Barbu

Camping Blue Bay Grecia

14 postări în acest subiect de discuţie despre Camping Blue Bay Grecia

Camping Blue Bay Grecia

Barbu

Un camping frumos cu plaja cu nisip, destul de umbros, apa mica pe o distanta mare.

ideal pentru copii, proprietarul foarte amabil, 24 eur  fara curent, 3 persoane.

Un camping curat,  la 2 km un supermarket  cu preturi bune!!!  Recomand  tuturor, se ajunge relativ usor fiind chiar linga soseaua principala si autostrada.

se poate si pescui, cu sardina drept momeala  am aflat acolo  !!!! Un loc frumos

20170708_203305.jpg

20170708_192023.jpg

20170708_192323.jpg

20170708_200559.jpg

20170708_184524.jpg

20170708_190440.jpg

20170708_191959.jpg

20170709_205936.jpg

20170708_203232.jpg

20170708_192351.jpg

20170708_192007.jpg

20170708_192023.jpg

20170708_192414.jpg

20170708_211336.jpg

• Like 2
  • Upvote 13

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Multumesc @Barbu

Imaginile sunt superbe si dovedesc profesionalism in ale fotografiei. Felicitari! :bravo:

Poti sa-mi spui ceva date mai precise despre locatie? Coordonate GPS, cum se ajumge acolo  mai precis, date de contact, daca proprietarul vorbeste engleza, etc.?

Multumesc anticipat! :noroc:

• Upvote 2

Link către postare
George M.

Imaginile sunt superbe, dar ar fi de preferat sa se posteze modul de a ajunge la locatia descrisa de catre colegi. Majoritatea nu posteaza asa ceva. Se pare ca e prea greu cu aceste coordonate, care fac cat o mie de cuvinte.

La subiect: dupa similaritatea pozelor, se pare ca locatia este aici :  38.757942, 22.877299  Detarii (in greaca) si preturile aici : http://www.bluebaycamping.gr/ sau traduse in romana aici http://translate.google.com/translate?hl=ro&sl=el&tl=ro&u=http%3A%2F%2Fwww.bluebaycamping.gr%2F&sandbox=1   

• Upvote 4

Link către postare
Alin Mihaila

Foarte frumos, intr-adevar!  Tentant!

Link către postare
Barbu

On 8/3/2017 at 19:43, Radu Ghita a scris:

Multumesc @Barbu

Imaginile sunt superbe si dovedesc profesionalism in ale fotografiei. Felicitari! :bravo:

Poti sa-mi spui ceva date mai precise despre locatie? Coordonate GPS, cum se ajumge acolo  mai precis, date de contact, daca proprietarul vorbeste engleza, etc.?

Multumesc anticipat! :noroc:

Proprietarul vorbește foarte bine engleza,  

intrare este un panou mai mic, dar eu am folosit o aplicație de pe tel mobil Map Off

Te lasă sa alegi ce loc dorești, chiar a  venit să ne ajute să așezăm rulota. In poza cu șoseaua se vede intrarea semnalată cu un panou mic,

eu nu am stat decât 2 zile . Deci cu localizarea cu gps nu am date eu, am folosit o aplicație care caută campinguri și calculează ruta! Fara net!

Link către postare
Barbu
în urmă cu 10 ore, George M. a scris:

Imaginile sunt superbe, dar ar fi de preferat sa se posteze modul de a ajunge la locatia descrisa de catre colegi. Majoritatea nu posteaza asa ceva. Se pare ca e prea greu cu aceste coordonate, care fac cat o mie de cuvinte.

La subiect: dupa similaritatea pozelor, se pare ca locatia este aici :  38.757942, 22.877299  Detarii (in greaca) si preturile aici : http://www.bluebaycamping.gr/ sau traduse in romana aici http://translate.google.com/translate?hl=ro&sl=el&tl=ro&u=http%3A%2F%2Fwww.bluebaycamping.gr%2F&sandbox=1   

ASA Este ! Acela este campingul !!!!

Link către postare
George M.

Mi-am batut ceva capul da gasesc ceva ce puteai detalia de la inceput, avand in vedere ca poate e interesant si vor si altii sa ajunga acolo. 

Sunt bune si pozele, dar insotite de coordonate gps fac toti banii.

PS : am observat ca nu esti singurul care "uita" detaliile, asa ca nu interpreta ca pe un repros.

• Like 1
  • Upvote 2

Link către postare
Barbu

Am confundat cu acest camping AKRATA BEACH, care se afla la cca 50 km de Patras pod si coordonate 38 08' 03.24"N     22 23' 26.82" E 

Si acesta este un camping frumos, dar un pic inghesuit in partea de la intrare.

spre mare este loc mai generos.

.

