Viorel C.

Impresii si imagini Intalnire 2017

111 postări în acest subiect de discuţie despre Impresii si imagini Intalnire 2017

Impresii si imagini Intalnire 2017

Marian Popa

:salutari:Am ajuns cu bine acasa !! Ma alatur si eu colegilor cu cateva poze ! Despre intalnire o sa va spun scurt : frumos, oameni minunati , distractie pe cinste si nu in ultimul rand prieteni noi ! O astept cu mare nerabdare pe urmatoarea ! Bravo @Ursu Florin si @Marian C!!

18157092_1505037236207213_6917230312019970838_n.jpg

18157187_1505037309540539_4778383671836512907_n.jpg

18157277_1505038389540431_4192094828608041458_n.jpg

18157635_1505038042873799_6961688467969859605_n.jpg

18221903_1505037119540558_7467942860544967271_n.jpg

Persida.jpg

  • Upvote 9

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ursu Florin

La anul sper sa facem o intalnire mai mare in organizarea careia sa fie mai multi membrii care doresc sa ajute la  buna desfasurare a intalnirii. Tind sa cred ca locatia a fost una buna, acum daca erau pretentii de gazon de teren de fotbal asta este. Este o locatie frumoasa unde ai un teren de fotbal, unde poti sa pescuiest, unde poti manca bine daca nu ai chef sa gatesti la rulota, toaletele pe care le-am avut la dispozitie au fost curate, foisorul incapator, restaurantul curat, mancarea servita la masa festiva a fost buna ( parerea mea ).

Daca la anul impreuna cu alti colegi o sa ma mai ocup de organizare am ceva foarte frumos in cap, dar este nevoie de ajutor si de bani. Sper sa ajungem sanatosi pana la anul cand se va deschide un topic din timp sa aiba toata lumea timp sa se gandeasca la participare.

  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian C

Domnilor ..ce pot sa spun :MULTUMESC 

Multumesc @Ursu Florin pentru implicare 

Multumesc @Cristina D. pentru ca "iti pasa "

Multumesc celor care au participat pentru ca fara voi nu exista aceasta intalnire.

Imi pare rau pentru cele 2-3 incidente, dar noi ca romani ne ghidam dupa principiul:regulile sunt facute a fi incalcate .  Restul e can can .

  • Upvote 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru01

Felicitari organizatorilor!!!

M-am convins, Comunitatea Rulotistilor este o familie numeroasa si foarte frumoasa.

Ma bucur ca v-am cunoscut, si sper sa ne vedem mai des, pentru ca sunteti minunati.

Voi impartasi impresile mele si altor posesori de rulote, astfel incat sa devenim o familie mult mai mare.

Cu bine tuturor! ?

 

20170430_135734.jpg

  • Upvote 7

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@Doru01 ma bucur ca ai participat la aceasta intalnire si ca te-am cunoscut, urmareste topicurile pentru intalniri, se vor face multe iesire pe zona de Prahova, unde cred ca iti e destul de usor sa ajungi, sigur o sa ne mai intalnim. :salutare!::noroc:

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru01

Cand te simti bine in compania unor oameni educati si cu un bun simt al umorului,  distanta este nesimnificativa.

Voi urmarii topicurile cu interes.

Multumesc.

  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Patrick
On 01.05.2017 at 21:02, Emil Vinteler a scris:

Buna seara, colegi rulotisti. Am ajuns si noi acasa si am dori sa impartasim cateva impresii despre intalnirea la care am participat.

In primul rand, multumim celor care s-au ocupat de organizarea evenimentului, pentru efortul  depus si timpul alocat. Stiu ce greu este sa te implici in asa ceva ( stiu cum sta nevasta-mea cu nervii pe moate si lista in mana incercand sa lege doua cu doua si sa imparta  doi lei in trei locuri cand pica magareata organizarii pe ea la vreun eveniment).

Locatia a fost foarte frumoasa, se pare ca ne-a ajutat si vremea. Restaurantul a fost frumos, personalul amabil, meniul gustos. 

Marele castig, din punctul de vedere al familiei noastre a fost faptul ca am cunoscut colegii de forum cu care am interactionat pana acum doar virtual si multumim pentru asta. DE fapt, consider ca acesta a fost scopul intalnirii, pentru ca stiu ca toate celelalte le avem la indemana oricand, doar oamenii sunt de neinlocuit.

