Davieboy

Salutari din comunitatea de RVs si Campers din SUA

23 postări în acest subiect de discuţie despre Salutari din comunitatea de RVs si Campers din SUA

Salutari din comunitatea de RVs si Campers din SUA

Davieboy

Buna ziua,

Ma bucur sa fiu printre voi. Va transmit salutari cordiale din partea comunitatii de sud-est a Americii. Sunt repatriat recent dupa 31 de ani in America. Ultimii ani i-am petrecut in in Georgia si Sud Carolina. In 2016 am cumparat un camper Play Mor, model al anul 2000. Are 37 de feet (aproape 12 metri). L-am adus in Romania, pe vapor si doar ce l-am parcat (ieri), pe o proprietate personala in judetul Vaslui.

Bine v-am gasit.

20160813_172447.jpg

• Like 8
  • Upvote 4

Distribuie această postare

Link către postare

Flavius Ivan

:default_bun_venit: @Davieboy :noroc:

Frumos atelajul! Să îl stăpânești sănătos! :OK:

Link către postare
Dragos M

Bun venit in comunitatea ForumRulote.ro ! :salutare!:

Frumoasa tare rulota, dar cu 12 metri destul de greu de mers prin Romania... si mie mi-ar placea ceva cat mai mare dar aici la noi abia ma descurc cu 7 metri :default_big_grin:

Link către postare
Daniel P

Bun venit alături de noi @Davieboy ! :salutare!:

Așteptăm cu interes prezentarea frumoasei tale rulote, însoțită de cât mai multe poze, în secțiunea Rulota mea ...:default_bun_venit:

Link către postare
Vana Petre

Fii binevenit printre noi! :salutare!:...chiar daca "noi cu rulote, tu cu TIRul"...:default_emoticons-animated-3:

• Like 1

Link către postare
Drinovan Ovidiu

Bun Venit @Davieboy!

Frumos si incapator echipamentul de campare! Daca il conectezi la utilitati nici nu-ti mai trebuie casa!xD

O sa fie interesant sa circuli cu el, dar nu imposibil! Probabil noi nu suntem obisnuiti!:) Oricum este WOW!

Iesiri frumoase si te asteptam cu impresi! :default_sun33:

Link către postare
Eusebiu Cretu

Salutari si :default_bun_venit:

Link către postare
Ovidiu Cica

Pune ceva poze si din interior sa vaza si ochiul nostru !

Cu ce animal tragi hangarul?

Ai adus si pick-up ul ?

Anyway:Welcome !

Link către postare
Irina Ursache

Bine ai venit pe forum si revenit in Ro! Sa ne anunti si pe noi pe unde poti merge cu bijuteria ta, noi avand in Dethleffs de peste 8 m.... :)

Link către postare
Adrian Mihai

Welcome !!!

mai adaug o curiozitate celor enuntate deja: cat a costat transportul din SUA pana in Romania ? 

Link către postare
Mihai-Arad

@Davieboy :default_bun_venit:

:default_109: , ... pe drumurile patriei, cam greu (dar nu imposibil).

Greu pentru ca-s tot alea pe care le-ai lasat candva in urma .....

N-am reusit sa le "reparam" si nici de zugravit n-am reusit ceea ce-a construit "tovarasul".

""Nicăieri nu-i ca, acasă ! ""

Modificat de Mihai-Arad
Icon

Link către postare
Alin Ifrim

Bun venit. Frumos"agregatul". 

Link către postare
Danut Capra

:default_bun_venit:

Link către postare
Costica V.

:default_bun_venit:    :noroc:

Link către postare
Cristian Bednar

Oho. Daca se face clasament de rulote risti sa fi ales primar printre noi ?. Bine ai venit inapoi in Romania si printre noi. Iesiri faine sa ai si asteptam prezentarea utilajului in sectiunea dedicata rulotei.

• Like 1

Link către postare
Davieboy

Multumesc tuturor pentru urarile de bine. Am cumparat rulota cu intentia de a locui in ea in timp ce-mi construiesc casa, apoi am sa incerc sa o vand. Din pacate trebuie sa vand si pickup truckul care o trage deoarece are vre-o 7 tone si ai nevoie de set-up'ul care il am pe pickup truck ca sa o poti trage. Am cumparat-o ieftin ($ 6, 500.00) si am remodelat tot interiorul; pereti podele, tavane! Cred ca am facut mai bine de 2000 de poze de-alungul procesului de renovare. Le voi posta pe un acont de gmail ca sa pot fi vizionate de cei care doresc sa-si faca reparatii personale. Voi posta si niste poze din interior in viitorul apropriat. Deocamdata am multe lucruri personale 'claie peste gramada' in interior si abia imi pot face drum de la un capat la altul al rulotei. Costul transportului rulotei si a pickup truck'ului care o trage a fost de $ 7, 500.00 din Savannah GA. (USA) pina in Zeebrugge (Belgia) - cel mai ieftin transport pe care l-am putut gasi (o companie din NJ, USA). Toate vehicolele care le vedeti in poze m-au costat aproximativ $ 13, 000.00 sa le aduc din Atlanta, GA. (USA) pina in Vaslui (RO). Deocamdata sunt 'dry camping' - nu sursa de apa, nu sursa de curent electric. Am umplut tankul de apa inainte sa parchez si am un generator de 10, 000 W care imi da vre-o 25L la suta de km :-P ... si se pare ca v-a trebui sa rezist asa inca cel putin 3-4 saptamani.

