STAN MONICA-cRISTINA

O rulota

3 postări în acest subiect de discuţie despre O rulota

O rulota

STAN MONICA-cRISTINA

Sunt incepatoare in de-ale rulotelor, asa ca ca o sa-i rog pe noii mei prieteni de-aici sa ma ajute si pe mine cu un sfat. Doresc sa imi achizitionez o rulota fabricata dupa anul 2002, cu greutatea maxima autorizata pana in 1300 kg, pat matrimonial, wc, chiuveta, dus, baterie, cort, ..bine intretinuta, fara defecte.Am navigat pe diverse site-uri si pana la urma as alege intre urmatoarele modele: 1. Hobby de Luxe 460 ufe, Home Car, Swift Charisma, Dethleffs.

Ce sa aleg, de unde sa o achizitionez....si nu in ultimul rand cu cine as putea vorbi sa ma insoteasca pentru a o verifica, pentru acte..etc.

Bugetul: aprox. 4500-6000 euro

Multumesc, o zi frumoasa!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Flavius Ivan

Părerile sunt împărțite așa că mai bine alege ceea ce îți place ..... de unde o găsești pe cea potrivită ..... și încearcă să găsești un rulotist cu experiență din zona de achiziție care să vrea să te ajute în acest sens .... succes la căutări! :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalin Visan

Chiar dacă nu sunt cel mai în măsura sa te ajut pentru ca nu am încă rulota (abia la anul intenționez sa îmi cumpăr una) am sa iți arat ce îmi place mie și pe ce site "visez". Gusturile s-ar putea sa difere la  fel si numarul membrilor din familie (noi suntem 4).              Elddis Avante 534     

Elddis 534

Swift Challenger 500SE                                                                                                                                                                                                 

 

 

 Swift Challenger

 Abbey GTS Vogue 417                                                                                                                                                                                                     

Abbey vogue

 

 

 

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Kapolnai Denis
      de Kapolnai Denis
      Salut. Ma numesc Denis si sunt incepator in ceea ce priveste a detine o autorulota. Sper sa ma descurc si sa imi placă deoarece mi-am dorit mereu una...
        Trebe sa o pun putin in ordine estetic. In rest e totul ok chiar daca este cam veche ( din 85) dar are doar 46000 km.  
      A stat f mult timp oprita.....
       Astept sugestii din partea voastra la ceea ce trebuie sa fiu atent pt o pregatire optima. Va multumesc!
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.