Ne-am bucurat sa cunoastem oameni deosebiti cu care am  discutat si am ajuns, inca o data la concluzia( fireasca, dealtfel) ca nu exista un tipar anume in care sa incadrezi rulotistul. Desi pasiunea care ne aduna  este aceeasi, suntem diferiti din multe puncte de vedere: varsta, profesie, provenienta geografica etc. Am vazut, inca o data ca din experienta interactiunii intre noi se pot lega cunostinte si prietenii care ne imbogatesc reciproc. Eu asa consider. Multumesc pentru asta!

Ca o doleanta adresata organizatorilor si membrilor mai vechi: va rugam sa ne lasati si pe noi, cei nou veniti sa va cunoastem. Urmarind filmarile postate de la intalnire am vazut multe activitati la care am fi participat cu placere, dar nu am vazut cand s-au desfasurat pentru ca s-au  initiat si derulat in cercul inchis format de rulotele membrilor mai vechi. Stiu ca exista un nucleu al grupului sudat de prietenii si activitati comune, dar scopul intalnirii a fost sa ne intalnim  sa ne cunoastem si sa relationam toti: noi si vechi. 

Va salut cu respect si va multumesc, inca o data!:salutare!:

 

Salut, Emil.A fost o placere si totodata o bucurie sa va cunoastem si sa fim alaturi.Am petrecut o seara frumoasa in care nu doar mancarea a fost buna, ci si spritul.Va imbratisam.

  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Patrick
în urmă cu 1 oră, Marian Popa a scris:

:salutari:Am ajuns cu bine acasa !! Ma alatur si eu colegilor cu cateva poze ! Despre intalnire o sa va spun scurt : frumos, oameni minunati , distractie pe cinste si nu in ultimul rand prieteni noi ! O astept cu mare nerabdare pe urmatoarea ! Bravo @Ursu Florin si @Marian C!!

18157092_1505037236207213_6917230312019970838_n.jpg

18157187_1505037309540539_4778383671836512907_n.jpg

18157277_1505038389540431_4192094828608041458_n.jpg

18157635_1505038042873799_6961688467969859605_n.jpg

18221903_1505037119540558_7467942860544967271_n.jpg

Persida.jpg

Va salutam , Marian.Si noi am ajuns cu bine.Am petrecut zile frumoase alaturi de voi si speram sa repetam cat mai curand activitatile comune.

  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Patrick
On 01.05.2017 at 22:00, Ursu Florin a scris:

@Viorel, placerea a fost de partea nostra. :noroc:

Eu cred ca a fost o intalnire reusita, am reusit sa cunosc si sa revad oameni frumosi cu care am ciocnit un pahar, am stat de vorba, am ras, ne-am distrat. Au fost si persoane care nu au fost total multumite de organizare, dar sunt de parere ca nu ai cum sa impaci pe toata lumea. Una peste alta totul a iesit bine, participantii s-au distrat, s-au simtit bine.

Se puteau aduna mult mai multe echipaje la aceasta intalnire, poate la intalnirea de anul viitor o sa isi faca curaj sa fie printre noi.

Multumesc tuturor participantilor si sper sa ne revedem sanatosi cat de curand.

 

P.S: Urmeaza sa mai adaug si eu cateva filmari si fotografii ( stati pe aproape )

 

Tesalut, Florin.Vreau sate felicit pentru organizare si pentru atentia pe care ne-ai acordat-o.Vreau sa fii in forma sa pastram echipa pentru meciurile urmatoare.Va imbratisam.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Patrick
în urmă cu 1 oră, Ursu Florin a scris:

La anul sper sa facem o intalnire mai mare in organizarea careia sa fie mai multi membrii care doresc sa ajute la  buna desfasurare a intalnirii. Tind sa cred ca locatia a fost una buna, acum daca erau pretentii de gazon de teren de fotbal asta este. Este o locatie frumoasa unde ai un teren de fotbal, unde poti sa pescuiest, unde poti manca bine daca nu ai chef sa gatesti la rulota, toaletele pe care le-am avut la dispozitie au fost curate, foisorul incapator, restaurantul curat, mancarea servita la masa festiva a fost buna ( parerea mea ).

Daca la anul impreuna cu alti colegi o sa ma mai ocup de organizare am ceva foarte frumos in cap, dar este nevoie de ajutor si de bani. Sper sa ajungem sanatosi pana la anul cand se va deschide un topic din timp sa aiba toata lumea timp sa se gandeasca la participare.

Salut, Florin.La anul te ajut eu sa organizam un turneu de fotbal...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Patrick

Va salut.Pentru noi, acest eveniment a insemnat revederea cu niste oameni deosebiti, ce ne-au primit cu caldura in randul lor, dar si intalnirea cu oameni pe care i-am vazut pentru prima oara, cu care am socializat, cu care ne-am imprietenit si de care ne-am despartit cu zambetul pe buze si pupicei,  si cu dorinta de a ne revedea cat mai curand.Nu in ultimul rand, felicitam organizatorii, care prin eforturile depuse au reusit sa creeze o atmosfera deosebita si sa acorde atentia cuvenita acestei intalniri si participantilor.

