Ciprian I.

Achizitie Autorulota pentru inchiriere

6 postări în acest subiect de discuţie despre Achizitie Autorulota pentru inchiriere

Achizitie Autorulota pentru inchiriere

Ciprian I.

Salutare.

Am o rugaminte .

Ma gandesc sa achizitionez o autorulota noua model 2019 pentru inchiriere in Constanta.

Are cineva experienta cu asa ceva ?

Se va achizitiona in regim leasing si as dori sa stiu daca imi acopera macar ratele.

Va veni pregatita cu sistem pentru tv si panouri.

Pt tv pot gasi antena sh...sau ce sistem se poate folosi ?

 

Va multumesc pentru ajutor.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mihai-Arad

Uf, uf  :default_109:.... cu putina rabdare rasfoieste forumul si vei gasi cateva informatii (utile sau ba) despre acest "aspect" !

Bafta ! :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciprian I.

Daca te referi la antene ... am gasit ... cat despre cealalta situatie nu ...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster

@Ciprian I.

ca sa iti faci o parere despre cat costa inchirierea unei autorulote in Romania verifica pe net ofertele. Sunt putine firme in tara care inchiriaza, deci te vei edifica rapid. O varianta este sa iti faci reclama , de exemplu pe ebay- kleinanzeigen. Sunt multi nemti care zboara cu avionul in tara de destinatie si inchiriaza acolo autorulota pentru circuite.

Ca si parere personala, daca vei urmari dorinta colegilor nostrii de a sta off sau  a plati pentru camping , vei fi uimit de cat de putini doresc siguranta si confortul unui camping. Asta poate si din cauza preturilor “ nesimtite” din campingurile ramanesti, mai ales de la mare. Deci nu cred ca vei face o mare afacere cu compatriotii nostrii. 

In ceea e priveste antena, cumpara autorulota cu antena montata din fabrica. La cat costa masina, nu se mai simte pretul antenei ( aprox. 1400 euro). 

Panourile nu sunt foarte scumpe la noi, daca vine cablata din fabrica le poti monta fara prea mari probleme. 

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel K
La 12/16/2018 la 1:32, Ciprian I. a scris:

Ma gandesc sa achizitionez o autorulota noua model 2019 pentru inchiriere in Constanta.

Are cineva experienta cu asa ceva ?

 

Nu am experienta de nici un fel dar, desi personal as avea rezerve cat se poate de mari sa dau o asemenea bijuterie pe mana oricarui roman, vad garajul celor de la Haff de pe dn1 cu multe autorulote frumoase, moderne. Asta inseamna ca le merge, altfel nu s-ar fi extins. Documenteaza-te la costuri, estimeaza oarecum optimist incasarile si  imparte-le apoi la doi. Vezi in final daca merita, ceea ce e totusi relativ.  Vad ca esti din Constanta. In treacat am mai auzit ca unii se feresc sa inchirieze rulote pentru mers la mare, ca vin cu ele pline de nisip si muncesc o gramada sa le curete.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciprian I.

Ideea era ... sa pot lua in leasing una ... si sa o mai si inchiriez ... sa mai amortizez din ratele lunare / anuale ... 

Am gasit una f faina dar imi depaseste bugetul cu mult ... si nush pe care cale sa o iau ... ca tare as vrea una ....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

  • Conţinut similar

    • Draghicescu D
      de Draghicescu D
      Buna, prieteni,
      Din pacate, a venit timpul sa ma despart de mult-indragitul camper,  
      Detaliile de la conversie au fost prezentate aici : 
      Acesta poate fi vizionat in Bucuresti, sectorul 1 (adresa va fi transmisa la cerere).
      Se vinde cu toate accesoriile prezentate in videoclip, practic nu necesita nici o investitie pentru a merge cu el in vacanta.
       
      Prezentarea completa o gasiti la :
       
      https://www.youtube.com/watch?v=Y1SdExPBkKA&t=1s 
       
       
    • Costin Dumitru
      de Costin Dumitru
      Buna ziua... Ofer spre vanzare set 2 geamuri glisante noi marca Dometic, dimensiuni 700/400 mm. Dispun de rulouri anti insecte si anti termic. Se monteaza fara mastic, prin strangere cu suruburi. Pretul pt amandoua este 4200 lei si se predau personal in zona Plaza Romania mall. Relatii la 0722 168 168. Nu pot pune poze.
    • Costin Dumitru
      de Costin Dumitru
      Buna ziua... ofer spre vanzare un Citroen Jumper L4H3 cu motor de 2000cc euro 6, fabricat in 2018, pe care l-am cumparat dupa lungi cautari la 35000 km, iar la ora actuala avand 80500 km. Am inceput conversia, prin montarea a 4 geamuri, veranda dometic, scara manuala, scaune rotative, 2 paturi longitudinale, rabatabile, acumulator 195 A, 2 trape dometic, rezervor apa gri, etc... din pacate nu am reusit sa o termin. Daca e cineva interesat sa continue si dispune de 25 mii euro, poate sa o vada in drumul taberei, zona Plaza Romania. Relatii la 0722 168 168. Nu reusesc sa pun poze
       
    • Fejer Antal
      de Fejer Antal
       Salutare comunitate. Acum câtva ani nu m-am gândit că o să scriu in această secțiune al forumului. Da câteva zile rulota noastră mult iubită a ajuns la o altă familie. A venit vremea ca să încercăm și noi vacanțele cu autorulotă.
        Aici am nevoie de ajutorul vostru! Vrem să cumpărăm o autorulotă de preferat fără alcov, că an fabricație să fie după 1997, minim de patru persoane in mers trecut și în talon și bugetul de care dispunem este de 17000 euro. Vă rog dacă știți undeva o autorulotă de vânzare in stare bună care s-ar încadra în bugetul nostru să-mi scrieți! Ar fi de ajutor și site-urile unde se vând! Visul meu este un Hymer asemănătoar cum are și colegul @Ovidiu-Betty
       
    • Sergiu Chirau
      de Sergiu Chirau
      Dragi membrii,
       
      de 2 saptamani sunt proaspat posesor de autorulota. Un vis din copilarie:)
       
      Sa inceapa aventurile cu noul membru al familiei.
      De cativa ani am pus ochii pe modelul acesta inedit de HOBBY 600 *(vehicul atestat istoric). Insa anul acesta mi-a aparut in viata din nou, nu am stat pe ganduri si exact ca un copil in perioada craciunului , am ajuns sa ma bucur zilnic de aceasta decizie.
      Normal, fiind in 88, are cateva bube - infiltratii panouri laterale (geam buctarie+geam sufragerie), in podea, +trapa bucatarie,  2 geamuri crapate in dormitor , si probabil accesoriile pe care nici nu le am testat inca.
      Acest model de Fiat Ducato este atestat istoric, motorul de 2.5 D trage bine, pe dedesubt nu are rugina si in rest Doamne ajuta!
      Vreau sa o pun la punct pana in feburarie si sa plec vreo 3 luni cu ea pana in portugalia.
       
      Apreciez informatiile de pe acest forum. Ma bucur sa fac parte din acest grup de iubitori de rulote si autorulote.
      Drumuri bune tuturor si cat mai putine infiltratii:)
       




  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.