totusi, la noi pana acum nu s-a incumetat nimeni. Ce imi scapa din vedere in entuziasmul meu?
    • Vlad Carciumaru
      de Vlad Carciumaru
      Cort universal rulotă cu montare pe șină.
      280x300cm
      Complet cu bețe de fibra, covor și țăruși.
      În ambalajul original. 
      500ron, transport inclus sau o reducere pentru ridicare de la Brăila; precizați că sunați după forum. 
      0771045128

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.