Mihai Serban

Camping Aviator, Busteni

15 postări în acest subiect de discuţie despre Camping Aviator, Busteni

Camping Aviator, Busteni

Mihai Serban

S-a deschis un camping pentru rulote si autorulote cu program permanent. ;)

Facilitati: curent, apa, dus, wc si wc chimic, internet wifi, cablu tv.

In zona: loc joaca copii, parc, cofeterie, magazin alimente, chiosc ziare, biserica, service auto, vulcanizare, piese auto.

Reazervari: 0745102596 Mihai Serban

campingaviator@gmail.com

www.ecamping.ro :-)

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Cateva imagini ar fi de un real folos celor care doresc sa ajunga acolo...

Link către postare
Mihai Serban

Imagini sunt pe site www.ecamping.ro

Link către postare
Mihai Serban

preturi FOARTE FOARTE MARI

eu am o rulota de 5.45m

daca adun 30rulota + 10 masina + 20 3pers + curent = 80ron/zi

80RON/zi ? in conditiile in care o camera la pensiune este 50RON ?

trebuie sa fii prea idiot sa stai la pretul asta

de ce mai am rulota ?

poate sa dea faliment linistit din punctul meu de vedere si chiar ii urez succes in aceasta directie

de jepcari din astia sunt satul pana peste cap

Multumesc pentru urari, in primul rand pentru informare ar fi trebuit sa sunati la camping pentru o discutie. Pe de alta parte, loc pentru cei care vor sa plateasca 15 lei de persoana pe zi este la Gura Diham, fara apa, fara curent, fara wc, fara apa calda la dus fara paza.

Va astept cand veti reveni la sentimente mai bune si la respectul pentru cei ce incearca sa faca ceva care sa va foloseasca dumneavoastra si familiei. Pretul poate fi discutat, bunul simt nu. Cat despre aritmetica nu comentez.

Mihai Serban

• Upvote 1

Link către postare
Mihai Serban

nu este un topic destinat bunului simt , DAR atata timp cat in lista de preturi pentru unii pretul este la jumatate este clar ca restul sunt luati de fraieri , sau de  "pelicani" ; in conditiile astea nu sunt genul sa pun singur capul in ghilotina si nici nu imi este greu sa pun degetul pe rana

cum se face ca la Camping Dragoske de la Ciofrangeni (AG) pretul este de 35RON/rulota ( incluse curentul , masina , cortul , 3pers ) si unde conditiile sunt SUPER?

abia acum discutam de "bun simt", daca mai este cazul

Puteti beneficia de pret redus daca deveniti membru al *******, nu ezte clubul meu.

• Upvote 1

Link către postare
Viorel C.

Nu cred ca este necesar postarea aceluiasi articol de doua ori.

De aceea voi sterge unul.

Multumesc!

Link către postare
Mihai Serban

Nu cred ca este necesar postarea aceluiasi articol de doua ori..

de aceea voi sterge unul.

multumesc!

Scuze, scriu pe tableta cu o conexiune slaba.

Rectific greseala privind numele clubului : *******.ro

Multumesc, Mihai

Link către postare
Viorel C.

Ok,

nici o problema!

Link către postare
Vizitator

Iar sunt bagat la "pelicani".

Din punctul meu de vedere treaba sta cam asa :

- ca sa fii membru si sa beneficiezi de legitimatie , sticker , reduceri trebuie sa cotizezi anual 120 RON minim

( ca sa nu mai spun ca daca nu "marchezi banu" nici nu poti posta pe forumul lor , doar stai "cu dintii la gard ").

- reducerile se fac in campingurile din Romania ( care le numeri pe degete, si care au preturile alea duble ) iar in campingurile FICC reducerea este de 2-3% adica tinde spre ZERO.

- modul in care au fost "papati" banii stransi din cotizatie este (in continuare) dezbatut si motiv de zazanie intre membrii

ASADAR.

- la ce imi foloseste sa fiu membru in acel club ?

- de ce trebuie sa cotizez si sa merg doar in cateva campinguri cand mai sunt multe altele de vazut ?

Nu am decat vreo 5ani de rulotism si am descoperit campingurile din tara asta si din afara cu laptop-ul in mana si calculand trasee pe route planner. N-am murit pana acum , am avut niste concedii excelente , ies saptamanal cu rulota in majoritatea cazurilor off-camping , am strans in lista de contacte in jur de 50 de persoane iubitori de natura si de iesiri chiar daca nu sunt rulotisti , am cu ce sa imi ocup timpul si nu simt nevoia sa fiu inregimentat in vre-un club.