  • Upvote 7

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Adrian

După cum citetesc îmi dau seama ca această întâlnire a fost foarte "fructuoasa", cu prietenii pe viața, cu multe bucurii și multe informatii, tot inainte rulotisti, ...Viorel, Dane, Florin, Ghiță, ...tot respectul ptr. voi, păstrați aceast simbol pur al prieteniei, merită  din plin.:noroc:

  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Este prima mea participare in aceasta comunitate, o parte din cei prezenti la aceasta intalnire nu prea stiu ce inseamna o comunitate, posibil sa fie obisnuiti numai offcamping (unde nu au pe cine deranja) ...nu stiu, dar sa dai muzica la maxim la ora 2 noaptea (atentie la 2 noaptea, nu a spus nimeni 11-12 noaptea, ci 2 "doua") iar dupa rugamintea de a da mai incet muzica la acea ora din contra galagia a fost mai mare INTENTIONAT, ...nu cred ca acei oameni stiu ce inseamna respectul fata de alti colegi alaturi de care sunt in acea comunitate...

Degeaba au incercat unii colegi in postarile anterioare sa spuna ca "asa e la petreceri" sau ca "regulamentul este facut pentru a fi incalcat", este inadmisibil la acea ora sa deranjezi cativa zeci de oameni ...

Nemultumirea fata de acel "zgomot" la 2 noaptea,   nu este doar a mea, am discutat acolo cu mai multi colegi si au fost f multi cei care au fost de acord cu mine..., poate vor scrie si ei aici, sa nu credeti ca sunt eu nebun sau mai stiu eu ce...

Activitatile pentru copii si pt. adulti scrise in acel "program" eu (ca si multi altii)  nu le-am vazut...probabil cum a zis un coleg mai sus au fost desfasurate intr-un cerc restrans...

Pacat de cei mai multi colegi care au fost oameni la locul lor si cu respect remarcabil, la fel organizatorilor carora le multumesc pentru ceea ce au facut...

  • Upvote 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler

@Dragos M, pacat ca nu mai dai o sansa relatiei cu aceasta comunitate. E regretabil ca nu  s-a putut odihni copilul, dar cred ca nesansa a fost  ca amplasarea voastra a fost foarte aproape de foisor si restaurant( a fost autorulota din fata foisorului-am intuit corect, asa e?) . Pe noi, cei din capatul campingului, langa lac, ne-au deranjat mai tare broscutele , care au dat concert in fiecare seara pe toate vocile.:la-somn::default_doh::default_big_grin:.Poate am trecut  pe langa voi si nu am salutat( sper ca nu noi), dar a fost fara intentie. In relatia cu familia noastra, toti au raspuns la salut si au interactionat.  De fapt, evenimentele acestea sunt ca si nuntile, intotdeauna e loc de mai bine. Dar, ca sa fie mai bine, trebuie sa mai dam o sansa. Cu copilasiii, voi , cei care aveti micuti stiti ce jocuri au. Noi ne-am cam pierdut exercitiul. Cu cei mari, e alta poveste. Anul viitor, aducem si noi boxa de karaoke si initiem concurs cu colegul care a avut anul acesta microfon si statie:OK:. Cum se zice : " cele rele sa se spele, cele bune, sa se adune":noroc:.

 

Si noi am fost acolo.

 

20170428_220236.jpg

20170429_084140.jpg

20170429_084144.jpg

20170429_084150.jpg

20170429_113300.jpg

20170429_113304.jpg

20170429_113318.jpg

20170429_135416.jpg

20170429_135454.jpg

20170429_135517.jpg

20170429_135551.jpg

20170429_135604.jpg

20170429_135738.jpg

20170429_135848.jpg

20170429_135951.jpg

20170429_140047.jpg

20170429_140050.jpg

20170429_202715.jpg

20170429_202803.jpg

20170429_202813.jpg

20170429_202956.jpg

20170429_203037.jpg

20170430_104846.jpg

20170430_104850.jpg

20170430_182832.jpg

20170430_182836.jpg

20170430_182844.jpg

20170430_183101.jpg

20170430_190016.jpg

20170430_192015.jpg

20170430_192019.jpg

  • Upvote 13

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristina D.
în urmă cu 15 ore, Marian C a scris:

Domnilor ..ce pot sa spun :MULTUMESC 

Multumesc @Ursu Florin pentru implicare 

Multumesc @Cristina D. pentru ca "iti pasa "

Multumesc celor care au participat pentru ca fara voi nu exista aceasta intalnire.

