6 postări în acest subiect de discuţie despre Servicii Rulote Bucuresti

Servicii Rulote Bucuresti

Ionut C.

Oferim servicii pentru rulote si autorulote:
- consultanta si montaj accesorii
- consultanta si montaj sisteme fotovoltaice
- reparatii structuri rulote si autorulote
- lucrari de intretinere periodica (remasticare, gresat, igienizare bazine de apa cu ultraviolete).
- spalat interior si exterior, detailing, tratament mobilier, polishare, vopsitorie
- conversii campervan

Programari la telefon 0785226373

• Like 4
  • Upvote 2

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Catalin Visan

Niste preturi ceva - macar orientative. Aveti si piese de schimb. ( ferestre... etc)?

Link către postare
Ionut C.

Preturile diferă în funcție de complexitatea lucrării. Nu sunt chiar mici, întrucât este vorba de manoperă calificată. Fiecare lucrare este evaluată detaliat, vi se explică problemele și modul de soluționare,   se face o ofertă,   iar în cazul în care sunteți de acord, acel preț rămâne final. 

Calitatea lucrărilor și mulțumirea clienților este principala noastră grijă. 

Piese (noi) procurăm de la cei care se ocupă cu importul. Noi ne ocupăm de consultanță, achiziție și montaj, scutindu-vă de orice grijă. 

Materialele folosite pentru reparații sunt atent selecționate, prelucrate si apoi tratate pentru obținerea unor lucrări de înaltă calitate. 

Dacă aveți probleme,   sunați pentru o programare. Nu vă costă nimic. 

• Like 3

Link către postare
Ionut C.

Modificam instalatii electrice, realizam trecerea integrala a sistemului de iluminat pe 12V. Rezolvam inlocuirea tuturor becurilor si a tuburilor cu neon cu lampi cu LED la 12 V, lumina calda sau rece, dupa dorinta. Adaptam LED la orice corp de iluminat, pastrand aspectul original al rulotei.

Montam regulatoare de tensiune, invertoare 12V - 230V,   automatizari, accesorii.

• Like 3
  • Upvote 2

Link către postare
Ilie Minea

In ce zona se afla atelierul?

Link către postare
Ionut C.

Zona fabricii de bere Tuborg. 

Link către postare

• Conţinut similar

• Mihai P
      de Mihai P
      Cand am cumparat rulota (acum doua - trei saptamani) am constatat la verificare ca are podeaua usor infiltrata langa rezervorul interior de apa curata (sub bancheta, in zona osiei).
      Am luat-o asa si m-am apucat de reparat.

Cel mai important - sa ma asigur ca rezervorul a fost sursa apei. Am mers in sus pe perete si nu ajunge sub geam (e clar ca peretele a “supt” de jos in sus, nu s-a prelins pe el), nu ajunge nici macar la busonul extern de alimentare cu apa). Am verificat sina de jos, e masticata f bine. Ramane doar rezervorul, care avea gaurit furtunul de alimentare. O sa intre si rezervorul in probe, sa ma asigur ca nu are vreo fisura.

Am demontat bancheta care acoperea zona, sa pot lucra cum trebuie.

Am dat linoleul la o parte.

Am inceput sa curat partea putreda si am avut surpriza sa gasesc niste termite mutate in polistiren, asa ca am taiat suficient cat sa ramana lemn sanatos si polistiren curat - vezi pozele. Preventiv, am dat si cu un spray de gandaci / furnici pe toata zona.

Acesta e stadiul lucrarii azi. 

Ceva idei, sugestii si / sau reclamatii pana acum?

• Lucian Pop
      de Lucian Pop
      Salutare,
      Iarasi va cer parerea, sper sa ma mai suportați 😂.
      Am de ales intre un panou fotovoltaic mono de 280w sau doua de 150w. Diferenta ar fi ca ce de 280w il gasesc la 750ron (fabricatie China) si necesita un singur set de colțare iar 2x panouri de 150(tot China) = 1100ron.

Intentionez sa montez regulator tracer mppt de 20 sau 30a.
    • Lucian Pop
      de Lucian Pop
      Salutare,
      Este cineva disponibil pentru montajul unui sistem fotovoltaic saptamana viitoare? 
      Rulota o am in zona Vâlcea. Ma pot deplasa in judetele apropiate sau pot plati deplasarea. 
    • Cornea Alexandru
      de Cornea Alexandru
      Buna ziua,

Din pacate am descoperit la nou achizitionata rulota niste probleme cu infiltratii. Puteti sa imi recomandati un service in Cluj-Napoca care se ocupa de asa ceva?
      Eu am gaslit asta pe net.

Multumesc anticipat.

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.