Am atasat cateva poze unde am poposit definitiv. 

Voi reveni cu un topic nou, cu intrebari tehnice.

Multumesc tuturor.

20180902_160555.jpg

20180902_160634.jpg

• Like 2
  • Upvote 2

Link către postare
Raul G

Bun venit printre noi

Link către postare
Fejer Antal

:default_bun_venit:Salutare și bun venit în această comunitate:noroc:

Link către postare
Marius Dan

:default_bun_venit:si spor la treaba!

Link către postare
Cristian Bednar

Nevasta-mea se plange ca am multe in jurul casei... abia astept sa se trezeasca sa ii arat pozele cu utilajele tale ?. Foarte misto si spor la constructie. Asteptam cu interes pozele de la renovarea rulotei. 

• Like 1

Link către postare

Anunt !
XGO Autorulote - unic importator in Romania pentru XGO Dynamic model 2020 - Fiat/Rimor si NOBEL ART, modele 2020 - Ford/Roller Team.
Preturi incepand de la 30.000€
www.xgoautorulote.ro,

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Conţinut similar

• Dan Varga
      de Dan Varga
          Nu vreau sa va stresez cu demonii care imi dau tarcoale dar am ajuns la o anumita maturitate cerebrala si intradevar acest gand nu imi da pace.
          Vreau sa tineti cont de experienta voastra de proprietari de rulote, sau autorulote si sa ma ajutati cu argumente pro sau contra.
      Sunt sofer de meserie si puteti sa-mi legati nu una si trei rulote ca le parchez unde trebuie.
      Incerc sa va expun uu pic situatia mea: in timpul liber, impreuna cu fiul meu practicam un off road mai soft, am facut parte si din staf-ul de organizare a mai multor competitii de genul acesta la noi in CENTRU, ( cum imi place sa spun ).Ei, in multele adunari de off, eram cu cortul, care cred ca mi-a ramas mic.

Mi-ar place si rulota dar va trebui sa o adaptez ptr. terenul din zona , sa am unde sa stau si sa stauu si .....deja visez , dar si o autorulota gen VW Syncro , sau mai mare dar 4x4.
      Necazul il am din partea consoartei, ea este adepta hotelului, dar ideea este ca vreau sa o pun in fata faptului implinit , am luat agregatul , bagajele sus si ura , in concediu.
      Dar cred ca in prima faza am sa inchiriez pe rand, una dintre............ optiunile mele, sa vedem ce efect au asupra noastra.
      Oricum incerc sa fiu receptiv la orice sugestie , sfat si sper sa nu treaca mult sa ne gasim intr-un camping la un pahar de vorba.
      Multumesc si cred ca am deschis unde trebuie acest topic!

foto
    • Lucian Pop
      de Lucian Pop
      Salutare prieteni,

Vreau sa merg curand cu rulota la lacul Petrimanu sau Galbenu. Plec din Valcea si as vrea sa stiu cum este drumul pana sus. 
      Am vazut ca ar fi 3 posibilitati:
      1. de la ciungetu
      2. de la peștera Polovragi
      3. pe drumul strategic Transalpina

Care ar fi cea mai buna solutie ptr mine? O sa plec cu o honda cr-v 2.2 si rulota de 850Mma. 

Se poate campa usor acolo?
    • Vlasin Andreea
      de Vlasin Andreea
      Cu vreo 12 km înainte de Râmnicu vâlcea, în satul Bogdănești, comuna Bujoreni, într-un peisaj mirific, se găsește  cel mai nou camping  pentru rulote și corturi.Fiind deschis  recent, nu te poți aștepta la teren plan cu gazon tuns la milimetru, dar utilitățile  sunt de nota 10:energie electrică,  apă de la rețea, băile cu dușuri cu apă caldă permanent, foarte curate.Proprietarii, Gigi și Mili Gaică, niște oameni de nota 12+, ne-au întâmpinat cu țuică și șuncă de casă, ne-au arătat împrejurimile și ne-au povestit de planurile lor.Au construit trei foișoare, cel mai mare cu zonă de bucătărie, au o căbănuță și o rulotă de închiriat, loc de grătare, plus 3 hamace în pădurea din spate.Noi ne-am simțit ca acasă, sigur vom reveni și vă recomandăm cu drag acest loc minunat.
    • Adam Adrian
      de Adam Adrian
      Salutare! De la cel mai ieftin camping(Sâncel, lacul Zetea), am mers la cel mai scump: Cheile Râșnoavei. Asta ne-a luat pentru o seara cat pentru tot sejurul de o săptămână. Cred că s-a mai discutat de acest camping. Conditiile sunt bune...normal! Dar cred că e campingul in care m-am simțit cel mai nașpa din cele cinci in care am fost săptămâna asta. Parca era ca la armata cu regulile (am făcut armata).Din câte am observat are clienți fideli din București și străini. In fine...un preț exagerat pentru condiții pe care mi-le-au oferit și celelalte(ba chiar mai mult daca mă refer la zona și priveliște). Aaa...mi- am adus aminte că am ajuns mai spre sud la jegmaneala.
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.