Gego Attila

Noua achizitie | Sterckeman

31 posts in this topic

Am facut niste poze cu noua achizitie .

Sterckeman Fjord 400 E .

Are si cort dar inca nu am montat din cauza vremii ploioase,dar cum iese soarele ne apucam cu baietii.

5

Frunoasa! Sa o stapanesti sanatos si multe iesiri cu ea!

1

Sa o stapânesti sanatos!

0

mersi

0

Sa o stapanesti sanatos @Gego Attila si sa ai numai vacante frumoase ! :OK:

0

Frumoasa rulota,vacante minunate.Sper sa ne vedem in iesirile off camping si eu am o Sterckeman:OK:

0

Frumoasa si ingrijita. Sa o stapanesti sanatos si vacante placute alaturi de ea! 

:cu-rulota:

0

Vacante placute:OK:

0

Sa o stapanesti sanatos si sa iti ofere cat multe vacante placute !

0

Spor in toate !:autorulota:

0

Sa o stapaniti sanatosi!

0

Sa o stapaniti cu drag!

:cu-rulota:

0

Sa aveti parte de ea!!!:OK:

0

Sa o folositi cu placere :cu-rulota: si sa aveti vacante cat mai frumoase.:OK:

0

Vacante multe si placute sa aveti cu ea,Attila!

0

Numai bucurii și iesiri frumoase, alături de cei dragi! Să o stăpâniți sănătoși și să vă plimbe prin locuri deosebite! :cu-rulota:

1

Sa o stapaniti sanatosi! :cu-rulota:

0

Multumesc tuturor!

1

Cat mai multe iesiri placute ,va doresc. Scuze,sper ca s-a strecurat o greseala in privinta pretului,doar 400E? Vreau si eu doua la pretul asta.

0

nu e pretul !este modelul Sterckeman Fjord 400 e

0

Foarte faina. Sa va poarte pe drumuri frumoase!

0

Drumuri bune si vacante placute :cu-rulota:

0

Posted (edited)

Sa o stapaniti sanatosi si sa ne intalnim pe campiile patriei si nu numai, adica si afara.

Edited by luigi neda
0

Sa o stapanesti sanatos !   Rulota ai ,acum e nevoie de prieteni de nadejde cu care sa te bucuri de viata :58d6c6281fac7_faccinste::picnic:

0

Ieri am avut putin timp si repede(intr-o ora) am montat si cortul ,prima data sa vad cum arata si sa vad cum se monteaza,am cumparat rulota fara sa vad cortul ,fostul proprietar mi a aratat ca este sub pat dar nici culoarea nici starea nu am vazut.Surpriza !Stare impecabila de parca nici nu a fost folosit niciodata,cu  toate ca au umblat prin tara 4 ani.s46QAlZ.jpgK04nfNr.jpg

3

• Linkuri sponsorizate

• Similar Content

• Mihai Daniel
      By Mihai Daniel
      fiesta  Sunt fericitul posesor al unui STERCKEMAN pliabil ...o bijuterie de rulota destul de vechiuta ,,dar foarte  bine intretinuta .. eleganta ,deosebita si usoara ca un fulg ...pot zbura cu ea pe culmi inalte ,, gen Piatra Arsa ,Transfagarasan ,Transalpina  ,fara a crea probleme  autoturismului tractor  ..un Logan MCV de 90cp....ce consuma in sarcina  maxim 10l %  .in concluzie ansamblul  imi face  cocediul placut  indiferent de anotimp si relief si asta ma multumeste maxim ....
    • Nicusor Gheorghe
      By Nicusor Gheorghe

STERCKEMAN FJORD 370 EK, masa proprie 613 kg, masa maxima autorizata 900 kg lungime 5, 20 m. Baie pe colt cu cadita , toaleta Thetford cu golire exterioara. Am cautat ceva mic si usor sa o pot trage fara probleme cu  Loganul.
      Dotari extra : panou solar mono de 100 w, un acumulator Exide, iluminare completa led , comandat deja ( astept sa ajunga un invertor WAECO P602 ) .
      Mai sunt destule de facut/reasezat la dotari. Nu am decat cateva fotografii facute in graba cu un telefon mobil.....

• Emil Vinteler
      By Emil Vinteler
      Va salut, colegi rulotisti!  
      Iata  noua noastra casuta mobila, a doua  achizitie in decurs de 5 ani.
      Am folosit-o cu drag si pe prima, dar necesitatile familiei ( adica pretentiile nevestei mele) au    impus schimbarea ei.
      Deci,daca la hoteluri  nivelul de confort este masurat in numarul de stele, la pensiuni in margarete, atunci cu siguranta la rulote este masurat in beri. 
      Dupa cautari indelungate online, am decis ferm : o sa cumparam rulota din zona noastra, nu o sa mergem  jumatate de tara  dupa ea. Dar socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ, asa ca am luat-o   de aproape , o aruncatura de bat , taman din Craiova, noi locuind in Campia Turzii ( Cluj).  
      A cantarit greu in luarea deciziei faptul ca (virtual) cunosteam vanzatorul , domnul Viorel Chelu . Imi mentin parerea ca este destul de important sa cunosti buna reputatie a vanzatorului, sa te poti baza pe cuvantul  si onestitatea lui .
      Deci, ajungem in Craiova si o cunoastem pe lady Sterckeman , cam prafuita la acel moment, dar intuitia jumatatii mele a zis : e doar praf , rulota are potential.
      Si vreau sa va spun ca a avut dreptate , este o frumusete - la rulota ma refer  ( deh: ce modestie) , fara defecte ascunse,mascate de  lustruire .
      Ce dotari i-am adaugat   :banda leduri RGB,becuri led in toata rulota,panou solar 100W+controler+baterii Sunlight,pentru iesirile off camping.
      Deja i-am facut botezul: prima iesire, de Revelion, la munte, la -14grade. 

• Maxineanu vasile
      By Maxineanu vasile
      După 3 ani de când dețin o rulota, am făcut o schimbare!

• Marius Baltag
      By Marius Baltag
      La cererea lui @Daniel P, am sa scriu si eu cateva cuvinte despre noua achizitie.

Asa cum am scris la "Prezentare membru", am avut un Logan 1.6 pe benzina, 90 si ceva de cai, din anul 2005, defapt o mai am, ca masina a ramas in familie, la parintii mei.

Noua achizitie este un Renaul Megane 2 Sedan din anul 2007, motor diesel de 1.9 Dci, 120 de cai, cu dotari full.

Cateva date despre masina:

Masa proprie: 1355
      Masa totala max-autorizata: 1845
      Sarcina utila: 490
      Sarcina pe carligul de remorcare: 75
      Remorcabila cu disp. de franare: 1300
      Remorcabila fara disp. de franare: 650
      Cilindree: 1870
      Putere: 88kw/4000
      Masa maxima in autotren: 2850
      Culoare: neagra

Din date reiese ca as putea trage fara probleme o rulota in jur de 1000 de kg, sau gresesc?

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.