Mihai Serban

Camping Aviator, Busteni

13 postări în acest subiect de discuţie despre Camping Aviator, Busteni

Camping Aviator, Busteni

S-a deschis un camping pentru rulote si autorulote cu program permanent. ;)

Facilitati: curent, apa, dus, wc si wc chimic, internet wifi, cablu tv.

In zona: loc joaca copii, parc, cofeterie, magazin alimente, chiosc ziare, biserica, service auto, vulcanizare, piese auto.

Reazervari: 0745102596 Mihai Serban

campingaviator@gmail.com

www.ecamping.ro :-)

0

Distribuie această postare

Link către postare
    Distribuie pe alte siteuri

Cateva imagini ar fi de un real folos celor care doresc sa ajunga acolo...

0

Link către postare

Imagini sunt pe site www.ecamping.ro

0

Link către postare

preturi FOARTE FOARTE MARI

eu am o rulota de 5.45m

daca adun 30rulota + 10 masina + 20 3pers + curent = 80ron/zi

80RON/zi ? in conditiile in care o camera la pensiune este 50RON ?

trebuie sa fii prea idiot sa stai la pretul asta

de ce mai am rulota ?

poate sa dea faliment linistit din punctul meu de vedere si chiar ii urez succes in aceasta directie

de jepcari din astia sunt satul pana peste cap

Multumesc pentru urari, in primul rand pentru informare ar fi trebuit sa sunati la camping pentru o discutie. Pe de alta parte, loc pentru cei care vor sa plateasca 15 lei de persoana pe zi este la Gura Diham, fara apa, fara curent, fara wc, fara apa calda la dus fara paza.

Va astept cand veti reveni la sentimente mai bune si la respectul pentru cei ce incearca sa faca ceva care sa va foloseasca dumneavoastra si familiei. Pretul poate fi discutat, bunul simt nu. Cat despre aritmetica nu comentez.

Mihai Serban

0

Link către postare

nu este un topic destinat bunului simt , DAR atata timp cat in lista de preturi pentru unii pretul este la jumatate este clar ca restul sunt luati de fraieri , sau de  "pelicani" ; in conditiile astea nu sunt genul sa pun singur capul in ghilotina si nici nu imi este greu sa pun degetul pe rana

cum se face ca la Camping Dragoske de la Ciofrangeni (AG) pretul este de 35RON/rulota ( incluse curentul , masina , cortul , 3pers ) si unde conditiile sunt SUPER?

abia acum discutam de "bun simt", daca mai este cazul

Puteti beneficia de pret redus daca deveniti membru al *******, nu ezte clubul meu.

0

Link către postare

Nu cred ca este necesar postarea aceluiasi articol de doua ori.

De aceea voi sterge unul.

Multumesc!

0

Link către postare

Nu cred ca este necesar postarea aceluiasi articol de doua ori..

de aceea voi sterge unul.

multumesc!

Scuze, scriu pe tableta cu o conexiune slaba.

Rectific greseala privind numele clubului : *******.ro

Multumesc, Mihai

0

Link către postare

Ok,

nici o problema!

0

Link către postare

Iar sunt bagat la "pelicani".

Din punctul meu de vedere treaba sta cam asa :

- ca sa fii membru si sa beneficiezi de legitimatie , sticker , reduceri trebuie sa cotizezi anual 120 RON minim

( ca sa nu mai spun ca daca nu "marchezi banu" nici nu poti posta pe forumul lor , doar stai "cu dintii la gard ").

- reducerile se fac in campingurile din Romania ( care le numeri pe degete, si care au preturile alea duble ) iar in campingurile FICC reducerea este de 2-3% adica tinde spre ZERO.

- modul in care au fost "papati" banii stransi din cotizatie este (in continuare) dezbatut si motiv de zazanie intre membrii

ASADAR.

- la ce imi foloseste sa fiu membru in acel club ?

- de ce trebuie sa cotizez si sa merg doar in cateva campinguri cand mai sunt multe altele de vazut ?

Nu am decat vreo 5ani de rulotism si am descoperit campingurile din tara asta si din afara cu laptop-ul in mana si calculand trasee pe route planner. N-am murit pana acum , am avut niste concedii excelente , ies saptamanal cu rulota in majoritatea cazurilor off-camping , am strans in lista de contacte in jur de 50 de persoane iubitori de natura si de iesiri chiar daca nu sunt rulotisti , am cu ce sa imi ocup timpul si nu simt nevoia sa fiu inregimentat in vre-un club.

Am demarat amenajarea unui loc de picnic , recreatie , gratar langa Arges , am identificat si am discutat preliminar pentru un alt loc la Ciocanesti unde sper ca in curand sa inceapa amenajarea , langa Slanic Prahova am gasit o pensiune in curtea careia se poate campa ( apa curent si loc golire WC) , deasemenea si la Techirghiol la100 m de malul lacului (in aceleasi conditii) unde preturile ATENTIE! vor fi in jur de 25-30 RON/rulota

Ia sa-mi spui acum cine face ceva concret ?

