Radu Catalin

Camping Vasskert, Sovata

12 postări în acest subiect de discuţie despre Camping Vasskert, Sovata

Camping Vasskert, Sovata

Radu Catalin

De 1 Mai am stat 3 nopti in camping Vasskert, Sovata. Totul a fost IMPECABIL: dusuri, toalete, bucatarie, peisaj, liniste.

Preț - 3 nopti, 2 adulti + 1 copil 12 ani + curent electric, auto+rulota = 260 lei. Mult, putin ? Habar nu am. Noi ne-am simtit excelent.

Este situat la intrarea in Sovata, până în statiune fiind cam 2 km. Prilej de plimbare :).. Pentru a intra cu rulota ar fi ok sa treceti de camping, sa mergeti până la primul sens giratoriu, sa va intoarceti si sa intrati in camping de pe sensul celalalt. Intrarea fiind destul de ingusta eu nu am reusit sa ma incadrez venind dinspre Praid... Dar poate nu sunt eu suficient de profi :)

In rest, numai de bine... si cateva imagini...

IMG_20180428_182241.jpg

IMG_20180428_182302.jpg

IMG_20180428_182316.jpg

IMG_20180428_182326.jpg

IMG_20180428_182333.jpg

IMG_20180428_182646.jpg

IMG_20180429_210311.jpg

IMG_20180429_210444.jpg

Modificat de Radu Catalin
  • Like 5
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Flavius Ivan

:bravo: Felicitări @Radu Catalin și :multumesc!: Mulțumim pentru poze :OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Felicitari si multumim pentru prezentare si imagini @Radu Catalin:OK::salutare!:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul Radulescu

Am si eu o intrebare:

Exista transport (mijloc de transport) intre acest camping si salina Praid?

Sa ne instalam cu autorulota in camping, si sa vizitam salina Praid...

Avem variante?

Multumesc.

 

PS: E vreun camping in localitatea Praid? Ca google nu ma ajuta….

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Catalin

Salut,

Din ce stiu, nu există nici un mijloc de transport dedicat intre camping si Salina Praid. Poate doar ceva curse locale Sovata-Praid, dar nu sunt convins. La Praid sunt 2 campinguri, cred, dar nu stiu sa fie deschise in această perioadă.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

In salina se poate cobora doar cu autobuzele lor. Nu stiu cat costa biletul, dar merita din plin.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Peter

Subscriu calificativului IMPECABIL. Un camping nu foarte mare, dar foarte bine organizat, vara plin de flori, curat si extrem de linistit dupa ora 22 , loc in care am beneficiat de ;respect

Citat:

 

pentru vecinul de camping.De asemenea si reteau electrica dimensionata corespunzator pentru necesarul din camping.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa
în urmă cu 3 ore, Radu Catalin a scris:

Salut,

Din ce stiu, nu există nici un mijloc de transport dedicat intre camping si Salina Praid. Poate doar ceva curse locale Sovata-Praid, dar nu sunt convins. La Praid sunt 2 campinguri, cred, dar nu stiu sa fie deschise in această perioadă.

 

Salut Radu,

Stii cumva cum se numesc camping-urile de la Praid ?

:multumesc!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sandu Silviu
La 08.04.2019 la 16:54, Fejer Antal a scris:

In salina se poate cobora doar cu autobuzele lor. Nu stiu cat costa biletul, dar merita din plin.

30 RON de adult. am fost acum doua saptamani dar sincer nu as putea sa zic ca merita din plin. La salina Prahova sau la Turda cum intri simti ca respiri aer sarat. aici probabil nu a fost destula umiditate. nu prea se simte sarea din aer. dar a meritat din plin la Welness.

Modificat de Sandu Silviu
  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Catalin

Salut @Marian Popa

Nu stiu cum se numesc campingurile. Eu am stat in camping Vasskert in Sovata si am mers cu masina la Praid. Dar...cred ca daca suni la Salina Praid ai putea afla ceva informații. Sunt foarte amabili oamenii.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Catalin

UPDATE 03.08.2020

DIn păcate acest camping s-a închis DEFINITIV !

Astazi am vorbit cu domnul care detine acest camping si a spus ca a inchis, initial, din cauza pandemiei, iar ulterior a decis sa inchida definitiv datorita faptului ca are o varsta si nu se mai poate ocupa cum trebuie de camping.

I-am sugerat sa se mai gandeasca, poate cine stie... :) Mi-a spus ca se mai gandeste, dar deocamdata asta e decizia: inchis definitiv.

Pacat... era un camping de referinta in zona, datorita frumusetii si conditiilor oferite.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Păcat ! :tamp:

Poate s-o găsi cineva să duca afacerea mai departe, in condițiile de azi cănd se restrânge tot mai mult posibilitatea de campare off și e nevoie ca de aer in deschiderea și dezvoltarea cât mai multor campinguri și la noi in țară. :105:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.