Vlad Carciumaru

Beyerland 400 cu mover

5 postări în acest subiect de discuţie despre Beyerland 400 cu mover

Beyerland 400 cu mover

Vlad Carciumaru

**numerele de transit valabile pana la 27 Septembrie**

Rulota Beyerland 400 import Olanda
Fabricatie 93, loc de dormit 2-3 persoane
Mover pentru manevrarea rulotei fara a fi cuplata la masina
Baterie 105Ah
Chiuveta si aragaz inox
Frigider la 12v/230v si gaz de la butelie
Incalzire Truma pe gaz
WC fix cu golire exterioara
Interior foarte bine intretinut
Anvelope 2016
Cupla anti-balans
Geamuri cu jaluzele atermice si plase de tantari
Veranda exterioara
670kg greutate, MMA 1000kg.
Toate documentele in vederea inmatricularii.
Totul functional
Rulota a avut un singur proprietar, este foarte curata si ingrijita

2200€

0771045128

DSCN0600_1024x768.JPG

DSCN0601_1024x768.JPG

DSCN0602_1024x768.JPG

DSCN0603_1024x768.JPG

DSCN0605_1024x768.JPG

DSCN0619_1024x768.JPG

DSCN0620_1024x768.JPG

DSCN0625_1024x768.JPG

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cristian Bednar

Se tine bine pentru varsta ei. Spor la vanzare

Link către postare
Costica V.

Arata f.bine!! Bafta la vanzare!!
PS: Pisoii intra in dotare/pret?? (:amuzat:)

• Like 1

Link către postare
Fejer Antal

Arata frumos si bine intretinut. Bafta la vanzare:noroc:

Link către postare
Vlad Carciumaru

Rulota s-a vandut, pisoii au ramas.

• Like 2

Link către postare
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

• Conţinut similar

• Lucian Pop
      de Lucian Pop
      Salutare,  
      Vreau sa cumpar o baterie agm 12v de max 15 ah pentru a o folosi la aplicatii precum: duș portabil cu pompa, pompa pentru scos/mutat apa sau ventilator pentru aprins focul cum am vazut la @Dan Armeanu. 

Apoi sunt curios care ar fi cea mai buna solutie pentru incarcarea ei off camping. O pot incarca direct din controllerul solar pe load 12v? 

• NLaurentiu
      de NLaurentiu
      Salutare, colegi!

In acest topic, vreau ca fiecare sa spuna ce face cu rulota in perioada iernii, cand este la pastrare.

Ce fac eu:

Tin rulota impachetata cu o prelata speciala: 

Aerisesc la 2-3 saptamani: 

Am pus un dezumidificator clasic, cu 450 g silicat si un rezervor de 500 ml: 

In interiorul rulotei las toate usile si compartimentele deschise. 

De asemenea, in rulota am lasat un ceas electronic cu termometru si higrometru. Acesta imi poate afisa valorile maxime si minime inregistrate. Cand plec de la rulota,  resetez aparatul, pentru a vedea diferentele data viitoare cand vizitez rulota.

In intervalul 30 noiembrie - 27 decembrie 2018, am avut o temperatura minima de -11, 1 grade C, respectiv o maxima de +7, 4 grade C. Pentru acelasi interval de timp, umiditatea minima a fost de 61 %, iar cea maxima de 85 %. Cand am ajuns la rulota erau +4, 1 grade C si 77 % umiditate.
      Minime:  Maxime:  Pe moment: 

Ultima oara, pe 27 decembrie, am gasit rezervorul dezumidificatorului aproape plin. La aerisirea precedenta, rezervorul era gol, de aici si surprinderea mea. De asemenea, valorile inregistrate de higrometru au fost asemanatoare perioadei precedente (18-30 noiembrie: minime de -5, 9*C/60 %, respectiv maxime de +6, 2*C/81 %). De fiecare data cand aerisesc, deschid larg toate geamurile, trapele si usa timp de o ora, o ora jumatate. Inainte de a inchide rulota,  incerc sa petrec cat mai putin timp in ea, pentru a nu lasa umezeala prea multa din aerul expirat. De aici si nedumerirea mea: de ce s-a strans atata apa? Singura diferenta notabila a fost intervalul de timp 12 zile vs. 27 de zile. O alta diferenta a fost cand am golit dezumidificatorul de apa la ultima vizita. Am gasit slicatul imbibat cu apa in partea inferioara, spre deosebire de precedenta vizita, cand era uscat. Silicatul are un timp de activare?
    • Vana Petre
      de Vana Petre
      Vand mover rulota complet, format din cele 2 motoare, sistem de fixare, controler si telecomanda, marca "Carver". Este in stare perfecta, se preda cu proba! Pozele sunt reale.
      Pret 450€.
      Tel. 0752173334.

• ZENO
      de ZENO

• Tibi Borza
      de Tibi Borza
      Salut si bine v-am gasit,

Dupa ce am pus rulota la iernat. Pot spune ca varianta 3 insi cu dai si trage si impinge nu imi este la indemana si as vrea sa pun un mover pe casuta. Avand in vedere ca avem de gand sa iesim cu ea la primavara am vreo 3 luni de cautat si facut teme de casa "cu si despre mover'e". Asa ca va intreb pe voi:

- Stiti/recomandati vre-un model anume de mover? Am citit discutiile deschise pe acest forum (la sectiunea mover)
      - Am inteles ca un sh ar fi in jur de 500-600 si unul nou 750+ eur + montaj. Aveti vreo parere pro/contra despre cele sh vs unul nou? Ar trebui sa ma uit/orientez dupa ceva anume? Desi nu este o diferenta mare, as vrea sa stiu ce optiuni am si in ce investesc.
      Daca am omis ceva, hai cu cartoful fierbinte

Multam fain,
      Tibi
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.