Stefanstefan

Off camping la Sarmisegetuza Regia

4 postări în acest subiect de discuţie despre Off camping la Sarmisegetuza Regia

Off camping la Sarmisegetuza Regia

Stefanstefan

Salut,

 

Recent, cu ocazia mini vacantei de 1 mai am fost la Sarmisegetuza.

De la Costesti catre Sarmisegetuza gasiti multe locuri de campare cu mentiunea ca pe masura ce te apropii de Sarmi acestea devin din ce in ce mai rare.

Noi am stat la jumatatea drumului dintre Costesti si Sarmi intr-o poiana larga cu rau si izor in proximitate.

De mentionat ca in zona sunt cateva baruri, restaurante si mici magazine insa pt o aprovizionare serioasa trebuie mers la Calan sau la Orastie.

Tot in zona gasiti aproape la fiecare poarta lapte proaspat, branza, cas si smantana.

Atasat si ceva poze.20180429_190720.jpg.73a57899ea53fa1189404f1b33ac7e6a.jpg

20180429_190713.jpg

20180430_133732[1].jpg

20180430_133729[1].jpg

20180430_133621[1].jpg

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vlad Mihai

Salutare, cred ca v-am vazut cand am urcat spre Sarmizegetusa, noi am fost campati in campingul din Costesti. Atata doar ca sunt toalete... in rest cam ca si off, si iesirea din camping .... o adevarata aventura. Din pacate nu cunosteam zona fiind pentru prima data acolo. Cand am vazut ca erau si locuri ok pentru off era deja prea traziu. Copii  sigur s-ar fi bucurat sa-si petreaca timpul impreuna!

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefanstefan
în urmă cu 13 ore, Vlad Mihai a scris:

Salutare, cred ca v-am vazut cand am urcat spre Sarmizegetusa, noi am fost campati in campingul din Costesti. Atata doar ca sunt toalete... in rest cam ca si off, si iesirea din camping .... o adevarata aventura. Din pacate nu cunosteam zona fiind pentru prima data acolo. Cand am vazut ca erau si locuri ok pentru off era deja prea traziu. Copii  sigur s-ar fi bucurat sa-si petreaca timpul impreuna!

La costesti era o singura rulota cu cort instalat si parca avea si steag.

A zis nevastamea sa bagam si noi acolo insa eu am vrut cat mai aproape de Sarmi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Mihai

In camping, ala cu 3 casute am fost doar noi cu rulota dar fara cort instalat. Mai era o rulota cu cort un pic mai jos inaite de camping. Nu ati pierdut nimic ca nu ati intrat , poate doar stresul de la iesire. Ala cred ca e camping de zi. Full de masini, de oameni la gratare si de harmalaie toata ziua, iar noaptea am ramas aproape singuri, cu un singur cuplu care statea la cort.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.