Marius Baltag

Renault Megane 2, 120 de cai

8 posts in this topic

La cererea lui @Daniel P, am sa scriu si eu cateva cuvinte despre noua achizitie.

Asa cum am scris la "Prezentare membru", am avut un Logan 1.6 pe benzina, 90 si ceva de cai, din anul 2005, defapt o mai am, ca masina a ramas in familie, la parintii mei.

Noua achizitie este un Renaul Megane 2 Sedan din anul 2007, motor diesel de 1.9 Dci, 120 de cai, cu dotari full.

Cateva date despre masina:

Masa proprie: 1355

Masa totala max-autorizata: 1845

Sarcina utila: 490

Sarcina pe carligul de remorcare: 75

Remorcabila cu disp. de franare: 1300

Remorcabila fara disp. de franare: 650

Cilindree: 1870

Putere: 88kw/4000

Masa maxima in autotren: 2850

Culoare: neagra

Din date reiese ca as putea trage fara probleme o rulota in jur de 1000 de kg, sau gresesc?

0

Sa o stapanesti sanatos! :OK:

21 minute în urmă, Marius Baltag a scris:

Din date reiese ca as putea trage fara probleme o rulota in jur de 1000 de kg, sau gresesc?

Normal ai 1300kg, cred ca 1000-1100 e indicat sa tragi cu ea. :noroc:

0

S-o stapanesti cu placere @Marius Baltag, drumuri bune si fara evenimente neplacute! :noroc:

0

Nu ai voie sa tractezi o remorca cu MMA-ul mai mare de 1000 kg.

Te limiteaza masa in autotren de 2850 kg, din care scazi MMA-ul masinii 1845 si-ti rezulta un MMA pt rulota de 1000 kg.

(asta daca ai pus corect cifrele).

Si DA, se joaca cu una 1000kg :bravo:

0

Sa stapanesti cu drag noua achizitie si drumuri fara evenimente neplacute!

0

La multi km fara probleme,tizule!

0

Multumesc pentru raspunsuri, acum stiu la ce sa ma orientez, nu am ce sa fac cu limitarea de masa maxima autotren.

Am inceput sa studiez piata de rulote cu MMA mai mic sau egal cu 1000 kg.

Cand o sa vina vremea de achizitie o sa deschid un topic in "Sfaturi Achizitionare Rulota".

1

Buna Marius

Sant multe pareri, dar cel mai bine ca sa vezi cat poti sa tragi cu masina ta uita-te aici !

Tu cu carnet B ai voie sa ai ansamblu  masina-rulota pana la 3500 kg. Dar poate masina ta sa traga ansamblu.?

0

• Linkuri sponsorizate

• Similar Content

• Maxineanu vasile
      By Maxineanu vasile
      După 3 ani de când dețin o rulota, am făcut o schimbare!

• Gego Attila
      By Gego Attila
      Am facut niste poze cu noua achizitie .
      Sterckeman Fjord 400 E .
      Are si cort dar inca nu am montat din cauza vremii ploioase,dar cum iese soarele ne apucam cu baietii.

• Eugen David
      By Eugen David
      Va salut !
      Am deschis acest topic pentru prezentare echipamente , sisteme , accesorii etc pentru rulota , achizitionate in aceasta perioada de iarna spre a n-e fi de folos in sezon. Numai de bine !
      Incep a prezenta un cort achizitionat de mine in urma vanzarii celuilalt, ce era un cort asa mai de vara, mai subtirel, dar subtirel si la pret 100 de euro. Deci am cumparat un cort ISABELLA MISTRAL firma din DANEMARCA specializata in asa ceva.
      Cortul este super ok, nu se vede sa fi fost prea folosit, are si terasa in prelungirea cortului cu schelet metalic complect , mai are o perdea ( umbrar )1900/750 cu snur pt sina la geamul fata ,din panza cu dungi si inca o terasa de 1900/2000 din panza cauciucata, cu snur pt sina si bineanteles fusta pentru rulota si pentru roata.
      Singura nemultumire ! fusta are doar 3m, dar prb o vand si-mi voi lua una de 4,5m.
      Am vazut la Peti la Exis si chiar la vanzare sh, dar astea sh iar egalau pretul de la Falle .
      Sunt foarte multumit de el si de pretul de 100 de euro ce l-am platit.
      App ! nu era rau sa fi fost un " piculet "mai lung , dar nu-i problema !
      Va multumesc !

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.