Imi pare rau pentru cele 2-3 incidente, dar noi ca romani ne ghidam dupa principiul:regulile sunt facute a fi incalcate .  Restul e can can .

Buna tuturor,  

 

Multumesc @Marian C desi nu am facut nimic special decat sa ma simt bine si sa ma distrez. Ma bucur ca m-am reintalnit si ma bucur ca am cunoscut colegi de forum noi ?. Imi cer scuze colegilor pe care i-am deranjat cu distractia noastra pana tarziu, si eu am fost una dintre persoanele care s-a distrat pana la miezul noptii dar nimic nu a fost cu intentie. Toti am asteptat aceasta intalnire cu scopul de a ne revedea, cunoaste si binenteles sa ne distram. 

 

Eu ma bucur ca ne-am cunoscut, ca ne-am reintalnit si sper sa ne revedem curand.

 

Va imbratisez pe toti si pe fiecare in parte ?

 

Cu drag fam. Dragu

 

 

IMG_0353.JPG

  • Upvote 8

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler
7 minute în urmă, Cristina D. a scris:

Buna tuturor,  

 

Multumesc @Marian C desi nu am facut nimic special decat sa ma simt bine si sa ma distrez. Ma bucur ca m-am reintalnit si ma bucur ca am cunoscut colegi de forum noi ?. Imi cer scuze colegilor pe care i-am deranjat cu distractia noastra pana tarziu, si eu am fost una dintre persoanele care s-a distrat pana la miezul noptii dar nimic nu a fost cu intentie. Toti am asteptat aceasta intalnire cu scopul de a ne revedea, cunoaste si binenteles sa ne distram. 

 

Eu ma bucur ca ne-am cunoscut, ca ne-am reintalnit si sper sa ne revedem curand.

 

Va imbratisez pe toti si pe fiecare in parte ?

 

Cu drag fam. Dragu

 

 

,

@Cristina D., daca ti-ai cerut scuze pentru distractia de la miezul noptii, noi ce facem cu broscutele? In numele lor cine-si cere scuze? Ca noi nu am auzit tambalaul de la cheful din foisor.:default_big_grin:.

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristina D.

@Emil Vinteler eu nu-mi cer scuze ptr distractie,  a fost frumos si nu voi face acest lucru, a trecut mult timp de cand nu ne-am

mai simtit asa de bine ??,   eu imi cer scuze daca am deranjat mai ales ca nu a fost nimic cu intentie. Eu cred ca broscutele de la tine comunicau cu cele de la noi de la casuta, de fapt se distrau si ele ???. 

 

 

  • Upvote 7

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Aurel

Dragi colegi rulotisti, deoarece cred ca vorba lunga-i saracia omului, va spun doar atat...NE-AM SIMTIT FOARTE BINE !!!

Felicitari organizatorilor si abia asteptăm sa va revedem !

:multumesc!:

  • Upvote 8

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam

Nu m-a prins monstrul ala din spate....:default_109:

IMG-20170504-WA0002.jpg

  • Upvote 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler
acum o oră, Stefan2009 a scris:

Nu m-a prins monstrul ala din spate....:default_109:

IMG-20170504-WA0002.jpg

Viteaza broscuta a fugit mai repede decat crocodilul fioros.:bravo:.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Manolescu Paul

Am vizionat pozele si filmuletele de la intalnirea de la Fantanita Craiesei!

Din partea mea felicitari tuturor, am suferit ca nu am putut participa. Despre nucleul vechi si cei mai noi membri, eu nu -mi fac probleme, ca am sa ma bag in seama cu toti, indiferent de varsta, sex, dotari etc.  Sa ne avem bineee.:salutari:

Modificat de Radu Ghita
  • Upvote 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Am uitat sa adaug clipul cu tortul si cu "incercarea" de intonare a imnul :tamp:

 

 

  • Upvote 7

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam

Propun ca la intalnirile viitoare, fiecare dimineata sa inceapa cu intonarea primei strofe din imn.

 Prietenii stiu de ce...:salutare!: 

  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler
în urmă cu 7 ore, Stefan2009 a scris:

Propun ca la intalnirile viitoare, fiecare dimineata sa inceapa cu intonarea primei strofe din imn.