Dupa aia mai discutam desi din punctul meu de vedere discutia se incheie aici.

0

Link către postare

In ce priveste lista de preturi, este o prima lista care poate suferi modificari dar nimeni pana acum nu a discutat acest subiect si nu a facut nici o propunere. Cat despre cei ce au stat in camping, au sunat la telefon si si-au spus dorintele, posibilitatile si am gasit o varianta comuna, convenabila ambelor parti.

0

Link către postare

OK , am inteles,

Cu alte cuvinte preturile sunt negociabile si in functie de abilitatile de negociere a fiecaruia in parte pot scadea mai mult sau mai putin.

Multumesc de raspuns.

Bafta in continuare !

0

Link către postare

Am o singura povata, daca se strange mai putin de la mai multi, atunci creste profitul. Invers mai in calcai,   janomvesel Ploiesti.

0

Link către postare

Daca va place off camping, eu m-am intors marti de la Cheia.Este o locatie superba, dar trebuie consultat meteo inainte, in special viteza vantului care mi-a stricat sejurul.Trebuia sa stau pana vineri, dar vantul in rafale de peste 70 km\h, m-a trimis acasa.

adrian05ro

Te rog sa deschizi un topic separat pentru a discuta locatii off camping

Daca te uiti la "Intalniri si Concedii" o sa vezi ca noi am avut organizata o iesire la Cheia

rlpe.jpg

0

Link către postare

• Conţinut similar

• Doru Negru
        deDoru Negru
        Camping Alexandroupolis
        Adresă: Alexandroupolis , Makris str , GR- 681 00, Grecia   Telefon: +30 25510 26 055               +30 25510 28 735   e-mail : camping@ditea.gr
        Campingul Alexandropouli este situat chiar pe plaja , 216 locuri de campare , taverna ( mancare buna dupa gustul meu si preturi decente ) , magazin de incinta cu produse de larg consum  , avand plaja proprie cu umbrele sau umbrare , beneficiaze de locuri pentru campere si rulote individuale , delimitate de gard viu de leandri sau arbusti de begonia , avand o parte betonata pentru atelaj iar restul cu gazon , locuri mai mici ca suprafata cu gazona pentru corturi ( incape cu succes o rulota si cortul , plus spatiu de mese si alte acareturi ) , 80  % din locuri au umbra , grupurile sanitare foarte curate si deajuns ca numar  pentru a nu sta la coada pentru a fi utilizate .

Lista preturi 

Harta cu traseul destul de usor : Clic Aici

Plaja lata , dotata cu umbrare , apa curata si limpede cu intrare lina , cam 30 de metri pentru a ajunge unui adult la gat , nisip fin fara pietre .

Lidl la cca 600 m de poarta campingului , la 100 m magazin general alimentar , la 1 km pescarii ,  la 5-7 km Metro, Jumbo , Carrefour , Practiker .
      • Vizitator
        deVizitator
        Campingul Pefkari a fost o alegere norocoasă. Am făcut, de curiozitate, un tur şi pe la celelalte, dar mi s-au părut ba prea mari şi aglomerate, ba prea slab dotate, în timp ce Pefkari ne-a oferit acea necesară combinaţie de condiţii bune cu linişte, intimitate, umbră, apă limpede şi un cor de greieri căpiaţi, activi exact când ai fi tras un pui de somn la prânz – ei bine, de ultimii puteam să ne lipsim, dar erau şi ei incluşi în pachet.Treaba cu greierii a tinut vreo trei zile, asa ca nu va speriati.
        Campingul este dotat cu tot ce este nevoie:
        • Grupuri sanitare (duşuri, chiuvete, toatele) curate
        • Terasa cu gratar
        • Chiuvete pentru spălat vase si alimente
        • Maşini de spălat
        • Masa de calcat cu fier de calcat
        • Internet wireless
        • Electricitate
        Grupuri sanitare sunt decente si multe, se face des curăţenie, m-au amuzat dintotdeauna prezenţa odorizantelor, mai ales că spaţiul este cumva în aer liber, nefiind închis ermetic. Există nişte lăzi mari frigorifice si frigidere în care toată lumea pune mâncarea şi toată lumea o găseşte tot acolo (cel mult se mai schimbă locul dar nu dispare).
        Tot în camping aveţi acces la un minim necesar: o terasă restaurant de genul self-service cu preţuri decente şi mâncare grecească sau internationala, un magazin din care puteţi lua mancare de dimineaţă sau de gătit, îngheţaţă, bere…
        Plaja este curată şi înconjurată de pădure sau stânci. Iar apa, ca peste tot în Grecia, este limpede precum râsul unui copil. Apă in care peştii mici mişună nestingeriţi. Spre seară pe plajă se face sport, se joacă volei, badminton sau orice altceva aveţi în dotare. Nisipul este amestecat cu pietre, de aceea, pentru partea cu sportul poate că nu v-ar strica încălţările adecvate.
        Acest camping mi-a placut cel mai mult, daca voi mai merge in Thassos tot aici voi campa .Toti stateau la mese, cu lumanari, romantici, serveau cina si apoi un pahar de vin, ca si noi de altfel, liniste, nu manele si tarani, lumea te saluta respectuos, dar nu se uita la ce faci, ce mananci, se uita la tine doar cand te saluta. Iti este si jena sa faci galagie.
        Calitatea serviciilor din acest camping pur si simplu nu are comparatie cu unele campinguri de pe litoralul romanesc. E ca si cum ai compara un restaurant frantuzesc cu kebabu' de la colt.
        Despre locuri de vizitat in continuarea acestui topic.
        Preturile sunt pe :http://www.camping-pefkari.gr/prices
        Camping Pefkari Beach
        GPS: 40.615581, 24.599783
        Email:
        info@camping-pefkari.gr