Am demarat amenajarea unui loc de picnic , recreatie , gratar langa Arges , am identificat si am discutat preliminar pentru un alt loc la Ciocanesti unde sper ca in curand sa inceapa amenajarea , langa Slanic Prahova am gasit o pensiune in curtea careia se poate campa ( apa curent si loc golire WC) , deasemenea si la Techirghiol la100 m de malul lacului (in aceleasi conditii) unde preturile ATENTIE! vor fi in jur de 25-30 RON/rulota

Ia sa-mi spui acum cine face ceva concret ?

Dupa aia mai discutam desi din punctul meu de vedere discutia se incheie aici.

Link către postare
Mihai Serban

In ce priveste lista de preturi, este o prima lista care poate suferi modificari dar nimeni pana acum nu a discutat acest subiect si nu a facut nici o propunere. Cat despre cei ce au stat in camping, au sunat la telefon si si-au spus dorintele, posibilitatile si am gasit o varianta comuna, convenabila ambelor parti.

Link către postare
Vizitator

OK , am inteles,

Cu alte cuvinte preturile sunt negociabile si in functie de abilitatile de negociere a fiecaruia in parte pot scadea mai mult sau mai putin.

Multumesc de raspuns.

Bafta in continuare !

Link către postare
Vizitator omvesel

Am o singura povata, daca se strange mai putin de la mai multi, atunci creste profitul. Invers mai in calcai,   janomvesel Ploiesti.

Link către postare
Nastase Andy

Daca va place off camping, eu m-am intors marti de la Cheia.Este o locatie superba, dar trebuie consultat meteo inainte, in special viteza vantului care mi-a stricat sejurul.Trebuia sa stau pana vineri, dar vantul in rafale de peste 70 km\h, m-a trimis acasa.

adrian05ro

Te rog sa deschizi un topic separat pentru a discuta locatii off camping

Daca te uiti la "Intalniri si Concedii" o sa vezi ca noi am avut organizata o iesire la Cheia

rlpe.jpg

Link către postare
Bogdan B

Am fost in camping Aviator. Impresii: cel cu care am discutat foarte amabil, preturi mici.

Este structurat in 2 sectiuni: prima pare mai mult service auto decat camping cu tot felul de amvelope si altele depozitate ici colo, a 2-a destul de frumoasa, dar sa nu ploua...

Din pacate, tot ce inseamna interior este intr-o stare destul de ponosita (ca sa folosesc un termen mai bland). Daca rulota nu are baia si bucataria 100% functiomale este cam problematic. Trebuie sa nu ai niciun fel de pretentie  ca sa poti folosi baia si bucataria din camping ... :(

Link către postare
Mihai Serban

Imi pare rau ca impresia creata nu e una favorabila.

In tot interiorul cladirii am pus gresie, iar peretii au fost vopsiti in luna Mai. Mai mult nu se poate face mentinand si preturile mici, mai ales ca nici vremea nu a tinut cu noi.

Va multumim pentru vizita si va mai asteptam. Luam in considerare toate parerile exprimate.

Mihai Serban

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Ovidiu-Betty
      de Ovidiu-Betty
      Am să prezint azi un Camping, după părerea mea, mai atipic, dar cu toate facilitățile unuia care se dorește a fi respectat. 
      Campingul se află la capătul localității Sânmarghita din com. Sânpaul. În localitatea Sânpaul se ajunge pe DN-15 E-60 și se află între municipiul Tg. Mureș și orașul Iernut. 
      Cum se ajunge în Camping :
      La baza pasarelei ce traversează calea ferată din localitatea Sânpaul (dacă vii dinspre Tg. Mureș)

se virează dreapta spre centrul localității pe drum asfaltat (DC 121), se trece peste calea ferată

și se continuă drumul pe șosea până la podul peste râul Mureș,

se traversează podul și  la capătul celălalt veți găsi acest indicator de orientare artizanal
      și veți continua drumul pe DC 124 A până în loc. Sânmarghita în Camping Timulazu pe-un drum de pământ bine întreținut. 

