Dinu

Off Camping Comanca - Olanesti - Valcea

11 postări în acest subiect de discuţie despre Off Camping Comanca - Olanesti - Valcea

Off Camping Comanca - Olanesti - Valcea

Dinu

Salutare oameni buni,

Astazi m-am gandit sa va prezint cateva poze cu un loc bun de campare din zona Comanca - Olanesti - Valcea.

Este aproape de vechiul camping Comanca, pe drumul care urca spre schitul Bradul si satul Tisa.

Pasarile asigura fondul muzical iar "frigiderul curgator" le acompaniaza cu succes.

Soarele este filtarat perfect de copacii inalti asigurand o atmosfera minunata.

Temperatura este cu aproximativ 7 grade sub cea de la oras.

In apropiere gasiti si un izvor cu apa foarte gustoasa si rece.

Locul este usor accesibil (chiar pe marginea drumului).

Nu mai ramane decat sa va faceti timp !

 

20170622_203218.jpg

20170622_203044.jpg

20170622_203136.jpg

20170622_203204.jpg

  • Like 2
  • Upvote 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Anghelescu Anton

Buna ziua.Frumos loc , insa as avea o intrebare: un loc mai deschis, o poienita exista in zona?   Cu multumiri pt. eventialele raspunsuri. Va doresc o zi buna tuturor.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Anghelescu Anton

Buna seara .Scuze ca postez asa tirziu.M-am intors dintr-un mic tur prin tara si am poposit si la Olanneti. Drumul spre Comanca, Schitul"Tuturor Sfintilor" era inchis se lucra la pod[30 31 Aug.2018]. Nu am mai recunscut mai nimic din ce stiam din copilarie[1945-1950] inafara de izvaore.Statiunea este f.curata parcul n-ti mai vine se pleci din el.Nu am avt timp decat 2 zilie, pt. la anu i-mi voi rezerva o saptamana.Orasul este foarte bine aprovizionat. O seara buna.

Turul Romaniei 108.jpg

Turul Romaniei 110.jpg

Turul Romaniei 109.jpg

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Dinu , este superba zona, dar nu stiu daca merita efortul de a merge mai departe de Olanesti. Ar fi interesant de stiut daca in zona statiunii se poate campa OFF?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Anghelescu Anton

:salutare!:Buna seara.In oras cu rulota cam greu, ar fi un spatiu mai mare la piata.Eu cu Camiluta am parcat vizavi de Primarie in spatele biserici.5c6ec7e144693_TurulRomaniei113.thumb.jpg.96c0329085cdc0cd220ab0210b1ae436.jpg101.jpg.076cb33620f887e1ab4f7db3d0f657ff.jpg

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Anghelescu Anton si crezi ca rulotica mea "tuseste" daca o parchez in zona? :laughing::laughing:
Evident, parcarile in oras au limitele lor. Nu poti scoate gratarul, masa si fotoliile si sa mai faci si plaja!:amuzat: Dar, poti vizita in liniste urbea, poti servi masa in oras, ca doar iti permiti, avand in vedere cazarea moca si a doua zi pleci mai departe.:fug:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lungu Marin

Drumul a fost deschis spre Comanca zona OFFF vis a vis de Manastirea Comanca o zona linistita deoarece Calugarii nu dau voie la grataragii si nu numai sa dea drumul la manele sa cante tare si nici sa se faca plaja sau sa se lase gunoi in urma .aceste reguli sunt de bun simt,

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa
La 1/17/2019 la 0:01, Mircea a scris:

@Dinu , este superba zona, dar nu stiu daca merita efortul de a merge mai departe de Olanesti. Ar fi interesant de stiut daca in zona statiunii se poate campa OFF?

 

 

Salut @Mircea,

Daca esti interesat de o locatie Off in zona Olanesti, si nu numai,  RoCamping te ajuta :default_big_grin::default_big_grin::default_big_grin:

Screenshot_20190221-193338.jpg

Screenshot_20190221-193403.jpg

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Anghelescu Anton

:salutare!:Buna seara.Ieri am ajuns la Omenești.Intentionam sa merg la locația off. Comanca, din pacate nu am putut ajunge decât până la CampingulComanca care este închis si intr-o stare de degradare greu de descris, țevile de apă de la toalete erau smulse.Am găsit două auto rulote di B si CL.Un domn de la una mi_a cerut 25 Ron fără chitanță in numele unei dne.Maria.Drumul este sub orice critica.Daca vreti sa distrugeri rulote sau masina puteti incerca

Eu am parcat Camiluta in parcare gratis. Voi deschide un topic separat cu acest tur al României pe care mi_l-am propus pt.acest an.

O seară bună.

20190625_135619.jpg

20190626_102208.jpg

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Sanatate @Anghelescu Anton Din pacate multe zone din tara arata cum ati descris mai sus. Multumim pentru prezentare si va dorim vacanta reusita si drumuri bune in continuare:salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
în urmă cu 12 ore, Anghelescu Anton a scris:

 Voi deschide un topic separat cu acest tur al României pe care mi_l-am propus pt.acest an.

O seară bună.

 

Mulțumim pentru informatii @Anghelescu Anton, drumuri bune și vreme frumoasă! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.