Bogdan Harea

Conversie Ford Transit

30 postări în acest subiect de discuţie despre Conversie Ford Transit

Conversie Ford Transit

Bogdan Harea

Am reusit montarea incalzitorului. Eberspracher 2200W cu reglaj electronic si afisarea temperaturii selectata si realizata. Mesterul nu a montat si micuta toba de esapament si mi se pare zgomotoasa la exterior. La interior dupa ce se incalzeste si trece pe mentinere este acceptabil, dar nu am dormit in masina sa pot face o evaluare completa. Am muncit ceva cu modificarea structurii scaunului, dar am reusit s-o ingramadesc dedesupt.  Am sa revin cu poze. Cu ocazia asta am mai dres cate ceva la toba de esapament si la scutul ei.

Modificat de Bogdan Harea

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan Harea

C125DF2E-4711-40EA-81D2-383F166E3B4C.jpeg

51A097D1-23CC-43AB-A53B-44D61ECCBA8B.jpeg

• Like 3

Link către postare
Gabriel F

Salutare Bogdan !

Bine ai venit in rindul nostru. Noi ne cunoastem de mult timp doar ca nu am avut afinitati. Am facut revelionul la tine, cu motoveteranii..venem cu Carmela si cu Doru cind erau impreuna. Am renuntat la motociclism ptr ca nu mai aveam cu cine  colinda[exceptie Costi] si am sarit gardul aici. Imi place investitia ta...totdeauna te-ai preocupat si ai facut lucrari frumoase indiferent pe ce ai pus mina..Sper sa ne intilnim in peregrinarile noastre si sa cinstim evenimentul...inca o data ma bucur ptr tine ca esti aici.

Link către postare
Bogdan Harea
La 25.10.2017 la 16:08, Miha Mocanu a scris:

Super faina transformare, felicitari si sa va aduca bucurii maxime!!

O sursa de inspiratie pentru modificarile minimaliste pe care vreau sa le fac la Sprinterul meu in urmatoarele luni. Cred ca voi apela in curand pentru cateva sfaturi.

Oricand cu placere.

Prima iesire in grup. Asteptam fasolea cu afumatura la ciaun. 

85B9573C-36FB-4663-AB2E-9F33F63223D5.jpeg

F584393A-FC54-48FC-AA71-013D7657EB65.jpeg

80E06136-7839-4C22-8213-01205EB3D103.jpeg

• Like 1

Link către postare
Florea Mihai-Micki

@Bogdan Harea Felicitari !  :bravo:

Sincer, ma bucur foarte mult pentru tine si mai ales pentru "dorinta indeplinita" de-a avea o casa pe roti (asa cum ti-ai dorit).

Ceea ce conteaza cel mai mult este sa fi  MULTUMIT de ceea cea iesit din acesta conversie !

""Bucuria/satisfactia consta in lucruri simple !"""

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Bogdan O
      de Bogdan O
      Salut! Intamplator am gasit o ...urata, veche dar dornica sa iasa la plimbare Si m am apucat de curatat, vopsit, schimbat, montat etc. A urmat Rar-ul , inmatricularea (fiind cu nr de Italia)...pana la urma am reusit. Este un Ford Transit fabricat 1987, motor 2.5 diesel aspirat, carosat LAIKA avand ca dotari: truma vent Trumatic 3200, frigider, boiler Truma pe gaz. I am montat panou fotovoltaic , baterie , regulator incarcare pe care le-am avut pe fosta rulota. De aranjat mai e loc mereu, dar momentan imi ajunge.
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.