Telefon:0030-25930-51190 ; 0030-25930-51595

Fax:0030-25930-51190

• Vizitator
        deVizitator
        Campingul este situat  la doar 15 minute de orasul Veliko Tarnovo, la est de satul Dragizhevo , care este la 4 km sud de drumul spre Makaza.Este un camping de tranzit pentru cei care  merg in Grecia.
        Este un camping luxos, curat , frumos si are o suprafata destul de mare. Campingul are si restaurant unde se mananca foarte bine preparate bulgaresti si internationale.
        Acest camping este dotat cu o mica bucatarie , loc de spalat vase , un grup sanitar cochet, alimentare cu energie electrica si apa pentru fiecare loc de campare, fosa septica.
        Tariful de campare este de 15 euro /zi/ echipaj 2 persoane+ curent 3 euro
        Despre locurile si obiectivele de vizitat in zona :
        Veliko Tarnovo cu cetatea, bisericile, centrul vechi: - Cetatea Tsarevets
        -  Galeria de Arta
        -  Monumentul Asenevtsi
        -  Casa Sarafkina si Muzeul Etnografic
        -  Catedrala din Veliko Tarnovo
        -  Biserica Fortificata a celor 40 de Sfinti Martiri
        -  Biserica Sfintiilor Petru si Pavel
        Arbanasi cu ale lui case pitoresti, manastiri si muzee -Satul este un adevarat muzeu in aer liber, case vech cu arhitectura specifica inconjurate de ziduri groase din piatra, ca niste mini fortarete.
        Localizare:
        Vasil Levski Street, No.70
        Dragizhevo 5145
        Lyaskovets
        Bulgaria
        Tel : 00 359 (0)619 42777
        Mob : 00 359 (0)886 877 244
        Website:campingvelikotarnovo

• Calin Creanga
        deCalin Creanga
        Daca ajungeti in Arieseni, va recomand cu drag Campingul Westkarpaten situat chiar la intrarea in Arieseni (dinspre Campeni).
        Nu este foarte mare asa ca incercati sa va programati din timp in sezon.
        Proprietarii sunt nemti foarte draguti, comunicativi si accepta "prieteni" in curtea lor. Se numesc Carmen si Erwin vorbesc si limba romana :-)
        Le plac musafirii linistiti asa ca aveti sanse sa aveti parte de liniste in concediul dumneavoastra.
        Exista bai cu dus apa calda (curate), curent, gratar si disc (are omul daca nu va duceti de acasa), Ariesul trece pe marginea curtii.
        Se pot vizita foarte usor din locatie: Ghetarul de la Scarisara, Cascada Varciorog, Groapa Ruginoasa ...
        Se poate lasa rulota in curte, daca doriti sa reveniti dupa o perioada de timp.
        Daca mai aveti prieteni care nu au rulota exista si doua cabanute din lemn pentru cazare.
        link
        Locatie GPS: N 46.472456     E 22.761185
        Tel.: 0785.185.786

• smaraiordache80
        desmaraiordache80
        Buna seara,  
        Intentionam sa mergem in august cu rulota intr-un camping in zona Venetia. Rezervarea este pentru perioada 30.07 - 11.08.
        Dar fiind distanta destul de mare, ne-a gandit sa cautam un camping in zona Slovenia unde sa o ducem pe la inceputul lunii iulie, urmand sa o luam la final de iulie si sa ne continuam drumul. 
        Ma poate ajuta cineva o informatie referitoare la parcuri de rulote? Sau zone unde se poate lasa pentru o perioada mai mare, iar costurile sa nu fie mari?
        Am tot cautat pe net si nu am gasit vreo informatie in acest sens.
        Am gasit de exemplu campercontact dar pentru autorulote, nu si pentru rulote. 
        Multumesc anticipat!
        Smaranda 
    • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.