 Prietenii stiu de ce...:salutare!: 

Noi votam PENTRU+ o palinca din Ardeal. Asa sa incepem fiecare dimineata!:neatza!:

  • Upvote 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicolae

Bună seara, încep adresand mulțumiri organizatorilor pentru munca depusă; a fost  prima întrunire la care am participat și cu siguranță voi participa și la următoarele pentru ca sunt convins , ca vor ieși cel puțin ca aceasta.

A fost o bucurie sa revăd vechi prieteni și sa cunosc oameni noi și nu în ultimul rand sa am plăcerea să-l cunosc pe Viorel, OMUL care a făcut să ne întâlnim și sa legam prietenii pe viață.

 

 

 

  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Astăzi 16 octombrie, se implinesc fix 25 de ani de la cununia religioasă care a avut loc pe 16 oct. 1994. Un sfert de secol 
      Motiv pentru care, am hotărât să marcăm evenimentul cum se cuvine, organizând o petrecere la Letca Nouă, ce va dura 4 zile și 4 nopți, alături de rude, colegi si prieteni rulotiști. 
      Va exista si o mică slujbă la biserică sâmbătă la ora 13.00,  ținută în costume naționale, preparate traditionale de sezon gătite la fața locului, ( ciorbe și sarmale la ceaun, pastramă, gratar, mititei ), multă distracție și voie bună. 
      Vremea se anunță superbă, așa că vom da startul mâine seară, joi 17 octombrie, și vom încheia luni .  
      Țineți aproape! 
       
    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Va propun sa respectam traditia si sa organizam o intalnire care sa marcheze deschiderea sezonului rulotistic 2018, pe platoul situat la intrarea in statiunea Cheia din judetul Prahova, asa cum am facut anul trecut ...
      Vedeti detalii in topicul de mai jos...
       
       
      Motivele alegerii locatiei sunt aceleasi:
      - acces usor la locul de campare in caz de vreme nefavorabila;
      - locatia libera in aceasta perioada, stiindu-se faptul ca din primavara pana- n toamna este full de rulote si corturi si nu se mai pot organiza intalniri de 15 - 20 echipaje;
      - si cel mai important, poienile pline de ghiocei si flori de primavara care trebuiesc admirate, nu? 
      Sa simtim ca a venit primavara...
      Va multumesc, sper sa ne strangem cat mai multe echipaje si vremea sa fie de partea nostra...ca de restul ne ocupam noi 
    • Daniel P
      de Daniel P
       
       
      Asteptam degeaba...
      S-a deschis topic separat, de parca n-ar fi vorba de aceiasi locatie sau de membrii aceleiasi comunitati...
      Nu ma mai surprinde nimic vis-a-vis de atitudinea si egoismul unora dintre colegii nostri, care nu inteleg ideea de comunitate si ma opresc aici cu comentariile ...deocamdata 
      Nici-o problema...AMR  mai putin de 2 zile si vin baietii mari, carora le pasa...
    • Daniel P
      de Daniel P
      Salutare oameni buni! 
      Dupa sarbatorile de iarna,  se apropie cu pasi repezi traditionala noastra intalnire de vacanta copiilor, care anul asta este intre 03 - 11 februarie...
      Profitam si noi de vacanta lor, sa ne mai intalnim cateva zile si sa ne bucuram de o cana de vin fiert si ceva traditionale pregatite la ceaun...
      M-am gandit ca ar fi potrivit sa mai schimbam locatia, dar nu vad niciuna care sa corespunda mai bine din punct de vedere al accesului, tinand cont ca poate fi zapada destul de mare si la un moment dat va trebui sa mai si iesim cu rulotele la drum...
      Asa ca va propun tot pe Valea Cerbului, dar nu in poiana pe care am folosit-o in mod obisnuit, ci in prima de pe dreapta, cum treci de bariera si dupa ce urci acea panta si apoi cobori...sa mai schimbam macar peisajul 
      Ar mai fi fost varianta Cheia, dar acolo zic sa mergem pe la sfarsitul lui martie, cand apar ghioceii...
      Noi vom ajunge cel mai probabil de marti 06.02 si vom ramane pana duminica 11.02...
      Asadar, hai sa vedem cine mai doreste sa participe la o noua aventura! 
    • Draghiciu Dumitru
      de Draghiciu Dumitru
      Pentru a scapa de canicula care se anunta va invit la Gura Dobrogei in weekendul 7-8-9.07.2017.
      Am incercat sa conving sotia si Finii sa mergem undeva la malul Dunarii dar nu s-au lasat convinsi din cauza tantarilor.
      Voi aduce lemne pentru foc.
      Eu voi fi prezent la locatie de Vineri 07.007.2017 ora 15.00.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.