Alin Mihaila

Austria 2019

36 postări în acest subiect de discuţie despre Austria 2019

Austria 2019

Mihai-Arad
La 23.5.2019 la 13:42, Alin Mihaila a scris:

AMR 7 săptămâni... Parcă nu mai am răbdare. Am adunat informații peste informații, deja încep să fac rezervări pe la obiective, dar parcă mai e loc de optimizări...

 

:default_109:.... Da, daca-ti mai adaugi "vre'o" 7-10 zile la concediu.

Sfatul meu, NU fa din concediu un tur de forta (nu vei descoperi Austria in 3-5-15-25 zile;  lasa-i bucuria Legoland-ului copilului , creaza-i o amintire de neuitat; pentru voi, parintii, va ramane Austia, atat cat se poate de data aceasta; va mai fi un concediu; poate la anul legi Austria cu Elvetia (?).

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Alin Mihaila
2 minute în urmă, Mihai-Arad a scris:

 

:default_109:.... Da, daca-ti mai adaugi "vre'o" 7-10 zile la concediu.

Sfatul meu, NU fa din concediu un tur de forta (nu vei descoperi Austria in 3-5-15-25 zile;  lasa-i bucuria Legoland-ului copilului , creaza-i o amintire de neuitat; pentru voi, parintii, va ramane Austia, atat cat se poate de data aceasta; va mai fi un concediu; poate la anul legi Austria cu Elvetia (?).

Nu va fi un tur de forța. Îmi organizez astfel concediile de vreo 4 ani. Dacă arunci o privire pe excell-ul meu, vei vedea că 7 zile sunt pentru relaxare in zona Wolfgangsee. Cam așa facem mereu... La anul? Hmmmm... pentru la anul am alt proiect, Țările Baltice + Sankt Petersburg :default_big_grin:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Mihaila
48 minute în urmă, Mihai-Arad a scris:

P.S.

Deci, daca nu gasesti in Camping Wien Neue Donau , ai sanse 1.000 (o mie) % sa gasesti in cele doua.

(te-ai uitat "oleaca" pe site-ul WIEN , ce fel de evenimente culturale sunt in perioada aleasa? cu siguranta Papa Francisc nu apare, asa ca aglomeratie nu va fi; concerte POP /Rock /Jazz... "Mini-Untold" nici vorba ). Sau  AICI (alte info)

17.7. Bon Jovi (Ernst-Happel-Stadion, Tickets Tel. 01 96096, www.oeticket.co ... Mda, nu e chiar ce mi-am dorit...:default_109:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

@Alin Mihaila 

.... He-he-heeee, ai vazut de ce ti-am scris despre site-ul WIENA ? Acolo gasesti "cele mai mici detalii" , ...alea la care nu te gandesti c-ar putea sa-ti rapeasca 1-2-3-5 h din vacanta /traseu/obiectiv... Dar stai linistit, cei mai multi vor veni cu BUS, tren, U-Bahn , ...etc. Langa Ernst-Happel-Stadion sunt cel putin trei P+R (Park + Ride). Unul este 

Parkhaus P+R Erdberg - Wien (1.800 locuri) , un altul este  P+R Donaustadtbrücke (vreo 600 locuri). O lista cu P+R  din Viena , am postat intr-un alt topic.

Dar sa revin la subiectul topicului... Vei gasi loc in CP ales.

P.S. Poate voi ajunge la ...Wolfgangsee ( in acea perioada). Poate ! :default_109:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
28 minute în urmă, Alin Mihaila a scris:

La anul? Hmmmm... pentru la anul am alt proiect, Țările Baltice + Sankt Petersburg

 

Te invidiez (la modul ala, drag/frumos/calduros) pentru ... St. Petersburg ! Tarile Baltice imi raman (doar) asa, ...oricand !:default_109:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Mihaila
12 minute în urmă, Mihai-Arad a scris:

@Alin Mihaila 

.... He-he-heeee, ai vazut de ce ti-am scris despre site-ul WIENA ? Acolo gasesti "cele mai mici detalii" , ...alea la care nu te gandesti c-ar putea sa-ti rapeasca 1-2-3-5 h din vacanta /traseu/obiectiv... Dar stai linistit, cei mai multi vor veni cu BUS, tren, U-Bahn , ...etc. Langa Ernst-Happel-Stadion sunt cel putin trei P+R (Park + Ride). Unul este 

Parkhaus P+R Erdberg - Wien (1.800 locuri) , un altul este  P+R Donaustadtbrücke (vreo 600 locuri). O lista cu P+R  din Viena , am postat intr-un alt topic.

Dar sa revin la subiectul topicului... Vei gasi loc in CP ales.

P.S. Poate voi ajunge la ...Wolfgangsee ( in acea perioada). Poate ! :default_109:

Pe 17.07 plec din Viena, si asta destul de devreme, dar ma gandesc că fanii Bon Jovi vor veni din 16.07... In fine, nu-i un capăt de țara.

In cazul în care ajungi în zona lacurilor, ne auzim...

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Mihaila

Având în vedere că nu am putut rezerva un loc în camping-ul Wien Neue Donau, am zis sa mai caut prin împrejurimi o alternativă. Am găsit un camping la aproximativ 30 km de centrul Vienei, intr-o zonă liniștită. Prețul este cu 15 euro mai mic, adică 26, 5 euro. http://camping-wienerwald.at/

Voi reveni cu impresii la întoarcere.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Drumuri bune și vacanță frumoasă îți doresc @Alin Mihaila ! :OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Mihaila

Are cineva informatii despre un camping decent in Bratislava? Am cercetat putin si am gasit un camping, dar review-urile nu sunt cele mai bune...
Multumesc anticipat!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Am răsfoit forumurile din Italia și toate sfaturile sunt de a sta în camping la Viena, iar de aici cu mașina la Bratislava deoarece nu sunt deloc dotati cu campinguri decente asa cum ar fii de exemplu veri lor din Praga care au o ofertă destul de buna.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Mihaila
52 minute în urmă, Raul G a scris:

Am răsfoit forumurile din Italia și toate sfaturile sunt de a sta în camping la Viena, iar de aici cu mașina la Bratislava deoarece nu sunt deloc dotati cu campinguri decente asa cum ar fii de exemplu veri lor din Praga care au o ofertă destul de buna.

Pfuuu, cam greu de facut asta... Mai cercetez.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.