20170712_072340.jpg

20170712_072347.jpg

20170712_073302.jpg

20170712_072234.jpg

20170712_073311.jpg

20170711_162502.jpg

20170711_194553.jpg

20170713_064044.jpg

• Upvote 1

Link către postare
George M.
On 8/4/2017 at 11:05, Barbu a scris:

...eu am folosit o aplicație de pe tel mobil Map Off

Te lasă sa alegi ce loc dorești, chiar a  venit să ne ajute să așezăm rulota. In poza cu șoseaua se vede intrarea semnalată cu un panou mic,  

Deci cu localizarea cu gps nu am date eu, am folosit o aplicație care caută campinguri și calculează ruta! Fara net!

Asta ar fi aplicatia ? https://apkpure.com/offline-maps-navigation/cz.aponia.bor3.offlinemaps

Link către postare
Barbu

Mai este,   langa acest camping in Diakopto  la 14 km, un tren  care urca la o statiune de ski Kalavrita.

19 euro pe persoana,   merita si recomand  celor care se afla  in zona. Trenuletul  cu cremaliera urca cca 1 ora,   printr-o zona  superba !!!

20170712_083504.jpg

20170712_141754.jpg

20170712_140036.jpg

20170712_140031.jpg

20170712_102657.jpg

20170712_140310.jpg

• Upvote 1

Link către postare
Dragos M

Confirm si eu despre maps.me , stie orice fara internet ! Foarte buna !

(In schimb trebuie spatiu pentru descarcarea hartilor respective)

• Upvote 1

Link către postare
M. Bunea

Am fost curios sa gasesc locatia Blue Bay.  Coordonate geografice  N 38* 45' 31.63"     E 22* 52' 34.81" .  In attachment gasiti harta Google Earth pe care este marcata pozitia. Va propun ca atunci cind cunoasteti o locatie de camping rulote, sau chiar de off camping,   sa faceti o postare in care sa indicati  pe harta pozitia exacta, fotografii , telefon de contact, preturi, program, facilitati,   coordonate geografice. In acest fel, s-ar crea o baza de date foarte utila pentru toti.  Clubul acela hulit, pe care nu-l putem pomeni, are publicata o harta cu locatii de camping din tara. Dar daca onor admin-ul ar deschide un topic pentru asa ceva, fara ciondaneala pe preturi si alte subiecte, ar fi un lucru foarte util. Parerea mea.

b 357 s_w079.tif

b 357 s_w080.tif

Link către postare
M. Bunea

Mi-am dat seama ca am postat fotografiile in format TIFF care nu este folosit uzual. Le retrimit in format JPEG.

Blue Bay 1.jpg

Blue Bay 2.jpg

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Damian Bogdan
      de Damian Bogdan
      Salutare,
      În acest week-end mi-am scos familia la Bran pentru "ravasitul oilor".
      Am ajuns acum o ora la camping Vampire unde am fost întâmpinat de Dl. Constantin, foarte amabil.
      Am aruncat ancora repede si am fugit sa mâncăm, am plecat cu frigiderul gol 🤣🤣
      O sa revin cu poze.
      E cineva de pe aici in aceeasi zona?
    • Beres Kinga
      de Beres Kinga
      Dragi colegi!
      Am nevoie de ajutor 🙁. Mã aflu pe plaja Corbu cu rulota, unde vin de 3 ani consecutivi. Anul acesta sunt nevoita ca dupã 4 zile sã pãrãsesc "campingul" din cauza invaziei de tântari 🙁. Vã rog sã-mi recomandati campinguri de pe litoralul Mãrii Negre unde pot merge. Vã multumesc 😉
      Kinga
    • Cristi Purice
      de Cristi Purice
      Salutare,
      Este cineva care a fost cu rulota in Tyulenovo, Bulgaria? Eu am auzit ca este un loc superb si nu foarte aglomerat. Sunt interesat sa aflu daca se poate campa off sau sunt campinguri care accepta si rulote. Cateva sfaturi, impresii si preturi ma vor ajuta foarte mult.
      MULTUMESC!!!
    • Viorel C.
      de Viorel C.
      Vand un set compus din masa cu patru scaune pliante si un organizator, care sunt noi, nefolosite, in cutia originala.
      Atat masa cat si scaunele, sunt realizate cu structura din profil aluminiu anodizat, fiind extrem de usoare si totodata confortabile.
      Din imaginile postate se poate observa ca scaunele sunt compacte, detin cotiere si au o buna stabilitate, iar masa are picioarele de sprijin reglabile pe inaltime.
      Organizatorul este solutia de folosire ca si dulap cu rafturi, pentru un mai mult spatiu de depozitare in aer liber, avand 3 compartimente, un blat in zona superioara si cu o optiune de aerisire in lateral.
      Toate componentele existente in set se pliaza, ajutand astfel la o cat mai usoara manevrabilitate in transport si depozitare.

Pret total 600 lei!
      Telefon 0724 170 704 si/sau 0768 710 487

• Vriscu Mihai
      de Vriscu Mihai
      Am campat la Mare
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.