La capătul celălalt al localității veți da de întrarea în Camping Timulazu și Arca lui Noe, aceasta fiind o microfermă de animale.

Asta deoarece Campingul este parte din Asociația Timulazu, care a fost gândită ca un proiect de integrare în sociatate și pentru a ajuta tinerii fără posibilități, nu doar financiar ci și prin crearea unui viitor mai bun.
      Invitația proprietarilor sună cam așa: "Deci dacă veniți la noi aveți parte de o vacanță frumoasa și ajutati și pe tineri și pe săteni. Nu doriți o astfel de vacanță ??" 
      Campingul este încă în lucru, dar cu toate acestea nu veți fi deranjați de teába aceasta, bucurându-vă din plin de liniște. Singurul zgomot ce se auzea pe lângă cel al naturii, era cel al motorului tractorașului de tuns iarba, patronul olandez, dând ture de zor, pentru că din ce ne-a spus soția acestuia, săptămâna aceasta așteptau un grup de voluntari din Olanda. 
      Una peste alta, campingul are toate facilitățile: curent, apă, toalete, dușuri, mașină de spălat rufe, bucătărie, două căsuțe cu camere de închiriat și o rulotă tot pentru închiriat.

Locul de campare este exact la liziera unei păduri iar când noi am fost în documentare  în camping erau trei familii de olandezi, un camper, o rulotă și încă una cu cortul.

E adevărat că e un Camping mai "peste mână" dar cine dorește liniște într-un peisaj specific Podișului Transilvaniei, este alegerea perfectă. 
      Vacanțe plăcute tuturor ! 

• Petre
      de Petre
      Un loc de luat in seama e si Aprilia park din com.  Arcani , Jud Gorj. Pentru cei din zona si judetele invecinate e o locatie facila. Se poate ajunge acolo astfel ,  din Tg Jiu pe directia Tismana -Baia de Arama. Mai multi cunoscuti care au fost acolo s-au declarat  multumiti . Exista facilitati de campare cu cortul sau rulota , precum si la casute . Aici  este site-ul lor si aici puteti afla mai multe despre tarife.

• Alin Opran
      de Alin Opran
      Salut tuturor,

Continui postarile cu preumblarile mele prin Irlanda, momentan fara rulota 

in 28 aprilie a fost o vreme superba, numai buna de plecat in hoinareala. Daca cu un weekend mai devreme am vizitat Belfastul, in aceasta sambata am dorit sa vad orasul Wexford si imprejurimile acestuia.
      Regiunea este renumita pentru zona de litoral, se gasesc multe plaje cu nisip fin si curat precum si cu campinguri.

Ca localizare Wexford este la cca 140km sud de Dublin. Se ajunge pe autostrada M11, nu exista taxa de autostrada. Intrarea in oras se face pe un pod peste raul Slaney.
      Orasul este mic cu multa istorie, creat de vikingi in anul 800 dc, cu cladiri vechi. In centrul vechi sunt stradute inguste impartite de masini si pietoni. Mai multe detalii aici.

• Marius Negru
      de Marius Negru
      Pentru ca toata lumea intreaba aici despre campinguri din diverse zone, m-am gandit sa atasez o lista cu campingurile autorizate de Ministerul Turismului. Lista este ordonata pe judete pentru a fi mai usor de cautat. Atasez un format excel editabil pentru cine vrea sa il descarce si sa il modifice dar si un pdf ce nu va putea fi modificat pentru cei ce vor doar sa consulte aceasta lista oricand nemodificata. 

Campinguri autorizate.pdf
      Campinguri autorizate.xlsx
    • Dragomir David Catalin
      de Dragomir David Catalin
      Buna seara tuturor! Avand in vedere ca nu prea se regasesc online informatii utile despre locatii de campare amenajate in apropierea Bucurestiului, va rog sa incercam sa capitalizam aici, daca exista niste exemple concrete.
      As propune sa nu tratam locatiile off-camping ca aia tine de imaginatia fiecaruia, ci mai degraba locatii unde te poti conecta la o sursa de curent de 220v. Am tot cautat si nu-mi vine sa cred ca nu exista niciun camping amenajat pe la Snagov, Belciugatele, Branesti, Cernica, Comana. Ceva pe Arges poate, care e foarte aproape de Bucuresti.
      Stie cineva altceva inafara de Casa Alba din Baneasa?
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.