Cris

Camping de Oude Wilg ( La Salcia Batrana)

2 postări în acest subiect de discuţie despre Camping de Oude Wilg ( La Salcia Batrana)

Camping de Oude Wilg ( La Salcia Batrana)

Cris

Pentru ca nu l-am gasit in nici o postare de aici, voi scrie eu cateva cuvinte despre el.

Campingul este situat in Carta- Sibiu, foarte aproape de drumul spre sau dinspre Transfagarasan. Se ajunge foarte usor, drumul este bun. Este un camping maricel, sunt destule locuri atat pentru rulote cat si pentru corturi. Se gasesc destule locuri chiar la umbra copacilor. Este un loc linistit si foarte bine administrat. In interior gasesti o bucatarie unde poti prepara ceva rapid si unde-ti poti spala vasele, toaletele sunt extrem de curate dotate cu hartie igienica si sapun lichid , dusurile au in permanenta apa calda. Exista si o casuta pentru copii unde acestia se pot juca in voie cu diferite jocuri ce le dezvolta perspicacitatea, atentia, etc. Tariful este de 15 lei/ persoana. Sunt acceptate si animalele de companie.Se poate pleca pe diferite trasee existand si trasee de mtb. Din acate am stat doar o noapte si nu am apucat sa fac poze, asa ca, sa nu-mi cereti sa postez foto.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mircea

Am fost si noi acum 2 ani la acest camping si il recomandam cu caldura. Am solicitat si energie electrica si am platit 45 lei pentru 2 persoane. Din DN1 (E68), se intra pe DJ 105 D si dupa ce se traverseaza calea ferata si se intra in comuna, sunt indicatoare si este foarte usor de gasit. Il gasiti si pe Google Maps. Nu uitati sa vizitati si Biserica Fortificata din comuna.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.