Mihai Bucur

Valea Oituzului

4 postări în acest subiect de discuţie despre Valea Oituzului

Valea Oituzului

Mihai Bucur

Va salut!

Stie cineva daca se poate campa zilele astea pe Valea Oituzului in zona acestui off-camping?

A postat cineva poze cu un peisaj foarte frumos de acolo, dar in conditiile codului rosu pe jud. Covasna nu stim daca se poate sta acolo.

Daca are cineva informatii sigure, i-as fi recunoscator.

Screenshot_20180630-122314.png

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Radu Catalin

@Mihai Bucur Cred ca eu am pus acele poze, si te sfatuiesc ca in aceste zile sa stai linistit acasa, sau unde crezi tu ca esti in siguranta. Zona aceea e chiar pe malul apei, iar in zona e cod rosu de inundatii !!!!

Mai asteapta cateva zile ... E posibil ca weekendul viitor sa fie ok... desi cred ca ar trebui sa mai treaca ceva pana se va usca zona.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Bucur
în urmă cu 10 ore, Radu Catalin a scris:

@Mihai Bucur Cred ca eu am pus acele poze, si te sfatuiesc ca in aceste zile sa stai linistit acasa, sau unde crezi tu ca esti in siguranta. Zona aceea e chiar pe malul apei, iar in zona e cod rosu de inundatii !!!!

Mai asteapta cateva zile ... E posibil ca weekendul viitor sa fie ok... desi cred ca ar trebui sa mai treaca ceva pana se va usca zona.

Cam tarziu :default_109: Deja am fost acolo. Initial am inaintat vreo 30-40 m bine,  fara probleme. Cand am vrut sa intorc ptr. a pozitiona camperul, am inceput sa patinez pe iarba. Am tot incercat sa ies cu manevre de balans. Apoi am pus la roti covorase, prosoape, crengute pt ca masina sa capete aderenta... in timpul asta singura care ma impingea era prietena mea. Am facut semn la cateva masini mari dar nu a oprit nimeni. Deja ne resemnasem, voiam sa ne apucam sa mancam si sa innoptam acolo. Cand  eram inauntru si pregateam masa, norocul nostru a fost ca a trecut o masina de pompieri care a oprit fara sa ii vad. Am reusit sa o urnim cu ei prin impingere, si asa cu greu... 

Pana la urma am plecat si am innoptat pe un drum pietruit aproape de Tg. Ocna, unde vrem sa mergem azi la spa-uri. O sa invat multe din patania asta:default_doh:Atasez si poze de la momentul cu pricinareceived_328872454315712.jpeg.bfd2d88167e1bdab7da92acbdae8373b.jpegreceived_328872420982382.jpeg.905f01c114123af7dbc0809b95ebc1df.jpegreceived_328872420982382.jpeg.905f01c114123af7dbc0809b95ebc1df.jpeg

received_328872407649050.jpeg

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Catalin

Mda... din pacate am vazut tarziu mesajul... Imi pare rau ca nu am fost de mare ajutor... Dar toti invatam cate ceva din astfel de patanii... Dar oare, pe viitor, mai facem aceleasi greseli ? Omenirea, in ansamblu, se pare ca nu invata nimic si tot repeta ciclic greselile trecutului... 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.